Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Himura » 09 października 2006, 23:46 - pn

Jachu czy aby trochę nie przesadzasz?
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: jachu » 09 października 2006, 23:46 - pn

Sędzia pisze:dostałeś za friko książkę i narzekasz?

A ty lubisz dostawać książki z brakującymi stronami albo w stanie wskazującym na kompletne zmęczenie materiału w psim żołądku? Ja szanuję książki i nie potrafię zrozumieć faktu, że dostałem po prostu egzemplarz, który zastępował podórkę pod drzwi od magazynu... Zarówno ludzi, jak i książki należy szanować... Jeśli masz inne zdanie, to współczuję...

Himura pisze:Jachu czy aby trochę nie przesadzasz?

Raczej nie. Napisałem prawdę, bez użycia żadnych obraźliwych uwag i słów.
Moim błędem było chyba to, że nastawiłem się pozytywnie do tego egzemplarza, ale jak miałem zrobić inaczej, skoro zarówno Rebis, jak i Fabryka Słów wysyłają zawsze ładne, nowe egzemplarze bez jakiejkolwiek ryski... Czyżby one poważniej traktowały czytelników?
Ciekaw jestem jak ty byś się poczuł na moim miejscu?
Awatar użytkownika
jachu
Pisarczyk

Postautor: Tigana » 09 października 2006, 23:46 - pn

jachu pisze:Przykre, ale prawdziwe :(

Primo - nie rozumiem po co to piszesz - według mnie to prywatna sprawa pomiędzy Tobą a Wydawnictwem Secundo - chciałes się wyżalić Twoje - tylko nie ten temat. Tercio - a czego sie spodziewałeś po wydawnictwie , których książki poza jedna masz gdzieś czy też olewasz ?
Żeby skończyć off topic ponowie pytanie - co z Kresem ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Sędzia » 09 października 2006, 23:46 - pn

Jak idę do księgarni to muszę przejrzeć co najmniej kilka egzemplarzy, pod światło - żeby sprawdzić czy nie jest porysowana albo lekko palcami zatłuszczona.

Jakbym kupił od MAGa książki i przyszły podniszczone to bym im wysłał na ich koszt i żądał wymiany - bo mi się to należy zgodnie z prawem. I żadnej łaski ich w wysyłaniu ślicznych nowych książek z wszystkimi stronami nie ma.

Jeśli ją kupiłeś to jestem całkowicie po Twojej stronie. Jeśli dostałeś - to myślę że jest takie powiedzenie - "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".
Sędzia
Cthulhu

Postautor: MadMill » 09 października 2006, 23:46 - pn

POwtórze pomniete pytanie Tigany. Co z Kresem? Czy wiadomo cos? Czy zyje? - chociaz to :P . Tak na powaznie akies wiesci bylyby mile widziane. Czy bedzie kontynuacja Ksiegi Całosci, a moze cos z Piekła i Szpady?
MadMill
Bezimenny

Postautor: Shadowmage » 10 października 2006, 23:46 - wt

1. Tak, co z Kresem!
2. Czy coś jest jeszcze planowane na grudzień? Bo na razie w zapowiedzich jest tylko 1 tom Hobb.

Madmill-->do "PiS" to prawa ma chyba Fabryka.

jachu-->ja tam z Magiem nigdy nie miałem problemu, wszystkie egzemplarze recenzenckie i promocyjne były ok (no za wyjątkiem jednego, ale w zamian dostałem nowy).
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: andy » 10 października 2006, 23:46 - wt

co będzie ze światem rzeki ,z książkami reynoldsa :diamentowe psy i późniejszymi zwłaszcza czy jest szansa na galactic north :?:
oraz house of leaves - marka z. danielewskiego jset w kręgu zainteresowań :?: :?:
andy
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 10 października 2006, 23:46 - wt

jachu pisze:
Sędzia pisze:dostałeś za friko książkę i narzekasz?

A ty lubisz dostawać książki z brakującymi stronami albo w stanie wskazującym na kompletne zmęczenie materiału w psim żołądku? Ja szanuję książki i nie potrafię zrozumieć faktu, że dostałem po prostu egzemplarz, który zastępował podórkę pod drzwi od magazynu... Zarówno ludzi, jak i książki należy szanować... Jeśli masz inne zdanie, to współczuję...

Himura pisze:Jachu czy aby trochę nie przesadzasz?

Raczej nie. Napisałem prawdę, bez użycia żadnych obraźliwych uwag i słów.
Moim błędem było chyba to, że nastawiłem się pozytywnie do tego egzemplarza, ale jak miałem zrobić inaczej, skoro zarówno Rebis, jak i Fabryka Słów wysyłają zawsze ładne, nowe egzemplarze bez jakiejkolwiek ryski... Czyżby one poważniej traktowały czytelników?
Ciekaw jestem jak ty byś się poczuł na moim miejscu?

