Komiksy - temat ogólny.

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Komiksy - temat ogólny.

Postautor: Zeb » 29 kwietnia 2015, 23:46 - śr

O Q&C pisałem już jakiś czas temu. Są problemy jeżeli chodzi o prawa autorskie i dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona to nikt nie jest w stanie wydać żadnego komiksu z tej serii.

Grubshy co to za tłumaczenia 100 naboi? I gdzie to można znaleźć? Mnie w kolejnej części z tych nie wydanych w Polsce odrzucił slang więzienny, którego oni tam używali do "rozmów".
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Zeb » 29 kwietnia 2015, 23:46 - śr

No dobra znalazłem ten GrumikZone, ale ni cholery nie wiem na razie jak sie dostać do tych tłumaczeń.
Edit: rozumiem, że trzeba sobie coś tam zainstalować na kompie i dopiero ściągać pliki...
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 29 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Nie, nic nie trzeba instalować. Po prostu ściągnij z MEGA a nie z MediaFire i wszystko będzie ok. a później po prostu wypakuj pliki cbr i gotowe :)
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Zeb » 14 lipca 2015, 23:46 - wt

Ostatnio wyszło tyle nowych rzeczy, że aż mi sie nie chce pisać. W każdym razie w ciagu ostatnich trzech miesięcy na komiksy puściłem zdrowo ponad 1000 zeta. Doliczając książki, aż strach sie bać.
Mucha: Sprawiedliwość - niesamowita cegła, ale warta wydanego czasu i pieniędzy. Chew tom drugi, jakos przeoczyłem jedynkę, ale kupiłem ostatnio oba tomy i nie żałuję. Główny bohater jest detektywem, który smakując różne rzeczy związane ze zbrodnią widzi co się z nimi działo wcześniej, momentami lekko obrzydliwe, ale komiks bardzo fajny. Saga tom 2 - to jest komiksowy hit na świecie, polecam. Daredevil żółty, obok Spidermana niebieskiego, szarego Hulka i nie wydanego chyba jeszcze białego Kapitana Ameryki- kolejna część kanonu komiksu... Niestety Mucha ma to do siebie, że nie ma u nich tanich komiksów.
Egmont: mnóstwo Marvela, DC i Vertigo: Batman, Wonder Woman, Amerykański Wampir tom 3, o którym pisałem wcześniej, co ciekawe już w sierpniu tom 4, może jednak nadgonią, piąty tom chyba kończy historię, a kolejne to już rzeczy poboczne, ale głowy nie dam. Ostatnio jeszcze zaczął wychodzic Sherlock Holmes i wampiry Londynu, nie wiem na razie jeszcze nie czytałem. A juz za tydzień wznowienie Lobo, kto nie czytał, musi, kto czytał chetnie przeczyta raz jeszcze, plus rysunki Bisleya. Aha jeszcze kontynuacja Baśni tom 13, 14 zaraz po wakacjach.
Taurus: trzeci już tom Locke & Key... i znowu przeczytałem zaraz po wejściu do domu, seria w pełni zasłużenie zgarniała nagrody jeszcze kilka lat temu. Undertaker, pierwszy tom serii, wydany zaraz po premierze zagranicznej, świetny western, niesamowite rysunki, to jest dopiero zawiazanie całej historii, ale scenariusz trzyma dobry poziom, zobaczymy jak będzie dalej. Poza tym drugi tom zbiorczy Valeriana i trzeci tom Parkera.
Poza tym mnóstwo mangi i wiele innych. Część nowości nie dotarła na targi na Narodowym bo drukarnie nie nadążały z drukiem, poważnie.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 14 lipca 2015, 23:46 - wt

No rzeczywiście nieźle zaszalałeś z zakupami! Ale i u mnie podobnie :) Na "Lobo" już się doczekać nie mogę.
Nie wiesz co się stało z zapowiadanym na czerwiec komiksem Sergio Toppi "Magia & Miecz"? Zero informacji na ten temat, a chciałabym wiedzieć.
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: grubshy » 28 lipca 2015, 23:46 - wt

Zeb wymienia prawie wszystko, to dodam tylko, ze 2 ciekawe polskie webkomiksy, staraja sie o wydanie na papierze:
Urbanfantasy Portal.
Paskowa komedia Kij W Dupie.

