Co jest źle, a co dobrze [O forum i stronie]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Dhuaine » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Ale dyskusja :shock:

Jeśli władzom MAGa nie przeszkadza kawiarnia na forum, to niech sobie będzie. :?
Niektóre fora mają licznik postów schowany w profilu - to byłoby najlepsze rozwiązanie...
Generalnie zgadzam się z Madem. MAG był poważnym forum z poważnymi rozmowami o książkach i planach wydawnictwa. Nie lubię zmian i przyzwyczaiłam się do tego profilu... Nic dziwnego, że teraz irytują mnie czysto offtopowe tematy. Jakość postów spadła.
Ale niech będzie, skoro userzy to lubią.
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: toudi » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Ogólnie na ten temat zgadzam się z Madem w 110% ALE
Podsumowując pomysły
1. Wyłączenie licznika na niektórych tematach (zgadzam się, ale to niestety w kwestii admina)
2. przesunięcie tematu ( nie sądze żeby to coś zmieniło, ale nie widzę przeszkód
3. powiadamiania o wygranej w zabawie przez PW ( jak najbardziej, ale myślę że to nie jest sedno problemu, chodzi o to żeby ludzie wypowiadali się więcej po książkach a nie żeby w ogóle mniej pisali, aj mogę pisać PW ale nikogo nie będę krytykował że tego nie zrobił )
4. temat co czytasz 3.0 i zakaz pisania Autora i tytułu (Tak )
5. powstanie wątku spamerskiego zamiast shoutboxa ( tak ale pod warunkiem wyłączenie licznika, w innym wypadku będzie się to mijać z celem, myślę że taki watek mógłby być przeniesiony do kubełka po osiągnięciu kilkunastu stron
6. co do tego jak ktoś pisze w zabawie to nieistotne, kursywa czy cytowanie to przecież na to samo wychodzi
7. co do regulaminu to mi się on zupełnie nie uśmiecha, to co jest dobre. Czyli instrukcja obsługi i podstawowe informacje typu : nie obrażamy innych ( swoją drogą szkoda że czasem trzeba pisać rzeczy oczywiste)
8. niech powstanie temat Rozmowy, tam po prostu nie można napisać nie na temat bo będą dowolne tematy, szkoda że nie ma shoutboxa tutaj można pogadać
9. Spada jakość dyskusji i to mnie martwi, temat jest nie istotny. Ale to jest forum o książkach i one powinny być w centrum zainteresowania
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2007, 23:46 - czw przez toudi, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Kalriem » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Naprawde nie wiem o co tyle szumu...
Jeśli chce się rozmawiać o książkach to to RÓBCIE, bo najczęściej właśnie takie szumy wprowadzacie, które do niczego nie doprowadzają, a tylko psują ogólny nastrój tego forum.
Zakładajcie nowe tematy, polecajcie książki, rozmawiajcie a nie zachowujecie się jak stare pryki i tylko narzekacie że nie ma tego i tego. Kurcze, a sami coś zdziałać to nie łaska?

Nie podoba wam się offtop w "O czymkolwiek...?" to po jaki hu.j tam zaglądacie? Ja na jednym forum mam wyłączone kilka działów bo mnie wybitnie nie odpowiadają, ale zaraz nie mówie żeby zrezygnować z nich. A wy... zachowujecie się jak psy ogrodnika dosłownie.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Kalriem, czemu tak się wściekasz? O.o Dziwi mnie, czemu tyle ludzi rzuca się w obronie tematów nie-książkowych z taką zaciekłością, jakby to było zamknięcie granic, godzina policyjna i monstrualne naruszenie wolności osobistej. Mad wyraził swoją opinię, a wy go zaraz zagryziecie.
Pokój, ludzie! ;)
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Nie wściekam się na to że Mad napisał o czymś co go boli, bo to nawet lepiej.
Ale kurcze, wścieka mnie to że narzekacie i nic nie robicie żeby tego poprawić. Zainicjujcie tematy które będą dla KAŻDEGO usera z forum, a nie dla takich, co to wczytują się w chińską, mongolską, tajską itp fantastykę, zróbcie coś jednym słowem, a nie siedźcie ze zwieszonymi łbami.
Bronie offtopa ponieważ dzięki niemu to forum, ludzie z tego forum mogą się lepiej poznać, a to że niektóre jednostki używają innych for by się "poznać" lepiej mnie nie obchodzi. Niech sobie używają, ale też niech nie mówią, że to forum ma być tylko i wyłącznie dla książek bo po prostu stałoby się nudne i ktoś pisałby tutaj tylko raz na tydzień.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Twomoons » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Nie bawcie się w Inkwizycje. Wszelkie działy na luzie istnieją właśnie po to żeby móc nawiązać relacje między forumowiczami ( tak wiem taka forma nie istnieje ...Miodek na drzewo :P). Dwa forum ma żyć a ile można pisać na tematy stricte związane z fantastyką.
Zresztą jak mam wypowiadać się o np Dukaju jeśli wszystko już zostało napisane a wątek umarł pół roku temu ? Ile mogę pisać zgadzam się z powyższymi opiniami ? ;)
Awatar użytkownika
Twomoons
Czytacz

Postautor: Elektra » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Kalriem pisze:Nie podoba wam się offtop w "O czymkolwiek...?" to po jaki hu.j tam zaglądacie? Ja na jednym forum mam wyłączone kilka działów bo mnie wybitnie nie odpowiadają, ale zaraz nie mówie żeby zrezygnować z nich.

Niestety tutaj nie da się tak zrobić. ;)

Mad, Twoje pomysły może i mogłyby być ciekawe (chociaż nie ze wszystkimi się zgadzam), ale przecież same zmiany zasad nic nie zmienią. Co z tego, że wyłączony zostanie licznik itp, jeśli ludzie dalej będą pisali tylko w offtopie.

Jeśli sami nie zaczniemy więcej pisać w działach okołoksiążkowych, to wszelkie techniczne zmiany nic nie dadzą.

Potwierdzania quizów przez pw nie uważam akurat za słuszne. Bo nie wiadomo, czy to jest dobra odpowiedź, czy szukać innej itp. A jak ktoś będzie chciał zadać nowy cytat to i tak napisze nowego posta (nie ma co się łudzić), a moderatorki miałyby tylko znacznie więcej roboty.

Kalriem, jasne, że działy offtopicowe pozwalają na lepsze poznanie się ludzi. Fajnie, ale jeśli ludzie nie wychodzą stamtąd, to i tak o nich nic nie wiem. ;) A mówienie: nie podoba się Wam, to nie czytajcie, można by zinterpretować: odczep się, jeśli nie rozumiesz naszej dyskusji. ;) (tak, wiem, ze przesadzam)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Elektra pisze:Kalriem, jasne, że działy offtopicowe pozwalają na lepsze poznanie się ludzi. Fajnie, ale jeśli ludzie nie wychodzą stamtąd, to i tak o nich nic nie wiem. ;) A mówienie: nie podoba się Wam, to nie czytajcie, można by zinterpretować: odczep się, jeśli nie rozumiesz naszej dyskusji. ;) (tak, wiem, ze przesadzam)

Dlatego do każdego naszego działania potrzeba równowagi tak naprawde. Pisać i tu i tu, a wy od razu chciecie żeby to było forum tylko i wyłącznie o książkach... Ileż można pisać o książkach? Ja pisze na dwóch forach, może będzie trzecie, ale jakoś z tym się zżyłam najbardziej więc chce żeby ono istniało. A tak pewnie umrze śmiercią powolną, jeśli mielibyśmy pisać tylko i wyłącznie o książkach.
A z tym interpretowaniem... Cóż, mogło tak wyglądać, ale z mojej strony tak nie wygląda.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Farin » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Elektra Tigana - Czujecie że jest coraz gorzej, wskazujecie palcem na problemy, które według was istnieją(chodzi mi tu o watek dot. ruchu tylko w dziale o czymkolwiek, a pustek w innych działach "książkowych" ).
Moja propozycja: zacznijcie ze słów przechodzić do czynów. - to także odnosi się do Pani Dhuaine.

Powoli robi się dyskusja podobna do tzw. afery seksualnej.

Tak jakby ktoś się obudził: Regulamin w sumie jest :]
Tak jak przewidywałem - to dopiero początek.

MadMill - odnośnie twojej propozycji wysyłania PM itp. rzeczy - Po co? Dlaczego tak ? Uzasadnij swoje propozycje.
Jeśli zaś chodzi o spam na tym forum, proponuję najpierw ustalić co dla was oznacza spam, bo tak to mam dziwne myśli iż Himura gada o margarynie, a Mad o maśle...
Według mnie to wy chyba jeszcze nie widzieliście prawdziwego spamu...
Wszelkie wasze propozycje rozwiązania problemów(które według mnie zaistniały tylko w zbiorowej wyobraźni) spadną na panewce - tak rzecze ja Andrzej z Zadupia ;]

EDIT: Naszła mnie taka ciekawa myśl: Może jeśli większości starym użytkownikom działa na na nerwy dział offtopiców to zamknijmy go na jakiś czas ?
PS. Jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć dlaczego nawiazałem do seks afery to niech wysyła mi PM, ponieważ nie chciałbym zaśmiecać forum marnej jakości postami.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2007, 23:46 - czw przez Farin, łącznie zmieniany 1 raz
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Farin pisze:Elektra Tigana - Czujecie że jest coraz gorzej, wskazujecie palcem na problemy, które według was istnieją(chodzi mi tu o watek dot. ruchu tylko w dziale o czymkolwiek, a pustek w innych działach "książkowych" ).
Moja propozycja: zacznijcie ze słów przechodzić do czynów. - to także odnosi się do Pani Dhuaine.

Na to co nas boli nie ma lekarstwa w tabletkach :P Co mnie boli ? To, że forum zatraca swoją tożsamość czyli forum o książkach i tyle. Że zjawiło się ostatnio dużo userów, którzy większą cześć swojej działalności zaczynają i kończą na dziale pogaduch. Kalrien pisze, ze to forum bez tego umrze - w moich oczach już umarł (a w najlepszym wypadku kona) Więc póki co ADIOS AMIGOS - ja zawieszam działalność na czas nieokreślony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Farin » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Ja wulg noż wulg jego mać!
Tigana po twoich wczesniejszych postach spodziewałem się czegoś wiecej, niż tylko schowania głowy w piasek i czekania na przypływ...
Jeżeli tak podchodzisz do reszty swojego życia to nie dziwota iż w naszym kraju jest jak jest i mamy takich polityków.
Jeśli uważacie, że coś sie wali to spróbujcie to naprawić, a nie z założonymi rekami czekać aż runie na dól... Co wy tym chcecie osiągnąć ?

Jestem użytkownikiem biernym - czyli albo założe jeden temat na ruski rok albo wcale. Zawsze czekam komentuję, żadko zarzucam komuś temat do rozmów. Szczególnie jak jestem nowy na forum, to czekam na starych wyjadaczy aby się do nich dostosować albo przynajmniej spróbować.
Napisałbym coś jeszcze ale sądzę, że na tego tchórza nie ma co strzębić własnych palców na klawiaturze.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: moste6 » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Farin pisze:Napisałbym coś jeszcze ale sądzę, że na tego tchórza nie ma co strzębić własnych palców na klawiaturze.

To już się robi nieprzyjemne...
Przez takie nędzne dyskusje wprowadziliśmy kilka osób ( w tym mnie) w stan określany jako "Furia". Jeżeli forum ma polec to nie przez offtopy ale przez właśnie takie kłótnie. Kalriem zaczeła klnąć :wink: Farin obrażać innych użytkowników :roll: .Dlatego żądam (podkreślam żądam) przerwania tego i ewentualnego powrotu gdy ochłoniecie.

Tigana nie rozumiem czemu chcesz odejść, ale ok jak chcesz to droga wolna jak zapewne wiesz. Ja i tak się z tobą nie zgadzam, uważam że fora (co pisano już wiele razy przedemną) że offtopiki pozwalają lepiej poznać i zżyćsię forumowiczom.
Tigana pisze:To, że forum zatraca swoją tożsamość czyli forum o książkach i tyle.
To ja proponuje na miesiąć zostawić wszelkie offtopiki, w ogóle nie spamować, piszmy tylko o książkach, żadnych dodatków NIC! Zobaczymy jak MadMill, Tigana i parę innych osób się będzie czuło po miesiącu, czy będą zadowoleni z tego że forum jest znów tylko o książkach.
Gandalf pisze:Jeżeli wszystkie niesnaski dzielące krasnoludów i elfów mamy wyciągnąć na tej radzie to lepiej od razu ją rozwiążmy.

W tym przypadku część forum to krasnoludy, a część to elfy... brakuje tylko takiego Gandlfa który powie "Dość". A skoro nik tej roli nie chce przejąć to ja to zrobię. PRZESTAŃMY SIĘ DO CHOLERY KŁÓCIĆ!
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: MadMill » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Przed chwila wysłałem PM, że jednak jeszcze spróbuje, ale przeczytałem kolejne parę postów i chyba nie ma sensu. Uzasadniłem każdy swój - powiedzmy na to postulat. Nie mam zamiaru się powtarzać tak jak i moi oponenci których jedynym argumentem jest: "bo będzie reżim". Więc kończę tą dyskusję.

Co do posta Elektry - chodzi mi przede wszystkim o mentalność, ale sam nic nie zrobię, a samo tym bardziej się nie zrobi. ;) Pisze posty w działach książkowych, ale odpowiadają mi góra 2-3 osoby. Sam nic nie zmienię, ale pisać i tak będę chociaż nie wiem jak długo mi się będzie chciało siedzieć na Magu.

Nie dziwi mnie, że niektórzy już teraz mówią, że mają dość, sam rozważam taką możliwość już parę tygodni.
MadMill
Bezimenny

Kalriem pisze:Zainicjujcie tematy które będą dla KAŻDEGO usera z forum, a nie dla takich, co to wczytują się w chińską, mongolską, tajską itp fantastykę

No nie... Tajska fantastyka też może być bardzo interesująca :roll: MAG dotąd był takim forum, na którym można było rzucić nazwisko pisarza, który trzydzieści lat temu wydał jedną niszową książkę, i zaraz znalazłyby się dwie czy trzy osoby, które też o nim słyszały. Jednym słowem: profesjonaliści. A teraz mamy nie zakładać tematów o mniej znanych autorach, bo co będzie, jak ktoś o nich nie słyszał? :shock: To jest, wybacz, tragiczne równanie poziomu postów w dół.
Nie mówię, żeby nie dyskutować o popularnych pisarzach, ale nie można atakować ludzi tylko dlatego, ze w ich tematach mogą wypowiedzieć się nieliczni. Po to te tematy są zakładane - żeby poznać owych nielicznych!

Farin pisze:zacznijcie ze słów przechodzić do czynów

1. Nie można się wypowiadać na temat książek, których się jeszcze nie czytało.
2. Jeśli chodzi o ogólne fantastyczne... Pomyślę po sesji. ;)

moste6 pisze:To ja proponuje na miesiąć zostawić wszelkie offtopiki, w ogóle nie spamować, piszmy tylko o książkach, żadnych dodatków NIC! Zobaczymy jak MadMill, Tigana i parę innych osób się będzie czuło po miesiącu, czy będą zadowoleni z tego że forum jest znów tylko o książkach.

Takie osoby jak np. ja nie odczują specjalnie różnicy - czytam jedynie tematy książkowe, a offtopy przelatywałam tylko, żeby sprawdzić, czy nie ma botów / wielkiej burdy.

Ta dyskusja nie ma większego sensu. Proponuję ją porzucić, nim doprowadzi do przyspieszonego odejścia innych wartościowych forumowiczów.
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: toudi » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Moste ma racje nie przesadzajmy, nie ma co robić z igły widły.
Jeżeli coś nie gra, to trzeba to zmienić a nie kłuci się czy obrażać na siebie

Nikt nie mówił o likwidacji ogólnych tematów!! Chodzi o to żeby nie stanowiło one 90% ogólnej dyskusji.

Ja nie chce odejść z tego forum i będę namawiał ( z upierdliwością maniaka ) każdego innego użytkownika żeby jednak pozostał.
Razem z Madem chcieliśmy wrzucić uwagę na coś co naszym zdaniem jest problemem, żaden z nas nie chciał prowokować kłótni ani wprowadzać na tym Forum zamordyzmu.

Kończę tą dyskusją, myślę że dość dokładnie wyraziłem swoje zdanie. Szkoda że spowodowało to jakieś nie porozumienia :(
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...