Promocje [Pytania do wydawnictwa]

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Promocje [Pytania do wydawnictwa]

Postautor: iza_dora » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Witam
Kupuję dosyć systematycznie książki MAG-a ale niestety muszę szukać różnych sklepów internetowych, które oferują zniżki. Na Waszej stronie oczywiście zniżki są zauważalne, ale może przydałaby się jakaś opcja zmniejszenia kosztów wysyłki?
Opłaca mi się kupować u Zyska (zniżka + brak kosztów przesyłki) opłaca w Solaris (minimalna zniżka + brak opłat za przesyłkę, gdy kupi się książkę tego wydawnictwa) opłaca w końcu w Merlinie ale ciągle nie opłaca w MAG-u. Może warto wyznaczyć jakiś próg cenowy (sensowny), po przekroczeniu którego przesyłka byłaby darmowa?
W Waszym wydawnictwie kupiłam bezpośrednio tylko raz, 2-3 lata temu, gdy była promocja na książki Gaimana, kupiłam 4 książki i nie musiałam płacić za przesyłkę.
Czy takie bonusy dla Waszych czytelników wchodzą w grę, czy raczej należy o tym zapomnieć?
Pzdr i dziękuję za Kaya i Hobb :)
iza
iza_dora

Postautor: Andrzej Miszkurka » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Postaramy się coś w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Galvar » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Popieram pomysł iza_dory. Obecnie nieopłaca się niestety kupować bezpośrednio od Was, a byłoby to, przy zminimalizowaniu lub uniknięciu kosztów przesyłki obopólną korzyścią. Znając zapotrzebowanie na konkretne tytuły, zainteresowanie nimi z pewnością zyskalibyście przy planowaniu druku a my troszkę na cenie książek. :wink: Poza tym uniknęlibyście niepotrzebnych kosztów związanych z pośrednictwem księgarń, zwrotami itp. Z pewnością jest jeszcze kilka plusów takiej sytuacji. :)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: niepco » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Popieram w pełni moich przedmówców, wysokie koszty przesyłki to powód dla którego nigdy nie kupowałem u Was bezpośrednio (chociaż miałem ochotę bo szybko dostarczacie książki). Obniżenie kosztów, a może nawet dostarczenie książki np. dwa dni przed ukazaniem sie w księgarniach byłoby znacznym uatrakcyjnieniem Waszej oferty.
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Oriongry » 07 lipca 2005, 23:46 - czw

To samo chodziło mi po głowie. Dzięki założycielce watku- za zwerbalizowanie tego pomysłu.
za wzór oczywiści mozna by przyjąć - system proponowany przez Zyska.
Naprawde dobre wyprzedaze, przy większym zakupie brak opłat za przesyłkę i nabywany z czasem stały rabat dla kupującego. POPIERAM I OCZEKUJĘ ;-)))
Oriongry

Postautor: Oriongry » 07 lipca 2005, 23:46 - czw

To samo chodziło mi po głowie. Dzięki założycielce watku- za zwerbalizowanie tego pomysłu.
za wzór oczywiści mozna by przyjąć - system proponowany przez Zyska.
Naprawde dobre wyprzedaze, przy większym zakupie brak opłat za przesyłkę i nabywany z czasem stały rabat dla kupującego. POPIERAM I OCZEKUJĘ ;-)))
Oriongry

Postautor: Standby » 07 lipca 2005, 23:46 - czw

Ceny na stronie MAGa są cholernie atrakcyjne, ale faktycznie bardziej się opłaca kupować ich książki gdzie indziej. Przypuszczam, że problem w tym, że Merlin czy Zysk to w porównaniu z MAGiem giganci i stać ich na to, żeby samemu opłacić przesyłkę (zwłaszcza jakąś wiekszą), a MAGA - niekoniecznie. Przecież ktoś te koszty przesyłki ponieść musi - jak nie kupujący, to sklep. Bo na pewno nie poczta :P
Merlin to w ogóle ma łatwiej, bo przecież sprzedaje towar przeróżnych wydawnictw; łatwo sobie wybrać dość książek i płyt, żeby zmontować dużą (czyt.: darmową) paczkę. W MAGu nigdy tak pięknie nie będzie :evil:
Ale trzymam kciuki: może coś fajnego uda się wymyślić.
Standby

Postautor: Sędzia » 07 lipca 2005, 23:46 - czw

Witam,

nie zgadzam się z opinią wyrażoną powyżej. Wg mojej wiedzy, standardowo (a więc z pewnymi odchyleniami w jedną lub w drugą stronę w zależności od konkretnego przypadku), cena książki w księgarni = 100% to z tego 50% idzie do wydawnictwa, a reszta do hurtownika/księgarni w zależności od tego kto uczestniczy w procesie dostarczania książki.
Dlatego też cholernie atrakcyjne jest dla wydawcy sprzedaż bezpośrednia np. poprzez własny sklep firmowy, lub przez internet - gdyż właściwie zarabia dwukrotnie.
Dlatego stwierdzenie, że wydawca musi ponieść koszta wysyłki jest bez sensu, dla wydawcy jest to tylko pomniejszenie dużego zysku w stosunku do sprzedaży poprzez księgarnie.

