rosyjska fantastyka

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

rosyjska fantastyka

Postautor: toudi » 10 sierpnia 2006, 23:46 - czw

rosyjska fantastyka, inne wydawnictwa nie palą się aby ją wydawać, albo robią tak jakby celowo chciały zrobić z tego klapę może mag coś wyda. Jestem pewien że zyskała by wielbicieli
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: niepco » 10 sierpnia 2006, 23:46 - czw

Dość dużo rosyjskiej fantastyki wydaje SOLARIS. I mówiąc szczerze: jak dla mnie wystarczy...
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Tigana » 10 sierpnia 2006, 23:46 - czw

Drogi Toudi
a) jest osobny temat dla pytań do MAG-a
b) w planach Mag-a jest twórczość Łukjanienki - seria o Patrolach, a być może coś więcej
c) z rosyjską literaturą nie jest znów tak źle w Polsce np: Solaris (Diaczenko, Oldi), Fabryka,Wydawnictwo Dolnośląskie
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: ASX76 » 11 sierpnia 2006, 23:46 - pt

W planach MAG-a (które niestety często się zmieniają) jest (i całe szczęście) twórczość Siergieja Łukianienki. W pierwszej kolejności mają ukazać się: cykl o Patrolach (czy może raczej jego dokończenie, bo całkiem niedawno widziałem wznowienie dwóch pierwszych części popełnione przez KiW) i rzecz jasna "Czernowik" (określone przez jednego z recenzentów połączeniem "Amberu" z "Matrixem").
Trochę dziwi mnie duża popularność Patroli, ponieważ tak po prawdzie pełnię swoich możliwości Łukianienko pokazuje dopiero w utworach s-f (pisałem już o tym wcześniej, ale skoro pojawił się ten temat...). Bardzo, bardzo lubię jego książki, a najbardziej "Spektrum". :D

To, co jak dotychczas wydały z rosyjskiej fantastyki: Fabryka ("Oblicze Czarnej Palmiry" Wasiliewa) i szczególnie Wydawnictwo Dolnośląskie ("Czerwień na czerwieni" Kamsza, "Odchłań głodnych oczu" Oldich) to bolesne nieporozumienie, podobnie jak i wyda(wa)nie przez Amber i Prószyńskiego kolejnych gniotów Pierumowa.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: toudi » 11 sierpnia 2006, 23:46 - pt

ASX76 pisze:W planach MAG-a (które niestety często się zmieniają) jest (i całe szczęście) twórczość Siergieja Łukianienki. W pierwszej kolejności mają ukazać się: cykl o Patrolach (czy może raczej jego dokończenie, bo całkiem niedawno widziałem wznowienie dwóch pierwszych części popełnione przez KiW) i rzecz jasna "Czernowik" (określone przez jednego z recenzentów połączeniem "Amberu" z "Matrixem").
.

to mnie bardzo cieszy bo właśnie o ta pozycje się rozchodzi, kniga zapowiada się świetnie, mam nadzieje że nie będziemy na nią czekać aż mi się wnuki urodzą 8) :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Hajdamaka » 07 listopada 2006, 23:46 - wt

No i wydana zostala w Polsce cala seria Strugackich ( wiem, mam zboczenie na ich punkcie :D )
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Himura » 26 marca 2008, 23:46 - śr

W Solarisie promocja na dzieła wybrane Bułyczowa.
Szczegóły tutaj
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Wróć do Czyściec