Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Plany wydawnicze i pytania do wydawnictwa (v.2.0)

Postautor: Kalriem » 07 października 2006, 23:46 - sob

Tutaj zawarte będą pytania do wydawnictwa oraz same pytania odnośnie planów wydawniczych i same plany. Zapraszamy do dyskusji w nowym temacie :) (byle na temat)

I poproszę o powtórzenie pytań na które nie było odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Żerań » 07 października 2006, 23:46 - sob

Czy jest szansa na wydanie u MAG-a czegoś takiego?

Obrazek

Kolega niepco wrzucił info o tym jakiś rok temu na forum Nowej Fantastyki, ale od tego czasu nic się nie zmieniło w kwestii wydania książki na polskim rynku. Może MAG się skusi?

I przydałaby się informacja na temat planów wydawniczych na przyszły rok. Panowie, październik mamy! Może jakieś info o kolejnej książce z serii "Uczta wyobraźni"?
Żerań
Czytacz

Postautor: janek » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Witam
Nie doczekaliśmy się odpowiedzi co z Łukjanienką.
Kiedy Patrol zmroku ( miał być w październiku ) i ewentualnie inne pozycje. Z wypowiedzi Pana Andrzeja wynikało, że raczej tylko Mag ma prawa na Polskę, więc ta informacja jest dla mnie ważna ;). Nie ma co czekać na inne wydawnictwa.
janek

Postautor: Himura » 08 października 2006, 23:46 - ndz

A ja wciąż stanowczo domagam się nowego Kearney'a! :wink:

Faktycznie przydałoby się jakieś info na temat przyszłorocznych planów!
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Andrzej Miszkurka » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Żerań pisze:Czy jest szansa na wydanie u MAG-a czegoś takiego?

Obrazek

Kolega niepco wrzucił info o tym jakiś rok temu na forum Nowej Fantastyki, ale od tego czasu nic się nie zmieniło w kwestii wydania książki na polskim rynku. Może MAG się skusi?

I przydałaby się informacja na temat planów wydawniczych na przyszły rok. Panowie, październik mamy! Może jakieś info o kolejnej książce z serii "Uczta wyobraźni"?

Nie wydamy tej antologii. Nie ma na to szans. Plan wydawniczy nie jest jeszcze gotowy. Nie ma sensu szarpać nerwów czytelnikom, podając informacje, które jeszcze wielokrotnie mogę się zmienić.

Trzecią książką z serii "Uczta wyobraźni" będzie Punktown Jeffreya Thomasa. Następnym pisarzem opublikowanym w serii (oprócz oczywiście Duncana i MacLeoda) będzie ktoś z tej trójki: Jeff VanderMeer. M. John Harrison, Graham Joyce.

janek pisze:Witam
Nie doczekaliśmy się odpowiedzi co z Łukjanienką.
Kiedy Patrol zmroku ( miał być w październiku ) i ewentualnie inne pozycje. Z wypowiedzi Pana Andrzeja wynikało, że raczej tylko Mag ma prawa na Polskę, więc ta informacja jest dla mnie ważna ;). Nie ma co czekać na inne wydawnictwa.

Książka miała się ukazać w październiku jednocześnie z premierą Dziennego patrolu. Niestety, dystrybutor przesunął datę wprowadzenia do kin filmu (nowy termin jeszcze nie jest znany), stąd brak Patrolu w naszych planach wydawniczych na 2006 rok. Założyliśmy jednak sobie, że niezależnie od dalszych losów filmu, wydamy Patrol zmroku najpóźniej w kwietniu 2007. Poza tym w następnym roku powinny ukazać się Ostatni Patrol (jest w tłumaczeniu) i Brudnopis.

Himura pisze:A ja wciąż stanowczo domagam się nowego Kearney'a! :wink:

Faktycznie przydałoby się jakieś info na temat przyszłorocznych planów!

Kearney'a na pewno w następnym roku nie będzie. A o dalszych planach nie ma sensu obecnie wspominać.

Pozdrawiam,

AM
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Himura » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Kearney'a na pewno w następnym roku nie będzie.

Oj nieładnie, nieładnie... :wink:
Za wygraną jednak nie daję! :twisted:
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Żerań » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Szkoda tej antologii:(. Będzie trzeba chyba sprowadzić ją ze Stanów/Brytanii. Niemniej wielkie dzięki za info, panie Andrzeju. Ten "Punktown", to może być całkiem dobra rzecz. :)
Żerań
Czytacz

Himura pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Kearney'a na pewno w następnym roku nie będzie.

