Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:...
Chabon to trudny temat. Bardzo lubię jego twórczość, ale poza "Związkiem" to nie nasz profil. Ciągle, jednak, o nim intensywnie myślę.
...

Chyba nie rozumiem. Wiem też, że to niezbyt fajne pytanie, ale po powyższej odpowiedzi nabrałem pewnych wątpliwości jaki właściwie jest ten profil? Przecież w MAGu pojawiają się książki przeróżne, w tym takie prawie zupełnie niefantastyczne (a przynajmniej dopuszczające taką możliwość interpretacji). Rozumiem, że opowiadania z wilkołakiem w tytule mogą budzić pewne.. hm... obiekcje, ale taki Summerland?

Summerland i opowiadania mnie nie interesują. Ogólnie wydałbym 2-3 pozycje i zapomniał. Z Simmonsem, Stephensonem czy Mitchellem jest inaczej. To mniej epizodyczne przyjaźnie. W każdym razie, jeśli zwolni się Związek, być może go kupimy i wydamy przy okazji Gentlemen of the Road i The Amazing Adventures of Kavalier & Clay.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Andrzeju,

czy coś z tego pojawi się w UW? :)
Charles Stross - Rule 34 i Wireless
Catherynne M. Valente - The Habitation of the Blessed
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: qtr » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Panie Andrzeju,

Andrzej Miszkurka pisze:W każdym razie, jeśli zwolni się Związek, być może go kupimy i wydamy przy okazji Gentlemen of the Road i The Amazing Adventures of Kavalier & Clay.
To bardzo przyjemna perspektywa.

I jeszcze kilka niezobowiązujących pytań:
1) Czy dynamika sprzedaży "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" wskazuje na to, iż można liczyć na twardą oprawę?
2) Czy interesują Pana inne książki Vandermeera, w szczególności "Miasto szaleńców i świętych" w kontekście dopełnienia cyklu w UW oraz "Southern Reach Trilogy"?
3) Kiedyś była mowa o ewentualnym pojawieniu się w MAGU trylogii „Oryks i Derkacz" Margaret Atwood - czy to jest nadal aktualne?
qtr
Czytacz

Ciacho pisze:Andrzeju,

czy coś z tego pojawi się w UW? :)
Charles Stross - Rule 34 i Wireless
Catherynne M. Valente - The Habitation of the Blessed

Nie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

qtr pisze:Panie Andrzeju,

Andrzej Miszkurka pisze:W każdym razie, jeśli zwolni się Związek, być może go kupimy i wydamy przy okazji Gentlemen of the Road i The Amazing Adventures of Kavalier & Clay.
To bardzo przyjemna perspektywa.

I jeszcze kilka niezobowiązujących pytań:
1) Czy dynamika sprzedaży "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" wskazuje na to, iż można liczyć na twardą oprawę?
2) Czy interesują Pana inne książki Vandermeera, w szczególności "Miasto szaleńców i świętych" w kontekście dopełnienia cyklu w UW oraz "Southern Reach Trilogy"?
3) Kiedyś była mowa o ewentualnym pojawieniu się w MAGU trylogii „Oryks i Derkacz" Margaret Atwood - czy to jest nadal aktualne?

Nie w tym roku.
Nad "Miastem" można się ewentualnie zastanowić, ale nie wiem czy prawa są już wolne. Inne rzeczy mnie nie interesują.
W przypadku Atwood trzeba poczekać, aż wygasną prawa do "Roku potopu". Wtedy zobaczymy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: AgataED » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Panie Andrzeju,

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest nie na miejscu, ale przekopałam stronę wydawnictwa, forum i internet, i wciąż nic.

Interesuje mnie sytuacja z powieścią Catherine Banner 'Eyes of the King'. Agentka autorki poinformowała mnie, że pierwsza część cyklu została wydana po polsku przez Wydawnictwo Mag, jednak nie mogę nigdzie znaleźć ani książki, ani żadnych zapowiedzi czy informacji na ten temat na stronie wydawnictwa, ani na portalach typu Empik czy Merlin.

Czy 'Eyes of the King' faktycznie została wydana lub jest w planach?
AgataED
Przechodzień

Postautor: eddvard » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Przy okazji ewentualnego polskiego wydania Kavalier & Clay warto by się postarać o wzbogacenie go o tzw. Untold Tales of Kavalier & Clay. W sumie cztery dodatkowe teksty, a wydanie nie miałoby wtedy sobie równych na świecie :roll:
Awatar użytkownika
eddvard
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

AgataED pisze:Panie Andrzeju,

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest nie na miejscu, ale przekopałam stronę wydawnictwa, forum i internet, i wciąż nic.

Interesuje mnie sytuacja z powieścią Catherine Banner 'Eyes of the King'. Agentka autorki poinformowała mnie, że pierwsza część cyklu została wydana po polsku przez Wydawnictwo Mag, jednak nie mogę nigdzie znaleźć ani książki, ani żadnych zapowiedzi czy informacji na ten temat na stronie wydawnictwa, ani na portalach typu Empik czy Merlin.

Czy 'Eyes of the King' faktycznie została wydana lub jest w planach?

Kupiliśmy prawa do pierwszego tomu serii w 2005 albo 2006 roku, jeszcze przed publikacją książki na zachodzie i ostatecznie nie wydaliśmy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Shadowmage » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

A z innej beczki czy tylko mi zaczęła się wykrzaczać strona główna Maga i kilka działów?
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Spriggana » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

Nie tylko. Wygląda jakby został szkielet strony, ale zeżarło część zawartości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: niepco » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

I wycięło wszystkie Zapowiedzi :D
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Sebek » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

niepco pisze:I wycięło wszystkie Zapowiedzi :D

Wycielo juz wczoraj ;)

Panie Andrzeju, kiedy bedzie mozna rzucic okiem na okladke "Imajici"? Bedzie to wydanie w twardej, czy miekkiej oprawie?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Krzysiek » 30 stycznia 2014, 23:46 - czw

O ile dobrze zrozumiałem to ma być przecież wydane w ramach UW.

Andrzej Miszkurka pisze:
Ciacho pisze:Wiadomo już co to (poza Wattsem) będą za pozycje, czy szukacie? : )

Wiadomo, ale nie napiszę :).

A właściwie coś napiszę :).

Sebek pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Skoro już jesteśmy przy UW, mój ukochany prezes zgodził się na jeszcze 4 pozycje w tym roku (poza Harrisonem). Za co bardzo mu dziękuję. Gdyby nie on, zaistnienie tej serii nie byłoby możliwe.

Znakomita wiadomosc, Panie Andrzeju, czyli szanse na "Ksiegi krwi" Barkera w tym roku, znacznie teraz wzrosly? ;)

Tak, będzie pierwszy omnibus i Imajica również.

Ostatni tytuł i autor, to rzecz, o której nigdy nie wspominałem.

Czyli 2x Barker, Watts, Harrison i tajemnica ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: niepco » 31 stycznia 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Monya pisze:Dziś wydano ostatnią styczniową zapowiedź. Kiedy pojawią się zapowiedzi na luty i marzec?

Na luty dziś. Na marzec do 30. Czekamy jeszcze na 2 okładki.

Czy owe 2 okładki dotarły? Możemy liczyć na marcowe zapowiedzi w najbliższym czasie?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Dada » 31 stycznia 2014, 23:46 - pt

Jak na razie to cały dział ZAPOWIEDZI nie dotarł ;-)
Dada
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...