Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Spriggana » 18 grudnia 2006, 23:46 - pn

MadMill pisze:
Spriggana pisze:Jeśli dobrze zrozumiałam to to jest komiksowa adaptacja opowiadania Gaimana (jest m.in. w Rzeczach ulotnych), więc jeśli się ukaże to raczej w Egmoncie, tak jak wcześniej Arlekin i Walentynki czy Morderstwa i tajemnice.
Ale jak dobrze pamietam było opisane to jako ilustrowana ksiązka, a nie komiks. Poczekamy zobaczymy, na razie jest w planach za granicą więc nie ma co wprowadzać chaos.
Cytuję za Fantastic Fiction, podkreslenie moje:
(...) Neil Gaiman delivers another stunning hardcover graphic novel with longtime collaborator Michael Zulli (Creatures of the Night, The Sandman). This is the first comics adaptation of his popular story (...)

MadMill pisze:
Spriggana pisze:A może tu byłaby szansa na wersję ilustrowaną?
To może już poczekac na filmową wersję? Przeciez GP miał byc ekranizowany.
O ile wiem to Gwiezdny pył po raz pierwszy został wydany z ilustracjami, dopiero potem pojawiły się edycje pozbawione tych ostatnich. I ja taką wersję z obrazkami bym chętnie zobaczyła... Film mogę sobie obejrzeć niezależnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: atryda_paul » 18 grudnia 2006, 23:46 - pn

Możnaby narzekać, że z planów wypadło to czy tamto. Jeśli chodzi o mnie to mam nadzieję, że żadnych przetasowań już nie będzie. A jeżeli by się zdarzyły będą czyste i kosmetyczne. Zatem przyglądając się po raz kolejny planom na rok przyszły mogę tylko napisać: Tak w przyszłym jak i w tym mijającym roku, dzięki wam będzie dużo dobrej lektury.
Dziękuję

I na koniec mała prośba, wszak i czas odpowiedni na ich formułowanie: Oby rok 2008 stał Donaldsonem i Reynoldsem, czego sobie i wszystkim miłośnikom obu autorów życzę.
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Shadowmage » 18 grudnia 2006, 23:46 - pn

Ja się spodziewam jednak jeszcze sporych przetasowań nauczony doświadczeniem. Chyba, że mnie mag zaskoczy:0
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Spriggana » 20 grudnia 2006, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:Moore: You Suck: A Love Story
A ja się doczytałam że to jest bezpośrednia kontynuacja :arrow: Bloodsucking Fiends. Czy ta książka też jest w dalszych planach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: finvarre » 20 grudnia 2006, 23:46 - śr

A czy w 2008 zostanie wreszcie zakończona trylogia Seana Russella? Podobnie jak na dwa ostatnie tomy Skoków Donaldsona czekam już na nią dość długo:(
Mam też nadzieję, że A Song for Arbonne wyjdzie jednak przed Ysabel.
@Shadowmage: też się spodziewam jeszcze wielu zmian :twisted:
finvarre

Postautor: Alakhai » 22 grudnia 2006, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:I sięgniemy po jedno z największych obiawień na polu sf ostatnich lat

Czyżby wreszcie ktoś w Polsce się zabrał za wydawanie Charliego Strossa? :-)
Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Awatar użytkownika
Alakhai
Przechodzień

Postautor: Shadowmage » 23 grudnia 2006, 23:46 - sob

A może VanderMeera?
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 25 grudnia 2006, 23:46 - pn

Shadowmage pisze:Ja się spodziewam jednak jeszcze sporych przetasowań nauczony doświadczeniem. Chyba, że mnie mag zaskoczy:0

Sporych może nie będzie, ale zawsze jakieś książki z listy możemy wydać wcześniej, a inne przesunąć o miesiąc lub dwa. Na przykład, Punktown spadł na marzec lub kwiecień, a na jego miejsce wszedł Bakker.

Spriggana pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Moore: You Suck: A Love Story
A ja się doczytałam że to jest bezpośrednia kontynuacja :arrow: Bloodsucking Fiends. Czy ta książka też jest w dalszych planach?

