Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Postautor: Typical_troll » 28 września 2014, 23:46 - ndz

Mag będzie wydawać książki o ożywionych trupach? :shock:
Przyłączając się do @Procelli: czy to styczniowe wydanie Gaimana będzie kompatybilne z obecną wydawaną serią wznowień Gaimana, czy raczej jak "Ocean..." nie będzie pasowało do niczego co wydano wcześniej?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 28 września 2014, 23:46 - ndz

qtr pisze:Panie Andrzeju,
Pisał Pan kiedyś w "szkicach" odnośnie możliwości ukazania się w MAGU trylogii "Oryks i Derkacz" Margaret Atwood oraz trzech tytułów Michaela Chabona (“Związek żydowskich policjantów”, “The Amazing Adventures of Kavalier & Clay” oraz “Gentlemen of the Road”).
Czy powyższe tytuły są nadal na liście zainteresowań wydawnictwa, czy zostały skreślone?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Na razie te rzeczy są nieaktualne. Przy Atwood inny wydawca złożył lepszą ofertę, a Chabon musi poczekać.

Procella pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Neil Gaiman Trigger Warning

Jakiś czas temu była mowa o wstępnie planowanym dużym tomie zawierającym wszystkie dotąd wydane opowiadania Gaimana. Rozumiem, że wydanie "Trigger Warning" unieważnia tamen zamiar, względnie przesuwa go na odległą i bliżej nieokreśloną przyszłość?

Na razie pomysł umarł śmiercią naturalną.

Typical_troll pisze:Mag będzie wydawać książki o ożywionych trupach? :shock:
Przyłączając się do @Procelli: czy to styczniowe wydanie Gaimana będzie kompatybilne z obecną wydawaną serią wznowień Gaimana, czy raczej jak "Ocean..." nie będzie pasowało do niczego co wydano wcześniej?

To młodzieżówka, którą kupiliśmy 2 lata temu. Pora coś w tym kierunku zrobić, tym bardziej, że jest już reżyser filmu :).
Nie myśleliśmy jeszcze o formacie Gaimana.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 29 września 2014, 23:46 - pn

Panie Andrzeju, jakis czas temu wspominal Pan, ze jest mozliwosc wydania przez Was powiesci Strauba "Koko", wiec kiedy by bylo to mniej wiecej mozliwe.

Kiedy bedziemy mogli zobaczyc okladki do styczniowych pozycji w UW?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Ciacho » 29 września 2014, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
skorpion1011 pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:I przy okazji na potwierdzenie plan na luty i marzec.

LUTY
Ben Aaronovich Szepty pod ziemią
Joe Abercrombie Ostrze
Christopher Moore Sacre bleu
Robin Hobb Złocisty błazen
Amy Tintera Reset
Kate Griffin Rada mniejszości

MARZEC
John Brunner Stand on Zanzibar
Sheri Tepper Grass
Artefakty 3 (mam nadzieję, że za 2 tygodnie wszystko się wyjaśni)
Lauren Kate Upadli wydanie filmowe
Robin Hobb Przeznaczenie błazna
Neil Gaiman Trigger Warning

No super. Ale nic mi nie wiadomo na temat tego Gaimana. To jest coś nowego czy coś z szuflady? :)

I przy okazji zapytam. Co z ostatnim cyklem Hobb? "Kupcy i ich żywostatki" też pojawi się w 2015?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Shadowmage » 29 września 2014, 23:46 - pn

A wznowienia Mulla i Weeksa czymś się różnią od poprzednich wydań?
EDIT: A, już wiem, okładkami.
Ostatnio zmieniony 29 września 2014, 23:46 - pn przez Shadowmage, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: eddvard » 29 września 2014, 23:46 - pn

Ten Gaiman to zbiór opowiadań. Jedynym nowym tekstem będzie "Black Dog" ze świata Amerykańskich bogów. Ciekaw jestem, czy "How The Marquis Got His Coat Back" ze świata Nigdziebądź opublikowany w antologii ROGUES się załapie do tego zbioru ...
Awatar użytkownika
eddvard
Czytacz

Postautor: Waldemar » 29 września 2014, 23:46 - pn

vanrad pisze:Cordwainer Smith!!! Jak faktycznie wyjdzie jeszcze Bradbury i Ellison, to ja z czystym sumieniem po lekturze mogę umierać :wink:

