Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Andrzej Miszkurka » 20 sierpnia 2015, 23:46 - czw

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:... Oryginalny to nie najlepsze słowo w kontekście "Big Commercial Fantasy". O czołowych seriach można powiedzieć wiele dobrego, ale nie, że są oryginalne.

Jestem amatorem, więc napisałem amatorsko. Przez brak oryginalności rozumiem tylko tyle, że w serii nie ma żadnych nowych pomysłów, których byśmy nie znali z innych pozycji, żadnej zabawy formą, mieszania gatunków i odmian itp. itd. Stare, ograne pomysły wymagają od autora sporej sprawności pisania, żeby dało się je ponownie wcisnąć czytelnikom (nawet fanatykom po dziesiątej powtórce może się znudzić). Ryan pisze na tyle sprawnie, że łyknąłem Pieśń krwi od ręki, a nawet ściągnąłem i przeczytałem drugi tom w oryginale, bo PK chyba się nie spieszy z jego wydaniem. Czy cykl, który MAG planuje jest równie fajny w lekturze? Pan pewnie wie (?), ale ja z pewnością nie potrafię prosto zdefiniować, co sprawiło, że "Kruczy cień" mi się spodobał. Trudno jednak, żeby napisał pan, że coś co macie wydać jest złe.

@Bajnor - na temat PK niestety nie mam nic do powiedzenia, oprócz tego, że wydawali książki zupełnie beznadziejne (Jemisin - koszmar) i miło rozrywkowe (Ryan).

Myślę, że nowa seria nie będzie rozczarowaniem dla tych osób, które przeczytały i były ukontentowane Pieśnią krwi oraz kontynuacjami. Jako, że staram się nie być akwizytorem, na tym zakończę swą wypowiedź.

Waldemar pisze:Andrzeju, przeglądałem ostatnio zapowiedzi i nie mogłem doszukać się Ksiąg Krwi -Barkera. Z tego co pamiętam Paulina Braiter miała je już w tłumaczeniu . Kiedy możemy spodziewać się obu tomów ?

Porzuciliśmy na razie ten projekt. W tym roku Paulina skończy dla mnie Mathesona do Artefaktów i 9 Dresdena. W następnym zaczniemy od 10 Dresdena, 2 i 3 Interworldu i nowego Gaimana.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 20 sierpnia 2015, 23:46 - czw

Waldemar pisze:Andrzeju, przeglądałem ostatnio zapowiedzi i nie mogłem doszukać się Ksiąg Krwi -Barkera. Z tego co pamiętam Paulina Braiter miała je już w tłumaczeniu . Kiedy możemy spodziewać się obu tomów ?

Porzuciliśmy na razie ten projekt. W tym roku Paulina skończy dla mnie Mathesona do Artefaktów i 9 Dresdena. W następnym zaczniemy od 10 Dresdena, 2 i 3 Interworldu i nowego Gaimana.[/quote]
Mam nadzieje, ze w przyszlym roku Pani Paulina skonczy tlumaczyc pierwszy omnibus i szybko to wydacie...
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Yeowe » 20 sierpnia 2015, 23:46 - czw

Czy drugie wznowienie Peanatemy dalej jest w planach?
Yeowe
Czytacz

Postautor: Ciacho » 21 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Andrzej, powiedz mi proszę orientacyjnie, w którym miesiącu można się spodziewać "Zanim zawisną"? Luty? Marzec?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 21 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Yeowe pisze:Czy drugie wznowienie Peanatemy dalej jest w planach?

Ciacho pisze:Andrzej, powiedz mi proszę orientacyjnie, w którym miesiącu można się spodziewać "Zanim zawisną"? Luty? Marzec?

Nie istnieją inne plany niż te, które podałem. Nie są również na razie bardziej szczegółowe.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: thogal » 21 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Sebek pisze:

Porzuciliśmy na razie ten projekt. W tym roku Paulina skończy dla mnie Mathesona do Artefaktów i 9 Dresdena. W następnym zaczniemy od 10 Dresdena, 2 i 3 Interworldu i nowego Gaimana.

Porzuciliście na razie ten projekt? No cóz, bardzo niemile mnie ta wiadomość zaskoczyła ... :( Ale chyba nie porzuciliście go całkowicie?
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

thogal pisze:
Sebek pisze:

Porzuciliście na razie ten projekt? No cóz, bardzo niemile mnie ta wiadomość zaskoczyła ... :( Ale chyba nie porzuciliście go całkowicie?

W znaczeniu "odłożyliśmy na później". Nie mamy ochoty porzucać naszej kasy, którą zapłaciliśmy za prawa :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: maniek » 21 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Na empik.com fantastyka 3 za 2 (a czekałem tradycyjnie na promocję wrześniową porą)....szkoda,że nie ma możliwości zamówienia Hyperiona, bo w ten sposób można by skompletować wrześniowe nowości od Maga.
maniek
Przechodzień

maniek pisze:a czekałem tradycyjnie na promocję wrześniową porą

Jedno nie wyklucza drugiego...
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 21 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:

A ja czekam na promocje nowych Artefaktow w Waszym sklepie. Mam nadzieje, ze to juz niebawem nastapi. Razem z Artefaktami chce wziac "Ilion" i "Rozlake".
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Typical_troll » 22 sierpnia 2015, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:

Ta aluzja dotyczy empiku czy waszego sklepu? Jeśli będzie jakaś promocja artefaktowa, o której wspomniał @Sebek lub inne atrakcje to byłoby miło coś o nich już wspomnieć, bo w poniedziałek nie wytrzymam i pozamawiam wszystko w nieprzeczytane.pl
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Sebek » 23 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Ta aluzja dotyczy empiku czy waszego sklepu? Jeśli będzie jakaś promocja artefaktowa, o której wspomniał @Sebek lub inne atrakcje to byłoby miło coś o nich już wspomnieć, bo w poniedziałek nie wytrzymam i pozamawiam wszystko w nieprzeczytane.pl

Zawsze MAG'owy sklep urzadza promocje na nowe Artefakty, wiec jesli troche sie uzbroisz w cierpliwosc, niebawem powinienes otrzymac newsletter.
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

czekałem tradycyjnie na promocję wrześniową porą
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 23 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Nieustająco szanowny panie redaktorze, nie posądzam pana o złośliwość, więc muszę uznać, że w niedziele bywam głupszy niż zwykle, bo pana odpowiedź niczego mi nie wyjaśniła. Ale nic to, obejrzałem grafikę z okładki "Upadku Hyperiona" i jest zaje... fajna. :)
Gratulacje dla DC.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Typical_troll pisze:Nieustająco szanowny panie redaktorze, nie posądzam pana o złośliwość, więc muszę uznać, że w niedziele bywam głupszy niż zwykle, bo pana odpowiedź niczego mi nie wyjaśniła. Ale nic to, obejrzałem grafikę z okładki "Upadku Hyperiona" i jest zaje... fajna. :)
Gratulacje dla DC.

To Empik ma tradycyjne wrześniowe promocje. 3 w cenie 2 na Empik.com nic nie wyklucza.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...