Tak mamy zamiar.

finvarre pisze:A czy w 2008 zostanie wreszcie zakończona trylogia Seana Russella? Podobnie jak na dwa ostatnie tomy Skoków Donaldsona czekam już na nią dość długo:(
Mam też nadzieję, że A Song for Arbonne wyjdzie jednak przed Ysabel.
@Shadowmage: też się spodziewam jeszcze wielu zmian :twisted:

Tak, skończymy Russella.

Alakhai pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:I sięgniemy po jedno z największych obiawień na polu sf ostatnich lat

To nie o niego chodzi :). Choć jest rzeczywiście bardzo uatalentowanym autorem i, niestety, niemal pewnym wtopem (bez względu na to, jaką promocję mu zrobimy). A że założyliśmy sobie, że nie będziemy wydawać więcej niż 4-5 świadomych wtopów rocznie (czyli takich, o których z góry wiemy, że będą wtopami), chyba jeszcze trochę poczeka. Tym bardziej, że czeka nas dokończenie Reynoldsa, Gapów, Wolfe'a, Russella.

Shadowmage pisze:A może VanderMeera?

Myślę o VanderMeerze od kilku lat. Być może kiedyś nadejdzie jego kolej (ale to enigmatycznie zabrzmiało :)).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Vanin » 25 grudnia 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Alakhai pisze:

To nie o niego chodzi :)

A czy autor też udostępnia swoje książki na prawach Creative Commons i jest może Kanadyjczykiem?
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Postautor: Michał Jakuszewski » 26 grudnia 2006, 23:46 - wt

Vanin pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Alakhai pisze:

To nie o niego chodzi :)

A czy autor też udostępnia swoje książki na prawach Creative Commons i jest może Kanadyjczykiem?

Dobrze by było, bo Blindsight jest moim zdaniem świetne (jak dla mnie, jedna z kilku najlepszych powieści SF nowego stulecia), ale obawiam się, że to również tytuł o ograniczonych możliwościach komercyjnych. (Chociaż kto wie? Przy dobrej promocji może nie byłoby aż tak źle).
Michał Jakuszewski
Pisarczyk

Postautor: Vanin » 26 grudnia 2006, 23:46 - wt

Właśnie wczoraj sobie ściągnąłem, tylko nie wiem kiedy przeczytam :/
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Postautor: Żerań » 27 grudnia 2006, 23:46 - śr

Czy jest może szansa by "Interworld" Gaimana, które powinno się ukazać w 2007 roku, wyszło w tym roku także w Polsce?? I co z "Dniem, w którym..." tegoż samego autora? To jedna kwestia.

Ken MacLeod? :D Jego powieść "Poznając świat" (moje wolne, niezbyt pewnie udane, tłumaczenie) ("Learning the world") dostała tegoroczną nominację do nagrody Hugo. Albo też John Scalzi i "Wojna starego człowieka". Chociaż nie, to jest raczej młody (stażem) autor.
Żerań
Czytacz

Postautor: Spriggana » 27 grudnia 2006, 23:46 - śr

Żerań pisze:
Ken MacLeod? :D Jego powieść "Poznając świat" (moje wolne, niezbyt pewnie udane, tłumaczenie) ("Learning the world") dostała tegoroczną nominację do nagrody Hugo. Albo też John Scalzi i "Wojna starego człowieka". Chociaż nie, to jest raczej młody (stażem) autor.
Ken MacLeod też nieprzesadnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Żerań » 27 grudnia 2006, 23:46 - śr

Czy ja wiem czy taki młody? Tworzy od dwunastu lat, więc jednak trochę czasu już minęło od debiutu.
Żerań
Czytacz

Postautor: niepco » 27 grudnia 2006, 23:46 - śr

Okrutny Andrzej Miszkurka pisze:Tym bardziej, że czeka nas dokończenie Reynoldsa, Gapów, Wolfe'a, Russella.

Co należy rozumiec przez "dokończenie Reynoldsa"? Poprzestaniecie na Absolution Gap czy też wydacie również Diamond Dogs? A może zaszalejecie i machniecie też Prefecta????
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec