Co jest źle, a co dobrze [O forum i stronie]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Galvar » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Kalriem pisze:Nie podoba wam się offtop w "O czymkolwiek...?" to po jaki hu.j tam zaglądacie? Ja na jednym forum mam wyłączone kilka działów bo mnie wybitnie nie odpowiadają, ale zaraz nie mówie żeby zrezygnować z nich. A wy... zachowujecie się jak psy ogrodnika dosłownie.
Raz, że nieładnie brzmią wulgaryzmy w ustach dziewczyny, dwa, tak samo wypowiedziane przez Moderatorkę, trzy, że napisałaś to z błędem (powinno być przez "ch"), a cztery, że ta kropka rozdzielająca litery wcale nie zasłoniła ich w tym brzydkim wyrazie. Nieładnie i bez sensu...

Wyluzuj trochę Kalriem i spróbuj przemyśleć o co chodzi Madowi. Nie wiem też po co te Twoje zapowiedzi, ze jak coś się zmieni to odejdziesz... :roll: Chyba zbyt impulsywnie podeszłaś do skądinąd słusznych uwag Mada, Toudiego czy także Tigany.

Sęk w tym, że forum o książkach zamienia się w "forum o wszystkim oprócz książek". Nie dziwcie się, że miłośnikom fantastyki to nie odpowiada i nie odsądzajcie ich od czci i wiary negując z miejsca ich racje. Nie dziwię się, że Tigana wziął sobie wolne od tego forum a np. Elektra i Mad mają trochę dość. Jeśli pozwoliliście odejść tak wspaniałemu dyskutantowi jak Tigana i nie obchodzi Was, że mogą to zrobić jemu podobni fantaści (jak ci ww.) to coś jest nie tak z Wami, a nie z nimi...

Polecam to Waszej rozwadze i pozdrawiam.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Himura » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Ale kto napisał, że nas to nie obchodzi.
Przykro mi, że Tigana zawiesił działalność i to bardzo!
I zdecydowanie nie chce by odchodził ktoś jeszcze.
Ale obie strony "konfliktu" powinny mieć na uwadzę zdanie tej drugiej.
Jeżeli mi nie pasuje jakiś wątek to go nie czytam i tyle. Jeżeli więc niektórych nie interesują wątki offtopowe - to proszę do nich nie zaglądać.
Co do tematów książkowych to ja zawsze chętnie podyskutuje o książkach, które czytałem, ale nie mogę też pisać ciągle o tym samym, tylko troszkę inaczej, bo to się mija z celem. Przyznam też uczciwie, że nie czytałem tylu książek co część forumowiczów.
Tym postem kończę swoje wywody na temat "spadku poziomu".
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Bianka » 15 lutego 2007, 23:46 - czw

Ja piszę tylko na tym forum.
Mnogość tematów mnie nie boli.
Zagadki na pm - skąd będę wiedzieć jaka była odpowiedź?
Minimalna ilość zdań w poście? - O zgrozo!
Epitafium dla Tigany: Mam nadzieję, że odnajdziesz spokój w krainie na wyższym poziomie.
:cry:
kostka sera dla Y'Ghatan

Mr Shine
Him Dimond
Awatar użytkownika
Bianka
Cthulhu

Postautor: Farin » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

moste6 pisze:
Farin pisze:Napisałbym coś jeszcze ale sądzę, że na tego tchórza nie ma co strzębić własnych palców na klawiaturze.

To już się robi nieprzyjemne...
Przez takie nędzne dyskusje wprowadziliśmy kilka osób ( w tym mnie) w stan określany jako "Furia". Jeżeli forum ma polec to nie przez offtopy ale przez właśnie takie kłótnie. Kalriem zaczeła klnąć :wink: Farin obrażać innych użytkowników :roll: .Dlatego żądam (podkreślam żądam) przerwania tego i ewentualnego powrotu gdy ochłoniecie.

Tigana nie rozumiem czemu chcesz odejść, ale ok jak chcesz to droga wolna jak zapewne wiesz. Ja i tak się z tobą nie zgadzam, uważam że fora (co pisano już wiele razy przedemną) że offtopiki pozwalają lepiej poznać i zżyćsię forumowiczom.

