Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Sebek » 20 października 2015, 23:46 - wt

Kiwaczek pisze:No tak, to wszystko prawda. Wiem o tych promocjach i księgarniach internetowych. Chodziło mi o coś innego; żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Pożyteczne, bo kupuje się dużo taniej, nawet o połowę. I przyjemne, bo można OSOBIŚCIE WYBRAĆ książkę, którą się kupuje. Gdy np. na półce w Empiku stoją trzy egzemplarze tego samego tytułu to zazwyczaj jeden jest w stanie idealnym, drugi ma przekrzywiony grzbiet, a trzeci ubity lub otarty róg. Może jestem niepoprawnym estetą, ale ja kupiłbym tylko ten pierwszy egzemplarz. Cóż, skoro promocja 2 za 1 się skończyła to trzeba będzie sobie jakoś radzić. Jeżeli rzeczywiście w listopadzie ma być jakaś promocja w sklepie internetowym MAGa to poczekam i może jednak się skuszę.

Jesli chodz raz skusisz sie na zakupy w sklepie MAG'a, juz nigdzie indziej MAG'owych ksiazek nie bedziesz chcial kupowac :)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: bio » 20 października 2015, 23:46 - wt

Czy wydawnictwo planuje publikację ostatniego Hugowicza, czyli Cixin Liu The Three-Body Problem ? Czy też łyknie go kto inny?
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: niepco » 20 października 2015, 23:46 - wt

Sebek pisze:Jesli chodz raz skusisz sie na zakupy w sklepie MAG'a, juz nigdzie indziej MAG'owych ksiazek nie bedziesz chcial kupowac :)

Zatem spróbuj CHOĆ raz kupić w bonito z odbiorem osobistym:-)
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Andrzej Miszkurka » 20 października 2015, 23:46 - wt

bio pisze:Czy wydawnictwo planuje publikację ostatniego Hugowicza, czyli Cixin Liu The Three-Body Problem ? Czy też łyknie go kto inny?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: bio » 20 października 2015, 23:46 - wt

No właśnie.
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: Sebek » 20 października 2015, 23:46 - wt

niepco pisze:
Sebek pisze:Jesli chodz raz skusisz sie na zakupy w sklepie MAG'a, juz nigdzie indziej MAG'owych ksiazek nie bedziesz chcial kupowac :)

Zatem spróbuj CHOĆ raz kupić w bonito z odbiorem osobistym:-)

Nie moge zamowic z odbiorem osobistym, gdyz obecnie nie mieszkam w Polsce. Poza tym zamawialem kilkakrotnie na arosie, ale zawsze sie zdarzaly jakies felery, a to na frontowej okladce, grzbiecie, czy rogach conajmniej jednej ksiazki. Z tego co wiem, to bonito i aros, to jest to samo. Od momentu, kiedy wyprobowalem MAG'owy sklep, nie zamierzam kupowac gdzie indziej ich ksiazek, bo pakuja solidnie i z ostatnich 4 czy 5 paczek nie bylo zadnej uszkodzonej w najmniejszym stopniu. Jesli chodzi o ksiazki innych wydawnictw, korzystam z nieprzeczytane.pl i nie zanosi sie na zmiane, gdyz maja taniej niz na arosie i ksiazki sa w stanie idealnym :)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Montgomery » 21 października 2015, 23:46 - śr

Panie Andrzeju,
Chciałbym tylko napisać, że bardzo mnie ucieszyło kiedy zobaczyłem Maga wśród wystawców na Śląskich Targach Książki :D .
Montgomery
Skryba

Postautor: Typical_troll » 21 października 2015, 23:46 - śr

Montgomery pisze:Panie Andrzeju,
Chciałbym tylko napisać, że bardzo mnie ucieszyło kiedy zobaczyłem Maga wśród wystawców na Śląskich Targach Książki :D .

Jak popatrzysz na numerację stoisk to wychodzi, ze to nie tyle MAG co raczej Olesiejuk. No ale może się mylę?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Montgomery » 21 października 2015, 23:46 - śr

Hmm, chyba rzeczywiście tego nie doczytałem, ale to i tak lepiej niż w ostatnich latach kiedy nawet Olesiejuka tam nie było.
Montgomery
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 21 października 2015, 23:46 - śr

bio pisze:Czy wydawnictwo planuje publikację ostatniego Hugowicza, czyli Cixin Liu The Three-Body Problem ? Czy też łyknie go kto inny?

Nie, tym bardziej, że wypadałoby przetłumaczyć to z chińskiego, a nie mamy kogoś takiego, jak Ken Liu.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 21 października 2015, 23:46 - śr

Montgomery pisze:Hmm, chyba rzeczywiście tego nie doczytałem, ale to i tak lepiej niż w ostatnich latach kiedy nawet Olesiejuka tam nie było.

Już są wieści na temat wydawnictw? A Autorów? Cholera, jakby był Mag, to byłoby mega, bo w zeszłym roku tylko Sonia Draga była z tych bardziej znanych. No szkoda, może za rok. :)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: bio » 21 października 2015, 23:46 - śr

Czyli pozostaje wydanie angielskojęzyczne. Choć ja osobiście nie widzę nic zdrożnego w tłumaczeniach drugorzędowych, jeśli dotyczy to języków egzotycznych, a dzieło na pewno nie jest perłą pod względem literackim. Cieszą mnie Pavane i The Inverted World, ale raczej z powodów sentymentalnych, bo to były jedne z pierwszych mych lektur w obcych językach. Nie jestem pewien, czy czasem już nie są ramotkami. Się okaże.
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: thogal » 21 października 2015, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:

Nie, tym bardziej, że wypadałoby przetłumaczyć to z chińskiego, a nie mamy kogoś takiego, jak Ken Liu.

A to wielka szkoda :(
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Lord pro traktor » 21 października 2015, 23:46 - śr

właśnie. zawsze mnie ciekawilo jak to jest u was z przekladem z innych jezykow niz angielski i jaki ma to zwiazek z tym, ze nieangielskojęzycznych powiesci jest stosunkowo mało.

bo tak: czy w krajach europejskich i pozaeuropejskich pisze sie ogolnie malo fantastyki, czy raczej nie macie dostepu do najemnych tlumaczy? a moze nie ma w polsce takich jak byscie chcieli? a moze nie mozecie ich z jakichs powodow zatrudnic?
a moze fantastyki duzo tylko poziom nieakceptowalny?

jak to jest, andrzej? jesli nie zabierze ci to za duzo czasu, moglbys napisac o tym pare slow.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: bio » 21 października 2015, 23:46 - śr

Tak se myślę, że szanowny RedNacz przeszedłby do historii ( nie, że się skończył, ale unieśmiertelnił swe imię), gdyby wydał pierwszy porządny zbiór opowiadań RA Lafferty'ego. Ambitne wyzwanie, ale satysfakcja pewnie jeszcze większa. A do Artefaktów pasuje jak ulał.
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...