pewien porzadek [Pytania do wydawnictwa]

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Kalriem » 08 września 2005, 23:46 - czw

No właśnie, ta rozmowa i tak do niczego nie doprowadzi.

Ja już się poddałam, widać inni lubią śmietnisko wokół siebie (chociaż ja nie jestem pedantka ;) ). A co do zniknięcia moderatora to widocznie ma nawał pracy, albo się mu już znudziło prowadzenie forum :twisted:
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Nabu Nezzar » 08 września 2005, 23:46 - czw

Kalriem pisze:Ja już się poddałam, widać inni lubią śmietnisko wokół siebie (chociaż ja nie jestem pedantka ;) ). A co do zniknięcia moderatora to widocznie ma nawał pracy, albo się mu już znudziło prowadzenie forum :twisted:
Zobaczył jaki burdel tu panuje to się przeraził i uciekł;)
A tak na serio, to jedynie w dobrym geście moderatorów (lub moderatora) zależy aby był tu porządek. W innym wypadku nasze wołania okażą się głuche. Ludzie jak to ludzie, usłyszą, że chcemy aby był porządek to na złość zaczą całkowicie odwrotnie robić.
Przydałoby się ze 2 czy 3 modków. Wtedy mieli by pełną kontrolę nad forum.
www.republika-fir.pl - Republika Fantastyki i Rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Nabu Nezzar
Czytacz

Postautor: Elektra » 09 września 2005, 23:46 - pt

Nabu Nezzar pisze:Przydałoby się ze 2 czy 3 modków. Wtedy mieli by pełną kontrolę nad forum.

Bez przesady. Przecież tutaj nie pojawia się aż tak wiele postów. Jak dziennie zostanie napisane z 10 wiadomości, to już jest sukces.

Nie powinno tu chodzić o pełną kontrolę, tylko odrobinę porządku. Myślę, że wystarczyłoby, gdyby użytkownicy zakładając nowy temat spojrzeli, czy nie ma już podobnego i nazwali go konkretnie. Nic więcej.

Jak już mówiłam, odrobina dobrej woli piszących. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Kalriem » 09 września 2005, 23:46 - pt

Której niestety brak wielu. Większości nie chce się popatrzyć na tematy, jeszcze innym nie chce się kliknąć na takie fajne coś jak "szukaj" zaraz obok FAQ, więc zakładają takie same tematy - no ale to wiadomo nie od dziś i chyba nic się z tym już nie zrobi, smutne to to, ale jakże prawdziwe ;)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: michiru » 09 września 2005, 23:46 - pt

w zadnym wypadku nie uwazam sie za samozwanczego stroza porzadku, jak to ktos ladnie okreslil.
zazwyczaj nie przeszkadza mi burdel, ktory panuje na forach. o ile w jakis sposob jest to burdel zorganizowany.
ale meczy mnie, gdy otwieram temat a tak znajduje sie jedno jedyne pytanie.
zauwazcie, ze jesli ktos juz kiedys zadal pytanie, zazwyczaj ktorys z uzytkownikow podaje linek lub odpowiada na pytanie. to samo mozna robic w watku ogolnym. bo tak czy inaczej, odpowiedz padnie.
rozumiem, ze jesli ktos sie spieszy nie ma czasu, zaklada temat. w porzadku. ale tak caly czas? : /
Awatar użytkownika
michiru
Czytacz

Postautor: Sędzia » 09 września 2005, 23:46 - pt

ja w ogóle nie za bardzo rozumiem o co ta dyskusja, to forum nie jest jakoś szczególnie popularne, żeby kilkadziesiąt osób bez przerwy na nim siedziało i coś pisało. Jak dla mnie to jak na razie w ogóle nie zauważyłem jakiegokolwiek nieporządku.

Stanowczo sprzeciwiam się wymogowi pisania w jednym wątku, tak naprawdę temat po trzeciej czy czwartej stronie przesteje mieć sens. Praktycznie nikt nie przeczyta poprzednich stron.

A tak już poza tym - jak ktoś lubi pisać w jednym wątku, to niech pisze, a jak ktoś lubi zakładać nowy temat, to niech zakłada. I po prostu przestńmy od innych wymagać żeby postępowali zgodnie z naszym własnym widzimisię.
Aha, Panie Galvar - nikt nie jest alfą i omegą, to że uważasz jakieś postępowanie za najlepsze nie znaczy że ono takim jest. Jak dla mnie to wzięte z życia racjonalne rozwiązanie to po pierwsze takie żeby przestać czepiać się innych i próbować wprowadzać swoje zasady na nie swoim forum. A drugie, to takie, że upierdliwe osoby czujące się moderatorami banuje się na pierwszym miejscu.

