Ciekawy pomysl [Pytania do wydawnictwa]

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Ciekawy pomysl [Pytania do wydawnictwa]

Postautor: Remus » 03 września 2005, 23:46 - sob

Ostatnio powtarzalem po raz piąty mój ulubiony cykl niestety nie pełny, chciałem zasugerować wydawnictwu żeby wydała pełny cykl, mówie o Kronikach Cheysuli autorstwa Jennifer Roberson, cykl składa się z ośmiu tomów i opowiada niesamowitą historie dziejącą się w świecie pełnym mitycznych stworzeń, fabuła dorównuje książkom Tolkiena, Robin Hobb czy Ursuli K. Le Guin. Cztery pierwsze tomy : Zmiennokształtni, Pieśń o Homanie, Dziedzictwo Miecza oraz Trop białego wilka zostały wydane w roku 1996 w nakłądzie wydawnictwa Amber. Z tego co wiem odniosły one sukces wśród miłośników fantastyki, lecz wydawnictwo wstrzymało dalsze tłumaczenie cyklu a pamięć o nim zginął wraz z biegiem lat. Do przetłumaczenia zostały jeszcze cztery książki opowiadające dalsze losy zmiennokształtnych cheysuli: A Pride of Princes (Duma książąt),Daughter of the Lion (Córka Lwa),Flight of the Raven (Lot kruka),A Tapestry of Lions (Gobelin Lwów). Prosze o przemyslenie pomyslu wznowienia tej serii, bo uważam że jest tego warta.
Remus

Postautor: Nightchill » 05 września 2005, 23:46 - pn

Hmmm... o ile pamiętam to raczej bardziej pasuje do oferty wydawniczej Amberu niż MAGa :?
Swoją drogą, dziwne to zestawienie autorów Tolkien/Hobb/Le Guin :shock:
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Galvar » 05 września 2005, 23:46 - pn

Powtórzę się, ale naprawdę nie widzę sensu zakładać osobnego wątku do każdego pytania. :roll: Mam nadzieję, że Moderator ukróci wreszcie te praktyki i będzie można utrzymać na forum jakiś względny porządek. :?
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Sędzia » 06 września 2005, 23:46 - wt

ja proponuję, żeby zwykli użytkownicy przestali się bawić w moderatorów, zwłaszcza że o wiele bardziej denerwujące są posty w każdym temacie, żeby pisać w temacie ogólnym.
Jak ktoś chce sobie założyć temat, a moderator nie ma nic przeciwko, to inni użytkownicy nie powinni się rzucać.
Pomijając już fakt, że to jest forum, a nie szpital, tutaj porządku być nie musi. - chyba że tak życzą sobie moderatorzy. Tyle
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Icarium » 06 września 2005, 23:46 - wt

Galvar się trochę za bardzo angażuje. "Mam nadzieję, że Moderator ukróci wreszcie te praktyki i będzie można utrzymać na forum jakiś względny porządek." - fuj, co za sztywniacki tekst. Okropieństwo. Dobrze, że imć Galvar nie widzi mojego biurka, bo by chyba osiwiał, taki na nim nieporządek. Mam nadzieję, że nikt nie ukróci mych niecnych bałaganiarskich praktyk, hehe.

Na forum, gdzie regularnie pisze w sumie kilkanaście osób i od czasu do czasu wpada jakiś gość, by zadać pytanie, rygorystyczne zasady są raczej niepotrzebne.

Zresztą, to nie nasza sprawa.
Awatar użytkownika
Icarium
Pisarczyk

Postautor: Vanaheim » 06 września 2005, 23:46 - wt

Galvar kiedyś sie udzielał (i chyba nadal) na forum ISY. Ja już na to forum nie zaglądam ponieważ za najmniejsze słowo offtopociu wylatywało się z forum. Bardziej mi się podobają luźne fora gdzie nikt nikogo nie poucza chyba że dana osoba naprawde dużo offtopicuje, spamuje albo przeklina lub obraża innych. Czepianie sie wszystkiego nie ma sensu.
Vanaheim

Postautor: Anu » 06 września 2005, 23:46 - wt

A ja się wypowiem w temacie. Tak kroniki Roberson są rzeczywiście bardzo ciekawe zaciekawilmnie na tyle myślałem nad tym jak skombinować brakujące części ze stanów. Co do wymienienia tych autorów razem to nie ma się czemu dziwić każdy wymienia to co mu najbardziej leży. Ja nie lubię le guin i w to miejsce bym dał np Melanie Rawn z cyklem Ambrai o którym mało kto słyszał a jest świetny iszkoda ze 4 tomowy tylko.
May the best dwarf wins!!
Anu
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 10 września 2005, 23:46 - sob

Nie wydamy książek Robertson, ani Rawn. A przynajmniej nie w najbliższej przyszłości (przed 2008 rokiem).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: finvarre » 10 września 2005, 23:46 - sob

A propos Kronik Cheysuli: dalsze tomy są według mnie dużo słabsze. Pierwsze 4 bardzo mi się podobały i dlatego ściągnęłam następne ze Stanów, ale mocno się rozczarowałam. 7 i 8 już nie dokupiłam, więc też nie wiem, jak się kończą, ale trochę rozumiem Amber że przerwał cykl (choć to paskudna praktyka)
finvarre

Wróć do Czyściec