Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: ASX76 » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Tyle pozycji czeka na wydanie (szkice Pana Andrzeja "puchną w oczach"), a do tego wciąż dochodzą nowe, że najzwyczajniej szkoda czasu, miejsca i kasy na ponowne wykupywanie praw, druk..., na deficytowe tytuły, przy całym szacunku dla ich jakości.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: eddvard » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Shadowmage pisze:A skoro o niej mowa, to tak całkowicie hipotetycznie ile tytułów z tej listy miałoby szansę się w niej znaleźć?
http://fandsfblog.pl/post/75494670008

Tak, V. Pynchona ... to byłoby coś. Bardzo możliwe, że istnieje polskie tłumaczenie tej cegły - niejakiego Jacka Laskowskiego, bo jeśli nie, to do tłumaczenia potrzebny byłby jakiś supertłumacz :P A może jakaś seria pt. np. "Wstyd, że do tej pory nie wydano tego po polsku" :wink:
Awatar użytkownika
eddvard
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

eddvard pisze:
Shadowmage pisze:A skoro o niej mowa, to tak całkowicie hipotetycznie ile tytułów z tej listy miałoby szansę się w niej znaleźć?

Tak, V. Pynchona ... to byłoby coś. Bardzo możliwe, że istnieje polskie tłumaczenie tej cegły - niejakiego Jacka Laskowskiego, bo jeśli nie, to do tłumaczenia potrzebny byłby jakiś supertłumacz :P A może jakaś seria pt. np. "Wstyd, że do tej pory nie wydano tego po polsku" :wink:

Przekład to nie problem. Większość tłumaczy jest w naszym zasięgu. Jesteśmy, jednak spaleni w tej kwestii, bo zrezygnowaliśmy z wydania Against the Day. Inną kwestią jest to, że Pynchon ma już swojego nowego wydawcę. Andrzej Kuryłowicz pewnie konsekwentnie wyda wszystkie książki autora.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
eddvard pisze:

Przekład to nie problem. Większość tłumaczy jest w naszym zasięgu. Jesteśmy, jednak spaleni w tej kwestii, bo zrezygnowaliśmy z wydania Against the Day. Inną kwestią jest to, że Pynchon ma już swojego nowego wydawcę. Andrzej Kuryłowicz pewnie konsekwentnie wyda wszystkie książki autora.

Szkoda, bo wiekszosc okladek tego wydaniwctwa to koszmarki. Mam kilka ksiazek z tego wydawnictwa, glownie Mario Puzo i kilka Kingow, ale unikam ich ksiazek, jak tylko moge ;)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Sebek pisze:Szkoda, bo wiekszosc okladek tego wydaniwctwa to koszmarki. Mam kilka ksiazek z tego wydawnictwa, glownie Mario Puzo i kilka Kingow, ale unikam ich ksiazek, jak tylko moge ;)

Nie skomentuję, ale rzeczywiście koncepcja okładek Andrzeja ma już kilkanaście lat :). To ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony zmieniła się w tym czasie "estetyka" i należałoby coś poprawić, z drugiej, widać na pierwszy rzut oka, że to książki Kuryłowicza. Rozpoznawalność jest bardzo ważna.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Nathalie » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Wiadomo już, kiedy wydacie kolejne książki Jeaniene Frost? Były plany na luty zeszłego roku i nic...

I kompletnie wycofaliście się z Sherrilyn Kenyon?
Nathalie
Przechodzień

Nathalie pisze:Wiadomo już, kiedy wydacie kolejne książki Jeaniene Frost? Były plany na luty zeszłego roku i nic...

I kompletnie wycofaliście się z Sherrilyn Kenyon?

Nie wiadomo, ale założenie jest takie, że wydajemy 2 tomy w tym roku.

Kompletnie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: niuklik » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Behalior pisze:To już dobrze dobrze ... już wiem ,że nie pozostało nic innego tylko kraść z bibliotek :(
Można jeszcze poszukać w sieci albo w antykwariatach...
niuklik
Pisarczyk

Postautor: DS64 » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Shadowmage pisze:Poza tym trzeba trzymać kciuki za serię klasyki, bo tam pewnie trochę SF się ukaże.

A skoro o niej mowa, to tak całkowicie hipotetycznie ile tytułów z tej listy miałoby szansę się w niej znaleźć?

1. O jakiej serii klasyki mowa?
2. Wątpię w sprzedaż większość wymienionych w powyższym blogu tytułów :-(
DS64
Pisarczyk

DS64 pisze:

Ja też, dlatego większość tytułów z tej listy mnie nie interesuje :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
Sebek pisze:Szkoda, bo wiekszosc okladek tego wydaniwctwa to koszmarki. Mam kilka ksiazek z tego wydawnictwa, glownie Mario Puzo i kilka Kingow, ale unikam ich ksiazek, jak tylko moge ;)

Nie skomentuję, ale rzeczywiście koncepcja okładek Andrzeja ma już kilkanaście lat :). To ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony zmieniła się w tym czasie "estetyka" i należałoby coś poprawić, z drugiej, widać na pierwszy rzut oka, że to książki Kuryłowicza. Rozpoznawalność jest bardzo ważna.

;) Oczywiscie, zerozpoznawalnosc wazna, ale rowniez rozpoznawalne sa ksiazki Proszynskiego, czy Wasze. Mogliby popracowac rowniez nad skladem, bo "Cztery pory roku" Kinga nie da sie czytac...
Alez ja czekam na okladki nowego Harrisona i Barkera ;)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: grubshy » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
DS64 pisze:

A co interesuje, jesli to nie tajemnica?
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

grubshy pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
DS64 pisze:

A co interesuje, jesli to nie tajemnica?

Tytuły podamy dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się wejść w ten projekt i podpiszemy umowy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: woytec60 » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Witam wszystkich serdecznie

Zarejestrowałem się przed chwilą więc jeśli było to proszę o wyrozumiałość :)
Chciałbym mianowicie zapytać, na kiedy spodziewać się polskiego tłumaczenia książki "The Evolutionary Void" Petera F Hamiltona?
Pytam bo w od wydania poprzedniego tomu trochę już zeszło a cykl wypadałoby zakończyć.
Pozdrawiam
Wojtek
woytec60
Przechodzień

Postautor: niepco » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Będzie do wakacji. O ile niebo nie spadnie ekipie MAGa na głowy.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...