Zabawa! [Fantastyka]

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Zabawa! [Fantastyka]

Postautor: Nightchill » 29 września 2005, 23:46 - czw

Siedziałam sobie przed chwila pod prysznicem i rozmyślałam nad pewnym cytatem z książki, który ostatnio bardzo mnie ubawił... i nagle przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Zobaczymy czy się spodoba...

Niniejszym ogłaszam zabawę zgadywnokową na cytaty z książek. Oto reguły:
1. Musi być to w miarę znana pozycja z szeroko pojętego nurtu fantastyki.
2. Wybieramy cytat dość charakterystyczny, który może jakoś naprowadzić na to skąd pochodzi, a nie jakieś przypadkowe zdanie typu "...i zasiedli do wieczerzy..."
3. Dobrze by było aby to zdanie nie było zbyt wielkim spoilerem.
4. Własną zagadkę można zadać jedynie kiedy odgadło sie prawidłowo źródło cytatu autora poprzedniego posta (oczywiście należy podać nazwisko autora i tytuł powieści/opowiadania).
5. Czas na poprawną odpowiedź to 48h. W tym czasie autor pytania może ale nie musi dodawać jakieś podpowiedzi, jeśli uzna, że chce przyspieszyć odpowiedź. Po 48h autor ma 12 h na zadanie innego pytania. Jeśli w tym czasie tego nie zrobi, kolej przechodzi na poprzednią osobę, która odgadła wcześniejsze pytanie.
6. Jeśli zgadujący jest pewny odpowiedzi, może podać swój cytat bez czekania na potwierdzenie.
7. W razie bałaganu i wątpliwości rezerwuję sobie prawo jurora ;)
Mam nadzieje, że wszystko jasne..... więc zaczynam od czegoś banalnego na początek (mam nadzieję, że zaczniemy sobie rzucać większe wyzwania ;)):

"- Dobranoc - powiedział diabeł."
Ostatnio zmieniony 03 października 2006, 23:46 - wt przez Nightchill, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Arien » 30 września 2005, 23:46 - pt

Hihi 'Kraniec świata' pana Andrzeja Sapkowskiego (zbiór 'Ostatnie życzenie').
Niemal od razu mi się skojarzyło z powiedzonkiem 'Gdzie diabeł mówi dobranoc...I stąd był krok do tegoż opowiadania.
Jak na razie pomysłu brak na dalszą zagadkę, ale poszukam..Postaram się jak najszybciej znaleźć :)
Awatar użytkownika
Arien
Czytacz

Postautor: lenin264 » 30 września 2005, 23:46 - pt

czy moge zadać pytnie poprzednik który odpowiedział troszke się chyba objia
:)
Awatar użytkownika
lenin264
Pisarczyk

Postautor: Anu » 30 września 2005, 23:46 - pt

Ja też mam proste "Brama przeciwnika jest na dole"
May the best dwarf wins!!
Anu
Przechodzień

Postautor: Kalriem » 30 września 2005, 23:46 - pt

Nie ma tak. Wyraźnie napisano, że ten co odgadnie, ma napisać kolejny cytat. Proszę trzymajcie się tego, nawet jeśli ktoś troche się obija ;)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: morrgh » 30 września 2005, 23:46 - pt

no dobra
"niech wasze miecze pozostaną ostre..."
to z takiej nowej xiążki
jestem królem mroku
Awatar użytkownika
morrgh
Czytacz

No tak, był to dla mnie niemały problem, bo jakoś tak mam, że łatwiej mi się takie zagadki zgaduje, niż samej coś wymyśla. Po prostu nie mam pamięci do cytatów. Ale mam cytat z książki, która mi ostatnio wpadła w ręce. Dość dowolny cytat... (choć dla tych co czytali nie powinien sprawić problemu).

"Jeeeść - powiedział obcy. - Tak. Kotlet siekany, sztuka mięsa, [...] pączki, krem migdałowy, sorbet, owsianka, kiełbasa, nie mieć kiełbasy, fasola, bez fasoli, słodycze, galaretka, dżem. Podroby. - Uśmiechnął się promiennie.
Wszysttko na raz? - upewnił się słabym głosem oberżysta."

