Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Tigana » 16 grudnia 2006, 23:46 - sob

A ja się chciałem zapytać o Gaimana. Otóż na strone FantacticFiction jest wzmianka o jego nowej powieści (?) "Interworld" - czas wydania prawie identyczny jak "M for magic" Czy ta pozycja również znajdzie sie w ofercie "MAG-a" ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Oriongry » 16 grudnia 2006, 23:46 - sob

Panie Andrzeju - mam nadzieję, że Wolfe Powrót do Whorla" wyjdzie faktycznie w 2007 i zakończy to sprawę serii Słońc. Dziękuję.
Martwi mnie natomiast rozstanie wydawnictwa z Wolfe'm (którego również uważam za pisarza z najwyższej półki gatunku) . Why ?!?!?!?!?!?!? :x
Oriongry

Postautor: Tigana » 16 grudnia 2006, 23:46 - sob

Oriongry pisze:Why ?!?!?!?!?!?!? :x

Pewnie się kiepsko sprzedaje. Niestety u nas żadko jakośc idzie z iloscia sprzedawanych egzemplarzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

Tigana pisze:A ja się chciałem zapytać o Gaimana. Otóż na strone FantacticFiction jest wzmianka o jego nowej powieści (?) "Interworld" - czas wydania prawie identyczny jak "M for magic" Czy ta pozycja również znajdzie sie w ofercie "MAG-a" ?

Nie wiem gdzie to znalazłeś(przeszukałem FF ale jestem dziś zaspany i zmęczony więc może dlatego), ale jak tak jest to też się podłączam pod pytanie. Po drugie w FF znalazłem The Facts In The Case Of The Departure Of Miss Finch jak sie orientuje to książka w stylu Wilki w Ścianach i czy ma szansę wyjść także?
MadMill
Bezimenny

Postautor: ASX76 » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

Plany są jak zwykle imponujące i tylko żal, że na wiele ciekawych pozycji np. "Czernowik" czy dokończenie cyklu "Skoki" Donaldsona przyjdzie jeszcze poczekać. Najważniejsze jednak, że w końcu wyjdą. :)

Jakiś czas temu była mowa o dylogii Sundering J. Carey, a tymczasem okazuje się że postawiono (w pierwszej kolejności?) na (mającego być trylogią?) Imriela. Przyznam szczerze, że po ostatniej, kompletnie nieudanej części Kushiela wolałbym spróbować czegoś innego, bardziej ambitnego napisanego przez panią Carey. A czymś takim jawi się właśnie Sundering...
Coś mi się zdaje, że Imriel będzie wariacją przygód Fedry, z tą różnicą, że tym razem w roli głównej wystąpi facet. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Nightchill » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

ASX76 pisze:Jakiś czas temu była mowa o dylogii Sundering J. Carey, a tymczasem okazuje się że postawiono (w pierwszej kolejności?) na (mającego być trylogią?) Imriela. Przyznam szczerze, że po ostatniej, kompletnie nieudanej części Kushiela wolałbym spróbować czegoś innego, bardziej ambitnego napisanego przez panią Carey. A czymś takim jawi się właśnie Sundering...
Coś mi się zdaje, że Imriel będzie wariacją przygód Fedry, z tą różnicą, że tym razem w roli głównej wystąpi facet. :P

Popieram w 100%!!! Bardzo miło było się zapoznać z panią Carey (dla mnie z resztą wystarczyła pierwsza część trylogii), ale teraz poproszę coś innego.

Z resztą podobne zdanie mam o Garettach Cooka. Jak się przeczyta ze dwa to tak, jakby znać już wszystkie. Postać a la detektyw Marlowe jest już dosyć wyeksploatowana w literaturze w ogóle i w fantasy też już zaczyna być od takich trochę tłoczno.