Problem w tym, że Twoje najlepsze postępowanie zmusza ludzi do zachowania się zgodnie z nim. Zachowujesz się jak polska elita polityczna, która od lewa do prawa uważa że ludzie to idioci i trzeba im wszystko zapewniać bo sobie sami rady nie dadzą - emerytury, opiekę zdrowotną, szkolnictwo itd. Nie życzę sobie, żeby byle użytkownik forum pouczał innych jak i co mają robić. Jeśli Pan Andrzej postawi takie wymogi, to wszyscy się dostosują, bo on tu decyduje. Twoje wymogi możesz sobie stosować na swoim forum, a od tego ci wara.

ps. ludzie, jak Was męczy otwieranie nowych tematów a tam tylko jedno pytanie, to rozwiązanie jest proste - przestańcie je otwierać. Ktoś kto otworzy, odpowie i po sprawie. Nikt Wam nie każe czytać wszystkiego co się pojawia na forum, jak Wam przeszkadza nowy temat to go ZIGNORUJCIE, po prostu czytajcie tylko ten ogólny i po sprawie.
Ostatnio zmieniony 21 września 2005, 23:46 - śr przez Sędzia, łącznie zmieniany 1 raz
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Galvar » 09 września 2005, 23:46 - pt

No i się zaczyna... :roll:

Sędzia pisze:ja w ogóle nie za bardzo rozumiem o co ta dyskusja, to forum nie jest jakoś szczególnie popularne, żeby kilkadziesiąt osób bez przerwy na nim siedziało i coś pisało. Jak dla mnie to jak na razie w ogóle nie zauważyłem jakiegokolwiek nieporządku.
Już wyjaśniam: chodzi o to aby było trochę porządku. Nic więcej, nic mniej. Jeśli Ty nie widzisz narastającego nieporządku czas chyba przejrzeć na oczy. :wink: Poza tym dobrze aby na tak wczesnym etapie ustalić kilka zasad niż potem męczyć się z bałaganem, prawda?

Sędzia pisze:Stanowczo sprzeciwiam się wymogowi pisania w jednym wątku, tak naprawdę temat po trzeciej czy czwartej stronie przesteje mieć sens. Praktycznie nikt nie przeczyta poprzednich stron.
Spoko. Poczekajmy aż np. wątek o Kay'u osuągnie drugą stronę, wtedy go zamkniemy i założymy kolejny. Taki sam. Ew. kolejne się ponumeruje i wszystko będzie ładnie i pięknie. Tak samo z ogólnym o RPG. Dwie strony i kłódka. A potem nowy. Luzik. Itp., itd..

Sędzia pisze:A tak już poza tym - jak ktoś lubi pisać w jednym wątku, to niech pisze, a jak ktoś lubi zakładać nowy temat, to niech zakłada. I po prostu przestńmy od innych wymagać żeby postępowali zgodnie z naszym własnym widzimisię.
A jak ktoś lubi pisać rzeczowo i na temat niech pisze. Jesli ktoś lubi spamowac, luzik, niech spamuje. Jak chcesz to bluzgaj, jak nie to nie. Twój wybór.

Sędzia pisze:Aha, Panie Galvar - nikt nie jest alfą i omegą, to że uważasz jakieś postępowanie za najlepsze nie znaczy że ono takim jest. Jak dla mnie to wzięte z życia racjonalne rozwiązanie to po pierwsze takie żeby przestać czepiać się innych i próbować wprowadzać swoje zasady na nie swoim forum. A drugie, to takie, że upierdliwe osoby czujące się moderatorami banuje się na pierwszym miejscu.
Z pierwszym zdaniem zgadzam się z Tobą. Co do drugiego to czekam az wprowadzisz własne słowa w czyn ponieważ czepiasz się akurat Ty. A banuje się osoby wybitnie szkodzące forum, a nie takie, które mają jakieś uwagi. Różnica jednak spora.

Sędzia pisze:Problem w tym, że Twoje najlepsze postępowanie zmusza ludzi do zachowania się zgodnie z nim. Zachowujesz się jak polska elita polityczna, która od lewa do prawa uważa że ludzie to idioci i trzeba im wszystko zapewniać bo sobie sami rady nie dadzą - emerytury, opiekę zdrowotną, szkolnictwo itd. Nie życzę sobie, żeby byle użytkownik forum pouczał innych jak i co mają robić. Jeśli Pan Andrzej postawi takie wymogi, to wszyscy się dostosują, bo on tu decyduje. Twoje wymogi możesz sobie stosować na swoim forum, a od tego ci wara.
Najpierw polecam zimny kompres na Twoją rozpaloną głowę. Po drugie zaś to wybacz, ale to, że wypowiadam swoje zdanie i przekonuję do moich racji nie jest tożsame z uważaniem ludzi mających inne zdanie za idiotów. Nie zapędzaj się tez w polityczne analogie, bo nie tędy droga.

Wybacz też, że Twoje życzenie nie jest dla mnie zobowiązujące. Zwłaszcza, że w ww cytacie obrażasz mnie. :? Odrobinę szacunku i kultury Drogi Sędzio (ksywa jak widać nie zobowiązuje). Zacznij wreszcie stosować się do tak szumnie głoszonych przez siebie zachowań i przestań się czepiać skoro nie potrafisz rzeczowo dyskutować. To zaś od czego mi wara, (na szczęście) nie zależy do Ciebie i Twoich kompetencji.

Na koniec dodam, ze mam nadzieję, iż pan Andzrzej wkrótce rozwiąże dyskutowany tutaj problem.

Pozdrawiam.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Hajdamaka » 09 września 2005, 23:46 - pt

Jeszcze raz powtorze :

- kilkunastostronicowe monstrum : NIE
- czytanie poprzednich tematow ( tym bardziej, ze jest ich malo ) : TAK
- kasowanie powtorzonych pytan po skierowaniu do poprzedniego watku : TAK
- czytelne formulowanie pytan : TAK
- staranie sie zakladac tematy mogace pomiescic wiecej pytan ( np. istniejace juz RPG ogolnie ) : TAK
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Sędzia » 09 września 2005, 23:46 - pt

Galvarze,

1. Dopóki nieporządek nikomu nie zagraża, nie uważam żeby traktowanie go jako największego złą pod słońcem było właściwe. Nie lubię nieporządku, ale jeszcze bardziej nie lubię zmuszania ludzi do określonego zachowania przez osoby do tego nieuprawnione.

2. Uważam, że to nie my jesteśmy od ustalania zasad, tylko właściciel forum. Ustanowił takie a nie inne - w tym brak przymusu pisania w jednym wątku.

3. Spoko. Na pewnym forum, na którym bywam jest temat który ma 456 stron. Stosując się do Twoich wypowiedzi, trzeba by przeszukiwać każdą z nich żeby sprawdzić, czy ktoś już wcześniej nie zapytał... Tutaj to nam nie grozi raczej, ale z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że po 4 stronie nikt na poprzednie nie wraca i tak.

4. Co innego jest bluzganie - przypomnę że jest karalne zwyzywanie kogoś różnymi epitetami.
Co innego spamowanie - to przecież nie ma zupełnie związku z tym forum, co nas obchodzą reklamy wydłużaczy penisów itp.
A co innego są pytania związane z tematyką tego forum, pisane nie w porządku podobającym się Tobie.

5. Zgadzasz się z moim zdaniem, ale masz coś takeigo w swoich wypowiedziach - ich wydzwięku można by powiedzieć - które wskazuje na to, że uważasz swoje rozwiązania za najlepsze (i to jest ok, bo możesz sobie tak uważać) i za jedyne dopuszczalne (tak jakbyś myślał, że nie ma możliwości iż się mylisz). To są szczegóły - nie piszesz np. "Czy mógłbyś pisać w PM", tylko "od takich pytań są PM". Nie piszesz - "Czy mógłbyś edytować posty" tylko "edytuj posty". Nie piszesz "Czy nie uważacie, że lepiej by było żeby był porządek, może zrobimy tak i tak, co o tym sądzicie" tylko "lepiej żeby był porządek, a więc najlepiej będzie jak zrobimy tak jak pisałem"

Stosujesz metodę pisania w której Twoje zdanie uznajesz z góry za najwłaściwsze, i oczekujesz od innych że się dostosują. Taki jest wydzwięk Twoich wypowiedzi, może nie robisz tego specjalnie, ale taki już jest. I nie dziw się mojej reakcji, bo dla mnie nie jesteś nikim specjalnym, w sensie zupełnie mnie nie interesuje stosowanie się do zasad które proponujesz, dopóki nie są to zasady ustalone przez Pana Andrzeja. Swoją drogą, na Twoim forum nie miałbym żadnych problemów stosować się do Twoich założeń.

6. Niestety, to że piszesz o swoim zdaniu nie jest jedynym wskaźnikiem tego, jak traktujesz innych ludzi. To jest także sposób formułowania zdań, w których nie widać szacunku do innych. Pisałeś o tym, że miałeś do czynienia z innymi forami, a to jest typowy syndrom człowieka, który uważa się za bardziej doświadczonego od innych i uważa że powinni się go słuchać właśnie z tego powodu. Piszesz z góry zakładając, że reszta ma się z Tobą zgodzić. I ja tego nie toleruję - mnie nie przeszkadzają Twoje pomysły, sam stosuję się z własnej woli do większości z nich. Ale przeszkadza mi sposób, w jaki pouczasz innych jak mają postępować. Bo uważam że nie Ty od tego jesteś.

