Czy można wydać książkę? [Pytania do wydawnictwa]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Anomandaris » 02 września 2005, 23:46 - pt

6 stronnicowe opowiadanie to sie wysyla do redakcji Nowej Fantastyki :]
Anomandaris
Czytacz

Postautor: Gość » 03 września 2005, 23:46 - sob

A można wiedzie co to za redakcja??
Gość

Postautor: Gość » 03 września 2005, 23:46 - sob

A można wiedzie co to za redakcja??
Gość

Postautor: Spriggana » 03 września 2005, 23:46 - sob

Anonymous pisze:A można wiedzie co to za redakcja??
Patrz http://www.fantastyka.pl/kontakt.htm i http://www.fantastyka.pl/uwaga_autorzy.htm.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Gość » 05 września 2005, 23:46 - pn

DziękI!Może cos z tego będzie!
Gość

Postautor: Silme » 08 listopada 2005, 23:46 - wt

Nie do końca rozumiem pytanie, to zazwyczaj wydawca płaci autorowi za możliwość opublikowania jego książki.
- zapewne wydawca płaci za możliwość wydania czyjejś książki pod warunkiem, że ta będzie dobra...(tak myślę), natomiast, jazeli ksiażka jest taka sobie, to chyba autor płaci za jej wydanie? Pewna znajoma wydała małą ksiażeczkę z wierszykami (ok. 20stron) i płaciła za to... czy to tylko taka pogłosła i tak naprawdę jej wiersze były wspaniałe i za to wydawca sam jej zapłacił? - to tylko przykład, nie mam na myśli wydawnictwa Mag.
A tak na marginesie, to chętnie prześle Wam krótką ksiażkę... (ok. 110stron A4). Prosiłabym o ocenienie jej i nawet jeśli coś sie nie spodoba, to odpowiedzcie mi na emaila. Czy może tak być? przyjmę każdą, nawet zlą wiadomość ;)
Pozdrawiam
Potrzeba wyobraźni, aby stworzyć coś pięknego
Silme
Przechodzień

Postautor: Gość » 09 grudnia 2005, 23:46 - pt

Boże skąd tacy się biorą, trochę logiki trochę wiedzy. Jaki sens ma płacenie wydawnictwu za to, że opublikuje twoją książkę? Chryste...

Zresztą ja domyślam się cóż to za książka, wtórna grafomania pierwszego sortu a'la "Kopyta klaskały w mroku" czy klona Harrego Pottera.
Gość

Postautor: Gość » 09 grudnia 2005, 23:46 - pt

Zresztą ja domyślam się cóż to za książka, wtórna grafomania pierwszego sortu a'la "Kopyta klaskały w mroku" czy klona Harrego Pottera.

Panie, Pan się nie śmiej, to pewno Eragon jakiś! Kolejny hit 15 latka anlfabety!
Gość

Postautor: Reiksha » 17 marca 2006, 23:46 - pt

Sorki, ale nie obrażajcie młodych autorów! To, że Paolini wydał książkę w wieku 15 lat i książka ta była jaka była, nie znaczy, że wszyscy piszą tak samo! Owszem, lubię fantastykę, ale cenię sobie oryginalność i staram się nie kopiować tego, co powtarzało się już setki razy w wielu innych powieściach. Lecz mówiąc szczerze, to uważam, że niewielu jeszcze pozostało na świecie niewykorzystanych pomysłów. Tak jak kiedyś ktoś powiedział- dobry pisarz, widząc opluty mur, nie pluje w sam środek, ale szuka miejsca najmniej oplutego :wink:

A tak poza tym, to jestem tu nowa i witam wszystkich :D
Po to walczę, aby żyć, po to żyję, aby śnić...
Awatar użytkownika
Reiksha
Przechodzień

Pytania do wydawnictwa

Postautor: Gość » 26 marca 2006, 23:46 - ndz

Mam kilka pytań do pana Andrzeja Miszkurki. Otóż pod linkiem

http://www.mag.com.pl/info_autorzy.php#pyt2

znajduje się informacja, że propozycje debiutów należy wysyłać tylko w formie wydrukowanej jako standartowy maszynopis. Pierwsze pytanie, jak wygląda taki "maszynopis"? Ja pisząc moje opowiadania używam czcionki Arial 13, z wyjustowaniem oraz odstępem półtora wiersza między linijkami, co daje nieco większą ilość wyrazów na stronie niż zalecane 1800 znaków. Pytanie drugie - w informacjach dla autorów podane jest, że "nikt nie czyta propozycji przysyłanych mailem", natomiast na forum, w odpowedzi na pytanie Kalriema napisał Pan, że może być forma elektroniczna. Czy więc mogę wysłać próbkę (pierwszy rozdział powieści) w załączniku e-mailowym mając nadzieję, że ktoś go przeczyta? I ostatnie pytanie - czy propozycje wydawnicze muszą być zupełnie "z szuflady"? Napisałem już kilka dłuższych opowiadań (co jakiś czas poddawane zresztą korekcie i poprawie), które publikuję na dwóch internetowych serwisach, czy miałyby one szanse zostać wydane, gdyby okazały się wystarczająco dobre? Dodam, że zebrały pozytywne opinie na obu serwisach. Za odpowedzi z góry dziękuję.
Gość

