Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

niepco pisze:
Bajnor pisze: Podbijam pytanie, bo zostawił je Pan bez odpowiedzi.

Pytania się ponawia - podbić można stawkę:-)
Sorry za OT.

Tak. Tydzień.

kloszek pisze:Mr. Andrzej,
ponawiam pytanie o Hoyla i Kołupajewa w serii Artefakty.
pzdr

Nie planuję.

Ciacho pisze:Śniła mi się dzisiaj (serio!) kolejna książka Gaimana w zapowiedziach, na waszej stronie, w serii z obwolutą. Nie wiem tylko co to była za książką. Proroczy sen? :D Może to było "Trigger Warning"? Wydacie to w twardej z obwolutą, czy bardziej w stylu "Oceanu"?
Kiedy pojawi się "Gwiezdny pył"? ( tutaj zdaje się miała być inna seria, niż ta z obwolutą)
Planujecie coś jeszcze w najbliższym czasie od Gaimana wznowić?

Tylko Gwiezdny i KOralinę.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:Tylko Gwiezdny i KOralinę.

Ok. Dzięki za odpowiedź. A w jakiej formie wydacie te dwa wznowienia + "Trigger Warning"? Wydanie jak seria z obwolutą, czy jak "Ocean..."?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: kloszek » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

[size=150]szkoda tych książek. i Hoyle[/size] [The story is set in 1966. The main characters are the narrator (Dick), who is a composer, and John Sinclair, a physicist; they were at school and at Cambridge University together.

They happen to meet at London airport as Dick returns home after conducting a premiere of a composition of his in Cologne, which got a mixed reception. John suggests going on a mountaineering expedition in the Scottish Highlands, as they had once planned. Odd events happen during their excursion: John disappears for several hours and does not remember what happened during his disappearance: Dick takes a nap and more time passes than he expects; bathing in a mountain lake, Dick notices that a birthmark John used to have has disappeared.

The holiday is abandoned after John makes a phone call; there is a development concerning research he is involved with. Radiation detectors in space are detecting unexpected radiation; John has to travel to America and wants Dick to come with him. In California John meets other scientists in the project; it seems the space probe is detecting modulated radiation, i.e. signals, coming from the Sun. At a party, Dick begins an affair with Lena whom he meets there; it is part of a world which will soon be lost to him.

John and Dick go to Hawaii, where there is the radiotelescope which receives the data from the space probe. There are more discussions with scientists in the project; they have found that the Sun is beaming an enormous amount of information into space and they wonder what that information is. John, later talking about this with Dick, is interrupted by news that Los Angeles has been destroyed; this is assumed to be so because radio signals from there have ceased. John and Dick join passengers in an aeroplane which is to travel over the USA; they see no sign of civilization - they guess it is about 1750 there - and, finding nowhere to land, travel on to Europe. They land in England; it is the present day there (although a month later than expected) but in France it is 1917, and the British government is trying to stop World War I. John thinks that the Sun was sending information in order to make copies of parts of the world; the odd events during their holiday were when he and Dick were replaced by copies.

John and Dick join an aeroplane excursion: in Russia, they find only a flat glass surface; Greece is in classical times. They later realize that the glass surface they found was the world long after all life was extinct.

Dick, without John, joins an expedition by sea to Ancient Greece. They get to know a Greek family and, having brought a piano, Dick plays to them. Composing music in a temple, he meets a priestess who suggests a musical competition. He agrees; the priestess's music has a strange quality. After the decision that it is a draw, Dick and the priestess spend the night together.

He later wakes alone in a futuristic room; John is there and explains that they are in a part of the world (Mexico) which is in the distant future; the priestess, Melea, is part of this civilization. Melea has a machine for Dick which sounds like a piano (which he plays) and a large metal disc which, when placed in a device, plays a realization of the music he composed in the temple.

Dick and John are shown a documentary film, covering the thousands of years since 1966, during which there were several crises where humanity became almost extinct, followed by a re-emerging civilization. The USA which they thought was in 1750 was actually in a period of collapse after one of the crises. The present civilization, aware of this history, no longer want progress.

Dick and John have to decide soon whether to go back to the England of 1966 or stay in this non-progressing world; they are aware that the present phase, in which parts of the world are in various times, will end, and to stay will mean living permanently in this future world. Dick decides to stay, and John returns. The story concludes as Dick, two years later, considers his new life as a composer in this new civilization.]

[size=150] i Kołupajew [/size]
[Kaczeli Otszel'nika, 1972, Huśtawka pustelnika Odgłosy 27/1982, Odgłosy 28/1982, Odgłosy 29/1982, Odgłosy 30/1982, Odgłosy 31/1982, Odgłosy 32/1982, Odgłosy 33/1982, Odgłosy 34/1982, Odgłosy 35/1982, Odgłosy 36/1982, Odgłosy 37/1982, Odgłosy 38/1982, Odgłosy 01/1983]
[size=150] są do Artefaktów idealni. i mało znane to książki w Polsce.
cóż...[/size]
kloszek
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

kloszek pisze:[size=150]szkoda tych książek. i Hoyle

Jest wiele książek, które mogłyby się ukazać w Artefaktach i nigdy nie będzie miało takiej szansy. Inną sprawą jest to, że, jeśli seria nie będzie dochodowa, zamkniemy ją na początku 2016.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: niepco » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Andrzeju, kto właściwie tłumaczył Widmopis? Na stronie jest nazwisko innej tłumaczki, niż w książce...
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: niuklik » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
kloszek pisze:[size=150]szkoda tych książek. i Hoyle

Jest wiele książek, które mogłyby się ukazać w Artefaktach i nigdy nie będzie miało takiej szansy. Inną sprawą jest to, że, jeśli seria nie będzie dochodowa, zamkniemy ją na początku 2016.

Uuuu...Jakby takie podejscie bylo do UW, to az strach myslec co by bylo z seria...Dlaczego mam przeczucie, ze seria zostanie zamknieta na poczatku 2016?
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Sędzia » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

niuklik pisze:Uuuu...Jakby takie podejscie bylo do UW, to az strach myslec co by bylo z seria...Dlaczego mam przeczucie, ze seria zostanie zamknieta na poczatku 2016?

Dlatego, że seria oparta co do zasady na niezbyt znanych w Polsce autorach oraz na autorach, którzy nie odnieśli zbytniego sukcesu (Wolfe, Silverberg) nie może być dochodowa.

Szansa to mocny początek Gibsona i jeśli seria pójdzie w 2016 to dobry wynik Bradburego

Inna sprawa, że moje przewidywania w sprawach MAGowych chyba jeszcze nigdy się nie sprawdziły, więc może i tym razem.
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Moore » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Uuuu...Jakby takie podejscie bylo do UW, to az strach myslec co by bylo z seria...

Ja to nawet poniekąd rozumiem. Ile można wydawać niedochodowych serii? Z UW chyba tylko jakieś pojedyncze sztuki wychodzą na swoje (Mitchell, Watts, Bacigalupi), pewnie nawet nie są w stanie pociągnąć serii jako całości. Kłopot w tym, że nadzieje na samowystarczalność Artefaktów wydają mi się naciągane. Spodziewacie się Państwo, że Gibson będzie taką lokomotywą dla serii? Brunner? Bradbury? Nie wydacie Le Guin, która mogłaby się sprzedać, za to wydacie (być może) Wolfe'a, którego poprzednie książki u was (KDS i KKS) były wtopami.
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: Laszlo27 » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Ciekawe czy Gibson dalej w Przekładzie Piotra W. Cholewy będzie?
Chętnie przygarnąłbym nowe wydanie, tym bardziej że Mona Lizy mi brakuje
Laszlo27
Czytacz

Postautor: niuklik » 03 listopada 2014, 23:46 - pn

Moore pisze:
Uuuu...Jakby takie podejscie bylo do UW, to az strach myslec co by bylo z seria...

Ja to nawet poniekąd rozumiem. Ile można wydawać niedochodowych serii? Z UW chyba tylko jakieś pojedyncze sztuki wychodzą na swoje (Mitchell, Watts, Bacigalupi), pewnie nawet nie są w stanie pociągnąć serii jako całości. Kłopot w tym, że nadzieje na samowystarczalność Artefaktów wydają mi się naciągane. Spodziewacie się Państwo, że Gibson będzie taką lokomotywą dla serii? Brunner? Bradbury? Nie wydacie Le Guin, która mogłaby się sprzedać, za to wydacie (być może) Wolfe'a, którego poprzednie książki u was (KDS i KKS) były wtopami.

Nie zrozumcie mnie zle, zycze nowej serii jak najlepiej. Z czysto ekonomicznego punku widzenia takze to w 100% rozumiem, jednak jako czytelnik mocno kibicuje takim przedsiewzieciom jak UW oraz Artefakty. Pewnie p. Andrzej & Spolka trzymaja reke na pulsie bo kibicowanie kibicowaniem ale zamkniecie interesu z powodu wydawania oczywistych wtop to dopiero wtopa i krotkowzrocznosc. I ja to rozumiem...Czy nie bylo tak w UW, ze byla czesto kalkulacja nie CZY ale NA ILE mozna sobie w ramach ewentualnych strat pozwolic? Oczywiscie caly ten wywod ma sie nijak do wynikow sprzedazowych (ktore popre portfelem), bo ich po prostu nie znamy, ale...no wlasnie, pytanie - jaki potencjal sprzedazowy maja te tytuly? A moze UW nie generuje strat?
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Moore » 04 listopada 2014, 23:46 - wt

Ciekawe czy Gibson dalej w Przekładzie Piotra W. Cholewy będzie?

