Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Postautor: Andrzej Miszkurka » 19 maja 2017, 23:46 - pt

Dzisiaj spotkałem się z agentem Eriksona. W następnym roku wydamy nową twardookładkową edycję wszystkich dotychczas wydanych książek autora plus The Fall of Light. Zakończenie trylogii ukaże się w 2019. Wtedy też powrócimy do Esslemonta. Na razie znikam.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Obywatel_Śliwka » 20 maja 2017, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:Dzisiaj spotkałem się z agentem Eriksona. W następnym roku wydamy nową twardookładkową edycję wszystkich dotychczas wydanych książek autora plus The Fall of Light. Zakończenie trylogii ukaże się w 2019. Wtedy też powrócimy do Esslemonta. Na razie znikam.

Ale miękkookładkowa wersja również będzie?

Poza tym, wspominał Pan o wydaniu "The Habitation of the Blessed" Valente, a co z "Matryoshka"? Jest gdzieś w planach?
Obywatel_Śliwka
Czytacz

Postautor: Moore » 20 maja 2017, 23:46 - sob

A czy "Habitation of the Blessed" (na które czekam z utęsknieniem) doczekało się dalszego ciągu?
Moore
Skryba

Postautor: Typical_troll » 20 maja 2017, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:Dzisiaj spotkałem się z agentem Eriksona. W następnym roku wydamy nową twardookładkową edycję wszystkich dotychczas wydanych książek autora plus The Fall of Light. Zakończenie trylogii ukaże się w 2019. Wtedy też powrócimy do Esslemonta. Na razie znikam.

Świetne wiadomości! Uściskałbym Pana, gdyby był Pan pod ręką. Moja radość będzie jeszcze większa jeśli tylko dożyję i nie będę bezrobotny. :)
Teraz muszę się zastanowić czy w związku z tym sprzedać poprzednie wydanie. :?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 20 maja 2017, 23:46 - sob

nosiwoda pisze:Pytanie 1 - czy będą te sandersony w okładkach staroseryjnych? Odpowiedź może brzmieć "nie", po prostu chcę wiedzieć, czy kupować wersję obecną.

Pytanie 2 - czy MAG będzie wydawał Agency Williama Gibsona? Np. w UW?

Będą. Ciągle nie zesłaliśmy okładek, choć już mamy grafiki. Środki są już wydrukowane od kilku miesięcy. Do środy postaram się to załatwić.

Nie wiem. Nie zapłacimy takiej zaliczki jak za Peryferala, który był i kaprysem i kluczem do obu omnibusów. Jeśli zgodzą się na 50% obniżkę, zapewne tak.

Obywatel_Śliwka pisze:Macie może w planach "Borne" VanderMeera? Z tego co wyczytałem, chcą zrobić z tego film. Może warto gdzieś to upchnąć w Waszym napiętym planie wydawniczym? :oops:

Jest już prawie przetłumaczony. Pierwszy kwartał 2018.

asymon pisze:
EDIT: Panie Andrzeju, chciałem jeszcze dopytać, kiedy można się spodziewać ebooka 2 części Opowieści Shikanoko?

Sprawdzę to w poniedziałek.

Obywatel_Śliwka pisze:

Ale miękkookładkowa wersja również będzie?

Poza tym, wspominał Pan o wydaniu "The Habitation of the Blessed" Valente, a co z "Matryoshka"? Jest gdzieś w planach?

Tak. Będzie.

Będzie w wakacje.

Typical_troll pisze:

Świetne wiadomości! Uściskałbym Pana, gdyby był Pan pod ręką. Moja radość będzie jeszcze większa jeśli tylko dożyję i nie będę bezrobotny. :)
Teraz muszę się zastanowić czy w związku z tym sprzedać poprzednie wydanie. :?

Wydanie będzie takie, jak Artefaktów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Andrzej Miszkurka pisze:Wydanie będzie takie, jak Artefaktów.

Format poręczny, ale za to niektóre tomy będą miały po 900 lub więcej stron?
Polityka wydawania większości książek w twardych okładkach jest, jak dla mnie, świetnym pomysłem. Brakuje jeszcze Abercrombiego i Weeksa, ale ten temat był już wyjaśniany.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 20 maja 2017, 23:46 - sob

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Wydanie będzie takie, jak Artefaktów.

Format poręczny, ale za to niektóre tomy będą miały po 900 lub więcej stron?
Polityka wydawania większości książek w twardych okładkach jest, jak dla mnie, świetnym pomysłem. Brakuje jeszcze Abercrombiego i Weeksa, ale ten temat był już wyjaśniany.