:)Trochę na chybił-trafił ten cytat. Może później mi przyjdzie do głowy coś lepszego. Więc zgadujcie, do dzieła :!:
Awatar użytkownika
Arien
Czytacz

Postautor: Hajdamaka » 30 września 2005, 23:46 - pt

Arien pisze:No tak, był to dla mnie niemały problem, bo jakoś tak mam, że łatwiej mi się takie zagadki zgaduje, niż samej coś wymyśla. Po prostu nie mam pamięci do cytatów. Ale mam cytat z książki, która mi ostatnio wpadła w ręce. Dość dowolny cytat... (choć dla tych co czytali nie powinien sprawić problemu).

"Jeeeść - powiedział obcy. - Tak. Kotlet siekany, sztuka mięsa, [...] pączki, krem migdałowy, sorbet, owsianka, kiełbasa, nie mieć kiełbasy, fasola, bez fasoli, słodycze, galaretka, dżem. Podroby. - Uśmiechnął się promiennie.
Wszysttko na raz? - upewnił się słabym głosem oberżysta."

:)Trochę na chybił-trafił ten cytat. Może później mi przyjdzie do głowy coś lepszego. Więc zgadujcie, do dzieła :!:

Terry Pratchet, Kolory Magii... moglem pomylic tytul :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Tak jeden kolor :) "Kolor magii". Ale zaliczone :D chyba nie było trudne...

"niech wasze miecze pozostaną ostre..."

Czyżby to był Eragon :lol:

Poza tym chciałabym pogratulować Nightchill pomysłu. I dawać tu więcej zagadek :D
Awatar użytkownika
Arien
Czytacz

Postautor: Hajdamaka » 30 września 2005, 23:46 - pt

Zagadka bedzie jak znajde w moim b...u potrzebna mi ksiazke :P :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Hajdamaka » 01 października 2005, 23:46 - sob

Proste, sam poczatek kisaizki, ale nie chcialo mi sie szukac czegos sensownego na cytat w srodku...

"Z tej wysokosci las wygladal jak puszysta cętkowana piana, jak ogromna mokra gąbka wielkosci wszechswiata, jak zwierze, ktore kiedys zamarlo w oczekiwaniu, potem usnelo, poroslo szorstkim mchem. jak bezksztaltna maska zaslaniajaca twarz, ktorej nikt jeszcze nigdy nie widzial."
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Arien » 01 października 2005, 23:46 - sob

Tego nie znam, jestem niemal pewna, że nie czytałam tej książki. Ale też jest to opis, a opisy nie pozostają długo w pamięci, tak jak dialogi.
Awatar użytkownika
Arien
Czytacz

Postautor: Nightchill » 01 października 2005, 23:46 - sob

Bardzo opisowy ten opis. Podoba mi się ale niestety nie znam. Musimy ustalić jakiś maksymalny czas, po jakim zagadka zostanie uznana za zbyt trudną, a autor poproszony o coś łatwiejszego. Jakieś propozycje?
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Hajdamaka » 01 października 2005, 23:46 - sob

Hajdamaka pisze:Proste, sam poczatek kisaizki, ale nie chcialo mi sie szukac czegos sensownego na cytat w srodku...

"Z tej wysokosci las wygladal jak puszysta cętkowana piana, jak ogromna mokra gąbka wielkosci wszechswiata, jak zwierze, ktore kiedys zamarlo w oczekiwaniu, potem usnelo, poroslo szorstkim mchem. jak bezksztaltna maska zaslaniajaca twarz, ktorej nikt jeszcze nigdy nie widzial."

Chyba czas na podpowiedz.

Oryginalna ksiazka jest w jezyku rosyjskim, autorami sa dwaj bracia.

Dodam, ze to moi ulubieni pisarze SF/fantastyki ( ale to nie jest podpowiedz :wink: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Nightchill » 02 października 2005, 23:46 - ndz

No to podpowiedziałeś mi autorów. Jak nikt dziś nie zgadnie to jutro wale do biblioteki i oglądam początki :lol:

Jak powiedziałam tak zrobiłam. Oto odpowiedź: Strugaccy "Ślimak na zboczu" Pożyczłam sobie i zobaczymy....

<tu pojawi sie moja zagadka, za jakies pół godziny>
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Następna

Wróć do Czyściec