Czy można wydać książkę? [Pytania do wydawnictwa]

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Czy można wydać książkę? [Pytania do wydawnictwa]

Postautor: aneczka111 » 20 lipca 2005, 23:46 - śr

Jestem w trakcie pisania książki, co prawda wiele mi jeszcze zostało, ale jestem ciekawa czy jeżeli się Państwu spodoba będzie można ją wydać w tym wydawnictwie???
Sport i taniec to moje życie to moja pasja. Tak samo jak poezja i proza czy jest coś piękniejszego???
aneczka111
Przechodzień

Re: Czy można wydać książkę?

Postautor: Gość » 20 lipca 2005, 23:46 - śr

aneczka111 pisze:Jestem w trakcie pisania książki, co prawda wiele mi jeszcze zostało, ale jestem ciekawa czy jeżeli się Państwu spodoba będzie można ją wydać w tym wydawnictwie???

Właśnie, dołączam się do aneczki111 z pytaniem, czy jest możliwość wydania książki przez osobę 14-stoletnią???
Gość

ja tesh

Postautor: Gość » 21 lipca 2005, 23:46 - czw

ja tesh mam tyle lat :D
Gość

Postautor: Kalriem » 23 lipca 2005, 23:46 - sob

Wydaje mi sie ze moglaby byc taka mozliwosc - nawet nie chodzi mi tu o MAGau, ale u innych wydawnictw tez. Wiek nie ma tu znaczenia - wazna jest tresc napisanej ksiazki. Jesli jest dobra, to dlaczego by jej nie wydac? ;) Jasne, ze nie moge sie wypowiadac za MAGa, ale wydaje sie to logiczne.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Re: Czy można wydać książkę?

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 lipca 2005, 23:46 - sob

aneczka111 pisze:Jestem w trakcie pisania książki, co prawda wiele mi jeszcze zostało, ale jestem ciekawa czy jeżeli się Państwu spodoba będzie można ją wydać w tym wydawnictwie???

Oczywiście, że tak. Powodzenia :) .
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Kalriem » 23 lipca 2005, 23:46 - sob

A ja chcialabym sie dowiedziec - tak z czystej ciekawosci - ile trzeba czekac na odpowiedz ze strony wydawcy, jesli sie wysle taka prace i czy trzeba wyslac maszynopis, czy tez w wersji elektronicznej? A potem ile zajmuje czasu wydanie takiej ksiazki?
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Andrzej Miszkurka » 23 lipca 2005, 23:46 - sob

Jeśli coś nam się spodoba, szybko; w przeciwnym przypadku raczej nigdy (nie lubię przekazywać ludziom złych wiadomości).

Może być forma elektroniczna.

To zależy, od tego, ile będzie trwała jej redakcja i oczywiście od objetości, ale mniej więcej od pół roku do roku od momentu złożenia materiałów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Icarium » 25 lipca 2005, 23:46 - pn

Kalriem pisze:A ja chcialabym sie dowiedziec - tak z czystej ciekawosci - ile trzeba czekac na odpowiedz ze strony wydawcy, jesli sie wysle taka prace i czy trzeba wyslac maszynopis, czy tez w wersji elektronicznej? A potem ile zajmuje czasu wydanie takiej ksiazki?

http://www.mag.com.pl/info_autorzy.php#pyt2
Awatar użytkownika
Icarium
Pisarczyk

Postautor: Silva » 03 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Chciałabym jeszcze dowiedzieć się, ile kosztowałoby wydanie książki, dajmy na to, przeciętnej długości (ok. 100 tys. wyrazów) w tym wydawnictwie?
Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć
Silva
Przechodzień

Postautor: M.Przado » 04 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Chciałbym zapytać czy przy wysyłaniu ksiązki ( Co prawda na razie zostało mi jeszcze zbyt duzo by o tym choćby marzyć:P ) choćby w formie listowej, lepiej jest wydrukować ją normalnie, jedna strona na a4, czy też bardziej w formacie dostosowanym do ksiązki?
M.Przado

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 sierpnia 2005, 23:46 - ndz

Silva pisze:Chciałabym jeszcze dowiedzieć się, ile kosztowałoby wydanie książki, dajmy na to, przeciętnej długości (ok. 100 tys. wyrazów) w tym wydawnictwie?

Nie do końca rozumiem pytanie, to zazwyczaj wydawca płaci autorowi za możliwość opublikowania jego książki.

M.Przado pisze:Chciałbym zapytać czy przy wysyłaniu ksiązki ( Co prawda na razie zostało mi jeszcze zbyt duzo by o tym choćby marzyć:P ) choćby w formie listowej, lepiej jest wydrukować ją normalnie, jedna strona na a4, czy też bardziej w formacie dostosowanym do ksiązki?

Forma jest mniej ważna, istotne jest to, żeby książkę dało się czytać.

Pozdrawiam,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

wydać chcesz czy wydrukować?

Postautor: Xmen » 10 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Chyba chodziło o wydrukowanie to wtedy można wycenić ale to nie do wydawnictwa ale do drukarni i sama się martw jak i gdzie sprzedać to potem :roll:
Xmen

Postautor: Silva » 12 sierpnia 2005, 23:46 - pt

No, dzięki, chyba mi się coś pokręciło... :oops:
Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć
Silva
Przechodzień

pytanie

Postautor: Lord Sidious » 23 sierpnia 2005, 23:46 - wt

A mam pytanie, tak z czystej ciekawości, jak wygląda ta forma znormalizowana - czyli 60 x 30. Taki prawdziwy maszynopis to widziałem może z 20 lat temu :P. Dlatego po prostu ciekawi mnie jaką to niby jest czcionką (pewnie Courier jak myślę, bo inne są nierówne), jakiej wielkości i jakie odstępy między wierszami. No i z czego w ogóle coś takiego wynika, bo potem i tak chyba przetwarzacie Państwo dane w wersji elektronicznej, a nie z maszynopisu, choć mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Lord Sidious
Czytacz

Postautor: Gość » 28 sierpnia 2005, 23:46 - ndz

1.Mam już 270 stron A4 książki, pisanej na brudno(oczywiście myślę napsiać jeszcze ok. 100 stron.)Niestety na razie mam na komputerze tylko pierwszy rozdział. Czy mógłbym go przesłac do kogoś z wydawnictwa pocztą lub mailem by został oceniony?
2.Mam pewne, 6-stronicowe opowiadanie. Czy jest sens wysyłania go do wydawnictwa? Czy jeżeli byłoby dostatecznie dobe, mogłoby zostać opublikowane?
Gość

Następna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...