Oj nieładnie, nieładnie... :wink:
Za wygraną jednak nie daję! :twisted:

Mamy problem bogactwa. Znowu czeka mnie podejmowanie niepopularnych decyzji i obcięcie kilkunastu pozycji. Cóż począć ktoś to musi zrobić.

Żerań pisze:Szkoda tej antologii:(. Będzie trzeba chyba sprowadzić ją ze Stanów/Brytanii. Niemniej wielkie dzięki za info, panie Andrzeju. Ten "Punktown", to może być całkiem dobra rzecz. :)

Punktown rules:) . Później pewnie ukażą sie Letters from Hades. W każdym bądź razie Punktown to bardzo fajne połączenie horroru, science fiction i dark fantasy. A samo miasto Paxton (Punktown) to jedna z najciekawszych kreacji "urbanistycznych", obok Ambergris VanderMeera i New Crobuzon Mieville'a, w fantastyce.

Pozdrawiam,

A.M.

P.S. Mam nadzieję, że jeden z forumowiczów ucieszy sie z Thomasa w naszym wydawnictwie i sam go zareklamuje.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Po krótkim namyśle postanowiłem uchylić jednak rąbka tajemnicy i zdradzić plan wydawniczy na pierwsze cztery miesiące roku. Pamiętajcie jednak, że są to tylko „luźne” plany i wiele może się jeszcze zmienić, poprzestawiać, potasować itd :wink: .

Styczeń

Robin Hobb Czarodziejski statek 2
Ian C. Esslemont Noc noży (książka w świecie Malazańskiej księgi poległych)
Alastair Reynolds Arka odkupienia 1

Luty
Robin Hobb Szalony statek 1
Jeffrey Thomas Punktown (uczta wyobraźni)
Siergiej Łukianienko Patrol zmroku

Marzec
Robin Hobb Szalony statek 2
Alastair Reynolds Arka odkupienia 2
R. Scott Bakker Tysiącletnia myśl

Kwiecień
Robin Hobb Statek przeznaczenia 1
Christopher Moore Dirty Job
Guy Gavriel Kay A Song for Arboone
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Lurker » 08 października 2006, 23:46 - ndz

hm
mam nadzieję ze pan Andrzej mówil o mnie jeżeli chodzi o reklamę
Thomasa Jeffrey'a- juz bowiem wcześniej się zachwycalem tym niesamowitym autorem
mam sprowadzone ze stanów jego trzy ksiązki
Letters from Hades
Monstrosity
Unholy Dimensions

zbioru opowiadań o Punktown nie czytalem niestety ale tym większa dla mnie radość ( olbrzymia) ze polscy czytelnicy, wraz z moją skromną osobą, będą mieli okazję się z tym pisarzem zapoznać

juz kiedyś pisalem o Letters from Hades i wydaje mi się ze jeżeli chodzi o serię Uczta Wyobraznie będzie to największy hit jak an razie z tej serii- jest to pamiętnik samobójcy ktory trafia po smierci do piekla a tam przechodzi swoiste szkolenie, jak wszyscy ludzie, ktorzy targneli się na swoje życie- wizja piekła i życia a raczej egzystecji w piekle jest niezywkle mroczna i sugestywna, ma niesamowity klimat, powiem szczerze, ze jest jedną z niewielu książek których i treśc i obrazy pozostaja na długo, bardzo dlugo- plus parę niespodzianek, np
księga na ktore główny bohater spisuje swoje impresej i przemyślenia
dla mnie 10/10- tak tez jest odbierana na rynku amerykanskim-
MONSTROSITY to udane połaczenie klimatu Lovecrafta z powieścią sf
- jak dla mnie najlepsze połączenie Mitów samotnika z Providence z fantastyką, klimat zagrożenia, konspiracja, ukryte kulty i wysoce zaawansowana technologia- place lizać
UNHOLY DIMENSIONS- to opowiadania w stylu Lovecrafta dzisjace się w przyszlości w Punktown- niestety brak czasu nie pozwala mi zapoznać się z tą ksiązką,
następnym razem napiszę o kolejnych dwóch autorach ktorych pozycje mogly by się ukazć we Wrotach Wyobrazni
Tom Piccirilli
Caitlin R. Kiernan
Lurker
Czytacz

Lurker pisze:Caitlin R. Kiernan

Oj, ktoś tu chyba czyta mi w myślach :D Ale lista autorów, którzy mogą trafić do Uczty Wyobraźni liczy ponad 30 nazwisk. Więc to może potrwać.
Ostatnio zmieniony 08 października 2006, 23:46 - ndz przez Andrzej Miszkurka, łącznie zmieniany 1 raz
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Trochę mnie martwi, że to jest książka z 2000 roku, trochę stara, ale porównanie do Nowego Crobozun cieszy.:) Tylko to jest troche krótkie, 224 strony? Mowa o wydaniu Wildside Press. No cóż, w końcu liczy się jakość. :)
Żerań
Czytacz

Żerań pisze:Trochę mnie martwi, że to jest książka z 2000 roku, trochę stara, ale porównanie do Nowego Crobozun cieszy.:) Tylko to jest troche krótkie, 224 strony? Mowa o wydaniu Wildside Press. No cóż, w końcu liczy się jakość. :)

Dworzec też jest z 2000 roku, więc może nie będzie tak źle :wink:

I przy okazji jeszcze kilk blurbów na temat ksiażki.

“Thomas’ stories...contain a world in themselves, stored in fragments and glances and details, and together they create a whole even greater than the sum of their parts – while remaining, individually, stories of great impact, a collection of which anyone would be proud to have written just one tale.”
– Michael Marshall Smith

“Punktown is searing and alien and anxious and rich, and it is humane, and it is moving. Jeffrey Thomas has done something wonderful.”
– China Mieville

“A dazzlingly complex and detailed future vision as poetic as it is horrifying, full of insights and images that cling to the mind.”
– Ramsey Campbell

“A brilliant collection...whether science fiction, fantasy or horror the mix works and makes this one of the best collections of the year.”
– Ellen Datlow, in THE YEAR’S BEST FANTASY AND HORROR

“Ambitious fiction clothed in a coat of many spectral shifts...a quick, sharp shock to the reading list that demands attention. It’s smart, fun, edgy.”
– Ed Bryant, in LOCUS

“Elegant stories that jointly conduct a sometimes shocking, sometimes droll...tour of Thomas' own Interzone-like, Burroughsian metropolis...Cross Punktown's city lines, by all means, but watch your step.”
– Paul Di Filippo, in ASIMOV’S SCIENCE FICTION

“Make no mistake, these are stories that shine a light on the darkest recesses of the soul. But through it all, Thomas manages to keep his readers focused on those inherent struggles that make us, above all else, human beings. Emotionally charged and fascinating.”
– David B. Silva

“Thomas is a very good wordsmith with a fecund and detailed imagination.”
– PUBLISHER’S WEEKLY

“Thomas uses the tropes of SF in their more horrific mode to explore serious questions of art and life, of crime and punishment, of memory and identity, but he never forgets his obligation to give us vivid characters and lively tales.”
– Brian McNaughton

“Thomas is a masterful storyteller. His use of language paints the reader into his stories and makes them feel, hear, smell and taste the city of Punktown...an intelligent collection of science fiction that left me emotionally touched and scarred at the same time.”
– David G. Barnett, in MIDNIGHT HOUR

“In his examination of the strange, bleak and forbidding, he repeatedly plucks the beautiful, bright mote of truth from the darkness.”
– Don Kinney, in TALEBONES

“Punktown demonstrates that Thomas is a rising talent of considerable power and imagination.”
– Cynthia Ward, Amazon.com editorial reviewer
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Mi raczej chodziło nie tyle o samą datę wydania, co o ilość czasu, jaki upłynie między polskim a angielskim wydaniem - siedem lat. No, ale skoro Kay, czy Mieville się nie zestarzeli, to i może w przypadku Punktown moje obawy są nieuzasadnione. :)

Przy okazji chciałbym się zapytać o jedną rzecz, choć pewnie pan Andrzej nie odpowie, bo może naruszyć tajemnicę handlową - dobrze się sprzedały "Wieki światła" MacLeoda? Pytam, bo jestem strasznie ciekaw, jak czytelnicy odebrali nową serię, jak i tę powieść, swoją drogą naprawdę znakomitą.
Żerań
Czytacz

Postautor: Tigana » 08 października 2006, 23:46 - ndz

Cieszy mnie fakt, że w końcu ruszy Robin Hobb, a także umieszczenie w planach "A Song for Arboone" Kay'a
Pól roku temu (w maju) w propozycjach na 2007 znalazły się min
Brandon Sanderson "Elantris"
Daniel Abraham "A Shadow In Summer "
Czy te obie pozycje są dalej w planach ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Następna

Wróć do Czyściec