Nie oznacza to, że jeżeli dalsze losy bohaterów Cooka i Carey się w przyszłości ukażą, to ich nie przeczytam, ale zdecydowanie nie stawiałabym ich jako priorytet wydawniczy (jak by to ode mnie zależało ;)).
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Lord pro traktor » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

jaka jest szansa aby wydawnictwo rozwazylo wydanie jakichs powiesci lub opowiadan nastepujacych autorow (poza tymi ktore juz sa lub zostaly zapowiedziane):
- p.j.farmer
- d.simmons
- h.ellison
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Postautor: Shadowmage » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

LPT-->o tym była mowa jakiś czas temu. Farmer wyjdzie wznowiony i dokończony (ale chyba w 2008), a Simmons i Ellison są rozważani, ale też mowa o odleglejszych terminach.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

Jeszcze trochę i wstępny plan wydawniczy na rok 2008 będzie gotowy. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Lord pro traktor » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

tak, wlasnie znalazlem informacje o ellisonie i simmonsie. bardzo mnie to ucieszylo
dolaczam swoj glos do tych ktorzy dostali udaru mózgu ze szczescia kiedy przeczytali ze jest mozliwosc wydania ich ksiazek ;)

o 'riverworld' farmera wiem ale pytalem o jakies inne jego powiesci albo opowiadania (czytalem tylko 2-3, w tym - wydane u nas w 'niebezpiecznych wizjach' "jezdzcy purpurowej doli" ktore jest miaż-dżą-ce!)

ah, i czy wydanie 'letters from hades' razem z 'punktown' nadal jest aktualne?
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Postautor: Tigana » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

MadMill pisze:Nie wiem gdzie to znalazłeś(przeszukałem FF ale jestem dziś zaspany i zmęczony więc może dlatego), ale jak tak jest to też się podłączam pod pytanie

Zerknij tutaj - tylko nie przestrasz się "olbrzymią" dawką informacji :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Spriggana » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

MadMill pisze:Po drugie w FF znalazłem The Facts In The Case Of The Departure Of Miss Finch jak sie orientuje to książka w stylu Wilki w Ścianach i czy ma szansę wyjść także?
Jeśli dobrze zrozumiałam to to jest komiksowa adaptacja opowiadania Gaimana (jest m.in. w Rzeczach ulotnych), więc jeśli się ukaże to raczej w Egmoncie, tak jak wcześniej Arlekin i Walentynki czy Morderstwa i tajemnice.
Andrzej Miszkurka pisze:Gwiezdny pył (wersja rozszerzona)
A może tu byłaby szansa na wersję ilustrowaną? Patrz :arrow: amazon.com.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: MadMill » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

Spriggana pisze:Jeśli dobrze zrozumiałam to to jest komiksowa adaptacja opowiadania Gaimana (jest m.in. w Rzeczach ulotnych), więc jeśli się ukaże to raczej w Egmoncie, tak jak wcześniej Arlekin i Walentynki czy Morderstwa i tajemnice.

Ale jak dobrze pamietam było opisane to jako ilustrowana ksiązka, a nie komiks. Poczekamy zobaczymy, na razie jest w planach za granicą więc nie ma co wprowadzać chaos.
Spriggana pisze:A może tu byłaby szansa na wersję ilustrowaną?

To może już poczekac na filmową wersję? Przeciez GP miał byc ekranizowany.
Tigana pisze:Zerknij tutaj - tylko nie przestrasz się "olbrzymią" dawką informacji

Tewraz już wiem dlaczego to pominąłem. ;)
Lord pro traktor pisze:- d.simmons
- h.ellison

AM jest bardzo tajemniczy co do tego, może Mag szukuje jakąs niespodziankę? :>
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

MadMill pisze:To może już poczekac na filmową wersję? Przeciez GP miał byc ekranizowany.

Już został sfilmowany. Film ma się pojawić na ekranach kin w połowie 2007 roku. Z tego co pamiętam to ma tam grać sam Robert de Niro.
A wersji filmowej pewnie też sie doczekamy :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

Tigana pisze:
MadMill pisze:To może już poczekac na filmową wersję? Przeciez GP miał byc ekranizowany.

Już został sfilmowany. Film ma się pojawić na ekranach kin w połowie 2007 roku. Z tego co pamiętam to ma tam grać sam Robert de Niro.
A wersji filmowej pewnie też sie doczekamy :wink:

Pewnie tak :wink:

Innych książek Gaimana również.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec