Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Nausicaa » 24 września 2015, 23:46 - czw

Ja, gdy rzucę czasem okiem na półkę, zastanawiam się, o co chodzi z tymi rogami nad literą "O", chyba że to jakiś psychologiczny chwyt, tygrys w liściach, którego nie widać na pierwszy rzut oka, ale jak się już zobaczy, to jest oczywiste?

To nie jest tygrys tylko symboliczny rysunek byka, który jest z kolei prymitywnym symbolem bogów solarnych w różnych kulturach, a stąd odwołuje się do duchowych wartości mitologicznych stanowiących inspirację dla książki i blasku oświecenia, którego doznasz dzięki lekturze.
Awatar użytkownika
Nausicaa
Skryba

Postautor: Typical_troll » 26 września 2015, 23:46 - sob

Nausicaa pisze:
Ja, gdy rzucę czasem okiem na półkę, zastanawiam się, o co chodzi z tymi rogami nad literą "O", chyba że to jakiś psychologiczny chwyt, tygrys w liściach, którego nie widać na pierwszy rzut oka, ale jak się już zobaczy, to jest oczywiste?

To nie jest tygrys tylko symboliczny rysunek byka, który jest z kolei prymitywnym symbolem bogów solarnych w różnych kulturach, a stąd odwołuje się do duchowych wartości mitologicznych stanowiących inspirację dla książki i blasku oświecenia, którego doznasz dzięki lekturze.

Wow 8)

A jeśli AM powrócił już z wojaży to chciałem spytać, czy wie pan może czy w sklepie MAGa będzie jeszcze jakaś jesienna promocja, bo posprzedawałem na olx stare wydania Sandersona i Simmonsa i muszę teraz odkupić sobie nowe.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 września 2015, 23:46 - ndz

Typical_troll pisze:
Nausicaa pisze:

Wow 8)

A jeśli AM powrócił już z wojaży to chciałem spytać, czy wie pan może czy w sklepie MAGa będzie jeszcze jakaś jesienna promocja, bo posprzedawałem na olx stare wydania Sandersona i Simmonsa i muszę teraz odkupić sobie nowe.

Pewnie będzie jakaś świąteczna promocja, ale nie mogę obiecać, że zaoferujemy najlepsze warunki na rynku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 27 września 2015, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:...
Pewnie będzie jakaś świąteczna promocja, ale nie mogę obiecać, że zaoferujemy najlepsze warunki na rynku.

Nie muszą być od razu najlepsze. Wystarczą przyzwoite. I tak ostatnio nowe książki MAGa kupuję w MAGu. A oprócz Sandersona, Simmonsa i Bacigalupiego została mi jeszcze Hobb...
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Sebek » 27 września 2015, 23:46 - ndz

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:...

Nie muszą być od razu najlepsze. Wystarczą przyzwoite. I tak ostatnio nowe książki MAGa kupuję w MAGu. A oprócz Sandersona, Simmonsa i Bacigalupiego została mi jeszcze Hobb...

Tez jestem tego zdania, ze nie musza byc najlepsze, ale jak np dotychczasowe. Mam do nadrobienia Sandersona, wiec jesli grudniowa promocja obejmie wszystkie jego ksiazki, to nadrobie w MAG'owym sklepie te ksiazki razem z kilkoma nowosciami, jak to dotychczas robilem.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: niepco » 27 września 2015, 23:46 - ndz

Niedawno ukazała się nowa powieść Alastaira Reynoldsa z cyklu Poseidon's Children, a mianowicie Poseidon's Wake. Cyklu tego pewnie nie wydacie, ale może rozważacie wydanie w przyszłości choćby samodzielnej powieści? Może obiecany onegdaj House of Suns? Jak wygląda sprawa praw autorskich - wciąż są w Waszym posiadaniu?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: pizaro » 28 września 2015, 23:46 - pn

Czy MAG jest zainteresowany Chasing the Phoenix Michaela Swanwicka ?
pizaro
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Andrzej Miszkurka » 28 września 2015, 23:46 - pn

niepco pisze:Niedawno ukazała się nowa powieść Alastaira Reynoldsa z cyklu Poseidon's Children, a mianowicie Poseidon's Wake. Cyklu tego pewnie nie wydacie, ale może rozważacie wydanie w przyszłości choćby samodzielnej powieści? Może obiecany onegdaj House of Suns? Jak wygląda sprawa praw autorskich - wciąż są w Waszym posiadaniu?

Nie planujemy.

pizaro pisze:Czy MAG jest zainteresowany Chasing the Phoenix Michaela Swanwicka ?

Nie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 28 września 2015, 23:46 - pn

Panie Andrzeju,
czy są już pewniaki do Artefaktów na rok przyszły?
Czy Artefakty będą się ukazywały w dalszym ciągu po dwie sztuki?
I ile planuje Pan wydać książek w serii w roku przyszłym, 6 czy 8?
atryda_paul
Puszkin

Postautor: robbirob » 28 września 2015, 23:46 - pn

atryda_paul pisze:Panie Andrzeju,

Dołączam się do pytania powyżej.

I jeszcze coś ode mnie: Panie Andrzeju, widać po ostatnich Pana wpisach, że zabraliście się za maksymalne porządki. Niektóre nowe pozycje "waszych" autorów odrzuca Pan już bez zastanowienia, mimo, że wcześniej ich nowe pozycje ukazywały się w MAGu (Valente, Harrison, MacLeod). Innych w ogóle już nie bierzecie pod uwagę, mimo, że wcześniej jakieś przymiarki były, albo przynajmniej wyraźne chęci. Pana plany są coraz bardziej powściągliwe. To w sumie logiczne, wszystkiego wydać nie można. Szczególnie z zakresu niedochodowych autorów. Jednocześnie pisał Pan, że chcielibyście jak najszybciej wyjść z zaległości, nieskończonych serii, niezrealizowanych do końca umów, itp.

Pytanie w związku z tym: co z tych zaległości jeszcze zostało i na bank zostanie przez Was wydane? Nie pytam nawet o daty, chociaż mógłby Pan wskazać, w którym roku to nastąpi. A co z zaległości definitywnie poszło w odstawkę, jako "nie tkniemy już, chyba, że w totka wygramy"?
robbirob
Pisarczyk

atryda_paul pisze:Panie Andrzeju,

Tylko dwa pewniaki, czyli Brunner i Priest.
Będzie dokładnie tak, jak w tym roku. Czyli 3, 2, 2, 1
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Vessago » 28 września 2015, 23:46 - pn

Witam:)
Panie Andrzeju, a czy na chwilę obecną jest Pan w stanie powiedzieć coś na temat ewentualnej serii grozy? Chodzi mi tutaj o chęci wystartowania z nią w np. kolejnym roku lub później, a może pomysł bezterminowo został zarzucony?
Z góry dziękuję:)
Vessago
Czytacz

Postautor: Sebek » 28 września 2015, 23:46 - pn

Vessago pisze:Witam:)
Panie Andrzeju, a czy na chwilę obecną jest Pan w stanie powiedzieć coś na temat ewentualnej serii grozy? Chodzi mi tutaj o chęci wystartowania z nią w np. kolejnym roku lub później, a może pomysł bezterminowo został zarzucony?

Co do "Serii grozy" Pan Andrzej ma ustosunkowac sie w styczniu, kiedy bedzie mial przed soba wyniki sprzedazy "Artefaktow". Taka odpowied padla mniej wiecej miesiac temu.
Panie Andrzeju, zatem w lutym beda 3 pozycje "Artefaktow"? Skoro ma byc jak w tym roku, tak tez mozna wnioskowac, a moze 3 pozycje przypadna na inny miesiac?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Sebek pisze:
Vessago pisze:Witam:)

Co do "Serii grozy" Pan Andrzej ma ustosunkowac sie w styczniu, kiedy bedzie mial przed soba wyniki sprzedazy "Artefaktow". Taka odpowied padla mniej wiecej miesiac temu.
Panie Andrzeju, zatem w lutym beda 3 pozycje "Artefaktow"? Skoro ma byc jak w tym roku, tak tez mozna wnioskowac, a moze 3 pozycje przypadna na inny miesiac?

To nie musi być luty.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 28 września 2015, 23:46 - pn

To ja zapytam, czy nic się nie zmieniło w stosunku do pozycji wydanych jeszcze w tym roku. Na pewno już nic więcej nie będzie?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...