Co jest źle, a co dobrze [O forum i stronie]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Co jest źle, a co dobrze [O forum i stronie]

Postautor: Achmed » 01 lipca 2005, 23:46 - pt

Proponuję wpisywać tu zastrzeżenia, co do działania nowej strony Maga. Mam nadzieję, że będą pomocne. ;-> Co jest OK też wypadałoby napisać...

Z dotychczas zauważonych tu i ówdzie przez parę osób na różnych forach błędów/niedoróbek/wpadek etc.:
1. Nie działa strona Kresa.
2. Zupełny bajzel jeśli chodzi o podział książek pomiędzy kategorie fantastyka i fantasy (BTW, proponowałbym zastąpić "fantastyka" - jako określenie zbyt ogólne, do którego zalicza się przecież również fantasy - terminem "science fiction").
3. W fajnym skądinąd systemie oceniania książek pod względem treści, tłumaczenia i wydania jest luka, bo np. można zagłosować jak dobrze przełożono na nasz język powieści Kresa.
4. Jedyny (!) jak na razie zauważony przeze mnie link do recenzji (Tarcza Szerni, tom 1) nie działa.
5. Niepotrzebny news o kwietniowym spotkaniu z Kresem (które AFAIR i tak się w tamtym terminie nie odbyło...).
6. Nieszczęsna "Arka odkupienia" Reynoldsa figuruje na podstronie autora jako powieść wydana.
7. Nie ma linków "skrośnych" - od książek do artystów i z powrotem.
8. Krzysztofa Kochańskiego na cokolwiek niedopasowanym do ramki zdjęciu ledwo widać...

No i, last but not least, poszczególne działy są prawie puste...

Co jest IMO dobrze:
1. Ładny, przejrzysty układ strony.
2. Szybko działa.
3. Kilka fajnych rozwiązań (np. ta z ocenianiem książek w trzech różnych aspektach, albo - kiedy już będą - podawanie linków do recenzji właśnie przeglądanej na stronie książki).

Generalnie potencjał jest, tylko trzeba jeszcze dużo pracy włożyć, aby efekt był zadowalający a strona spełniała swoje zadanie. (Wiem, wiem - łatwo powiedzieć. Anyway, mam nadzieję, że przedstawione postulaty nie zostaną zignorowane ;-) )
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2005, 23:46 - sob przez Achmed, łącznie zmieniany 1 raz
Achmed
Skryba

Postautor: ghosia » 01 lipca 2005, 23:46 - pt

Co jest dobrze? To, ze nowa strona wreszcie jest :D

Co jest zle? Niemal cala reszta...

Najbardziej rzuca sie w oczy totalny chaos panujacy w katalogu:
- podzial na fantastyke i fantasy i przypisanie tych samych ksiazek do obu kategorii,
- calkowity brak indeksu i zupelnie nieuporzadkowane wyswietlanie ksiazek w kategorii (jesli nie autorami czy tytulami, to moznaby je chociaz wedlug daty wydania posegregowac...).

To tak na pierwszy rzut oka 8)
Miejmy nadzieje, ze to nie jest ostateczna wersja strony...
---------------------------
Understanding is a three edged sword.
Your side, their side, and the truth.
---------------------------
http://www.sci-fi.pl/
ghosia
Asimov

Postautor: 0lukasz0 » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Powinny gdzieś być WSZYSTKIE wydane przez Was książki, nawet te z wyczerpanym nakładem, możnaby zrobić dodatkowy dział. Jeśli ktoś pyta się o sens czegoś takiego to już wyjaśniam: książki te mogą być dostępne w innych księgarniach internetowych lub na aukcjach, tak będę wiedział czego szukam.
Awatar użytkownika
0lukasz0
Asimov

Postautor: gorat » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Brakuje też jakiejś aktywizacji użyszkodników: na tym forum zarejestrowało się już ponad dwudziestu, ale napisanych było 11 postów. Oj, słabo. Przytrzymajcie ich jakoś.
Wszystkie książki wydane też powinny być; popieram w całości postulaty Achmeda :mrgreen: . Ponadto lista zaprzyjaźnionych księgarni i bibliotek jest taka... hmmm... okazała :lol:

Edit: ponadto mam pytanie: czy na forum jest ktokolwiek z redakcji? A także jacyś autorzy/tłumacze?

Edit2: jak mam rozumieć rozbieżność sumy liczby postów użytkowników od ogólnej liczby postów na forum? Ukryte subforum czy pierwsi zarejestrowani wypisywali głupoty, które zostały skasowane? :lol:
o_^
Awatar użytkownika
gorat
Przechodzień

Postautor: ASX76 » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

W działach poświęconych autorom niektóre osoby zadały pytania dotyczące planów wydawniczych. Proponuję przenieść je do stosownego wątku - "Pytania do wydawnictwa".
Uważam , że nie ma sensu umieszczać zapytań w miejscach do tego nie przeznaczonych czy zakładać nowe wątki celem zadania jednego pytania , ponieważ powoduje to niepotrzebny bałagan. "Pytania do wydawnictwa - wątek ogólny" w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Plusy i minusy

Postautor: funia81 » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Strona wygląda świetnie. Na pewno należaloby ją bardziej wypełnić treścią, a poza tym... Braków jest pewnie więcej, ale ja na razie zajrzałam do tekstu dla poczatkujących pisarzy, czyli poradnika nt co zrobić, żeby MAG nas wydrukował. Tekst jest fajny, klarowny i uprzejmy, ale tak niechlujny, że aż zęby bolą. Niechże go ktoś chociaż przeredaguje, bo to wstyd. No i chyba przydałaby sie osobna stronka dla Neala Stephensona, nie sądzicie? Zwłaszcza jeśli chcecie wydać cały "Baroque Cycle"...
funia81

Postautor: Nabu Nezzar » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Strona rzeczywiście prezentuje się lepiej w porównaniu do tej poprzedniej.
Natomiast mi rzuciła się w oczy jedna rzecz - mianowicie brak jakichkolwiek książek w zapowiedziach. Wątpię, że wydawnictwo nie ma żadnych planów, więc może jest to zwykłe neidopatrzenie albo - co gorsza :shock: - ja mam jakiś problem z przeglądarką.
Można by też zamieścić jakiś Regulamin i poprzydzielać moderatorów.
www.republika-fir.pl - Republika Fantastyki i Rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Nabu Nezzar
Czytacz

Postautor: Galvar » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

No cóż. Do opinii poprzedników dodam swoje trzy grosze. :wink: Z pewnością wygląd, rozmieszczenie i dobór opcji jest o wiele lepszy i bogatszy niz poprzednio. Dobrze, że wszelkie usterki możemy pomóc wyłapywać, choc myślę, iż stronka powinna być już na starcie trochę lepiej dopracowana.

Co do forum to fajnie, że wreszcie jest, ale... Przydałyby się działy odnośnie RPG a w nazwie tego poświęconego Robin Hobb jest rażąca literówka. :? Przydałyby się też choć krótkie opisy wszystkich działów. Poza tym, tak jak wspomniał Nabu, powinniście wybrać jakiś Regulamin i grono moderatorskie bo z czasem Użytkowników z pewnością przybędzie i ktoś będzie musiał ich trzymać w ryzach. 8)

Generalnie i stronka i forum są fajne, choć przy tym drugim odnoszę wrażenie, że zrobiono je troszkę tak na chybcika. :wink:
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Czarna Mamba-san » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Strona rzeczywiście jest o niebo lepsza od poprzedniej i wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Proponuję aby zamieszcząć więcej informacji odnośnie zapowiedzi gdyż z doświadczenia wiem , że ludzie ( 8) ) potrafią być niecierpliwi.
Poza tym łatwiej jest znaleść jakiekolwiek informacje o nowościach wydawnictwa MAG na stronie Esensji niż tu - a to jest moim zdaniem trochu dziwne.

Oczywiście na forum przyda się więcej działów. Nie podoba mi się podział na poszczególnych autorów - obawiam się, że niektóre działy będę po prostu świecić pustkami.
Ludzi można podzielić na dwa rodzaje; tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją, i tych którzy są wytworem samych siebie, którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu. Oni chodzą po świecie a nie świat po nich.
Stachura "Oto"
Awatar użytkownika
Czarna Mamba-san
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Cześć,

Na początku chciałbym podziękować za wszystkie sugestie - naprawdę bardzo nam pomagacie. Dotarcie strony i forum będzie wymagało zapewne trochę czasu, ale z każdym dniem powinno być lepiej.

Pozdrawiam,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Strona

Postautor: Lord Bart » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

jest naprawdę mocna, zarówno sposobem budowy jak i szybkością działania. Owszem pewien chaos wśród działów istnieje, ale kto jest bez winy.... :)
Awatar użytkownika
Lord Bart
Przechodzień

Gene Wolfe

Postautor: Oriongry » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

W dziale autorzy - brak mi notki i foto :) Gene Wolfe, a przeciez wydaliście kilka jego książek, poza tym to świetny pisarz!
Poza tym - jest SUPER. w porównaniu zpoprzednim serwisem - "niebo a ziemia".
Gdy tylko jeszcze działy wypełnią się treścią...bezie naprawdę profesjonalnie.
Oriongry

jeszcze coś...

Postautor: Oriongry » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

...chciałem dodać.
W pierwszej kolejności proszę wypełnic dział zapowiedzi - zobaczycie jak forum ożyje. Nie kazdy widział Wasze plany na forum ISY.
Awatar użytkownika
Oriongry
Czytacz

Postautor: Kalriem » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Zaskoczyła mnie zmiana stronki. I to bardzo pozytywnie, wcześniejszej wręcz nie znosiłam. Oczywiście ta jeszcze nie działa zbyt poprawnie, ale w miarę czasu na pewno to się poprawi.

Jak dla mnie wielki plus dla Maga.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Hakson » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Strona jest przejrzysta i miła dla oka. Z pewnością bardziej czytelna niż poprzednia.

Co do błędów, to wiadomo jak wszystko co nowe nie można ich na początku uniknąć.

Mi osobiście jak na razie najbardziej rzuca się w oczy brak miękkookładkowych tomów Malazańskiej - przymierzam się do zakupu na dniach i jak na razie nie mam możliwości poznania ceny aby wiedzieć ile mam szykować kaski. Dział zapowiedzi rónież jest ubogi jak na razie.
Long Live the Empire !!!
Awatar użytkownika
Hakson
Czytacz

Następna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...