Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Typical_troll » 06 września 2015, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Tym razem pojedynczo.

Szkoda.
Andrzej Miszkurka pisze:Gwiezdny pył, jak zbiory opowiadań. Koralina w przyszłości również.

Bardzo szkoda. Zwłaszcza, że ta niekonsekwencja moim zdaniem zniechęca do kolekcjonowania serii Gaimanów. Nie jest to przykrość tak wielka jak dotychczasowe (Wells,, Moning, Esslemont - łatwiejsze też do zrozumienia bo to ekonomia), ale i tak przykrość. No trudno.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: robbirob » 06 września 2015, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Na świecie jest sporo ciekawych rzeczy i u nas na pewno ich nie zabraknie (mamy pewnie z 6-8 nowych autorów), ale... Przede wszystkim stawiamy na konsekwencję, której przez całe lata brakowało. Musimy się najpierw przebić przez zaległości i pracować ciężko nad autorami, których już wydajemy. Do tej pory słabo to wyglądało, teraz musi mieć więcej sensu. W każdym razie w dalszej części roku jeszcze około 40 pozycji i więcej zaskoczeń...

Dobre podejście i ciekawe założenia. Oby efekty były szybko widoczne.

No i mam nadzieję, że zaległości będą też oznaczały w niedługim czasie Esslemonta :) Wiem, powtarzam się, nie ja jedyny zresztą...

Ale listopada również nie umiem zrozumieć. Jak to Shadow napisał - biednie. Skąd taki brak premier? Przecież to w tym miesiącu wszyscy wydają na potęgę, żeby zbierać tego efekty w grudniu, czy nie tak?
Pani Andrzeju, a Wy prawie bez nowości?
robbirob
Pisarczyk

Postautor: Procella » 06 września 2015, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Gwiezdny pył, jak zbiory opowiadań. Koralina w przyszłości również.

DLaczego? Znaczy - nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, tym bardziej, że wydania opowiadań bardzo mi się podobają, ale skąd ta niekonsekwencja?
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 września 2015, 23:46 - pn

robbirob pisze:Ale listopada również nie umiem zrozumieć. Jak to Shadow napisał - biednie. Skąd taki brak premier? Przecież to w tym miesiącu wszyscy wydają na potęgę, żeby zbierać tego efekty w grudniu, czy nie tak?
Pani Andrzeju, a Wy prawie bez nowości?

Może bez nowości, ale z kilkunastoma dodrukami, które sprzedają się lepiej od premier, które moglibyśmy teraz zaproponować.
Święta nie zmieniają wody w wino. Słabe tytuły ciągle pozostają słabymi, a średnie średnimi. I zawsze istnieje ryzyko, że w takim natłoku książek zostaną pominięte i nie trafią na półki lub nie zostaną w ogóle zamówione, czyli będzie jeszcze gorzej niż w innym okresie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: vanrad » 07 września 2015, 23:46 - pn

Czy na Inverted world zakończy się Priest w Magu, czy może wyjdzie coś jeszcze?
Po lekturze Ostatniego zamku Vance'a nabrałem ochoty na więcej tego autora. Nie wypadł,mam nadzieję, z dalekosiężnych planów?
vanrad
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 08 września 2015, 23:46 - wt

vanrad pisze:Po lekturze Ostatniego zamku Vance'a nabrałem ochoty na więcej tego autora. Nie wypadł,mam nadzieję, z dalekosiężnych planów?

Nie należy traktować tych planów zbyt poważnie. To tylko rozważane tytuły. Większość z nich nie zostanie nigdy wydana. Prawdę mówiąc sam nie wiem na co się ostatecznie zdecyduję. To będzie impuls.
Dodatkowo z Vance'em sprawa się skomplikowała. Reprezentacja przechodzi do spadkobierców i, o ile znam siebie, nie będzie mi się chciało kiwnąć palcem, żeby pozyskać prawa do jego książek, jeśli będzie to wymagało więcej wysiłku, niż w czasie współpracy z agentem.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 08 września 2015, 23:46 - wt

Shadowmage pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Shadowmage pisze:Chyba wam się lista ebooków na ten rok z listą zapowiedzi na przyszły rok pomerdała.

Nic nam się nie pomerdało. To dwie różne wiadomości.

To ja wiem, ale z wypowiedzi Ciacho wynika, że on już niekoniecznie, bo ja nie widziałem żadnego Bacigalupiego na 2016, ani pytanie o format Weeksa większego sensu w tym kontekście nie ma... No ale potem w międzyczasie (w trakcie pisania mojego posta) pojawiła się twoja wypowiedź i się dodatkowe zamieszanie zrobiło. Mniejsza z tym.

Masz rację, pokręciłem się w tym wszystkim sam. Sorka za zamieszanie. :oops: Jednocześnie pragnę wyrazić ubolewanie, że ostatnia porcja Artefaktów w tym roku będzie nie w parze, i że w Grudniu nie pojawi się nic ciekawego. :(
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Moore » 08 września 2015, 23:46 - wt

Spriggana pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Jim Butcher Martwy rewir

Mam nadzieję że to jest tylko nieśmiała propozycja polskiego tytułu „Dead Beat”, bo do treści nie pasuje ani trochę…

??? Wg wikii poświęconej Dresdenowi mają tam być trzej czy czterej nekromanci i całe tony undeadów. Brzmi obiecująco :-).
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: Gasan » 09 września 2015, 23:46 - śr

Już chyba "Martwy Rytm" byłby lepszy - w książce przy opisie nekromancji jest mowa że każdy nekromanta musi wybijać jakiś rytm żeby utrzymać kontrole nad swoim zombi
Awatar użytkownika
Gasan
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 września 2015, 23:46 - śr

Gasan pisze:Już chyba "Martwy Rytm" byłby lepszy - w książce przy opisie nekromancji jest mowa że każdy nekromanta musi wybijać jakiś rytm żeby utrzymać kontrole nad swoim zombi

Spoilery

Dead Beat:
The area that Harry protects (his "beat") is infested with the undead.
Zombies require the beat of a drum to simulate their heartbeat.
Harry is dealing with Thomas, his "deadbeat" brother who can't get a job or pay rent.

Powyżej kilka możliwych znaczeń Dead beat. Każdy wybór tłumacza eliminuje aż taką wieloznaczność. Oczywiście tylko Butcher wie, co miał na myśli.

Gdyby rzeczywiście każdy z nekromantów w książce wykorzystywał zombie, zrobilibyśmy "Martwy", "Upiorny" albo "Barabanowy rytm", jak Rosjanie :wink: . W sytuacji, gdy z takiej magii korzysta tylko Grevane, który nie jest nawet "głównym bossem" zrezygnowaliśmy z muzycznego tropu w tytule i czujemy się z tym dobrze.

Oczywiście można byłoby wybrnąć z sytuacji, jak Niemcy i zrobić Erlkönig, ale to nie w naszym stylu :).

Ogólnie temat nie jest wart miejsca, które mu poświęciliśmy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Psychonauts » 09 września 2015, 23:46 - śr

Panie Andrzeju, czy dalej planujecie wznowić ksiązki Christophera Moore?
Czy w przyszłym roku można się spodziewać "Sen nr 9"?
Co z "Pacjent Zero" Maberrego?
Czy nakład "Czarnego Pryzmatu" się już kończy, żeby można było zrobić wznowienie w nowej okładce?
Awatar użytkownika
Psychonauts
Skryba

Postautor: Moore » 09 września 2015, 23:46 - śr

A może wydać coś nowego? :-) Tak się dopominam, a nuż się uda...
Moore
Mistrz Pióra

Psychonauts pisze:Panie Andrzeju, czy dalej planujecie wznowić ksiązki Christophera Moore?
Czy w przyszłym roku można się spodziewać "Sen nr 9"?
Co z "Pacjent Zero" Maberrego?
Czy nakład "Czarnego Pryzmatu" się już kończy, żeby można było zrobić wznowienie w nowej okładce?

Tak, ale nie wiem kiedy "wskoczy" do naszego planu.
Można, ale nie ma 100% gwarancji.
Czeka na swoją kolej. Nie mamy miejsca.
Kończy się, ale wznowienie zrobimy po nowym roku.

Moore pisze:

Być może, ale musimy wydobyć się z wielu zaszłości i nie wiem w jakiej kolejności to zrobimy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: robbirob » 09 września 2015, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
Moore pisze:

Być może, ale musimy wydobyć się z wielu zaszłości i nie wiem w jakiej kolejności to zrobimy.

Np. Hamilton. I Esslemont :)

Tomy Butchera, których teraz nie ma nigdzie będą dodrukowane?
robbirob
Pisarczyk

robbirob pisze:Tomy Butchera, których teraz nie ma nigdzie będą dodrukowane?

Tak. Nowe wydanie ukaże się jednocześnie z tomem 5 i 6.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...