Zachecam do lektury.

Linki do projektow sa tu i tu.ps.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Zeb » 02 grudnia 2015, 23:46 - śr

Dawno mnie nie było, niestety co sie chciałem dostać na forum to nie pamiętałem juz poprzedniego hasła, a czły proces odzyskiwania za każdym razem przyprawial mnie o ból zęba. Ale nic to, jestem z powrotem, pytanie na jak długo.
Z ostatnio wydanych. Egmont prawie calkowicie przerzucil sie na amerykańskie komiksy i Thorgala. Tu nowości, zapowiedzi na kolejne miesiace w zakładce obok http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/ Jeżeli chodzi o światy Thorgala to niestety, nie wierzyłem, że kiedykolwiek to powiem, ale Thorgal zszedł na psy. Ze wszystkich serii pobocznych czyli Kriss, Louve i Mlodzieńcze lata nadają się do przeczytania pojedyńcze rzeczy, a i te są co najwyżej przeciętne. Kupuję bo czekam na ostatni tom Thorgala, który ma te wszystkie poboczne serie spiąć w całość, ale to dopiero za rok chyba. Wracając do amerykańskich serii Egmontu, kilka niezlych one-shotów, kontynuacja serii: Batman, Superman, Wonder woman, Justice League itd, w sumie ok, ale ilość w ostatnich miesiącach powala i w tej chwil zostałem juz tylko przy Batmanie Snydera. Nie narzekam na brak kasy, ale wydawanie co miesiąc po 500-600 złotych na komiksy zaczęło mnie juz odrzucać.
W ostatnich miesiacach Taurus trzyma poziom. Kolejny tom Black Science, Silas Corey, trzeci juz zbiorczy tom Valeriana. Wreszcie w zeszlym tygodniu czwarty tom Locke and Key, trochę inny typ narracji niz w poprzednich tomach, ale końcówka wymiata i tylko po przeczytaniu człowiek się wkurza, że następny dopiero w przyszlym roku...
Aha wracając do Egmontu, w sierpniu i listopadzie wyszły dwa kolejne tomy Amerykańskiego Wampira (4 I 5), które kończą pierwszy cykl. Szósty tom to takie shorty opowiadajace historie pierwszo i drugoplanowych bohaterów serii, a dopiero siódmy, ktory wyszedl jakieś dwa tygodnie temu na zachodzie jest rozpoczęciem drugiego cyklu.
Mucha Comics niedawno wypuściła kolejny tom Chew - o tym detektywie pracujacym dla FDA, ktory smakuje różne rzeczy i widzi ich przeszłość, dotyczy to również ofiar zbrodni, bueee... Ale komiks fajny. Niestety u nas dopiero tom 3, a na zachodzie 10. Kilka lat zajmie nam nadgonienie serii.
Oczywiście w paździenika na targach w Łodzi pojawilo sie mnóstwo nowych tytułów, ale tych juz wymienial nie będę, za dużo tego było.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Zeb » 06 września 2016, 23:46 - wt

W trochę innej formie, bo jakbym miał wrzucać to co zostało wydane przez te ostatnie 9 miesięcy, czyli od ostatniego posta to musiałbym wymienić kilkaset tytułów. Powiem tak, dotarłem do ściany. Kiedyś dawno temu, kiedy mieliśmy duża posuchę na rynku fantastyki, kupowałem wszystko jak leci (lata 80-te, 90-te). w pewnej chwili pojawiło się tego tyle, z czego niestety duża część beznadziejna, że zacząłem przebierać mocno w tytułach. Tu duży ukłon w stronę Maga. nadal kupuję większość wydawanych przez Was książek. Podobnie było z komiksami (poza mangą, która dalej mi nie bardzo pasuje) kupowałem praktycznie wszystko (uzbierało się tego już kilka tysięcy tomów). Natomiast w związku z pojawieniem się kilku kolejnych wydawnictw i zmiany sposobu wydawania komiksów, duża część obecnie wydawanych pozycji to wydania zbiorcze, przestałem dawać radę, po pierwsze finansowo (zapowiedzi na najbliższy festiwal w Łodzi to jakieś 2500 po cenach okładkowych, może więcej), po drugie czasowo, ostatnio przeliczyłem pozycje, które stoją u mnie na półkach nawet nie rozpakowane z folii, wyszło mi 126 sztuk. Ja po prostu nie mam kiedy tego wszystkiego czytać... No dobrze, pomarudziłem sobie. W najbliższym czasie wychodzi ostatni tom Locke & Key, o którym pisałem wcześniej, seria powala od pierwszej do ostatniej strony, Egmont na MFK chce wypuścić zbiorcze wydanie co ciekawszych komiksów, które pierwszy raz i najczęściej ostatni pojawiły się w Relaxach na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich numerów, ale jak ktoś nie czytał to warto się skusić. Do polecenia jeszcze zbiorcze wydanie komiksu Hugo, taka fantasy niby dla młodzieży, ale z fantastycznie wymyślonym i narysowanym światem. To tyle, może coś jeszcze napiszę za kilka dni jak znowu nie stracę dostępu do konta...
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Zeb » 04 października 2016, 23:46 - wt

Ostatni weekend to kolejny festiwal komiksu w łodzi. Nowych rzeczy jest tyle, że nawet mi sie nie chce wymieniać. O części pisałem wcześniej jako o zapowiedziach. Do tego komiku Hugo, o którym pisałem wczesniej wyszedł też Przewodnik po świecie. Gdyby ktos trafił gdzies na niego to radze brać w ciemno. Wyszedł tylko w 500 egzemplarzach i brakowało go juz na targach. Nie jest planowany dodruk więc za niedługo kolekcjonerzy bedą sie o niego zabijac na aukcjach... W tej chwili pojawiło się mnóstwo nowych małych wydawnictw, które próbują swoich sił na rynku. Z jednej strony dobrze, bo zaczęło wychodzić dużo fajnych pozycji, które nie zmieściły się dotychczas w ofercie większych wydawnictw, z drugiej strony źle, bo część tych wydawnictw niestety padnie i nie dokończy tego co zaczęli wydawać a prawa przy nich pozostaną i na klika lat zablokują mozliwość ich pojawienia sie w Polsce. Z drugiej strony Egmont właśnie wydał tysięczny, tak tysięczny album w Klubie świata Komiksu. Jak sobie pomyslę, że mam większość rzeczy przez nich wydanych to pewnie mógłbym za to całkiem niezłe auto kupić.
Tak czy inaczej jak widać rynek komiksowy odbił się od dna, które osiągnął jakieś dwa-trzy lata temu i ma sie całkiem nieźle na chwilę obecną.
To na razie tyle.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 04 października 2016, 23:46 - wt

Wspaniale, że rynek komiksowy odbił się od dna, szkoda tylko, że ja jako czytelnik nie bardzo mogę powiedzieć, że odbiłam sie od dna i stać mnie na wszystko co chciałabym kupić :lol: ale i tak sporo na komiksy w październiku przeznaczyłam. Czy nie wiesz przypadkiem jak wyglada sprawa wydania przez wydawnictwo Sideca serii "Mroczne Miasta"? Kiedyś na FB pojawiła się informacja na ten temat, nawet pokazano jakieś okładki (ale chyba tylko oryginalne, nie pamietam dokładnie) i ten post wzbudził dość znaczny entuzjazm (sądząc po liczbie kliknięć). No ale to było bardzo dawno i od tej pory nigdzie nie ma żadnej informacji na ten temat. A akurat ta seria bardzo mnie interesuje.
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Zeb » 06 października 2016, 23:46 - czw