Tak. AM niedawno to potwierdzał, chociaż nie chce mi się szukać posta.
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: qtr » 04 listopada 2014, 23:46 - wt

Panie Andrzeju,
Kiedy można spodziewać się fragmentów do przeczytania zapowiedzianych na styczeń tytułów UW?
qtr
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 04 listopada 2014, 23:46 - wt

UW i Artefakty to koncepcyjne przeciwieństwa, nie ma więc sensu wyciągać jakichkolwiek wniosków dotyczących tej drugiej serii na podstawie pierwszej. Uczta z założenia prezentuje tytuły w większości mało "zjadliwe", trudne do przeskoczenia dla potencjalnych "gatunkowych" odbiorców, i nie należy oczekiwać, że jej notowania poprawią się za pomocą kilku "łatwiejszych/bardziej kompatybilnych" tytułów. W tym przypadku doszliśmy do granic możliwości (choć oczywiście podnieśliśmy trochę średnią sprzedaży) i przekraczamy je tylko sporadycznie, gdy książki prezentowane w serii są bardziej "dla ludzi", bez względu na to czy zostały napisane przez mniej czy bardziej znanych autorów. Ciemny Eden, Ślepowidzenie, Jonathan Strange czy Nakręcana dziewczyna, ale też Rzeka bogów czy Dom Derwiszy nie zawodzą, przede wszystkim dlatego, że są bardziej konwencjonalne. Artefakty to przeciwieństwo UW. Seria stworzona z myślą o szerszej grupie czytelników, rozkochanych w gatunku, przyzwyczajonych i nastrojonych na sposób pisania, tematy, postrzeganie rzeczywistości, które chcemy im dać. Tutaj to my dostosowujemy się do rynku, a nie rynek do nas. Oczywiście czasami będziemy sięgali po rzeczy mniej kompatybilne, ale będzie to 10% pozycji, a nie 90, jak w UW :).

Ciemny Eden jest dobrym przykładem tego, że nie ma sensu martwić się zawczasu o autorów anonimowych na naszym rynku. Istotniejsze jest to, czy wpisują się w potrzeby czytelników, czy też nie. Trzeba sobie też zdać sprawę, i to chyba najważniejsza kwestia, iż robimy serię nie tylko po to, żeby książki fajnie prezentowały się na półkach, ale przede wszystkim dlatego, żeby osiągnąć "efekt serii". To Artefakty mają być na pierwszym miejscu, a nie Gibson, Roberts, Tevis czy Smith. Jeśli trafimy, jeśli zachęcimy, jeśli zdobędziemy zaufanie i będziemy umacniali je kolejnymi tytułami, uda się coś, co byłoby niemożliwe do osiągnięcia bez istnienia serii, z wydawanymi niezależnie od siebie autorami.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Katka » 04 listopada 2014, 23:46 - wt

Właśnie skończyłam czytać The Broken Eye Weeksa i jestem naprawdę ciekawa, jak tłumacz poradzi sobie z kilkoma rzeczami :) Czy tłumaczyć będzie pani Małgorzata Strzelec?
Chciałam też zapytać, czy wiadomo ile książek wyjdzie w serii? Gdzieś mi się obiło o uszy, że cztery, ale autorom nie raz zdarzało się zmieniać zdanie w trakcie pisania.
Katka
Czytacz

Postautor: Typical_troll » 04 listopada 2014, 23:46 - wt

Katka pisze:Właśnie skończyłam czytać The Broken Eye Weeksa i jestem naprawdę ciekawa, jak tłumacz poradzi sobie z kilkoma rzeczami :) Czy tłumaczyć będzie pani Małgorzata Strzelec?
Chciałam też zapytać, czy wiadomo ile książek wyjdzie w serii? Gdzieś mi się obiło o uszy, że cztery, ale autorom nie raz zdarzało się zmieniać zdanie w trakcie pisania.

Skoro czytasz w oryginale to zapewne bez trudno znajdziesz taką informację na stronie autora? Gdybyś nie znalazła, to odpowiedź brzmi "cztery".
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...