Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Postautor: Typical_troll » 22 maja 2017, 23:46 - pn

Thuringwethil pisze:Tak z ciekawości zapytam - jakie gabaryty będzie miał przeciętny tom MKP w wydaniu "artefaktowym"? decyzja o wymianie może być podyktowana tym, która z wersji mniej objętościowa :lol:

A czy ta ciekawość nie powoduje u Ciebie chęci znalezienia odpowiedzi samodzielnie? Naprawdę nie musisz szukać daleko...
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Thuringwethil » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Typical_troll pisze:A czy ta ciekawość nie powoduje u Ciebie chęci znalezienia odpowiedzi samodzielnie? Naprawdę nie musisz szukać daleko...

O ile nie mam problemu ze sprawdzeniem wysokości i szerokości, o tyle nie wiedząc ile stron orientacyjnie będzie miał tom (nie wiem na ile bliskia prawdy jest podana przed jednego z forumowiczów liczba 900 stron,), ciężko sobie sprawdzić grubość/ przyrównać do już wydanych artefaktów.
Thuringwethil
Czytacz

Postautor: Shadowmage » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Tak. Słowa Światłości Sandersona wyszły nam w tym formacie bodajże na 1156 i to maks, jeśli chodzi o możliwość oprawy w CPI. Na szczęście żaden Erikson nie jest tak duży, więc spokojnie da się zrealizować ten plan.

Przeznaczenie błazna ma bodajże prawie 1000 stron. Można oszacować na oko na tej podstawie :)

A w sprawie Eriksona - planujecie komplet nowelek? Może było to info, ale nie zauważyłem.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Thuringwethil » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Shadowmage pisze: Przeznaczenie błazna ma bodajże prawie 1000 stron. Można oszacować na oko na tej podstawie :)

A w sprawie Eriksona - planujecie komplet nowelek? Może było to info, ale nie zauważyłem.

Dzięki Shadow :)
Co do nowelek to chyba jeszcze żadnej informacji nie było - również o to zapytałam po przejrzeniu ostatnich wiadomości od redaktora.
Thuringwethil
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Shadowmage pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Tak. Słowa Światłości Sandersona wyszły nam w tym formacie bodajże na 1156 i to maks, jeśli chodzi o możliwość oprawy w CPI. Na szczęście żaden Erikson nie jest tak duży, więc spokojnie da się zrealizować ten plan.

Przeznaczenie błazna ma bodajże prawie 1000 stron. Można oszacować na oko na tej podstawie :)

Będzie troszkę mniejsza czcionka i interlinia, taka, jaką przymierzaliśmy do Sandersona.

Thuringwethil pisze:
Shadowmage pisze: Przeznaczenie błazna ma bodajże prawie 1000 stron. Można oszacować na oko na tej podstawie :)

Dzięki Shadow :)
Co do nowelek to chyba jeszcze żadnej informacji nie było - również o to zapytałam po przejrzeniu ostatnich wiadomości od redaktora.

Będzie wszystko.

Odpryskowy pisze:Ja tradycyjnie pytanie o Sandersona.

Drugi tom White Sand jest zapowiedziany na 14 listopada (amazon tak twierdzi przynajmniej) - ten sam dzień, co Oathbringer.

Domyślam się, że Dawca Przysięgi będzie w tym czasie priorytetem, zwłaszcza żeby różnica między wydaniem obu jego części nie była zbyt duża (o ile dobrze pamiętam, zapowiadaliście wydanie w listopadzie i styczniu?), ale czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat wydania drugiego tomu Białego Piasku? Luty, marzec? Pierwszy kwartał 2018? Drugi? Cokolwiek? Pytam o zbyt odległe plany?

Komiks to nie problem. Będzie w tym samym terminie co Dawca.

niepco pisze:Skoro tyle dobrych wieści, zapytam: coś nowego w kwestii Reynoldsa? I jak rozwijają się szkicoplany odnośnie Coreya?

Plany związane z Reynoldsem siłą rzeczy się oddaliły. Obawiam się, że nie następny rok, ale to się okaże po zrobieniu podsumowania tego co mamy. Wydamy 3 tomy Corey' a w następnym roku.

Sebek pisze:Panie Andrzeju, a czy cykl "Opowieść o Bauchelainie i Korbalu Broachu" Eriksona tez jest brany pod uwage do wznowienia? Zdaje sie, ze wyszly tez nowe czesci, dotychczas u nas nie wydane.
I jak to bedzie z okladka do "Pacjenta zero" Maberryego? Bedzie Wasza, czy ktoras z juz istniejacych?

Okładka nasza.
Wydamy wszystkie nowelki.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 23 maja 2017, 23:46 - wt

No nie... i po co sam tłumaczyłem "The Wurms of Blearmouth"? :wink:
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Kvaser » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Czy Malazańska Księga Poległych ukaże się również w wersji elektronicznej?
Kvaser
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 maja 2017, 23:46 - wt

Kvaser pisze:Czy Malazańska Księga Poległych ukaże się również w wersji elektronicznej?

Nie. Pytałem nawet o to na spotkaniu. Wymagają, jak jeszcze niedawno Orion, zabezpieczenia Full DRM, na które nie ma szans.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Spriggana » 24 maja 2017, 23:46 - śr

asymon pisze:Panie Andrzeju, chciałem jeszcze dopytać, kiedy można się spodziewać ebooka 2 części Opowieści Shikanoko?

Już się zaczął pojawiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: niepco » 24 maja 2017, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
niepco pisze:Skoro tyle dobrych wieści, zapytam: coś nowego w kwestii Reynoldsa? I jak rozwijają się szkicoplany odnośnie Coreya?

Plany związane z Reynoldsem siłą rzeczy się oddaliły. Obawiam się, że nie następny rok, ale to się okaże po zrobieniu podsumowania tego co mamy. Wydamy 3 tomy Corey' a w następnym roku.

Szkoda, chociaż mam nadzieję, że jeszcze się to zmieni:-) Natomiast nie uwierzę, że nie dacie rady wcisnąć do planu wydawniczego kontynuacji Prefekta, kiedy ta się ukaże? To nieco osłodziłoby oczekiwanie fanom Reynoldsa na reedycję:-)
A propos nowelek Eriksona - wydacie je w jednym tomie i "artefaktowo" czy inaczej?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: nosiwoda » 24 maja 2017, 23:46 - śr

niepco pisze:Szkoda, chociaż mam nadzieję, że jeszcze się to zmieni:-) Natomiast nie uwierzę, że nie dacie rady wcisnąć do planu wydawniczego kontynuacji Prefekta, kiedy ta się ukaże? To nieco osłodziłoby oczekiwanie fanom Reynoldsa na reedycję:-)

Re-edycja to tam mniejsza. Ja bym chętnie ujrzał Slow bullets i Revengera.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Skryba

Postautor: Ciacho » 25 maja 2017, 23:46 - czw

Andrzeju - planujecie wydać coś jeszcze od Lian Hearn? Jeśli tak to kiedy?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Moreni » 25 maja 2017, 23:46 - czw

A ja z pytaniem bardziej przyziemnym: kiedy na stronie zostaną uzupełnione premiery na czerwiec?
http://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/ - mój blogaś o książkach
Moreni
Pisarczyk

Postautor: Ciacho » 26 maja 2017, 23:46 - pt

Tak sobie przeglądam poprzednie posty z zapowiedziami na przyszłe miesiące i nie widzę nic na czerwiec poza tym Ryanem. Co jeszcze ma się pojawić?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Montgomery » 27 maja 2017, 23:46 - sob

Ciacho pisze:Tak sobie przeglądam poprzednie posty z zapowiedziami na przyszłe miesiące i nie widzę nic na czerwiec poza tym Ryanem. Co jeszcze ma się pojawić?

Jak sobie przypominam miał być jeszcze Cameron, Butcher i szwedzki fantasta :D
Montgomery
Skryba

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...