Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.8.0)

Postautor: Ciacho » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Intuicja się sprawdziła. Poszliśmy za ciosem po tym zabójczo przyjętym Archiwum i się opłaciło. A mnie to cholernie cieszy, bo pamiętam jak dziś, kiedy pytałem o wznowienie "Ostatniego imperium" i "Elantris", a Ty odpisałeś mi, zawiedzionemu, że do tego nie dojdzie. Tak mi się jakoś zdaje, że wydawniczo Sanderson urośnie Wam do rangi Martina. I jest to dosyć prawdopodobne, jeśli biorąc pod uwagę świetnie przyjęte Archiwum, które ciągle się pisze. Jeszcze jakieś tam dwie ekranizacje się szykują. Byłoby świetnie, bo przydałby Wam się taki autor, żeby móc z większą swobodą wydawać resztę. : )
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Ciacho pisze:Intuicja się sprawdziła. Poszliśmy za ciosem po tym zabójczo przyjętym Archiwum i się opłaciło. A mnie to cholernie cieszy, bo pamiętam jak dziś, kiedy pytałem o wznowienie "Ostatniego imperium" i "Elantris", a Ty odpisałeś mi, zawiedzionemu, że do tego nie dojdzie. Tak mi się jakoś zdaje, że wydawniczo Sanderson urośnie Wam do rangi Martina. I jest to dosyć prawdopodobne, jeśli biorąc pod uwagę świetnie przyjęte Archiwum, które ciągle się pisze. Jeszcze jakieś tam dwie ekranizacje się szykują. Byłoby świetnie, bo przydałby Wam się taki autor, żeby móc z większą swobodą wydawać resztę. : )

Niech urośnie do rangi Clare i będzie git.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Jacog » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:Niech urośnie do rangi Clare i będzie git.

Poważnie? Doczekaliśmy czasów, że już nawet nie ambitniejsza S-F, ala nawet fantasy przegrywa z wampirami dla young adults? (nie czytałem Clare, sądzę po okładkach :lol: )
Jacog
Mistrz Pióra

Postautor: Shadowmage » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Te czasy już trwają od jakiegoś czasu :P
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Smutne to czasy :cry:
A czy AM może uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, jakaż to przepaść dzieli sprzedaż Clare od np. sprzedaży Wattsa??
Jacog
Mistrz Pióra

Postautor: Andrzej Miszkurka » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Jacog pisze:Smutne to czasy :cry:
A czy AM może uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, jakaż to przepaść dzieli sprzedaż Clare od np. sprzedaży Wattsa??

Wszystkie Cassandry łącznie (10 tytułów) sprzedały się prawie 20 razy lepiej niż trzy Wattsy :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Andrzej Miszkurka pisze:Wszystkie Cassandry łącznie (10 tytułów) sprzedały się prawie 20 razy lepiej niż trzy Wattsy :).

W sumie to smutne... Zapytałem nie bez przyczyny, bo i u Wattsa mamy wampiry (i to dość istotne dla fabuły), ale mimo tego to S-F twardsza niż diament.
Cóż... znak czasu widać. Nasz klient, nasz pan.
Jacog
Mistrz Pióra

Postautor: Sebek » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Typical_troll pisze:Czym sobie Cameron zasłużył na wydanie w twardej oprawie od samego początku? Czy to element jakiejś szerszej strategii?

Tak. Większość nowych serii wydamy w ten sposób. W następnym roku będzie to Cameron, Butcher, Ryan.

Swietnie, ze Ryan bedzie mial twarda okladke, bo po "Piesni krwi" z pewnoscia kupie kazda jego ksiazke, a tu jeszcze nowa trylogia bedzie w twardej!
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Lord pro traktor » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

co w tym dziwnego? sztuka i nauka nie są dla wszystkich. zawsze trudniejszymi i mniej bagatelnymi ich przejawami interesuje sie mniejsza grupa niz ich lekkostrawnymi, dostepnymi dla mas odpowiednikami.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Lord pro traktor pisze:co w tym dziwnego? sztuka i nauka nie są dla wszystkich. zawsze trudniejszymi i mniej bagatelnymi ich przejawami interesuje sie mniejsza grupa niz ich lekkostrawnymi, dostepnymi dla mas odpowiednikami.