7. Jeśli Cię obrażam, to w bardzo niewielkim stopniu. Sam dajesz świadectwo wydźwiękiem swoich słów, jakim jesteś człowiekiem. Określenie byle forumowicz nie jest obraźliwe - każdy z nas, włącznie ze mną, jest byle forumowiczem.
A że powiedziałem że Ci "wara"? no cóż, jak już napisałem, nie życzę sobie, żebyś w każdym temacie pouczał ludzi jak mają pisać swoje posty. Choćby dlatego, że psujesz atmosferę na forum i choćby dlatego, że piszesz niemerytorycznie w stosunku do tego, co w danym temacie się znajduje. Przy okazji chciałbym zauważyć, że tym samym nie stosujesz się do własnych wymagań - jeśli masz z kimś jakiś problem, to omów go w PM.

8. Jak dla mnie możesz robić na co masz ochotę, i zupełnie mi to nie przeszkadza. Byle byś tylko nie wtrącał się do sposobu w jaki mam lub mogę mieć ochotę dyskutować z innymi osobami na forum. Jeśli to robisz, to wkraczasz w moje terytorium, a ja mam zamiar go bronić.

9. Dyskusja zakłada postawienie pewnej tezy, a następnie wymianę poglądów, próbę ich obalenia itd. Pomijając już fakt, że przystąpiłeś do wymuszania na forumowiczach zachowań, których nikt w regulaminie od nich nie wymaga, jeszcze przed jakąkolwiek dyskusją na ten temat - chyba zapomniałeś się zapytać co inni forumowicze sądzą o tym - tak jakkbyś od razu uznał że pewnie sądzą to samo co Ty - to na dodatek w całej tej dyskusji z góry założyłeś że porządek jest lepszy od swobodnej wymiany myśli (czy jak to można sobie całkowicie dowolnie nazwać).

Żeby nie być gołosłownym:
a. Napisałeś, że chciałbyś porządku na forum
b. zamiast próbować kogokolwiek przekonać w normalny sposób, piszesz coś takiego cyt"Uprzedzając zaś ew. zarzuty napiszę tylko, że to nie jest żadne pedantyczne podejście, pouczanie, narzucanie się czy też marudzenie, ale wzięte z życia racjonalne rozwiązanie. Lepsze od proponowanego przez część wypowiadających się tu Użytkowników (z frakcji m. in. Sędziego i Icarium Wink ). "

No ja przepraszam bardzo, ale jedynym argumentem jest to, że jest to wzięte z życia racjonalne rozwiązanie, a potem piszesz że jest lepsze od mojego czy Icarium. Nie dyskutujesz, z góry określesz że coś jest lepsze, bo Ty tak uważasz.
Ostatnio zmieniony 21 września 2005, 23:46 - śr przez Sędzia, łącznie zmieniany 2 razy
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Nightchill » 09 września 2005, 23:46 - pt

Och, ileż emocji budzie ten wątek!
Co wy na to, żebyśmy tak dla odmiany pogawędzili sobie o książkach, hę?
W działach na temat ksążek wieje nudą.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Kalriem » 09 września 2005, 23:46 - pt

No właśnie i tak to nic nie da. A tylko napsujemy sobie krwi. Odpuście już i piszcie o książkach, które są bardziej ciekawym tematem od "porządku" :roll:

Szczególnie zapraszam do dyskusji w nowym temacie o Malazańskiej Księdze Poległych ;)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Galvar » 09 września 2005, 23:46 - pt

No to ja tylko kilka słów odpowiedzi i juz kończymy z tą "nerwówką". :wink:

Kilkukrotnie pisałem co uważam za odrobinę porządku. Także stronę wcześniej. Nie było moją intencją nikogo do czegoś zmuszać. Tylko proponowałem. Po prostu uważam, że coś jest dobrym pomysłem dlatego to proponuję. I nie tylko ja się z tym zgadzam, jak widać. :wink: Być może w mój ton wpadło trochę irytacji, a także zadziałała rutyna. Możliwe. Żeby było jasne: na pewno też nie chcę nikomu i nie będę, bez powodu (choć z powodem tez nie zawsze), okazywać braku szacunku.

Oczywiście, że kilkaset stron wątku to powód dla jego zamknięcia i otworzenia nowego. U nas jednak tych stron jest kilka(naście) i naprawdę można troszkę poszukać.

Zgadzam się też, że pan Andrzej określa panujące tu reguły. Niemniej jednak jeszcze żadnych oficjalnie nie ma, więc dyskusja o kształcie forum jest, moim zdaniem, uzasadniona. :)

Sędzia pisze:Swoją drogą, na Twoim forum nie miałbym żadnych problemów stosować się do Twoich założeń.
Serdecznie zapraszam! :)

Dobra, co złego to nie ja. :wink: Pozdrawiam!
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: niepco » 10 września 2005, 23:46 - sob

Skoro wszystko jest już jasne - proponuję zamknąc ten topic.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Poprzednia

Wróć do Czyściec