Robert E. Howard [Pytania do wydawnictwa]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Dhuaine » 18 maja 2006, 23:46 - czw

Średnio ciągnie mnie magiczny świat, w którym każda babka leci na brutalnego osiłka z mieczem, ewentualnie jej rola sprowadza się do mdlenia i bycia porwaną :P
Patrząc po moich półkach... Logo MAGa przewija się najczęściej. Mistrz Zagadek, Legendy Etshar, Królewscy Fechtmistrze, Szerer, Egaheer, Malazańska, Człowiek ze Słowem, Kusziel, Skrytobójca i Złotoskóry, Siódmy Miecz, Garrett, Ile-Rien, cykl barokowy... Większość z przedstawionych w nich światów, nawet ten przegięty z Siódmego Miecza, podobał mi się bardziej niż świat Conana. Wyjątkiem jest McKillip, ale ja jej po prostu nie lubię.
Kwestia gustu ;)
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Cloner » 19 maja 2006, 23:46 - pt

Dhuaine wcale mnie to nie dziwi że nie wciąga cie świat Conana w przecież jesteś kobietą i to jest zrozumiałe ale zdrugiej strony patrząc to Conan z Cymerii jest barnbarzyńcą herosem co na jego widok kobietą miękną kolana mdleją a co gorsza chcą być porywane ten świat jest okrutny gdzie nie ma miejsca dla słabeuszy walka na miecze wszechobecna magia tajemnicze rasy miasta poprostu klimat to jest wciągające tak jak napisłaś kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Cloner
Pisarczyk

Postautor: Adam1 » 19 maja 2006, 23:46 - pt

Obserwuję tę dyskusję od kilku dni i to ona skłoniła mnie by się tutaj zalogować - na to forum.

Dhuaine pisze:Średnio ciągnie mnie magiczny świat, w którym każda babka leci na brutalnego osiłka z mieczem, ewentualnie jej rola sprowadza się do mdlenia i bycia porwaną :P

Dhuaine, to nie tak. :)

Howard to dalece więcej niż tylko Era Hyboryjska (wypaczona przez filmy z Arnoldem S w roli głównej). :)

Howard to westerny (Jeździec Gromu), opowiadania grozy (Nie kopcie mi grobu), opowiadania inspirowane Lovecraftem (Przekleństwo Monolitu), cykl Solomona Kane'a, El Boraka, Dave'a Costigana.

I wiele wiele innych, jak np. powieść Almuric. :)

Dhuaine pisze:Patrząc po moich półkach... Logo MAGa przewija się najczęściej. Mistrz Zagadek, Legendy Etshar, Królewscy Fechtmistrze, Szerer, Egaheer, Malazańska, Człowiek ze Słowem, Kusziel, Skrytobójca i Złotoskóry, Siódmy Miecz, Garrett, Ile-Rien, cykl barokowy...

Ja z książek MAG-a posiadam:

1. Cykl Kearneya

2. Seana Russella dwie pierwsze cześci Wojny Łabędzi

3. Pierwsze części Kushiela, Bakkera i Eriksona.

Dhuaine pisze:Większość z przedstawionych w nich światów, nawet ten przegięty z Siódmego Miecza, podobał mi się bardziej niż świat Conana. Wyjątkiem jest McKillip, ale ja jej po prostu nie lubię.
Kwestia gustu ;)

Z gustem nie dyskutuję :)

Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Adam1
Wielki AQ

Poprzednia

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...