Zgoda, choć z tymi dostępnymi dla mas odpowiednikami rozważań naukowych w cyklach wampirycznych i tym podobnych, to już lekko pojechałeś :wink:

Porównałem sobie z ciekawości zakładki "bestsellery" na stronie MAGa i w sklepie MAGa, bo zakładam, że odzwierciedlają nieco inne kanały sprzedaży - strona wydawnictwa pokazuje pewnie odsprzedaż do ogólnej dystrybucji, a strona sklepu sprzedaż do heavy userów, którzy wiedzą, czego szukają i co chcą kupić.
I tak w totalu królują wszelkiej maści wampiry i im podobne, z rodzynkami w postaci Gaimana I Wattsa (stąd moje pytanie o niego). A w sklepie jednak rządzi klasyczna s-f (Artefakty i część UW) i fantasy, ale raczej nie dla młodocianych. Więc jeszcze tli się nadzieja, że duch w narodzie nie ginie :D
Jacog
Mistrz Pióra

Postautor: bio » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Nijak się nie obrażam na RedNacza, że bagatelizuje me sugestie. Bo niby czemu? Ja se gdybam, a on musi wystrugać z tego wszystkiego coś co da plon. I mu się udaje. Tym bardziej wkurza mnie, gdy mimo tych rozbieżności coś się zbieży i pomimo, że wszystkie znaki na niebie i w sieci mówią: stało się dobrze, znajdzie się jakaś taka , co wyciągnie na widok publiczny swe niewymawialne. I przemówi:
http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/re ... omentarzet
O, żesz ty! Pewnie, że wolność opinii. Ale, żeby tak każdy mógł? Widać, co z tego wychodzi.
I pewnie jest tutaj jakiś zaczyn do dyskusji - jaka jest różnica między recenzją, a osobista opinią? Nawet w sieci. A może właśnie, akurat w sieci, bo ona dziś przez masę i dostępność rządzi. Czy zły pieniądz zawsze będzie wypierał dobry?
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: Alia » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Spojrzałam na nazwisko recenzentki i wszystko jasne. Jest to osoba, której opinie starannie ignoruję, bo jak można poważnie traktować recenzenta, który nie umie się nawet posługiwać poprawną polszczyzną? (Jestem złośliwa, ale "uróść w piórka" w znaczeniu "spocząć na laurach" jej nigdy nie zapomnę).

A popularność Cassandry Clare i innych mnie nie dziwi. Gdybym znów miała 13-14 lat, też bym się w tych książkach zakochała, a nastoletnie dziewczyny czytają naprawdę sporo w porównaniu do reszty populacji.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: bio » 02 listopada 2015, 23:46 - pn

Nie czytałem i nigdy nie przeczytam większości powieści, którym swą pozytywną uwagę dała Beatrycza. Ale nigdy nie przyszło by mi do głowy się nad nimi pastwić, tylko dlatego, że mam pomysł jak się odróżnić od innych opinii. To jest nieuczciwe. A w tym wydaniu po prostu głupie.
Awatar użytkownika
bio
Pisarczyk

Postautor: Alia » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Dyskusje na temat upadku poziomu recenzji pamiętam sprzed kilkunastu lat z różnych konwentów. Anna Brzezińska w początkach działalności Runy bardzo narzekała na nastoletnich "recenzentów", piszących "recenzje z misia" (mi się podoba, mi się nie podoba, ja bym to napisał/a zupełnie inaczej). Obawiam się, że od tego czasu jest tylko gorzej. Większości autorów "recenzji" brakuje obycia, które pozwoliłoby im umiejscowić daną książkę w kontekście, porównać ją z innymi. Dlatego zostają "misie".
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Lord pro traktor » 03 listopada 2015, 23:46 - wt

Zgoda, choć z tymi dostępnymi dla mas odpowiednikami rozważań naukowych w cyklach wampirycznych i tym podobnych, to już lekko pojechałeś :wink:

tego oczywiscie nie ma (chodzilo o opartą na krzywej gaussa regule rzeczywistosci), ale gdyby sie pojawilo, wyparloby trudniejsze w odbiorze i mniej jednoznaczne rozważania. tak jak na przyklad w filmach kosmicznego sci-fi przyjmuje sie za pewnik naukowy tylko te teorie, ktore sa spektakularne i porządkujące; jak czarne dziury, ktore zakrzywiają czas, podczas gdy z astronomicznego punktu widzenia sama dziura nadal funkcjonuje tylko jako hipoteza, wiec budowanie jej modelu fizycznego to jest tez rodzaj fantastyki naukowej (tylko uprawianej na poziomie publikacji, a nie ksiazek z fabułą).
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...