Spróbuje cos podpytac przy okazji jak będę w Centrum Komiku w przyszły poniedziałek. Oni zwykle maja najświeższe dane.
Odnośnie finansów to tak jak pisłaem wcześniej, duża część wydawnictw przerzucila sie na integrale, które juz z racji swojej objetości kosztują więcej, a poza tym w tej chwili te małe wydawnictwa drukują swoje komiksy we Francji, w ich formacie i w twardych okładkach, a mając stosunkowo małe nakłady i niewielką na razie ofertę nadrabiaja cenami. Poza tym umówmy się, ceny książek i komiksów w Polsce nie odbiegają od zachodnich, czego nie można powiedziec o pensjach.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 06 października 2016, 23:46 - czw

Mam nadzieję na jakieś wieści w tej sprawie, wrzuć info jesli się dowiesz czegoś, z góry dziekuję :)
Wstępne zapowiedzi Egmontu na 2017 też nie bardzo dają odetchnąć finansowo: Punisher MAX, Top 10 Alana Moora, wznowienie "300" Millera, Corto Maltese i cała masa następnych superhero. Zapowiedzieli o wiele większą ilość niż w tym roku. A to tylko jeden Egmont ... :D
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Zeb » 11 października 2016, 23:46 - wt

Dlatego tak jak piałem wcześniej zacząłem część serii odpuszczać, głównie z tych DC. Batmana ciągnę w sumie już tylko jedną serię, Wonder Woman zakończyłem po 5 tomie, jak skończył się nią zajmować Snyder. Superman i Liga to dramat jakiś jest. Marvela chcę dociagnąć cały ten event zwiazany z Nieskończonością, później zostanę przy Deadpoolu i Superior Spidermanie (jego czyta mój syn). Biore te rzeczy, które wychodzą w tej serii Deluxe. To wg mnie warto, ale reszta? Niekoniecznie. Właśnie się dowiedziałem, że Egmont będzie kontynuował projekt zwiazany z Relaxem i najprawdopodobniej wydadzą wszystkie komiksy, które tam się pojawiły w kolejnych tomach w przyszłym roku. Biorę wiekszość tego co wydaje Taurus, ale oni nie szaleją z tytułami, więc jest ok. Timof i Mucha wydają dobre rzeczy, ale ceny powalają, też zacząłem przebierać w tytułach. Reszta wrzuca po trochu, czasami lepsze, czasami gorsze pozycje.
Z nowych rzeczy z ostatnich miesięcy mogę polecić Malcolma Maxa, Red Skin i chyba nic więcej. Gdzieś widziałem, że jakieś małe wydawnictwo chce Uniwersal War dokończyć, jak nie przesadzą z cenami to pewnie się skuszę.

PS. Na razie nic nie wiem odnośnie Mrocznych Miast, może jutro coś będę wiedział, dam znać.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 11 października 2016, 23:46 - wt

Też odpuściłam wiele z tego, po pierwsze ze względu na finanse, ale też i ze względu na mozliwości spokojnego przeczytania wszystkich pozycji. Jeśli do zakupionej góry komiksów doda się zakupioną górę książek to ostatecznie życia zabraknie człowiekowi żeby to wszystko wchłonąć :wink: Mam jednak nadzieje, że ktokolwiek zdecyduje się nareszcie na wydanie 100 bullets, Transmetropolitan i czegokolwiek Warrena Ellisa - czegokolwiek ale do końca. Sideca w swojej poprzedniej odsłonie (jako Manzoku) zaczęła Planetary, ale na ten temat nikt się już nawet nie zająknął.
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Zeb » 18 października 2016, 23:46 - wt

Zapytałem o Mroczne mIasta. Poza wydanym swego czasu jako Manzoku pierwszym tomem na chwilę obecną nie ma niestety w planach kontynuacji.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

PoprzedniaNastępna

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...