Jest mi bardzo przykro, że spotkał cię zawód. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Ze swej strony chciałbym cię przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, że był to wynik serii niefortunnych przypadków, a nie złej woli pracowników wydawnictwa.

Shadowmage pisze:1. Tak, co z Kresem!
2. Czy coś jest jeszcze planowane na grudzień? Bo na razie w zapowiedzich jest tylko 1 tom Hobb.

Madmill-->do "PiS" to prawa ma chyba Fabryka.

jachu-->ja tam z Magiem nigdy nie miałem problemu, wszystkie egzemplarze recenzenckie i promocyjne były ok (no za wyjątkiem jednego, ale w zamian dostałem nowy).

Kres żyje i ma się dobrze :) . Pracuje obecnie nad ostatnią częścią Księgi Całości. Projekt ów, który miał osiągnąć objętość Króla bezmiarów, rozrósł się w zamierzeniach do wielkości Pani Dobrego Znaku i nie wiadomo czy jeszcze nie urośnie. W tej chwili Kres napisał około 300 stron tekstu i potrzebuje jeszcze około pół roku na ukończenie książki. Nic jednak nie jest tu pewne, ponieważ nie chcemy, żeby pracował pod presją terminu. Zarówno jemu jaki nam, a także czytelnikom zależy na tym, aby finał Ksiegi przerósł wszystkie poprzednie książki serii (chodzi o jakość a nie objętość).

Poza Hobb w grudniu ukaże sie Sakrament Barkera.

andy pisze:co będzie ze światem rzeki ,z książkami reynoldsa :diamentowe psy i późniejszymi zwłaszcza czy jest szansa na galactic north :?:
oraz house of leaves - marka z. danielewskiego jset w kręgu zainteresowań :?: :?:

Tłumaczymy kolejne części świata Rzeki, ale zaczniemy je wydawać dopiero w 2008 roku. Jeśli zaś chodz o Reynoldsa, wiele wskazuje na to, że Absolution Gap będzie jego ostatnią książką w naszym wydawnictwie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Tigana » 10 października 2006, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Zarówno jemu jaki nam, a także czytelnikom zależy na tym, aby finał Ksiegi przerósł wszystkie poprzednie książki serii (chodzi o jakość a nie objętość).

Zgadzam się w 100%. Dwie ostatnie książki Kresa ( "Porzucone królestwo" i "Tarcza Szerni") było nieco słabsze wiec chyba lepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać na godne zwięczenie serii.
Jeszcze a propo Kresa czy wydanie "Jeźdzca Równin" wchodzi w rachubę czy to już jest nieaktualny projekt ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Shadowrunner » 10 października 2006, 23:46 - wt

Dobra, skoro już wiadomo, że Kres żyje i kończy Księgę Całości to ja mam nieco inne pytanie...

Czy wydawnictwo planuje może wznowić jakieś pozycje tego autora, których już nie ma w magazynach (bo na pewno nie widziałem ich w sklepiku internetowym). Tak konkretnie to chodzi mi tylko o jedną pozycję - najstarszą (chyba) - Grombelardzką Legendę. Bo już gdzieś o tym na tym forum chyba wspominałem, że z tej książki powoli robi się biały kruk - a minus tej famy polega na tym, że na Allegro schodzi po zawrotnych cenach, licytacjami zaczynającymi się czasem i od 30 zeta (najdroższa zesła chyba za 70). Nie wiem jak innych fanów, ale mnie nie stać na taką rozrzutność - a kiedy jeszcze pamiętam - u wydawnictwa można było ją nabyć za rozsądną cenę oscylującą w granicach 20 zeta.

Ja rozumiem napiete plany wydawnicze, ale czy na przykład, gdy w bliżej nieokreślonej przyszłości ukarze się zwieńczenie Księgi Całości - to czy wydawnictwo mogło by pomyśleć o jakimś skromnym dodruku Grombelardzkiej?? Tak dla wiernych czytaczy wydawnictwa - byłoby miło poratować portfele fanów :wink:
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: MadMill » 10 października 2006, 23:46 - wt

AM pisze:Kres żyje i ma się dobrze. ... W tej chwili Kres napisał około 300 stron tekstu i potrzebuje jeszcze około pół roku na ukończenie książki. Nic jednak nie jest tu pewne, ponieważ nie chcemy, żeby pracował pod presją terminu. Zarówno jemu jaki nam, a także czytelnikom zależy na tym, aby finał Ksiegi przerósł wszystkie poprzednie książki serii (chodzi o jakość a nie objętość).

Ufff, juz myslalem :P . OK rozumiem i dziekuje za odpowiedz oto mi chodzilo. Zgadzam sie z Tigana. Spokojnie niech sobie pisze ale tak od czasu do czasu mzona byloby wrzucic jakiegos newsa, ze pisanie idzie do przodu ;) .
Shadowrunner pisze:Czy wydawnictwo planuje może wznowić jakieś pozycje tego autora, których już nie ma w magazynach (bo na pewno nie widziałem ich w sklepiku internetowym). Tak konkretnie to chodzi mi tylko o jedną pozycję - najstarszą (chyba) - Grombelardzką Legendę.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale w waie w Emipach jeszcze niedawno Grombelandzka widzialem i to pare egzemplarzy. Mozesz tez na Allegro poszukac, albo w innych internetowych sklepach.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Andrzej Miszkurka » 10 października 2006, 23:46 - wt

Shadowrunner pisze:Dobra, skoro już wiadomo, że Kres żyje i kończy Księgę Całości to ja mam nieco inne pytanie...

Czy wydawnictwo planuje może wznowić jakieś pozycje tego autora, których już nie ma w magazynach (bo na pewno nie widziałem ich w sklepiku internetowym). Tak konkretnie to chodzi mi tylko o jedną pozycję - najstarszą (chyba) - Grombelardzką Legendę. Bo już gdzieś o tym na tym forum chyba wspominałem, że z tej książki powoli robi się biały kruk - a minus tej famy polega na tym, że na Allegro schodzi po zawrotnych cenach, licytacjami zaczynającymi się czasem i od 30 zeta (najdroższa zesła chyba za 70). Nie wiem jak innych fanów, ale mnie nie stać na taką rozrzutność - a kiedy jeszcze pamiętam - u wydawnictwa można było ją nabyć za rozsądną cenę oscylującą w granicach 20 zeta.

Ja rozumiem napiete plany wydawnicze, ale czy na przykład, gdy w bliżej nieokreślonej przyszłości ukarze się zwieńczenie Księgi Całości - to czy wydawnictwo mogło by pomyśleć o jakimś skromnym dodruku Grombelardzkiej?? Tak dla wiernych czytaczy wydawnictwa - byłoby miło poratować portfele fanów :wink:

Będziemy wznawiać, ale dopiero, jak będzie znana data premiery ostatniego tomu. Pojawi sie również nowa edycja Ksiegi całości w nowej szacie graficznej, ale na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Shadowrunner » 11 października 2006, 23:46 - śr

MadMill pisze:Nie wiem gdzie mieszkasz ale w waie w Emipach jeszcze niedawno Grombelandzka widzialem i to pare egzemplarzy. Mozesz tez na Allegro poszukac, albo w innych internetowych sklepach.

To dobrze, że w warszawie jeszcze były takie zapasy - ale w Katowicach nie było już od dobrego roku - a bywam tam zwykle prawie co tydzień, dwa. A co do Allegro to chyba nie przeczytałeś mojego posta do końca... :P

AM pisze:Będziemy wznawiać, ale dopiero, jak będzie znana data premiery ostatniego tomu. Pojawi sie również nowa edycja Ksiegi całości w nowej szacie graficznej, ale na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.

To świetnie - i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - w taki razie będę cierpliwie czekał na wznowienie. Hmmm - ta nowa edycja z nową szatą graficzną - to bardzo intrygujące... Ale ilustrator (p. Musiał) się chyba nie zmieni?? A wznowienia jak rozumiem będą z tą dotychczasową szatą i ilustracjami które były??
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: niepco » 12 października 2006, 23:46 - czw

Shadowrunner pisze: Ale ilustrator (p. Musiał) się chyba nie zmieni?? A wznowienia jak rozumiem będą z tą dotychczasową szatą i ilustracjami które były??

Chyba nie doczytałeś bo napisano że to będzie nowa szata graficzna. I to mam nadzieje bez tych koszmarnych bohomazów Musiała.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: atryda_paul » 12 października 2006, 23:46 - czw

Widzę, że pojawiły się pierwsze, aczkolwiek nieśmiałe jeszcze zapowiedzi na rok przyszły. Bardzo mnie cieszy obecność w nich Reynoldsa. Smuci natomist fakt, że brak w nich Donaldsona. Sta zatem moje pytanie: Czy jest szansa na dokończenie "Skoków"?
I na koniec, taka refleksja. Wydaje mi się, że w ofercie Maga mało jest "czystego" science fiction. Czyżby nie było książek, wartych wydania z tej odmiany fantastyki czy też wynika to li tylko z polityki Wydawnictwa nastawionej w głównej mierze na fantasy?
atryda_paul
Puszkin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec