Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Postautor: Bajnor » 26 września 2014, 23:46 - pt

Zakupiłem dzisiaj nowe wydanie "Ucznia Skrytobójcy". Książka cudnie się prezentuje. Aż chce się już mieć całą kolekcję na półce :)
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: vanrad » 26 września 2014, 23:46 - pt

Cordwainer Smith!!! Jak faktycznie wyjdzie jeszcze Bradbury i Ellison, to ja z czystym sumieniem po lekturze mogę umierać :wink:
vanrad
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 26 września 2014, 23:46 - pt

Waldemar pisze:Czy w marcu nie miały się pojawić w serii Artefakty trzy tytuły?

Pełna wypowiedź powinna brzmieć... Znamy już 4 z 6 tytułów, które ukażą się w serii Artefakty w pierwszym półroczu 2015.

Bajnor pisze:Zakupiłem dzisiaj nowe wydanie "Ucznia Skrytobójcy". Książka cudnie się prezentuje. Aż chce się już mieć całą kolekcję na półce :)

:)

vanrad pisze:Cordwainer Smith!!! Jak faktycznie wyjdzie jeszcze Bradbury i Ellison, to ja z czystym sumieniem po lekturze mogę umierać :wink:

Zacznie się od Deathbird stories i na tym na pewno nie skończy :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Benson » 27 września 2014, 23:46 - sob

Na katedrze, w empiku i w arosie "Uczeń..." i "Wyprawa..." mają tylko okładkę twardą", a "Królewski skrytobójca" tylko miękką. To jakiś błąd czy faktycznie tak się to ukaże?
Benson
Przechodzień

Postautor: Kvas » 27 września 2014, 23:46 - sob

Wszystkie są w twardej i wszystkie przyszłe wydane także będą w twardej.
Kvas
Czytacz

Postautor: skorpion1011 » 27 września 2014, 23:46 - sob

Czy w planach Maga bliższych lub dalszych są "Terror" i "The Abominable" Dana Simmonsa?
"Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie."
Awatar użytkownika
skorpion1011
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 września 2014, 23:46 - sob

skorpion1011 pisze:Czy w planach Maga bliższych lub dalszych są "Terror" i "The Abominable" Dana Simmonsa?

Nie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Andrzej Miszkurka pisze:
skorpion1011 pisze:Czy w planach Maga bliższych lub dalszych są "Terror" i "The Abominable" Dana Simmonsa?

Nie.

No trudno, trzeba będzie zainwestować w angielskie wydanie, bo poza MAGiem nikt tych pozycji raczej nie wyda. Panie Andrzeju czy można wiedzieć, co jest tego przyczyną? Simmons chyba nieźle się sprzedaje, skoro planowane jest wznowienie cyklu"Hyperiona", "Olimpu" i "Ilionu". Po "The Abominable" i "Terrorze" spodziewane byłyby gorsze wyniki sprzedaży? "Terror" był już wydany(w średniej jakość, ale jednak), ale chyba nie zdobył wielkiej popularności, choć dla mnie jest dużo lepszą książką od "Trupiej Otuchy" i tak się zastanawiam jakie są kryteria wyboru poszczególnych pozycji, czy może chodzi też o prawa autorskie?
"Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie."
Awatar użytkownika
skorpion1011
Pisarczyk

Czyli "Black Hills" też raczej odpada?
Awatar użytkownika
skorpion1011
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 września 2014, 23:46 - sob

skorpion1011 pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Nie.

No trudno, trzeba będzie zainwestować w angielskie wydanie, bo poza MAGiem nikt tych pozycji raczej nie wyda. Panie Andrzeju czy można wiedzieć, co jest tego przyczyną? Simmons chyba nieźle się sprzedaje, skoro planowane jest wznowienie cyklu"Hyperiona", "Olimpu" i "Ilionu". Po "The Abominable" i "Terrorze" spodziewane byłyby gorsze wyniki sprzedaży? "Terror" był już wydany(w średniej jakość, ale jednak), ale chyba nie zdobył wielkiej popularności, choć dla mnie jest dużo lepszą książką od "Trupiej Otuchy" i tak się zastanawiam jakie są kryteria wyboru poszczególnych pozycji, czy może chodzi też o prawa autorskie?

Nie jesteśmy zainteresowani innymi książkami Simmonsa. To się nie zmieniło od poprzedniej rozmowy na ten temat.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: skorpion1011 » 28 września 2014, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Nie jesteśmy zainteresowani innymi książkami Simmonsa. To się nie zmieniło od poprzedniej rozmowy na ten temat.

Dziękuje za odpowiedź i przepraszam za marudzenie, ale nie wiedziałem że temat był poruszany(dopiero teraz znalazłem).
Awatar użytkownika
skorpion1011
Pisarczyk

Postautor: Kvas » 28 września 2014, 23:46 - ndz

Wydawnictwo widzę po miesiącach wydawania małych ilości książek przechodzi w tryb wydawania dużych ilości książek :P Wznowienia, nowości. Na styczeń łącznie już jest 9 pozycji. Do ubóstwa ludzi doprowadzicie :)
Kvas
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 28 września 2014, 23:46 - ndz

skorpion1011 pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Nie jesteśmy zainteresowani innymi książkami Simmonsa. To się nie zmieniło od poprzedniej rozmowy na ten temat.

Dziękuje za odpowiedź i przepraszam za marudzenie, ale nie wiedziałem że temat był poruszany(dopiero teraz znalazłem).

Czytelnicy, którym zależy, to nasz największy skarb. Marudzenie jest więc mile widziane.

Kvas pisze:Wydawnictwo widzę po miesiącach wydawania małych ilości książek przechodzi w tryb wydawania dużych ilości książek :P Wznowienia, nowości. Na styczeń łącznie już jest 9 pozycji. Do ubóstwa ludzi doprowadzicie :)

Obiecuję, że takie tempo nie grozi nam na dłuższą metę :). I przy okazji na potwierdzenie plan na luty i marzec.

LUTY
Ben Aaronovich Szepty pod ziemią
Joe Abercrombie Ostrze
Christopher Moore Sacre bleu
Robin Hobb Złocisty błazen
Amy Tintera Reset
Kate Griffin Rada mniejszości

MARZEC
John Brunner Stand on Zanzibar
Sheri Tepper Grass
Artefakty 3 (mam nadzieję, że za 2 tygodnie wszystko się wyjaśni)
Lauren Kate Upadli wydanie filmowe
Robin Hobb Przeznaczenie błazna
Neil Gaiman Trigger Warning
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: qtr » 28 września 2014, 23:46 - ndz

Panie Andrzeju,
Pisał Pan kiedyś w "szkicach" odnośnie możliwości ukazania się w MAGU trylogii "Oryks i Derkacz" Margaret Atwood oraz trzech tytułów Michaela Chabona (“Związek żydowskich policjantów”, “The Amazing Adventures of Kavalier & Clay” oraz “Gentlemen of the Road”).
Czy powyższe tytuły są nadal na liście zainteresowań wydawnictwa, czy zostały skreślone?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
qtr
Czytacz

Postautor: Procella » 28 września 2014, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:Neil Gaiman Trigger Warning

Jakiś czas temu była mowa o wstępnie planowanym dużym tomie zawierającym wszystkie dotąd wydane opowiadania Gaimana. Rozumiem, że wydanie "Trigger Warning" unieważnia tamen zamiar, względnie przesuwa go na odległą i bliżej nieokreśloną przyszłość?
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...