Nieprzyjene to jest życie (a według niektórych życie to... ...a ), a ja jedynie jestem szczery i jakby nie patrzeć moje słowa, choć przyznam nieco ostre sa prawdziwe. Jezeli komus się coś nie podoba to niech probuje to zmienić, a nie zakłada z góry że to nie ma sensu, to sie nie uda itp.
Nie jestem doskonały ale ludzie ! świat sam się nie zmieni na wasz hołd !
Tym bardziej coś takiego jak forum ! Jezeli czekacie na zmiany nic nie robiąc, to zaczynam was się obawiac, gdyż pewnie jesteście wampirami czy cuś ....
Zawsze łatwo jest wskazać, że coś się wam nie podoba ale trudniej jest coś z tym zrobić samemu. Czy zdajecie sobie sprawę z własnych praw? Że to wy jesteście tymi którzy mogą wszystko ? Trzeba tylko trochę pomyśleć i mieć odrobinę odwagi! A nie jak Tigana podkulić ogon i przeczekać, aż się uspokoi mając nadzieje, że może powrócą dawne czasy.
To tyle mojej filozofii życia.
Szkoda tylko, że rzucam słowa na wiatr i to że pewien człowiek dostrzegł tylko negatywy w mojej wypowiedzi :[
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Nabu Nezzar » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Bianka pisze:Zagadki na pm - skąd będę wiedzieć jaka była odpowiedź?
To proste. Osoba, która dostała odpowiedź na PW, edytuje swojego posta i wstawi tam informację o błędnej odpowiedzi. Wtedy będzie wszystko wiadomo.
www.republika-fir.pl - Republika Fantastyki i Rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Nabu Nezzar
Czytacz

Postautor: Hajdamaka » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Dobra.
W danym temacie wypowidam sie na ogol raz, chyba, ze pojawi sie jakis nowy ciekawy watek. Przykro mi, ale takie watki na ogol pojawiaja sie w tematach pozaksiazkowych. W temacie o jakims autorze moge co najwyzej wyrazic swoje zdanie a pozniej dopowiedziec cos do zdania innego usera.
Przykro mi, nie bede pisal o czym, czego nie czytalem, a wiele nowej fantastyki mnie nie interesuje. Jak cos mi sie spodoba, to albo zaloze nowy temat, albo poszukam juz istniejacego, ale nie bede pisal bredni tylko po to, aby zapelnic forum.
W offtopach bardzo czesto sa odniesienia do ksiazek ( vide moj temat o tresci i formie ).
Jak komus nie pasuje dzial z offtopami, to niech zajmie sie dzialami z ksiazkami.Niech zaklada tematy o tajskiej fantastyce, tylko niech nie dziwi sie, ze nikt nie odpowiada. Ciekawe, czy gdybym zalozyl temat o nowej fali ukrainskiej fantastyki, wydawanej przez wydawnictwo Zelenyj Pes, to czy osoby, ktore sie bulwersuja, cos by mi sensownego odpowiedzialy... pomijajac, ze forum nie przyjmie ukrianskiej czcionki ;]

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Tigana » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Pozwolę sobie ostatni raz zabrac głos.
Zostałem oskarżony, że wkładam łeb w piasek - to nie tak - ja po prostu nie widzę siebie na forum w tym momencie. I nie była to decyzja podjęta pod wpływem impulsu - już od pewnego czasu nosiłem się z nią.
Padły tutaj słowa - "to rób że coś z tym" - mam zmuszać do pisania postów w tematach, które uważam za wartościowe ? Stać nad kimś z batem i kazać pisać - to bez sensu. Jeśli uważacie, że najbardziej atrakcyjne tematy są te nie związane z literaturą to wasza wola.
Szanowna moderatorka pisze o histerycznych tonach - póki co to tylko ona wpadła w histerie. Nikt nie pisał o zamykaniu tematów lekkich i przyjemnych, co najwyżej apelował o częstsze udzielanie się w tematach książkowych. Ja osobiście często udzielałem sie w temacie o filmach, co więcej uważam go za niezbędny na każdym forum. Tak samo komiksy czy polityka - nie mam nic przeciwko - tylko nie zapominajmy o książkach.
Kwestia nowych tematów - że trzeba zakładac bardzo ogólne - jak najbardziej zgoda. Sam walczyłem żeby nie zakładać osobnych topiców poświęconych mało znanym autorów - i dostałem za to bure, że tak nie wolno, że knebluje wolność na forum. Pozwolę sobie wymienić kilka tematów, które sam założyłem albo przyłożyłem do nich rękę: Kryminały; Horrory; Czego nie warto czytać; Książka, która mnie rozczarowała; Blurb, Najbardziej wkurzający bohater fantasy, Co z ta s-f - jak widać same bardzo szczegółow i hermetyczne tematy o autorach mongolskich i albańskich.
Moste6 apeluje - piszmy tylko o książkach to Tigana zwątpi - ale taka sytuacja, że pisano prawie wyłączcie o literaturze utrzymywała sie przez bardzo długi okres czasu i ja uważałem taką sytuacje za coś normalnego. Co więcej był to dla mnie bardzo duży plus tego forum.
Nie mogę też zrozumieć nagonki na Mad-a i Toudi-ego, którzy najzwyklej na świecie zaproponowali pewne zmiany - rozumiem, że nie wszystkim muszą one pasowac, ale chyba warto je przedyskutować. Tymczasem czesć userów uderzyła w dzwony alarmowe i lament się podniósł, że ktoś chce wprowadzić zasady ciężkiej ręki. Śmieszą mnie te zarzuty - tym bardziej, że obaj "winni" nie maja nic wspólnego z GTW i nawet jakby chcieli to nie mają ani środków, ani możliwości przeprowadzenia takiej akcji. Dziwne to troche, bo do tej pory podporą funkcjonowania forum była rzeczowa wymiana poglądów. Widać nadchodzi nowe, ale ja go nie chce spotkać.
Znikając z forum życzę mu i użytkownikom wszystkiego najlepszego.Wierzę, że forum "Mag-a" będzie w dalszym ciągu miejscem ciekawych dyskusji i spotkań .
Żeby nie przedłużać - "Cześć i dzięki za ryby" :P
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Hajdamaka » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Tigana - fajnie bylo Cie poznac :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Kalriem » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Dhuaine pisze:No nie... Tajska fantastyka też może być bardzo interesująca :roll: MAG dotąd był takim forum, na którym można było rzucić nazwisko pisarza, który trzydzieści lat temu wydał jedną niszową książkę, i zaraz znalazłyby się dwie czy trzy osoby, które też o nim słyszały. Jednym słowem: profesjonaliści. A teraz mamy nie zakładać tematów o mniej znanych autorach, bo co będzie, jak ktoś o nich nie słyszał? :shock: To jest, wybacz, tragiczne równanie poziomu postów w dół.
Nie mówię, żeby nie dyskutować o popularnych pisarzach, ale nie można atakować ludzi tylko dlatego, ze w ich tematach mogą wypowiedzieć się nieliczni. Po to te tematy są zakładane - żeby poznać owych nielicznych!

Owszem, może być atrakcyjna. Przecież nikomu nie zabraniam zakładać tematów o takiej fantastyce. Chciałam jedynie zwrócić uwagę na fakt, że zwykli userzy, którzy czytają fantastykę od czasu do czasu, ewentualnie nowi, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką, mogą się poczuć właśnie tak, że nie mają o czym rozmawiać. Bo o czym tu rozmawiać jak się nic, prawie nic nie zna? A tu same tematy odnośnie fantastyki, którą podałam wcześniej (oczywiście nie same, ale dużo jest takich).
Niektórzy już piszą, żeby coś z tym robić, dużo jest tych osób, więc do dzieła.
Mam wrażenie że większość mnie nie zrozumiało, no ale nie będę się tłumaczyła teraz. Tylko jedno do Galvara: impulsywnie zareagowałam bo jestem impulsywna. Przemyśle o co chodzi Madowi i nie chodziło mi o żaden szantaż że odejde itp. Po prostu stwierdzam fakt, co robią już inne osoby. Muszę odpocząć od tego forum i przemyśleć czy chce być tu nadal, a jak chce, to jaka forma działalności ma być. Tyle.

EDIT:
Tak więc mała prośba do Night i Dhuaine, żeby one teraz bardziej przypilnowały forum, nie mówie że tego nie robią - żeby nie było że tak mówię. Będą we dwie, dadzą rade na pewno, w końcu nikt nie jest niezastąpiony :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Tigana - jestem ciekaw czy zastanowiłeś się choć chwilę nad konsekwencjami odejścia w takim stylu ?
Jeszcze nie widziałem aby takie odejście nie pociągnęło innych do hmmm "różnych ciekawych zachowań", że się tak wyrażę...
Plus - jeśli widzisz tylko jedno rozwiazanie, czyli stanie nad kimś z batem...
Niektórzy chyba zapominają do czego ma służyć dyskusja, nawet jak trochę przybierze rumieńców, bo żeby nazwać ją kłótnią to jeszcze sporo brakuje :]

O widzę, że już pierwszą ofiarę decyzji Tigany mamy - widać chłopie jednak do końca nie przemyślałeś swojej decyzji :]

Hmmm taka mała dygresja - ciekawe kto się stawi na spotkaniu ...
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

A kto jest tą ofiara Tigany? Przepraszam cie bardzo Farin, jeżeli dyskusja na Magu ma się toczyć tak jak na forum bn to ja od razu dziękuję i się zawijam.

