Ile można zarobić za napisanie książki? [Pytania do...]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Ile zarobileś za napisanie książki?

Czas głosowania minął 29 maja 2006, 23:46 - pn

100 do 500zl
1
20%
500 do 1000zl
0
Brak głosów
1000 do 5000zl
0
Brak głosów
5000 do 10000zl
0
Brak głosów
powyżej 10000zl
4
80%

Liczba głosów : 5

Ile można zarobić za napisanie książki? [Pytania do...]

Postautor: kamo05 » 29 kwietnia 2006, 23:46 - sob

jeżeli wydaleś już kiedyś jakąś książkę to proszę weź udzial w mojej ankiecie
kamo05
Przechodzień

Postautor: Icarium » 29 kwietnia 2006, 23:46 - sob

Ja zgarniam średnio 40 mln zielonych od wydawnictwa i drugie tyle od wytwórni filmowych, za prawa do ekranizacji.

Do tego dochodzą tantiemy za sprzedaż. 25% zysków ze sprzedaży idzie do mej kieszeni. Wszystkie moje powieści sprzedają się w setkach milionów egzemplarzy (popularniejsze od Biblii, Pottera i "Kodu Leonarda..." razem wziętych), więc kasa z tego konkretna.

A jeśli film na podstawie mej powieści staje się hitem kinowym (zawsze tak jest), dostaję słodziutki deser w postaci % od zysku wytwórni.
Awatar użytkownika
Icarium
Pisarczyk

Postautor: Lord Sidious » 29 kwietnia 2006, 23:46 - sob

No ja mam problem, bo mi za ostatnią powieść nie zwróciło się za tusz od drukarki. A wszystko przez piractwo książkowe.
Ale najlepiej zarabia się na ksiażkach religijnych i poradnikach, więc ostatnio piszę książkę poradnik do Windows Visty. Co prawda jeszcze go nie widziałem, ale ksiażka będzie dostępna na rynku przed systemem operacyjnym, więc sobie zarobię.
Najgorsze jest to, że gdyby nie podatki to byłbym w trzeciej grupie, bo zawsze VAT i inne doliczają. Chciałem się kłócić, że np. w poradnikach nie ma akcji, więc nie ma co dodawać, to mi w urzędzie zamiast VATu podatek od nieruchomości doliczyli :(.
Awatar użytkownika
Lord Sidious
Czytacz

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...