Tutaj właśnie leży powód, dla których często mamy spore obniżki i "promocje" przy zakupach u wydawnictwa - bo tak w sumie to mogli by spokojnie obniżyć do 50% ceny księgarskiej i wychodziliby na swoje. Tyle też wynosiła promocyjna cena w wydawnictwie ZYSK na ich urodziny (zdaje się 11) 1 kwietnia obecnego roku. Nie muszę dodawać że zakupiłem od ręki wszelkie książki które do tej pory były tylko obiektem mojego zainteresowania (kilkanaście pozycji). Zyskało wydawnictwo, zyskałem ja, a straciły tylko księgarnie.

Obecnie musiałem przystopować z kupowaniem książek, takie czasy - myślę, że w przyszłości to nadrobię.

Niemniej jednak bardzo irytujące jest kupowanie Waszych (i nie tylko) książek w księgarni, gdy po jakimś czasie okazuje się że te same pozycje niejednokrotnie 4x taniej można kupić w Taniej Książce.

ps. Nie muszę dodawać, że z miejsca zakupiłbym około 15 pozycji Maga, gdyby zdecydował się na podobną "promocję", np. z okazji swoich urodzin.

ps2. Wiadomo też, że wydawca nie może stale sprzedawać po 50% ceny na swojej stronie internetowej, gdyż po pewnym czasie księgarnie przestały by przyjmować do sprzedaży takie książki. Dlatego dobry powód nie jest zły.
Sędzia

Postautor: iza_dora » 02 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Postaramy się coś w tej sprawie zrobić.

To już miesiąc prawie od tej deklaracji ... I starania spaliły na panewce? Nie wierzę, panie Andrzeju :P Trzyma za pana kciuki. I dopinguję mocno.
:P

Naprawdę czekam na zmianę tych opłat i wstrzymuję się z zakupem książek.

Pzdr
iza
iza_dora

Postautor: michiru » 02 sierpnia 2005, 23:46 - wt

no wlasnie to oplaty powstrzymuja mnie przed kupowaniem ksiazek bezposrednio z wydawnictwa : /
oplaty pocztowe sa dosc spore.
a pomysl z obnizka cen jesli suma przekroczy jakas kwote jest naprawde dobry. ludzie beda kupowac rzadziej, ale wiecej ; )
Awatar użytkownika
michiru
Czytacz

Postautor: XlaVoC » 03 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Witam,
Ja rowniez wstrzymuje sie z zakupem ksiazek i cierpliwie czekam na promocje... Sila Waszej oferty jest to, iz macie na stanie (w sklepie internetowym) pozycje, ktore sa praktycznie nie do zdobycia w ksiegarni, np. 'Ogrody ksiezyca' Eriksona, wszystkie tomy Garreta.
Tak wiec kupie z pewnoscia przynajmniej kilka ksiazek.
Pozdro.
Awatar użytkownika
XlaVoC
Przechodzień

Mamy kaskę i upatrzone książki...

Postautor: Oriong » 04 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Tak, kochany MAGU, mamy kaskę i upatrzone ksiązki. Czekamy tylko na lepsze warunki (czytaj taniej i promowanie stałych klientów - rabaty oraz w zależności od kwoty zakupu [lub/i] przedpłaty na wasze konto - zero opłat za przesyłkę).
No, Panie Andrzeju - niech Pan zadziała w tej sprawie albo rozwieje nasze nadzieje. Albo wóz albo przewóz ;-)
Oriong

Postautor: Andrzej Miszkurka » 04 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Moi drodzy,

Stało się, zmieniliśmy trochę warunki zakupu książek i gier. Mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku :) Co o tym sądzicie? Piszcie, może uda się jeszcze coś zmienić.

Pozdrawiam,

Andrzej Miszkurka
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: XlaVoC » 04 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Gdzie mozna znalezc nowe warunki zakupu ksiazek?
Dział FAQ sie chyba nie zmienił - brak info o ewentualnej promocji, a koszty wysylki takze te same...
Wszystko może być wykonane dobrze albo źle. - S. Dali
Awatar użytkownika
XlaVoC
Przechodzień

Postautor: ASX76 » 04 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Moim zdaniem najważniejszą sprawą na obecną chwilę jest likwidacja kosztów przesyłki przy przekroczeniu określonej sumy przy dokonywaniu zakupu. Teraz jest to 150 zł , jednak ta kwota delikatnie mówiąc nie jest zbyt zachęcająca. Postuluję jej obniżenie do conajmniej 100 zł , co byłoby znacznie bardziej kuszące. Zyskaliby czytelnicy , zyskało ( tak mi się wydaje ) wydawnictwo.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Następna

Wróć do Czyściec