Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Ciacho » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Można liczyć na pojawienie się "The Doubt Factory" Bacigalupiego?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Ciacho pisze:Można liczyć na pojawienie się "The Doubt Factory" Bacigalupiego?

Nie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Bajnor » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Mam pytanie odnośnie zbioru Abercrombiego. Czy opowiadana w nim zawarte były już publikowane w Polsce w jakiejś antologii? A jeśli tak, to jest tam jakieś nigdzie wcześniej nie publikowane w Polsce?
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Bajnor pisze:Mam pytanie odnośnie zbioru Abercrombiego. Czy opowiadana w nim zawarte były już publikowane w Polsce w jakiejś antologii? A jeśli tak, to jest tam jakieś nigdzie wcześniej nie publikowane w Polsce?

Joe Abercrombie: "Most of these have been (or will have been) published somewhere else before – in anthologies with other authors or special editions of the First Law books, but in general they haven’t been available that widely. Several are entirely new, including one that teeters on the edge of being defined a novella." Niektóre z tych antologii wyszły w PL, choćby "Niebezpieczne kobiety", ale chyba tylko dwa teksty są dostępne - Some desperado i Fool's Job (W Miecze i mroczna magia)
Tytuły na: http://www.joeabercrombie.com/2015/08/24/sharp-ends/
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Typical_troll pisze:
Bajnor pisze:Mam pytanie odnośnie zbioru Abercrombiego. Czy opowiadana w nim zawarte były już publikowane w Polsce w jakiejś antologii? A jeśli tak, to jest tam jakieś nigdzie wcześniej nie publikowane w Polsce?

Joe Abercrombie: "Most of these have been (or will have been) published somewhere else before – in anthologies with other authors or special editions of the First Law books, but in general they haven’t been available that widely. Several are entirely new, including one that teeters on the edge of being defined a novella."
Tytuły na: http://www.joeabercrombie.com/2015/08/24/sharp-ends/

6 z 13 tekstów było w różnych antologiach. Jeden w twardookładkowym wydaniu Czerwonej krainy dla Waterstones. Nie mam pojęcia, które z antologii zostały wydane w Polsce. 6 jest zupełnie nowych.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Paulo » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

http://baza.fantasta.pl/autor.php?id=2077
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulo
Skryba

Postautor: Bajnor » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Dzięki za szybką odpowiedź. Dobrze, że większość to nowe teksty, Abercrombiego nigdy mało. Do tych wymienionych przez Was dochodzi jeszcze Tough Times All Over, które wyjdzie w tym miesiące w polskiej wersji antologii Rogues (Łotrzyki).
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Shadowmage » 04 listopada 2015, 23:46 - śr

Coś przebąkiwali, że w NF może się w okolicach jubileuszowego numeru ukazać jego opowiadanie, chociaż nie wiem, czy ostatecznie udało się to klepnąć.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Ciacho » 05 listopada 2015, 23:46 - czw

Powiedzcie mi, czy dobrze gdzieś tutaj widziałem jak AM pisał, że Aaronovitcha już nic nie wydają?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Moore » 05 listopada 2015, 23:46 - czw

O, dobre pytanie. Bo mnie się z kolei wydaje, że nie zrezygnowali z niego całkowicie, tylko zepchnęli go na potem. I że AM gdzieś o tym pisał...

EDIT: Znalazłem post AM z 28 IX, gdzie lista książek obejmuje 105 pozycji i jest opatrzona adnotacją "w ciągu najbliższych dwóch lat". I jest tam Aaronovitch.
Moore
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 05 listopada 2015, 23:46 - czw

Moore pisze:O, dobre pytanie. Bo mnie się z kolei wydaje, że nie zrezygnowali z niego całkowicie, tylko zepchnęli go na potem. I że AM gdzieś o tym pisał...

EDIT: Znalazłem post AM z 28 IX, gdzie lista książek obejmuje 105 pozycji i jest opatrzona adnotacją "w ciągu najbliższych dwóch lat". I jest tam Aaronovitch.

Mamy kłopot bogactwa. Gdyby zsumować książki, które musimy wydać, powinniśmy wydać i wypadałoby wydać, przy produkcji 9-10 tytułów miesięcznie, mielibyśmy co robić przez ponad rok. Bez potrzeby kupowania czegokolwiek nowego. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie i nawet nie powinniśmy tyle publikować. 5 tytułów co miesiąc to maks, a i tak nigdy nam się taka sztuka nie udała, więc czeka nas spore wyzwanie. Zdecydowaliśmy się zatem na mniejsze zło. Wybraliśmy pulę autorów i tytułów, których będziemy starali się wydawać systematycznie i konsekwentnie. Inni trafią również na naszą listę, ale dopiero wtedy, gdy zrobi się dla nich miejsce. Aaronovitch jest jednym z autorów, do których wrócimy w 2017 roku. I wtedy zostanie potraktowany z równą konsekwencją, jak Butcher czy Sanderson.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: bio » 05 listopada 2015, 23:46 - czw

Pewnie, że nadmiar jest gorszy od braku. Szczególnie z punktu widzenia bogatych. Jako lewicowiec, który miał zaniechać pytań( bo i empatyczny wobec wydawcy) pytam jednak, bo akurat tak mi do głowy wpadło. A Pani Butler? A jej trylogia? Czasowo tak. I dobre to jest. Jeśli wydawnictwo nie wyzionie ducha, a Ty drogi RedNaczu w zdrowiu będziesz mógł ku swej i naszej satysfakcji realizować Misję, to może kiedyś pokusisz się o wydanie tego cuda narracji? Nijak Andrzeju nie jestem w stanie rozgryźć twych preferencji. Ino strzelam na wprost.
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: Ciacho » 06 listopada 2015, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Moore pisze:O, dobre pytanie. Bo mnie się z kolei wydaje, że nie zrezygnowali z niego całkowicie, tylko zepchnęli go na potem. I że AM gdzieś o tym pisał...

Mamy kłopot bogactwa. Gdyby zsumować książki, które musimy wydać, powinniśmy wydać i wypadałoby wydać, przy produkcji 9-10 tytułów miesięcznie, mielibyśmy co robić przez ponad rok. Bez potrzeby kupowania czegokolwiek nowego. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie i nawet nie powinniśmy tyle publikować. 5 tytułów co miesiąc to maks, a i tak nigdy nam się taka sztuka nie udała, więc czeka nas spore wyzwanie. Zdecydowaliśmy się zatem na mniejsze zło. Wybraliśmy pulę autorów i tytułów, których będziemy starali się wydawać systematycznie i konsekwentnie. Inni trafią również na naszą listę, ale dopiero wtedy, gdy zrobi się dla nich miejsce. Aaronovitch jest jednym z autorów, do których wrócimy w 2017 roku. I wtedy zostanie potraktowany z równą konsekwencją, jak Butcher czy Sanderson.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cieszy mnie to, co napisałeś. Widzę, że jesteście na odpowiedniej drodze, by dobre czasy nastały i pole manewru wydawniczego znacznie się poszerzyło z korzyścią dla Was, i dla nas. : )

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: bio » 06 listopada 2015, 23:46 - pt

Wróciłem na moment do rzuconego kiedyś w kąt Dresdena. Po raz wtóry wylądował w kącie, ale nie mając pojęcia kim jest wzmiankowany w temacie Ben Aaronovitch dostałem sygnał z niezależnego źródła, że wart jest uwagi. Czy ktoś z Szanownych mógłby mi w kilku słowach zrelacjonować różnice i zalety tego drugiego? I uwiarygodnić to niezależne?
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: Shadowmage » 07 listopada 2015, 23:46 - sob

To samo, co Dresden, tylko w Londynie. Trochę bardziej lokalny, lepiej rozwinięte realia magiczne. Powiedziałbym, że coś pomiędzy Dresdenem a Griffin. Tyle, że w sumie oba cykle lepsze :P
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...