Kal nie wiem o co Ci chodzi. Teraz mówisz że rezygnujesz bo ktoś myśli inaczej niż Ty. Nie wysunęłaś żadnych pomysłów, argumentów w sprawie przeciw także. Powierzono Ci funkcję jakiś czas temu, teraz wypadałoby się zastanowić czy ktoś nie popełnił błędu jeżeli moderator, który powinien sprawować pieczę nad forum rezygnuje, bo sobie poradzić nie może. Mod to nie zwykły użytkownik.
MadMill
Bezimenny

MadMill pisze:A kto jest tą ofiara Tigany? Przepraszam cie bardzo Farin, jeżeli dyskusja na Magu ma się toczyć tak jak na forum bn to ja od razu dziękuję i się zawijam.

Może kiedyś zdradzę ;]
Żeby to forum stało się podobne do bn to potrzeba odpowiednio stukniętych i zakręconych ludzi. Temu forum nic nie grozi.
Nic nie trwa wiecznie MadMill, a szczególnie forum, jeszcze wielu ludzi odejdzie/przyjdzi. Według mnie zamiast tutaj zwracać uwage nad tym co uważasz za złe, powinieneś podkasać rękawy i nakręcać młodych.
Tez kiedyś na jednym forum(było to bn) chciałem zwrócić uwagę, że robi się powoli bydło na jednej tablicy i tylko kłótnie są(a tam trzeba przyznać, ludzie potrafią się kłócić lepiej niż sam Lepper) ale jak się okazało bardzo mało zrobiono(czyt. coś tam zrobili ale dość późno się wzieli).
Tylko ja zamiast dać sobie luz z forum, zacząłem "walczyc" aby było lepiej - średnio mi to wychodzi ale już widać pierwsze efekty :]

Jeszcze jedno: takie małe porównanie mnie naszło: otworzyłeś puszkę pandory tego forum :]
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Kalriem » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

MadMill pisze:Kal nie wiem o co Ci chodzi. Teraz mówisz że rezygnujesz bo ktoś myśli inaczej niż Ty. Nie wysunęłaś żadnych pomysłów, argumentów w sprawie przeciw także. Powierzono Ci funkcję jakiś czas temu, teraz wypadałoby się zastanowić czy ktoś nie popełnił błędu jeżeli moderator, który powinien sprawować pieczę nad forum rezygnuje, bo sobie poradzić nie może. Mod to nie zwykły użytkownik.

A ja nie wiem o co Ci chodzi. Ja wyraźnie napisałam, że nie rezygnuje, tylko że muszę przemyśleć pewne sprawy odnośnie tego forum - która strona ma rację i jak powinnam się w niej zachować. Muszę nabrać dystansu. Mod to nie zwykły użytkownik, prawda i dotąd miałam nadzieję, że jednak dobrze się wywiązuje z tego zadania. Nad tym też się muszę zastanowić. Ocenić swoje zachowanie, wyciągnąć wnioski i podjąć działania.
Podawałam pomysły, niektórzy je tutaj zaakceptowali - mam taką nadzieję jak i również że je wprowadzą w życie.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Himura » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Tym razem krótko: to jest jedyne forum, na którym się udzielam (i tak prawdopodobnie zostanie) i jest mi przykro z powodu tego co się dzieje.
Tigana ma bratnia dusza i w pewnym sensie książkowy mentor odchodzi.
Kal, z którą nie raz prowadziłem długie dyskusję i która jest takim "wirtualnym" przyjacielem (mam nadzieję, że mogę się tak wyrazić) także nosi się z zamieram odejścia.
Ludzie to forum stało się częścią mojego życia, a Wy Forumowicze razem z nim. Niech to się tak nie kończy :cry:
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: toudi » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Miałem się nie wypowiadać ale widzę że jednak powinienem

Ludzie opanujcie się !!
Nie ma co się kłócić bo kłótnia to ostatnie czego chciałem.
Ludzie zaczęli się na siebie obrażać co mnie bardzo martwi.
Tigana, nawet jeżeli zgadam się z tobą w większości wypadków to nie potrzebne było to trzaskanie drzwiami
Kalriem; nie pisz że cię nikt nie rozumie, bo w wielu wypadkach się z tobą zgadzam a tutaj mam po prostu inne zdanie. Mam nadzieje że jednak pozostaniesz aktywna na forum :)

Myślę że wystarczy przemyśleć o co innym chodzi. A nie brać tego do siebie.

Wieże że każdy użytkownik tego forum ma na względzie jego dobro, tylko po prostu widzi inaczej pewne sprawy. Zauważyłem że ostatnio coraz częściej dyskutuje się o książkach, co mnie cieszy.

Mam taka propozycje żeby zamknąć ten temat na 24 h. Niech wszyscy trochę ochłoną
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...