Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Żerań pisze:Mi raczej chodziło nie tyle o samą datę wydania, co o ilość czasu, jaki upłynie między polskim a angielskim wydaniem - siedem lat. No, ale skoro Kay, czy Mieville się nie zestarzeli, to i może w przypadku Punktown moje obawy są nieuzasadnione. :)

Przy okazji chciałbym się zapytać o jedną rzecz, choć pewnie pan Andrzej nie odpowie, bo może naruszyć tajemnicę handlową - dobrze się sprzedały "Wieki światła" MacLeoda? Pytam, bo jestem strasznie ciekaw, jak czytelnicy odebrali nową serię, jak i tę powieść, swoją drogą naprawdę znakomitą.

Sprzedało się około 2000, to żadna tajemnica. Mniej więcej tyle, ile się spodziewałem i ile może się sprzedać w Polskich realiach. W przypadku Uczty Wyobraźni to nie zyski są jednak najważniejsze, a robienie czegoś innego od codziennej wydawniczej rutyny. To bardzij misja niż interes :)

Co do oceny, czy to dobry wynik, czy nie... Myślę, że nie najgorszy, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Zysk sprzedawał 2000 Dworca Perdido przez ponad rok. A poza tym wszystko jeszcze przed nami... Bedzie druga część, kolejne tytuły serii. Mam nadzieję, że wynik się jeszcze trochę poprawi. Ale jak już wspominałem, w przypadku Uczty Wyobraźni wyniki ekonomiczne nie są najważniejsze. Przynajmniej dopóki inne pozycje będą generowały zyski.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Vanin » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Po krótkim namyśle postanowiłem uchylić jednak rąbka tajemnicy i zdradzić plan wydawniczy na pierwsze cztery miesiące roku.

A ten najnowszy Pynchon to potwierdzony jest?
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Postautor: Żerań » 08 października 2006, 23:46 - ndz

2000? To tak średnio... W sumie szkoda, bo kniga jest fantastyczna i zasługuje na znacznie lepszy wynik. Mam nadzieję, że pozostałe powieści będą sprzedawały się na tyle dobrze, że opłaci się wam wydawanie dalej serii "Uczta wyobraźni". To naprawdę kawał porządnej literatury.

tak btw - popracujcie trochę z tłumaczami. Np w "Welinie" mamy do czynienia z Inaną, a powinna być - Innana. Albo Anna In, jak woli Olga Tokarczuk;) Takie wpadki wkurzają. No, chyba, że to jest taka zabawa autora, jak z Liebkraftem :) (książkę tylko przejrzałem, więc nie wiem). Jeśli tak, to odszczekuję zarzuty.
Żerań
Czytacz

Żerań pisze:2000? To tak średnio... W sumie szkoda, bo kniga jest fantastyczna i zasługuje na znacznie lepszy wynik. Mam nadzieję, że pozostałe powieści będą sprzedawały się na tyle dobrze, że opłaci się wam wydawanie dalej serii "Uczta wyobraźni". To naprawdę kawał porządnej literatury.

tak btw - popracujcie trochę z tłumaczami. Np w "Welinie" mamy do czynienia z Inaną, a powinna być - Innana. Albo Anna In, jak woli Olga Tokarczuk;) Takie wpadki wkurzają. No, chyba, że to jest taka zabawa autora, jak z Liebkraftem :) (książkę tylko przejrzałem, więc nie wiem). Jeśli tak, to odszczekuję zarzuty.

Wycinek z mitologii, wyglada na to, że obie formy są poprawne.

Inanna, Inana - mit. sumer.; bogini miłości, Wielka Bogini Matka, symbolizowała Wenus, wg legendy przybyła z Wszechświata. Sumeryjska nazwa bogini Isztar. zazwyczaj przedstawiano ją w postaci karmiącej matki, nagiej kobiety lub jako boginię wojny stojącą na wozie z lwami. Była jedną z grupy siedmiu bogów „rozstrzygających losy”. Uważano ją za córkę boga Ana lub Nanny/Sina. Z kultem Inany była związana prawdopodobnie prostytucja sakralna.

Inanna" prawdopodobnie wywodzi się od Nin-ana ("Pani Nieba"). Występuje również w formie Inana.

W Leksykonie PWN jest również Inana.

Pozdrawiam,

Andrzej
Ostatnio zmieniony 08 października 2006, 23:46 - ndz przez Andrzej Miszkurka, łącznie zmieniany 1 raz
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: ASX76 » 08 października 2006, 23:46 - ndz

A czy jest szansa, że "The Lies of Locke Ramora" Lyncha pojawi się w 2007 roku :?:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

ASX76 pisze:A czy jest szansa, że "The Lies of Locke Ramora" Lyncha pojawi się w 2007 roku :?:

Na pewno, ale po wakacjach. To będzie bardzo duża promocja. I jedna z najważniejszych pozycji w następnym roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Vanin » 08 października 2006, 23:46 - ndz

A kto będzie tłumaczył?
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Postautor: Himura » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Ian C. Esslemont Noc noży (książka w świecie Malazańskiej księgi poległych)
R. Scott Bakker Tysiącletnia myśl
Guy Gavriel Kay A Song for Arboone

DZIĘKUJĘ i czekam!
Cieszę się także, że rusza w końcu Hoob! :)
A i "Punktown" wydaje się być interesującą pozycją!
:D
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Żerań » 08 października 2006, 23:46 - ndz

No ja właśnie nie wiedziałem, czy obie formy są poprawne, dlatego zwróciłem na to uwagę. Ale dobrze, że to zostało wyjaśnione. :)

Aha, bardzo mnie cieszy, że MAG wyda "Kłamstwa Locke Lamory". Zachodni recenzenci chwalą tę pozycję. :)
Żerań
Czytacz

Postautor: toudi » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:Styczeń
Robin Hobb Czarodziejski statek 2
Ian C. Esslemont Noc noży (książka w świecie Malazańskiej księgi poległych)
Alastair Reynolds Arka odkupienia 1

Luty
Robin Hobb Szalony statek 1
Jeffrey Thomas Punktown (uczta wyobraźni)
Siergiej Łukianienko Patrol zmroku

Hura! Hura !
Łukianienko i Hobb. super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Już się nie mogę doczekać. Mam nadzieje że uda się zrealizować plan bez opóźnień.
Ps. Czy mag ma w palnie wydać jakieś inne pozycje Łukianienki ?? Było by super.
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 09 października 2006, 23:46 - pn

toudi pisze:(...)
Ps. Czy mag ma w palnie wydać jakieś inne pozycje Łukianienki ?? Było by super.

W pierwszej kolejności: "Patrol Zmroku" i niecierpliwe wyczekiwany (nie tylko przeze mnie) "Brudnopis" ("Czernowik").
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 października 2006, 23:46 - pn

Tigana pisze:Cieszy mnie fakt, że w końcu ruszy Robin Hobb, a także umieszczenie w planach "A Song for Arboone" Kay'a
Pól roku temu (w maju) w propozycjach na 2007 znalazły się min
Brandon Sanderson "Elantris"
Daniel Abraham "A Shadow In Summer "
Czy te obie pozycje są dalej w planach ?

Tak, ale Abraham spada na 2008 rok (nie zmieścił się w 2007). A Sandersona należy się spodziewać w II kwartale 2007.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Gasan » 09 października 2006, 23:46 - pn

Ja mam pytanie czy w przyszłym roku jest szansa wydanie kolejnych ksiązek Cooka (chodzi o Garreta) i D. Dancana (kontynuacja Człowieka ze Słowem)
Awatar użytkownika
Gasan
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 października 2006, 23:46 - pn

Gasan pisze:Ja mam pytanie czy w przyszłym roku jest szansa wydanie kolejnych ksiązek Cooka (chodzi o Garreta) i D. Dancana (kontynuacja Człowieka ze Słowem)

Niestety, nie. W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać, winny jestem ja; to moja decyzja.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Gasan » 09 października 2006, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:Niestety, nie. W razie, jakby trzeba było kogoś rozstrzelać, winny jestem ja; to moja decyzja.

Szkoda, mówi sie trudno, mordować przecież nie będę :) Dzieki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Gasan
Puszkin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec