Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Moreni » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Ech, szkoda,że jedyna książka w tym zestawieniu, której zakup mnie interesuje ma jedną z najpaskudniejszych okładek, jakie w Magu widziałam od kilku ładnych lat.:( Już nawet ta filmowa paskuda do "Atlasu chmur" była ładniejsza...
Moreni
Pisarczyk

Postautor: frycu86 » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Moreni pisze:Ech, szkoda,że jedyna książka w tym zestawieniu, której zakup mnie interesuje ma jedną z najpaskudniejszych okładek, jakie w Magu widziałam od kilku ładnych lat.:( Już nawet ta filmowa paskuda do "Atlasu chmur" była ładniejsza...

Niestety, paskudna to mało powiedziane. Trzeba jednak przyznać, że pozostałe zdecydowanie na plus, szczególnie ucztowa "Droga serca".
frycu86
Przechodzień

Postautor: Kwiatek88 » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Kwiatek88
Przechodzień

Postautor: Rafael » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Rzeczywiście, zaraz pół internetu będzie o tym dyskutować. Nadal mnie to nie rusza.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Zgadza się :), ale okładki nie da się rzeczywiście wykorzystać na Sandersonie, więc wkrótce pokażemy nasze arcydzieło :). I premiera będzie 30 kwietnia, a nie w marcu.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Kat » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Mnie się bardzo podoba okładka "Żywego srebra". Uważam, że pasuje i do Stephensona i do książki :). Poprzednie wydanie "Zamętu" znaleźliśmy z mężem w księgarni w dziale religia :shock: ... Obecna okładka bardzo mnie kusi, by wymienić posiadany egzemplarz (-arze) na nowszy model ;).

Chciałam zapytać w sprawie Imajici - nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: wcześniej była wydana w dwóch książkach "Piąte dominium" i "Pojednanie" i obie te części znajdą się w postaci jednej książki w UW?

Szkoda, że Sanderson się przesunął, zdaje się, że Moore także, bo chyba nie wypadł zupełnie?... Ale i tak w planach jest mnóstwo Waszych książek, które po prostu muszę mieć ;).
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za to, że jesteście i wydajecie to, co wydajecie :)
Kat
Skryba

Kat pisze:Mnie się bardzo podoba okładka "Żywego srebra". Uważam, że pasuje i do Stephensona i do książki :). Poprzednie wydanie "Zamętu" znaleźliśmy z mężem w księgarni w dziale religia :shock: ... Obecna okładka bardzo mnie kusi, by wymienić posiadany egzemplarz (-arze) na nowszy model ;).

Chciałam zapytać w sprawie Imajici - nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: wcześniej była wydana w dwóch książkach "Piąte dominium" i "Pojednanie" i obie te części znajdą się w postaci jednej książki w UW?

Szkoda, że Sanderson się przesunął, zdaje się, że Moore także, bo chyba nie wypadł zupełnie?... Ale i tak w planach jest mnóstwo Waszych książek, które po prostu muszę mieć ;).
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za to, że jesteście i wydajecie to, co wydajecie :)

Tak. W jednym.

Do Sandersona musimy zrobić, niestety, swoją okładkę. I to potrwa. Tym bardziej, że zrobi ją dla nas ktoś nowy. Zobaczymy jak szybko nam pójdzie. A Moore będzie w okolicach maja czerwca.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: rumburak » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:Zgadza się :), ale okładki nie da się rzeczywiście wykorzystać na Sandersonie, więc wkrótce pokażemy nasze arcydzieło :). I premiera będzie 30 kwietnia, a nie w marcu.

Oby to nie było takie "arcydzieło", jak okładki "Siewcy wojny" albo "Rzek Londynu". :lol:
rumburak

Postautor: Procella » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Psychonauts pisze:Jakby ktoś chciał okładki do zapowiedzi :
Rzeki Londynu
http://ecsmedia.pl/c/rzeki-londynu-b-iext24715843.jpg

Chyba jednak kupię po angielsku :?
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

Postautor: Kat » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Ojej, to to będzie naprawdę imponujące wydanie UW... :lol:

Co do Sandersona, to nauczyłam się nie oceniać książki po okładce, bo w zasadzie chyba żadna z wydanych książek nie miała jej wg mnie uderzającej, za to zawartość podobała mi się bardzo - we wszystkich :D. Zresztą nie oszukujmy się - jest teraz moda na specyficzny typ okładek, które hm... zapewniają sprzedaż książek, które mimo ciekawej treści pewnie nie sprzedałyby się tak w innych, bardziej ambitnych, ale mniej modnych okładkach. Poza tym nabrałam takiego zaufania do Maga, że w zasadzie mogę kupować w ciemno, nawet jeśli okładka mnie odrzuca ;).
Kat
Skryba

Postautor: ASX76 » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Kat pisze:Mnie się bardzo podoba okładka "Żywego srebra". Uważam, że pasuje i do Stephensona i do książki :).

Poprzednie wydanie "Zamętu" znaleźliśmy z mężem w księgarni w dziale religia :shock: ...

1. A mi ta okładka się nie podoba, niestety. :? EDIT: Chociaż jeśli się dłużej poprzyglądać... Hmm... Ma w sobie coś... //mysli Chyba jednak się do niej przekonam. Pierwsze negatywne wrażenie to przez okładkę do "Droga serca" Harrisona, która mnie oczarowała. :)

2. Co do "szokujących" znalezisk z serii "książka w niewłaściwym dziale", widziałem niedawno w jednym z b-stockich Empików cykl "Twoja twarz jutro" J. Mariasa w dziale z Fantastyką. ;) Ciekawe, jaki ma to wpływ na sprzedaż. :roll:

3. Wyjdzie z tego niezły "grubasek". ;) Wszystkie książki z UW wychodzą w jednym tomie. Statystyka nie kłamie. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

ASX76 pisze:1. A mi ta okładka się nie podoba, niestety. :? EDIT: Chociaż jeśli się dłużej poprzyglądać... Hmm... Ma w sobie coś... //mysli Chyba jednak się do niej przekonam. Pierwsze negatywne wrażenie to przez okładkę do "Droga serca" Harrisona, która mnie oczarowała. :)

Wpatrz się jeszcze trochę w okładkę do "Rzek Lonynu". Może też się zakochasz :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Dada » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

ASX76 pisze:Wyjdzie z tego niezły "grubasek". ;) Wszystkie książki z UW wychodzą w jednym tomie. Statystyka nie kłamie. :P

A Valente?;)

Andrzej Miszkurka pisze:Wpatrz się jeszcze trochę w okładkę do "Rzek Lonynu". Może też się zakochasz :).

Swoją drogą - skąd ta okładka, tzn. decyzja o użyciu takiej właśnie? Widzi mi się to jako uderzanie w niefantastyczny target, tak?
Dada
Czytacz

Postautor: ASX76 » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Panie Andrzeju --> Nawet gdybym był innej płci, to na pewno nie... :wink:

Dada --> Co do Valente... Wyjątek potwierdza regułę. :wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Dada pisze:Swoją drogą - skąd ta okładka, tzn. decyzja o użyciu takiej właśnie? Widzi mi się to jako uderzanie w niefantastyczny target, tak?

Ogólnie rzecz biorąc oryginalne okładki są niesatysfakcjonujące; te z UK nie mają szans na naszym rynku. Okładek ze stoków pasujących do treści nie ma; może znalazłyby się do 1-2 książek, ale nie ośmiotomowej serii.

Na razie, prawdę mówiąc, żadna książka urban fantasy, nie tracąca paranormalem ani młodzieżówką nie zrobiła u nas wielkiej kariery. Dresdeny mimo oryginalnych, fantastycznych okładek sprzedają się słabiej niż UW. Trzeba próbować czegoś trochę innego albo dać sobie spokój z tą odmianą fantastyki.

Niefantastyczny target nawet jej nie zauważy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...