Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: ASX76 » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Gasan pisze:Ja mam pytanie czy w przyszłym roku jest szansa wydanie kolejnych ksiązek Cooka (chodzi o Garreta) i D. Dancana (kontynuacja Człowieka ze Słowem)

Niestety, nie. W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać, winny jestem ja; to moja decyzja.

Którą oczywiście w 100% popieram, ponieważ mam pewność, że lepsi autorzy wypierają gorszych. I tak być powinno.

A jeśli już kogoś rozstrzeliwać to miłośników Cooka i Duncana. :P :wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Achmed » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać

Hmm, ale Wolfe'a dokończycie? :-)

PS:
ASXie: "Nietzsche"
Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.
Achmed
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 października 2006, 23:46 - pn

Achmed pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać

Hmm, ale Wolfe'a dokończycie? :-)

PS:
ASXie: "Nietzsche"

Tak, został nam tylko jeden tom.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Shadowmage » 09 października 2006, 23:46 - pn

Ja tam bym wolał Garretta zamiast Hobb :P No ale w sumie decyzję popieram, jeśli faktycznie planowane pozycje będą tak dobre, jak się zapowiadają :) Sprowadzę sobie Garretta z zagranicy i tyle :P

A na marginesie - to jst definitywne nie dla Cooka i Duncana, czy też tylko odroczenie w czasie? I co ze wznowieniem Friedman?
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Vanin » 09 października 2006, 23:46 - pn

Hmm... czuję się ignorowany. Nie ma odpowiedzi ani na moje pytanie o wydanie Pynchona, ani o nazwisko tłumacza "Lamory" :/
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Vanin pisze:Hmm... czuję się ignorowany. Nie ma odpowiedzi ani na moje pytanie o wydanie Pynchona, ani o nazwisko tłumacza "Lamory" :/

Nie zauważyłem :oops: Pynchon to rok 2008 i czy na pewno to się wkrótce okaże; trwają negocjacje z agentem. Jeśli chodzi o "Lamorę" jeszcze nie zdecydowałem (mam 3 kandydatów), ale może będzie to PWC (jeśli książka mu się spodoba i zechce ją tłumaczyć).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Dusholap » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Gasan pisze:Ja mam pytanie czy w przyszłym roku jest szansa wydanie kolejnych ksiązek Cooka (chodzi o Garreta) i D. Dancana (kontynuacja Człowieka ze Słowem)

Niestety, nie. W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać, winny jestem ja; to moja decyzja.

wow to mnie zwalilo z nog :cry:
Żołnierze żyją I zastanawiają się dlaczego
Awatar użytkownika
Dusholap
Pisarczyk

Postautor: ASX76 » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:(...)Jeśli chodzi o "Lamorę" jeszcze nie zdecydowałem (mam 3 kandydatów), ale może będzie to PWC (jeśli książka mu się spodoba i zechce ją tłumaczyć).

Gdyby zechciał byłoby idealnie. :)
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 09 października 2006, 23:46 - pn

A co z Kresem - czy jest jakieś światełko nadziei, że jego nowa ksiażka ukaże się w 2007 roku ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Shadowmage » 09 października 2006, 23:46 - pn

O, to dobre pytanie!
A poza tym teraz to ja czuję się ignorowany...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Malek » 09 października 2006, 23:46 - pn

Walnę cytatem z samego siebie bo leniwy jestem :P
Ja z takim dosyc nietypowym pytaniem. Razem z kilkoma znajomymi mamy pomysł, polegający na zebraniu jak największej ilości niewydawanego od roku 2002 pisma "Magia i Miecz" po czym przeniesienia ich treści (w stanie niezmienionym) w formę elektroniczną (.pdf), która by potem zostałą udostępniona nieodpłatnie na jakiejś stronce. Cały ten "projekt" ma na celu tylko zachowanie wielu wspaniałych artykułów jakie w tymze piśmie zostały napisanie i umożliwienie zapoznania sie z nimi młodszemu pokoleniu osób zainteresowanych RPG. Pytanie jest takie: Czy mozemy zrobić cos takiego, be obawiania się o naruszenie jakichś praw MAG'a i narażenie się na nieprzyjemności, czy też jest to niemożliwe z powodów prawnych i projekt powinien zostać zaniechany?
Malek
Przechodzień

Shadowmage pisze:Ja tam bym wolał Garretta zamiast Hobb :P No ale w sumie decyzję popieram, jeśli faktycznie planowane pozycje będą tak dobre, jak się zapowiadają :) Sprowadzę sobie Garretta z zagranicy i tyle :P

A na marginesie - to jst definitywne nie dla Cooka i Duncana, czy też tylko odroczenie w czasie? I co ze wznowieniem Friedman?

Shadowmage pisze:O, to dobre pytanie!
A poza tym teraz to ja czuję się ignorowany...

To tylko odroczenie w czasie, a Friedman gdzieś sie wciśnie, ale dopiero w drugiej połowie 2007.

Malek pisze:Walnę cytatem z samego siebie bo leniwy jestem :P
Ja z takim dosyc nietypowym pytaniem. Razem z kilkoma znajomymi mamy pomysł, polegający na zebraniu jak największej ilości niewydawanego od roku 2002 pisma "Magia i Miecz" po czym przeniesienia ich treści (w stanie niezmienionym) w formę elektroniczną (.pdf), która by potem zostałą udostępniona nieodpłatnie na jakiejś stronce. Cały ten "projekt" ma na celu tylko zachowanie wielu wspaniałych artykułów jakie w tymze piśmie zostały napisanie i umożliwienie zapoznania sie z nimi młodszemu pokoleniu osób zainteresowanych RPG. Pytanie jest takie: Czy mozemy zrobić cos takiego, be obawiania się o naruszenie jakichś praw MAG'a i narażenie się na nieprzyjemności, czy też jest to niemożliwe z powodów prawnych i projekt powinien zostać zaniechany?

Te teksty są własnością autorów, a nie Maga, więc to do nich należałoby się zwrócić.

Pozdrawiam,

AM
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Dhuaine » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:To tylko odroczenie w czasie, a Friedman gdzieś sie wciśnie, ale dopiero w drugiej połowie 2007.

Uff :D Mam nadzieję, że przejdą do, powiedzmy, 2010 roku... xD
W sprawie Duncana głosuję teraz za Człowiekiem ze Słowem, jako że Fechtmistrzów już mam, a opcja wydania King's Daggers spotkała się ze stanowczym "nie" ^^
Shadowmage -> życzę powodzenia z Garrettem :D Mnie udało się zdobyć tylko Whispering Nickel Idols, a i tak po dwóch stronach szczęka mi opadła i przebiła się do sąsiadów z dołu. To jest napisane jakimś slangiem, nie na moją znajomość inglisza :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: jachu » 09 października 2006, 23:46 - pn

No cóż, w zasadzie nie wiem po co tutaj piszę tego posta, bo pewnie i tak będzie zignorowany przez ludzi z wydawnictwa, których przykład wielkiej opieszałości i olewatorstwa dotknął mnie ostatnimi czasy :( Ale zacznę od początku...
Jestem webmasterem polskiej strony Tada Williamsa i z racji niedawnej premiery "Wojny Kwiatów" wydanej przez MAG, nawiązaliśmy pewną współpracę mającą na celu promowanie książki (logo na okładce, konkurs, reklama itp.). Miałem obiecany egzemplarz promocyjny/recenzencki, który miał do mnie przyjść przed 8 września, czyli dniem premiery książki w polskich księgarniach. Niestety, ktoś zaniedbał sprawę, bo książka została wysłana 28 września priorytetem i dotarła do mnie 29 września wieczorem :shock: Ale nieważne, ucieszyłem się że ksiązka dotarła i puściłem w niepamięć fakt spóźnienia i zabrałem się do czytania. Jakież więc było moje zdziwienie i szok, gdy dojechałem do 150 strony i okazało się, że 10 stron jest niewydrukowanych/czystych/pustych :( Po prostu załamałem się. Pomyślałem jednak, że każdemu się może zdarzyć, rozumiem...Napisałem więc do wydawnictwa z zapytaniem, czy można ten egzemplarz wymienić na nowy. Po czterech dniach dostałem odpowiedź, że tak, egzemplarz dobry zostanie wysłany. Dzisiaj odebrałem paczkę z poczty. Po jej rozpakowaniu, ręce mi opadły... Książka co prawda ma wszystkie strony wydrukowane, ale jest pognieciona, ma pozaginane rogi i jakieś odkształcenia w miejscu gdzie znajduje się rysunek na okładce :( Brakowało tylko dużego napisu wyrytego cyrklem na okładce "Miłego czytania"...
O ile poprzednie sytuacje byłem skłonny zakwalifikować do "sytuacji typowych/nieszczęśliwych/mogących się wydarzyć/pechowych", to ostatnie zdarzenie jest dla mnie wybitnym dowodem na to, że MAG niestety postąpił bardzo nieelegancko. Na pewno nie w taki sposób traktuje się partnerów z promocji...
No cóż, nastepnym razem nie będę pytał o egzemplarz promocyjny, tylko sam wybiorę się do księgarni. Rozumiem, że MAG nie musiał mi robić tej przyjemności i przysyłać bezpłatnego egzemplarza, ale skoro już się zadeklarował, to wypadałoby jak najrzetelniej się z tego wywiązać. Niestety, ludziom pracującym w MAGu brakuje zarówno rzetelności, jak i profesjonalizmu :( Przykre, ale prawdziwe :(
Awatar użytkownika
jachu
Pisarczyk

Postautor: Sędzia » 09 października 2006, 23:46 - pn

dostałeś za friko książkę i narzekasz?
Sędzia
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec