Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Typical_troll » 15 sierpnia 2015, 23:46 - sob

Książki Tui T. Sutcherland to chyba jednak bajki dla dzieci a nie YA?
Przynajmniej sądząc z entuzjastycznych opinii mam czytających je dziewięciolatkom (goodreads).
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Procella » 16 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

A dziewięciolatki to nie powinny sobie już same czytać? :shock:
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

Postautor: Typical_troll » 16 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Procella pisze:A dziewięciolatki to nie powinny sobie już same czytać? :shock:

Co ja mogę na to poradzić? Wzięte dosłownie z jednej z (entuzjastycznych) opinii o tych książkach (chociaż mógł to być ośmiolatek - nie pamiętam dokładnie a eight i nine zawsze mi się mylą).
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Katka » 16 sierpnia 2015, 23:46 - ndz

Skoro dawno nie pytałam i w ostatnim czasie nie było wspominane... co z Jacqueline Carey i dwoma ostatnimi tomami? Są na etapie: "mamy w bardziej/mniej konkretnych planach", "może kiedyś wydamy, jeżeli znajdziemy na nią miejsce", czy "nie planujemy jej wydawać"?
Katka
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 sierpnia 2015, 23:46 - pn

Katka pisze:Skoro dawno nie pytałam i w ostatnim czasie nie było wspominane... co z Jacqueline Carey i dwoma ostatnimi tomami? Są na etapie: "mamy w bardziej/mniej konkretnych planach", "może kiedyś wydamy, jeżeli znajdziemy na nią miejsce", czy "nie planujemy jej wydawać"?

Nie ma jej w zapowiedziach do końca sierpnia 2016, a na razie w ogóle nie myślimy o dalszych planach. To jedyna odpowiedź, jakiej mogę teraz udzielić.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 17 sierpnia 2015, 23:46 - pn

Panie Andrzeju, a co wyjdzie w Artefaktach, w październiku razem z Upadkiem Hyperiona? Czy może będzie to singiel w serii?
a i jeszcze edytowujaco / dopytująca kwestia Barkera. Czy w przyszłym roku jest szansa na pierwszy tomik Ksiąg Krwi?
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2015, 23:46 - pn przez atryda_paul, łącznie zmieniany 1 raz
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Jacog » 17 sierpnia 2015, 23:46 - pn

Jacog pisze:Świetne plany!
A czy uda się w ostatnim kwartale 2016 wydać planowane wcześniej:

UW
Lucius Shepard Beautiful Blood
Chris Beckett Mother of Eden

Artefakty
Keith Roberts Pavane

A co z Mitchellem i Gaimanem?

Ponowię pytanie, skoro taki wysyp odpowiedzi...
Jacog
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 sierpnia 2015, 23:46 - pn

atryda_paul pisze:Panie Andrzeju, a co wyjdzie w Artefaktach, w październiku razem z Upadkiem Hyperiona? Czy może będzie to singiel w serii?
a i jeszcze edytowujaco / dopytująca kwestia Barkera. Czy w przyszłym roku jest szansa na pierwszy tomik Ksiąg Krwi?

Jacog pisze:
Jacog pisze:Świetne plany!
A czy uda się w ostatnim kwartale 2016 wydać planowane wcześniej:

UW
Lucius Shepard Beautiful Blood
Chris Beckett Mother of Eden

Artefakty
Keith Roberts Pavane

A co z Mitchellem i Gaimanem?

Ponowię pytanie, skoro taki wysyp odpowiedzi...

Na oba pytania mam dokładnie taką samą odpowiedź, jak w przypadku Carey. Nie myślę teraz o tym, co znajdzie się w planie na wrzesień-grudzień lub dalszym. Najpierw realizujemy nakreślone zamierzenia do końca sierpnia lub trochę dłużej, a potem zastanawiamy się, co dalej.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: robbirob » 18 sierpnia 2015, 23:46 - wt

robbirob pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
robbirob pisze:Kiedy można oczekiwać rozszerzenia działu zapowiedzi na stronie? Okładki do niektórych tytułów już są znane (Bacigalupi, Griffin).

Czekamy na ochłodzenie :).

Na szczęście od najbliższego wtorku temperatura będzie znacznie niższa :)

Czy wystarczająco jest już "zimno"? :)

Czy poza Anthonym Ryanem, opowiadaniami Abercrombiego i Lynchem, coś "w tym stylu" Was interesuje? Na zachodzie takie lżejsze fantasy, trochę bardziej realistyczne i z humorem jest bardzo popularne ostatnio. U nas tego dużo się nie ukazuje (Rebis coś tam jeszcze chyba ma wydać).
Z drugiej strony Ryana nie czytałem, więc nie do końca wiem, czy to ten sam worek, co pozostali wymienieni.
robbirob
Pisarczyk

Postautor: artoist » 18 sierpnia 2015, 23:46 - wt

robbirob pisze:Czy poza Anthonym Ryanem, opowiadaniami Abercrombiego i Lynchem, coś "w tym stylu" Was interesuje?

Ogólnie, przynajmniej dla mnie straszna posucha... ostatnią książką jaką zakupiłem od Maga był drugi tom Sandersona...
Dzisiaj zamawiam "Pół Świata" Abercrombiego oraz "Pieśń Krwi". Mag póki co skupił się na wznowieniach które już mam... marzy mi się coś nowego, na miarę Gry o Tron :mrgreen: chodź nie pogardziłbym zakończeniem cyklu od Rothfuss_a co przy jego obecnym tempie i plotkach od wydawcy może zostać zrealizowane w następnej dekadzie... :)
artoist

Postautor: Typical_troll » 18 sierpnia 2015, 23:46 - wt

Ryana przeczytałem pierwsze dwa tomy "Kruczego cienia" i z pewnością warto dać mu szansę, bo gość sprawnie prowadzi akcję i dobrze się to czyta, ale nie jest to nic szczególnie oryginalnego i nie wiem czy PK wyda resztę. Nie jest to też saga tak złożona i wielowątkowa jak Gra o tron. Może AM coś zdradzi na temat cyklu Ryana planowanego przez MAGa?
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 19 sierpnia 2015, 23:46 - śr

robbirob pisze:Czy poza Anthonym Ryanem, opowiadaniami Abercrombiego i Lynchem, coś "w tym stylu" Was interesuje? Na zachodzie takie lżejsze fantasy, trochę bardziej realistyczne i z humorem jest bardzo popularne ostatnio. U nas tego dużo się nie ukazuje (Rebis coś tam jeszcze chyba ma wydać).

Interesuje. Poza Rayanem mamy jeszcze 4 inne nowe serie, ale na razie nie rozwinę tematu. Ogólnie na razie skupiamy się na porządkowaniu naszej oferty i rozwijamy "stare" zamiast generować zbyt wiele nowych bytów.

Typical_troll pisze:ale nie jest to nic szczególnie oryginalnego

Oryginalny to nie najlepsze słowo w kontekście "Big Commercial Fantasy". O czołowych seriach można powiedzieć wiele dobrego, ale nie, że są oryginalne.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Bajnor » 19 sierpnia 2015, 23:46 - śr

Też właśnie zamówiłem "Pieśń Krwi" Ryana. Wcześniej o tym nie słyszałem, ale skoro Mag interesuje się tym autorem, to warto dać mu szansę.

Typical_troll pisze:nie wiem czy PK wyda resztę.

Nue mam zbyt wielu książek od PK. Często zdarza im się zacząć jakąś serię i ją porzucać? Bo przyznam, że nie lubię posiadać w swojej kolekcji nieskończonych serii :/
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 19 sierpnia 2015, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:... Oryginalny to nie najlepsze słowo w kontekście "Big Commercial Fantasy". O czołowych seriach można powiedzieć wiele dobrego, ale nie, że są oryginalne.

Jestem amatorem, więc napisałem amatorsko. Przez brak oryginalności rozumiem tylko tyle, że w serii nie ma żadnych nowych pomysłów, których byśmy nie znali z innych pozycji, żadnej zabawy formą, mieszania gatunków i odmian itp. itd. Stare, ograne pomysły wymagają od autora sporej sprawności pisania, żeby dało się je ponownie wcisnąć czytelnikom (nawet fanatykom po dziesiątej powtórce może się znudzić). Ryan pisze na tyle sprawnie, że łyknąłem Pieśń krwi od ręki, a nawet ściągnąłem i przeczytałem drugi tom w oryginale, bo PK chyba się nie spieszy z jego wydaniem. Czy cykl, który MAG planuje jest równie fajny w lekturze? Pan pewnie wie (?), ale ja z pewnością nie potrafię prosto zdefiniować, co sprawiło, że "Kruczy cień" mi się spodobał. Trudno jednak, żeby napisał pan, że coś co macie wydać jest złe.

@Bajnor - na temat PK niestety nie mam nic do powiedzenia, oprócz tego, że wydawali książki zupełnie beznadziejne (Jemisin - koszmar) i miło rozrywkowe (Ryan).
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Waldemar » 19 sierpnia 2015, 23:46 - śr

Andrzeju, przeglądałem ostatnio zapowiedzi i nie mogłem doszukać się Ksiąg Krwi -Barkera. Z tego co pamiętam Paulina Braiter miała je już w tłumaczeniu . Kiedy możemy spodziewać się obu tomów ?
Waldemar
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...