Czy można wydać książkę? [Pytania do wydawnictwa]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Auril » 05 maja 2006, 23:46 - pt

Achti pisze:Mam pytanie, mianowicie ja również pisze książkę. Wiem, że trzeba wysłać maszynopis, ale czy trzeba wysyłac od razu całość? Mam ograniczone mozliwości drukarskie i nie chciałbym drukowac wszystkiego na marne. Czy wydawnictwu starczy, gdy otrzymają np. 8-9 rozdziałów?

Achti, stary, witaj! :D
To zależy od wydawnictwa.

PS. Masz na myśli Valadilene? A wiesz, że nie powinieneś w takim razie tego nigdzie publikować? :twisted:
Awatar użytkownika
Auril
Pisarczyk

Postautor: Nina-Lazur » 24 maja 2006, 23:46 - śr

Właściwy format tekstu do tzw. standardowy maszynopis czyli 1800 znaków na stronie A4 czyli 60 znaków w wierszu i 30 linijek.

0o.... Próbowałam sobie sformatować pod ten standart swoje opowiadanie i wyszły mi literki jak z Elementarza! Nie rozumiem po co czciąnka ma być taka duża, a może mają być tak genialnie wilkie odstępy między wersami?

Tak wogóle witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forumm... ogólnie rzecz biorądz wogóle na jakimkolwiek forum^^, bo nigdzie dotąd się nie udzielałam, jestem dość niespołeczna (wyalienowana).
Awatar użytkownika
Nina-Lazur
Skryba

Postautor: Himura » 24 maja 2006, 23:46 - śr

Nina-Lazur pisze:Tak wogóle witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forumm... ogólnie rzecz biorądz wogóle na jakimkolwiek forum^^, bo nigdzie dotąd się nie udzielałam, jestem dość niespołeczna (wyalienowana).

Witam! Należy Cię więc odalienować! :wink:
Zapraszam do działu Powitań, który znajduje się tutaj!
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Auril » 25 maja 2006, 23:46 - czw

Nina-Lazur pisze:
Właściwy format tekstu do tzw. standardowy maszynopis czyli 1800 znaków na stronie A4 czyli 60 znaków w wierszu i 30 linijek.

0o.... Próbowałam sobie sformatować pod ten standart swoje opowiadanie i wyszły mi literki jak z Elementarza! Nie rozumiem po co czciąnka ma być taka duża, a może mają być tak genialnie wilkie odstępy między wersami?

Tak wogóle witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forumm... ogólnie rzecz biorądz wogóle na jakimkolwiek forum^^, bo nigdzie dotąd się nie udzielałam, jestem dość niespołeczna (wyalienowana).

A czy kiedyś wydrukowałaś jakiś tekst? Zobaczyłaś, jak te litery wyglądają? Są małe. A ktoś, kto dużo czyta, o wzrok musi dbać. Zresztą czytanie gęsto usianego maczku jest cierpieniem niewyobrażalnym... A jeżeli książka jest marna, to już w ogóle...
Awatar użytkownika
Auril
Pisarczyk

Postautor: Nina-Lazur » 26 maja 2006, 23:46 - pt

No może masz racje;], ale dodam, ża a i owszem drukowałam to i nie jeden raz w wersji która miała 44 strony (po sformatowaniu pod standart ma 96).
Awatar użytkownika
Nina-Lazur
Skryba

Poprzednia

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...