Postautor: Michał Mervet 12 » 11 kwietnia 2006, 23:46 - wt

Ja też mam pytanie. Mam pierwszy rozdział książki już napisany. Jest sprawdzany przez moją nauczycielkę języka polskiego, atakże przez nią i przez kilka osub oceniany. Nie spotkałem się jeszcze z wielkimi błędami i wszystkim ten rozdział się podobał. Czy jeżeli w takim razie chcę ją wydać w wydawnictwie MAG to mam przesłać ten pierwszy rozdział jako próbkę? Jeśli tak to w jaki sposób i jak i kiedy dostanę odpowiedz i ocene. I czy ten rozdział zostanie mi zwrócony? I czy ja mam ponosić jakieś koszty za wydanie tej książki czy będę miał z tego zyski (ile)? Proszę o szybką odpowiedź, bo to dla mnie naprawdę ważne.
Poszukuje szczegółowych info. o wydawaniu książek
Michał Mervet 12
Przechodzień

Postautor: Kalriem » 11 kwietnia 2006, 23:46 - wt

Michale, ktoś nad Tobą podał link, naucz się korzystać z dostępnych źródeł i korzystaj z opcji szukania.

1.Forma przesyłania tekstów.
Nikt nie czyta propozycji przesyłanych mailem. Po pierwsze, z obawy o zawirusowanie komputera, po drugie, czytanie z ekranu jest niewygodne, uciążliwe i męczące. ZAWSZE wysyłaj swoje teksty wydrukowane na papierze. Właściwy format tekstu do tzw. standardowy maszynopis czyli 1800 znaków na stronie A4 czyli 60 znaków w wierszu i 30 linijek. Tylko takie teksty będą miały szansę na przeczytanie. Nie załączaj płytek CD ani dyskietek. Z obawy przed wirusami komputerowymi nie otwieramy ani CD ani dyskietek otrzymanych z nieznanego źródła.
2.Wygląd tekstu.
Maszynopis powinien być schludny i zszyty lub zbindowany z ponumerowanymi stronami.
3.Kontakt do nadawcy.
Pamiętaj aby podać do siebie kontakt w maszynopisie. Nikt nie trzyma koperty, w której znajdował się tekst potencjalnego debiutanta. Zawsze albo na pierwszej stronie albo pod tekstem podaj swoje imię i nazwisko, adres korespondencyjny, nr telefonu nr komórki oraz koniecznie mail.
4.Rodzaj przesyłki.
Nie wysyłaj tekstu listami poleconymi. Najlepsza jest zwykła poczta. Włóż tekst do koperty A4 i wyślij listem zwykłym.
5.Adresowanie.
Pamiętaj, że w redakcjach pracuje wiele różnych ludzi, z których każda ma inny zakres odpowiedzialności. Nieskuteczne jest przesyłanie ksiązki osobie, która zajmuje się promocją. Twoja przesyłka zostanie z pewnością odłożona na półkę , gdzie pokryje się kurzem. Jeśli wyślesz przesyłkę bez podania konkretnej osoby, tylko adresując do wydawnictwa – nikt nie będzie wiedział komu ją dostarczyć. Pozostanie pewnie w recepcji lub w sekretariacie. Co robic? Należy zdobyć imię i nazwisko osoby, która decyduje w wydawnictwie o wyborze książek do druku. W wydawnictwie MAG jest to ANDRZEJ MISZKURKA
6.Adresowanie.
Zanim koperta będzie otwarta, podlega wstępnej selekcji. Napisz na kopercie czego dotyczy przesyłka np. Propozycja wydawnicza
7.Follow-up.
Nie czekaj na telefon lub maila z wydawnictwa. To tobie zależy na wydaniu książki, chyba że jesteś znany na rynku – ale wtedy nie czytałbyś tego tekstu. Dlatego, po tygodniu lub dwóch zadzwoń do wydawnictwa i porozmawiaj z osobą, do której wysłeś tekst. Jeśli otrzymasz odpowiedź negatywną, nie zrażaj się. Pracuj nad warsztatem, a przede wszystkim przeczytaj sobie rady dla początkujących pisarzy jakie w felietonach daje Feliks W. Kres. Znajdziesz je na stronie www.kres.mag.com.pl.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Gość » 21 kwietnia 2006, 23:46 - pt

Super, tylko pod tym likiem oraz w Twoim cytacie pisze tylko o tak zwanym standartowym maszynopisie i określeniu znaków na stronie i jednym wierszu...A jaka to czcionka, jaki odstęp między wierszami? Czy to jest jakoś określone, czy też mam metodą "prób i błędów" i podglądem statystyki w Wordzie ustalić sam czcionkę, wielkość, marginesy i tym podobne??
Gość

Postautor: Nightchill » 21 kwietnia 2006, 23:46 - pt

Właściwy format tekstu do tzw. standardowy maszynopis czyli 1800 znaków na stronie A4 czyli 60 znaków w wierszu i 30 linijek.

Program Word ma taką miłą opcję, która się nazywa statystyka wyrazów. Proponuję użyć.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Achti » 05 maja 2006, 23:46 - pt

Mam pytanie, mianowicie ja również pisze książkę. Wiem, że trzeba wysłać maszynopis, ale czy trzeba wysyłac od razu całość? Mam ograniczone mozliwości drukarskie i nie chciałbym drukowac wszystkiego na marne. Czy wydawnictwu starczy, gdy otrzymają np. 8-9 rozdziałów?
Achti
Przechodzień

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...