Koniec fantastyki...

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Elektra » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Dzięki ASX-ie, że dałeś mi odpowiedź. Szkoda tylko, że nie dotyczyła ona mojego pytania. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

No dobra. Skoro naciskacie, to powiem wszystko jak na spowiedzi. :wink:
Tylko żeby później nie było pretensji, że nie dotrzymałem słowa danego Książnicy :!: :? Niech no tylko ktokolwiek cokolwiek chociaż delikatnie zasugeruje... - skończą się informacje z pierwszej rączki dobrego ASX-a. Zostaliście ostrzeżeni :!: :idea:
Około miesiąc temu wysłałem mail do Książnicy z zapytaniem, czy może będą zainteresowani wydaniem Pierwszych Kronik..., a oni mi odpowiedzieli, że w żadnym wypadku, ponieważ "zwijają fantastyczny interes" (coś w ten deseń) i abym "nie śpieszył się" z ujawnieniem tej wieści. Doszedłem do wniosku, że troszkę poczekam i "pokokoszę" to info do 31 marca, aby w ten sposób zasiać w Was wątpliwości co do faktycznego stanu rzeczy. Owszem, przyznam się bez bicia, iż nie było fair z mojej strony wykorzystywać w ten sposób zaistniałą sytuację, że powinienem to rozgłosić wcześniej, ale cóż poradzić... Co się stało, to się nie odstanie. Z drugiej strony, wcześniej czy później, i tak fakt wycofania się Książnicy z wydawania fantastyki wyszedłby na światło dzienne, jakaż więc różnica: 31 marca czy połowa roku :?: :roll:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Elektra » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Co za różnica? Taka, że w ten dzień informacja ta nie odniesie efektu, jaki byś chciał, gdyż niektórzy znają Twoje zdolności do przyspieszania prima aprilisu. ;) To już trzeba było poczekać jeszcze ze dwa dni. No chyba że chciałeś jednak, żeby ludzie nie uwierzyli...
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

ASX76 pisze:Z tego co mi wiadomo Wolfe raczej się doczeka, choć... plany planami, a życie swoją drogą.
Skoro na ten rok, to może jeszcze nic straconego. Była wszakże mowa o wycofaniu się z końcem 2008 roku... A nóż-widelec coś z tego będzie :?:
Myślę, że warto poczekać. :)

KDS raczej się nie ukaże (niezależnie od tego, jakie będą losy fantastyki w Książnicy); Książnica nie dogadała się ze spadkobiercami tłumacza 2 pierwszych tomów i zrezygnowała.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: MadMill » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Dziś taki dzień, że nie wiadomo co brać na poważnie a co nie. ;P
MadMill
Bezimenny

Elektra pisze:Co za różnica? Taka, że w ten dzień informacja ta nie odniesie efektu, jaki byś chciał, gdyż niektórzy znają Twoje zdolności do przyspieszania prima aprilisu. ;) To już trzeba było poczekać jeszcze ze dwa dni. No chyba że chciałeś jednak, żeby ludzie nie uwierzyli...

Chodziło mi raczej o to, że data wypaplania przeze mnie tegoż nieszczęsnego info nie wpłynie w żaden sposób na zmianę rzeczywistości. Decyzja Książnicy już została podjęta przez tzw. "osoby na górze".
Efekt jednak odniesie, ponieważ skoro w dniu jutrzejszym nie zamieszczę sprostowania, wówczas okaże się, że pisałem szczerą prawdę :!: :roll:
Jak już wspomniałem wcześniej, przyznałem się (i to bez bicia) jaki motyw mną kierował. To przecież zbyt poważna sprawa, żeby robić sobie z tego jaja. :shock: :?
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Gasan » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

ASX76 pisze:Jak już wspomniałem wcześniej, przyznałem się (i to bez bicia) jaki motyw mną kierował. To przecież zbyt poważna sprawa, żeby robić sobie z tego jaja. :shock: :?

Tak samo poważna jak kiedyś z okazji 1 kwietnia pisałeś ze Martin nie będzie kończył PLiO (albo coś w tym stylu, szczegółów nie pamiętam) Zrób sobie z rok albo 2 przerwy to może kogoś nabierzesz :)
Awatar użytkownika
Gasan
Puszkin

Nigdy nie splamiłbym się takim kłamstwem. Napisałem wtedy, że kolejna część "PLiO" lada moment wyjdzie (coś w tym stylu :wink: ), co zresztą, jak się później okazało, było prorocze, bo niedługo potem faktycznie tak się stało.
Przeprosiny za tę powtarz, chętnie przyjmę. :)
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

ASX76 pisze:Nigdy nie splamiłbym się takim kłamstwem.

Tylko napisałeś, zę ZYSK prawdopodobnie rezygnuje z wydawania kolejnych tomów PLiO. Faktycznie wtedy uwierzyłem i jeszcze, gdzieś ten żart rozkleiłem dalej. Nawet Shadow sie pytał skąd to wiesz. Główny powód - nadałeś go koło 30 III.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

MadMill pisze:Było Urth Nowego Słońca na początku roku.

Ale to KNS, a w planach mieli KDS.
Szkoda, że cykl się nie ukaże, bo chętnie bym kupił (gdy MAG go wydawał to jeszcze - niestety - nie interesowała mnie twórczość Wolfe'a).
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt przez Himura, łącznie zmieniany 1 raz
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: MadMill » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Ooo, nawet nie wiedziałem, że mieli. o.o Szkoda...
MadMill
Bezimenny

Postautor: Himura » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

MadMill pisze:Ooo, nawet nie wiedziałem, że mieli. o.o Szkoda...

Swego czasu i ja mailowałem z Książnicą.
(w planach mieli też np. trylogię Tamuli Edingsa, ale za tym akurat nie płaczę).
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Tigana » 01 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Spook Country. W kraju agentów (Spook Country) – William Gibson
Wydawca: Książnica
ISBN: 978-83-245-7622-7
Format: 320s. 130×205mm
Cena: 24,90
Data wydania: 19 maja 2008

Alternatywna rzeczywistość. Stany Zjednoczone niedługo po wydarzeniach z jedenastego września, wysoce stechnicyzowany świat, w którym rozgrywa się misternie utkana intryga szpiegowsko-kryminalna. Podtekst powieści jest mocno polityczny, Gibson stara się uchwycić Amerykę w kleszczach lęku i paranoi, gdzie każdy śledzi każdego, a rząd jest tylko marionetką w rękach mniej lub bardziej utajonych służb. Precyzyjna, przemyślana proza, autor słynie z oszczędnego stylu i umiejętności budowania nastroju grozy i paranoi.

Nie mam nic więcej do dodania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Galvar » 02 kwietnia 2008, 23:46 - śr

To w końcu ASX ściemniał czy nie?
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Himura » 02 kwietnia 2008, 23:46 - śr

Z jednej strony byłoby dobrze gdyby to była ściema, choć jeżeli to był żart to mnie nabrał.
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czyściec