Muzyka

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Muzyka

Postautor: moste6 » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Czyli czego my słuchamy, jak nie czytamy :D
ja słucham Głównie radia, ale jak mi się znudzi to uruchamiam mózgownicę i wkładam do odtwarzacza następujące płyty: The Car Is On Fire "Lake&Flamel" Płyta jest genialna. Czasem Nelly Furtado, Kazik :twisted: , Pudelsi :twisted:, Mike Oldfield :lol:, U2, długo by wymieniać... Ostatni wpadł mi do ucha utwór pod tytułem "Knights Of Cydonia" zespołu Muse... aaa Enya jeszcze :P
Gdybym miał swoje upodobania wyrazić gatunkowo to było by to tak:
-Muzyka Klasyczna.
-Alternatywa.
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: pczolinka » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Różna muza mi się podoba, raz jest to Hans Zimmer, raz U2, innym razem to posłucham sobie Pussycat Dolls, a wszystko zależne od mojego nastroju. Nie mam ulubionej płyty czy wykonawcy, mam jedynie ulubione utwory różnych muzyków.
Awatar użytkownika
pczolinka
Pisarczyk

Postautor: Hajdamaka » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Hmmm.... rozna, bardzo rozna. Od szeroko pojetego punka ( wlaczajac w to kapele z drugiej strony barykady ), poprzez hard core, psychobilly, surf, ska, reggae az do folku ukrainskiego, rosyjskiego i irlandzkiego ( aczkolwiek nie gardze zadnym fajnym folkiem ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Kalriem » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Nie wiem czy jest sens zakładania tematu o muzyce, skoro pod ten w "Fantastyce" można się podpiąć. Ale niech zadecydują moje koleżanki po fachu :)

A czego słucham?
Ogólnie wszystkiego. Nienawidze hip-hopu - tego nie słucham.
Jeśli mi się jakaś piosenka spodoba to moge jej słuchać naokrągło.
Ostatnio uwielbiam "My love" Timberlacka, "Spider's Web" Katie Melua, "Bossy" Kelis.
Lubię Pussycat Dolls. Ale też słucham Godsmack, System of A Down, Rammstein, Lacuna Coil.

EDIT:
Ostatnio też mi się Fergie wkręciła i jej "Fergiecoulus"...
I nie śmiać mi się z preferencji muzycznych :p
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2007, 23:46 - ndz przez Kalriem, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Farin » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Hmmm - muzyka pojmowana jako alternatywna, rock and roll - ze się tak wyrażę, trochę japońszczyzny, a ostatnio zawirował mnie "Adiemus" - takie połaczenie muzyki Irlandzkiej z odrobiną poważnej. Co by od reszty nie obstawiać to zniosę jeszcze pop-kę ;]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: moste6 » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Temat który założyłaś (Tak ty go założyłaś :P ) jest o muzyce którą czytamy aby stworzyć klimat przy czytaniu książek a ten mówi o tym czego słuchamy kiedy odkładamy książkę:) dlatego pogrubiłem słowo "nie" w moim pierwszym poście:)
Kalriem pisze:Rammstein

Dobrze że przypomniałaś :lol: też lubię... do długiej listy dodam jeszcze T-love, Ścieżkę dźwiękową do "Requiem For A Dream" , Myslovic, Strachy Na Lachy, Eru nawet się nie spodziewałem że tego jest tak dużo :? no i Porciupine Tree, Red Hot Chili Peppers... jak widać mam swoje ulubione zespoły:)
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2007, 23:46 - ndz przez moste6, łącznie zmieniany 1 raz
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: Kalriem » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Wiem co chciałeś przez to napisać. I wiem kto tamten temat założył.
Niemniej nie sądzę żeby potrzebne były dwa tematy o muzyce na forum.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Shadowrunner » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Ja o muzyce, której słucham, napisałem chyba większość co było do napisania w topicu odnośnie "Powitań" - to było z ważniejszych wątków muzycznych, które opisałem:

Shadowrunner w temacie [Powitania] pisze:A z muzyki to preferuję rock we wszystkich objawieniach choć głównie stopy i odlewy metalu (Iron Maiden, IC/DC, Nightwish, Therion, Metallica, Rhapsody, Helloween, Vader, "dzieci bytomia" Wink Dream Theatre, Clawfinger) punk, ska i pokrewne, też reagge'o-podobne (głównie Bad Religion, Faith No More, Paprika Korps, Brygada Kryzys, Dezerter, Proletaryat, Sex Pistons, Post Regiment, Pidżama i wszystkie projekty Kazika), ale słucham też Dżemu, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, tudzież Janis J. czy Enya (a kiedyś jeszcze Nirvany)...

Jak tak na to patrzę, to z rzeczy których wtedy nie wymieniłem lub wymienić zapomniałem to jest jeszcze Audioslave (a wcześniej RATM) grindcore z pod znaku Brujeria, black/daeth met. w stylu God Dethroned tudzież takie lighty jak Blind Guardian/Stratovarius, niemiecki zespół z pogranicza folku i black'a: Tanzwut, a z polskich no to taki np. Hunter, Closterkeller, Kat (stary, nowy nie za bardzo), Siekiera - czy Coma, której płyty ostatnio wpadły mi w ręce. No i oczywiście takie smuty jak Dead Can Dance (i inne "rzeczy" zimmerowsko-brightmanowskie) czy BlackmooreNighth. Kiedyś były jeszcze różne SOADy, D.Bowie, Van Haleny, Turbo, KISS czy HIM. To było by chyba na tyle...

Więcej grzechów nie pamiętam :twisted:
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Tuk » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Najczęściej słucham The Scorpions, Limp Bizkid, Blues Brothers 8)
Ciekawość to pierwszy stopień do nieśmiertelnośći
"Rozum rozkazuje ciału ciało słucha,
Ciało rozkazuje rozumowi rozum sie opiera"
Awatar użytkownika
Tuk
Pisarczyk

Postautor: Nehan » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Current 93 \m/ rewelacyjne

A poza tym, http://www.last.fm/user/Sallahadin/ - tutaj wszystko prawie mam skatalogowane :)
EXTERMINATE EXTERMINATE
Awatar użytkownika
Nehan
Asimov

Postautor: Adam1 » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Ja słucham muzyki bardzo różnorodnej. Niemal wszystkiego poza disco-polo i hiphopem i rapem i death metalem.

Za dużo by wymieniać.

Ale powiem, że lubię zarówno Chrisa de Burgha jak GunsNRoses jak Nightwish jak A-HA czy Andreasa Vollenweidera czy Enigmę.

Wszystko zależy od nastroju :)

Zamykanie się wewnątrz jednego gatunku bądź też gatunków bardzo pokrewnych połączone (często) z zaciekłym atakowaniem osób o odmiennych gustach uważam za śmieszne ("przesławna" wojna "metalowców" z fanami Chrisa de Burgha czy w ogóle POP-u).
Love is the difficult realization that something other than oneself is real.

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Awatar użytkownika
Adam1
Wielki AQ

Postautor: Lee » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Adam1 pisze:Ja słucham muzyki bardzo różnorodnej. Niemal wszystkiego poza disco-polo i hiphopem i rapem i death metalem.

Za dużo by wymieniać.

Ale powiem, że lubię zarówno Chrisa de Burgha jak GunsNRoses jak Nightwish jak A-HA czy Andreasa Vollenweidera czy Enigmę.

Wszystko zależy od nastroju :)

Zamykanie się wewnątrz jednego gatunku bądź też gatunków bardzo pokrewnych połączone (często) z zaciekłym atakowaniem osób o odmiennych gustach uważam za śmieszne ("przesławna" wojna "metalowców" z fanami Chrisa de Burgha czy w ogóle POP-u).

Fajnie, że nie musze nic juz dodawać. Podpisuję się pod tym czterema kończynami.
Awatar użytkownika
Lee
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Twomoons » 09 lutego 2007, 23:46 - pt

Godsmack, SoaD, Disturbed, Korn, BB King, Louis Armstrong, , troche Toola,
muzyka filmowa Hansa Zimmera ( Gladiator czy Black hawk Down ) i Howard'a Shore'a ( Władca Pierścieni ). Poza tym wiele mniej, bardziej rozpoznawalnych kawałków jakie podsunie mi Pandora.
Aha i S&M Metallici -zawsze wiedziałem że jestem inny :D.
Awatar użytkownika
Twomoons
Czytacz

Postautor: Adam1 » 09 lutego 2007, 23:46 - pt

Twomoons pisze:Aha i S&M Metallici -zawsze wiedziałem że jestem inny :D.

Co przez to rozumiesz? :)
Love is the difficult realization that something other than oneself is real.

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Awatar użytkownika
Adam1
Wielki AQ

Postautor: Twomoons » 09 lutego 2007, 23:46 - pt

Adam1 pisze:
Twomoons pisze:Aha i S&M Metallici -zawsze wiedziałem że jestem inny :D.

Co przez to rozumiesz? :)

Dominują opinie że to 200 % komercja. A ja lubię ich w koszulach z orkiestrą w tle :lol: I to brzmienie...
Awatar użytkownika
Twomoons
Czytacz

Następna

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...