Zacznie się od Deathbird stories i na tym na pewno nie skończy :).[/quote]

Super wiadomość - Myślałem, ze Wasza edycja to powielenie wydania Solaris, ale kiedy przejrzałem spis treści oryginału okazało się, ze poza tytułem i dwoma opowiadaniami, te książki nie maja nic wspólnego
Waldemar
Czytacz

Postautor: Ciacho » 29 września 2014, 23:46 - pn

eddvard pisze:Ten Gaiman to zbiór opowiadań. Jedynym nowym tekstem będzie "Black Dog" ze świata Amerykańskich bogów. Ciekaw jestem, czy "How The Marquis Got His Coat Back" ze świata Nigdziebądź opublikowany w antologii ROGUES się załapie do tego zbioru ...

Gdzie w takim razie można znaleźć te teksty, które się już pojawiły? W Antologiach, czasopismach, czy w innych zbiorach?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Shadowmage » 29 września 2014, 23:46 - pn

Na przykład jedno poszło u nas w "Krokach w nieznane".
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 29 września 2014, 23:46 - pn

Ciacho pisze:
eddvard pisze:Ten Gaiman to zbiór opowiadań. Jedynym nowym tekstem będzie "Black Dog" ze świata Amerykańskich bogów. Ciekaw jestem, czy "How The Marquis Got His Coat Back" ze świata Nigdziebądź opublikowany w antologii ROGUES się załapie do tego zbioru ...

Gdzie w takim razie można znaleźć te teksty, które się już pojawiły? W Antologiach, czasopismach, czy w innych zbiorach?

Trudno powiedzieć, bo dostaniemy tekst do tłumaczenia w listopadzie. Poza tym mają być jakieś teksty premierowe.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Bajnor » 29 września 2014, 23:46 - pn

Ciacho pisze:I przy okazji zapytam. Co z ostatnim cyklem Hobb? "Kupcy i ich żywostatki" też pojawi się w 2015?

Pan Andrzej pisał, że nowe wydanie "Kupców" będzie uzależnione od sprzedaży głównej serii. O dacie więc nie ma raczej co mówić, skoro nie wiadomo, czy seria w ogóle dostanie nowe wydanie. (Chociaż mam nadzieję, że Hobb sprzeda się bardzo dobrze)
Ostatnio zmieniony 29 września 2014, 23:46 - pn przez Bajnor, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Rusłan » 29 września 2014, 23:46 - pn

Czytelnicy, którym zależy, to nasz największy skarb. Marudzenie jest więc mile widziane.

Ok. W takim razie marudzę - nie rezygnujcie z "Terroru". Ta książka jest genialna.

Przy okazji pytanko - czy w "Artefaktach" znajdzie się miejsce na coś Avrama Davidsona?
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Rusłan pisze:
Przy okazji pytanko - czy w "Artefaktach" znajdzie się miejsce na coś Avrama Davidsona?

Jest w kręgu zainteresowań, ale nie jestem w stanie przewidzieć na co ostatecznie się zdecyduję.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Asthariel » 29 września 2014, 23:46 - pn

Zapytany o możliwość wydania Half a King w Polsce, napisał Pan o ile wiem coś stylu "nie jesteśmy zainteresowani powieściami młodzieżowymi". Czy coś się zmieniło w tej kwestii, skoro Pozaświatowcy najwyraźniej sprzedali sie na tyle dobrze, że ukaże się wznowienie?
Asthariel
Czytacz

Asthariel pisze:Zapytany o możliwość wydania Half a King w Polsce, napisał Pan o ile wiem coś stylu "nie jesteśmy zainteresowani powieściami młodzieżowymi". Czy coś się zmieniło w tej kwestii, skoro Pozaświatowcy najwyraźniej sprzedali sie na tyle dobrze, że ukaże się wznowienie?

Nie sądzę, żeby to było jeszcze wolne. Agent napisał, że skoro nie ja, to ma kogoś innego. Po prostu wydawca się jeszcze nie objawił.

Jesteśmy zainteresowani powieściami młodzieżowymi, ale nie autora, który wystaje tylko trochę ponad przeciętność (sprzedażową) ze swoimi książkami dla dorosłych.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...