Tak. Słowa Światłości Sandersona wyszły nam w tym formacie bodajże na 1156 i to maks, jeśli chodzi o możliwość oprawy w CPI. Na szczęście żaden Erikson nie jest tak duży, więc spokojnie da się zrealizować ten plan.
Obaj będą. Weeks po zakończeniu serii. Abercrombie w 2018 i 2019 roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Odpryskowy » 20 maja 2017, 23:46 - sob

Ja tradycyjnie pytanie o Sandersona.

Drugi tom White Sand jest zapowiedziany na 14 listopada (amazon tak twierdzi przynajmniej) - ten sam dzień, co Oathbringer.

Domyślam się, że Dawca Przysięgi będzie w tym czasie priorytetem, zwłaszcza żeby różnica między wydaniem obu jego części nie była zbyt duża (o ile dobrze pamiętam, zapowiadaliście wydanie w listopadzie i styczniu?), ale czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat wydania drugiego tomu Białego Piasku? Luty, marzec? Pierwszy kwartał 2018? Drugi? Cokolwiek? Pytam o zbyt odległe plany?
Piszę artykuły o Cosmere na stronie Droga Królów
Awatar użytkownika
Odpryskowy
Czytacz

Andrzej Miszkurka pisze:Tak. Słowa Światłości Sandersona wyszły nam w tym formacie bodajże na 1156 i to maks, jeśli chodzi o możliwość oprawy w CPI. Na szczęście żaden Erikson nie jest tak duży, więc spokojnie da się zrealizować ten plan.
Obaj będą. Weeks po zakończeniu serii. Abercrombie w 2018 i 2019 roku.

Czy to znaczy, że zlecił Pan przymiarkę do "utwardzenia" Archiwum Burzowego Światła? Czy to tylko rezultaty jakichś dawnych niezobowiązujących eksperymentów ze składem?
Dziś najwyraźniej wypada dzień dobrych wieści w MAGu :) I prawie uwierzyłem w Esslemonta...
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: niepco » 21 maja 2017, 23:46 - ndz

Skoro tyle dobrych wieści, zapytam: coś nowego w kwestii Reynoldsa? I jak rozwijają się szkicoplany odnośnie Coreya?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Shedao Shai » 21 maja 2017, 23:46 - ndz

Kocham pana Andrzeja! I się tego nie wstydzę :mrgreen: Cudowna wiadomość, nawet nie wie pan jak się cieszę.
First In, Last Out
Shedao Shai
Pisarczyk

Postautor: Sebek » 21 maja 2017, 23:46 - ndz

Panie Andrzeju, a czy cykl "Opowieść o Bauchelainie i Korbalu Broachu" Eriksona tez jest brany pod uwage do wznowienia? Zdaje sie, ze wyszly tez nowe czesci, dotychczas u nas nie wydane.
I jak to bedzie z okladka do "Pacjenta zero" Maberryego? Bedzie Wasza, czy ktoras z juz istniejacych?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: nosiwoda » 22 maja 2017, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
nosiwoda pisze:Pytanie 1 - czy będą te sandersony w okładkach staroseryjnych? Odpowiedź może brzmieć "nie", po prostu chcę wiedzieć, czy kupować wersję obecną.

Pytanie 2 - czy MAG będzie wydawał Agency Williama Gibsona? Np. w UW?

Będą. Ciągle nie zesłaliśmy okładek, choć już mamy grafiki. Środki są już wydrukowane od kilku miesięcy. Do środy postaram się to załatwić.

Nie wiem. Nie zapłacimy takiej zaliczki jak za Peryferala, który był i kaprysem i kluczem do obu omnibusów. Jeśli zgodzą się na 50% obniżkę, zapewne tak.

Świetnie, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Pisarczyk

Postautor: Ciacho » 22 maja 2017, 23:46 - pn

Uuuu, The Fall of Light dopiero w 2018? To przez to, że będziecie najpierw wydawać edycję twardookładkową? Nie da się tego przyspieszyć?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Thuringwethil » 22 maja 2017, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:

Andrzej Miszkurka pisze: Wydanie będzie takie, jak Artefaktów.

Plus VanderMeer i Valente - fantastyczne wiadomości :D a i bez nich szkiooplany były zachęcające do szukania przestrzeni na nowe półki.

Tak z ciekawości zapytam - jakie gabaryty będzie miał przeciętny tom MKP w wydaniu "artefaktowym"? decyzja o wymianie może być podyktowana tym, która z wersji mniej objętościowa :lol:

Czy przy okazji twardookładkowych istnieje szansa na jakies zbiorcze wydanie opowieści o Bauchelanie i Korbalu Broachu?
Thuringwethil
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...