Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Oriongry » 27 stycznia 2014, 23:46 - pn

Ze sporym zainteresowaniem przeczytałem pytanie/odpowiedź do/od p. Andrzeja dotyczące możliwości wydania mojego ulubionego autora tj. Gene Wolfe'a. I chociaż na razie taka możliwość wydaje się niestety mało prawdopodobna, to nie zrażony tym upomnę się o brakujące zamknięcie, btw któreż to z kolei ;-(cyklu Latro - "Soldier of Sidon" Oczywiście zbiory opowiadań też byłyby mile widziane... "Pokój" właśnie zamówiłem i już się cieszę z tego powodu ;-P
Kilkuletnia lektura forum MAGa utrzymuje mnie w przekonaniu, że takie powroty do odrzuconych wcześniej autorów/książek miały już miejsce...cóż jak mówią nadzieja umiera ostatnia.
W podobnej zupełnie kwestii chciałbym również zapytać o możliwość druku obiecywanego kiedyś (potem zrezygnowano z tego) prequela do "Kodeksu Deepgate" Alana Campbella tj. książki "Lye street "
Pan Campbell pisze tak, jak pisałby dziś pan Wolfe - takie jest moje głębokie przekonanie. Jest to po prostu świetne. Nie wiem jak wygląda sprawa z nowym cyklem "Gravedigger Chronicles". Czy coś jest Pan w stanie powiedzieć na ten temat, Panie Andrzeju?
Oriongry

Postautor: Adon » 28 stycznia 2014, 23:46 - wt

Z trochę mniej ambitnych rzeczy - będzie może dodruk "Na krawędzi cienia" w twardej? Nigdzie tego dostać się nie da.
Adon
Pisarczyk

Postautor: Sebek » 28 stycznia 2014, 23:46 - wt

Jest szansa na wiecej Jeffrey'a Thomasa w UW?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Krzysiek » 28 stycznia 2014, 23:46 - wt

Czy Gaiman znów będzie z czasową wyłącznością dla Empiku ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: vanrad » 28 stycznia 2014, 23:46 - wt

Thomas mógłby dostac kolejną szansę, ale pod warunkiem, że ma coś lepszego niż Listy z Hadesu. Punktown było OK, ale to i tak najsłabsza pozycja w UW.
Ja liczę na Ligottiego w UW.
vanrad
Skryba

Postautor: eddvard » 28 stycznia 2014, 23:46 - wt

Seria pytań do ... :wink:

Czy jest szansa na coś z tych rzeczy:

- "The Violent Century" Tidhara,
- "Dreams and Shadows" Cargilla,
- "The Amazing Adventures of Kavalier and Clay" Chabona

?

No i jak się sprawy mają ze wznowieniem cyklu barokowego Stephensona? Ma być, a ciągle nie ma :wink:

Aha, i jeszcze "The Separation" Priesta. Będzie to w ogóle?
Awatar użytkownika
eddvard
Czytacz

Postautor: Lord pro traktor » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Thomas mógłby dostac kolejną szansę, ale pod warunkiem, że ma coś lepszego niż Listy z Hadesu. Punktown było OK, ale to i tak najsłabsza pozycja w UW.

uwazam ze bylo wlasnie odwrotnie. 'listy z hadesu' mialy nastroj i nawet momentami pokusily sie o oryginalnosc, a 'punktown' to zabawa chlopcow w potwory i przede wszystkim odgrzewane kluski jakich pelno w kazdym zbiorze opowiadan sf od czasow 'niebezpiecznych wizji'.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Postautor: Typical_troll » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

vanrad pisze:Thomas mógłby dostac kolejną szansę, ale pod warunkiem, że ma coś lepszego niż Listy z Hadesu. Punktown było OK, ale to i tak najsłabsza pozycja w UW.
...

Całkowicie się nie zgadzam. Listy ... są całkiem niezłe, a opowiadania przeciętne.

Lord pro traktor pisze:...
uwazam ze bylo wlasnie odwrotnie. 'listy z hadesu' mialy nastroj i nawet momentami pokusily sie o oryginalnosc, a 'punktown' to zabawa chlopcow w potwory i przede wszystkim odgrzewane kluski jakich pelno w kazdym zbiorze opowiadan sf od czasow 'niebezpiecznych wizji'.

:!: :)
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Oriongry pisze:W podobnej zupełnie kwestii chciałbym również zapytać o możliwość druku obiecywanego kiedyś (potem zrezygnowano z tego) prequela do "Kodeksu Deepgate" Alana Campbella tj. książki "Lye street "
Pan Campbell pisze tak, jak pisałby dziś pan Wolfe - takie jest moje głębokie przekonanie. Jest to po prostu świetne. Nie wiem jak wygląda sprawa z nowym cyklem "Gravedigger Chronicles". Czy coś jest Pan w stanie powiedzieć na ten temat, Panie Andrzeju?

Niestety, nie wydamy więcej książek Campbella.

Adon pisze:Z trochę mniej ambitnych rzeczy - będzie może dodruk "Na krawędzi cienia" w twardej? Nigdzie tego dostać się nie da.

W marcu.

Sebek pisze:Jest szansa na wiecej Jeffrey'a Thomasa w UW?

Nie

Krzysiek pisze:Czy Gaiman znów będzie z czasową wyłącznością dla Empiku ?

Nie

eddvard pisze:Seria pytań do ... :wink:

Czy jest szansa na coś z tych rzeczy:

- "The Violent Century" Tidhara,
- "Dreams and Shadows" Cargilla,
- "The Amazing Adventures of Kavalier and Clay" Chabona

?

No i jak się sprawy mają ze wznowieniem cyklu barokowego Stephensona? Ma być, a ciągle nie ma :wink:

Aha, i jeszcze "The Separation" Priesta. Będzie to w ogóle?

Tidhar ma sznsę.
"Dreams and Shadows" Cargilla nie. Wystarczy nam Butcher i Aaronovich lub Gaiman.
Chabon to trudny temat. Bardzo lubię jego twórczość, ale poza "Związkiem" to nie nasz profil. Ciągle, jednak, o nim intensywnie myślę.

"Żywe" będzie w marcu. W tym tygodniu powinno pojawić się w zapowiedziach.

Będzie. I nie tylko Separation, ale wszystko w następnym roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: robbirob » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:

Nie

Szkoda, wielka szkoda. To nawet nie jest kwestia, żeby wyszedł w UW, tylko, żeby w ogóle coś nowego tego autora się ukazało.

I pytanie odnośnie "Brasyl": wyjdzie w tym, czy w przyszłym roku?
robbirob
Pisarczyk

robbirob pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Nie

Szkoda, wielka szkoda. To nawet nie jest kwestia, żeby wyszedł w UW, tylko, żeby w ogóle coś nowego tego autora się ukazało.

I pytanie odnośnie "Brasyl": wyjdzie w tym, czy w przyszłym roku?

Poza UW nie ma sensu. Polegnie strasznie. A UW jest zawalona. W kolejce czeka ze 20 tytułów i nie chce na razie jej wydłużać.

Styczeń 2014. Wojtek Próchniewicz musi uporać się najpierw z Wattsem :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Aurora81 » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

To chyba tutaj powinnam zadać pytanie o Trylogię Kusziela...

Czy w najbliższych planach wydawnictwa jest przekład i wydanie dalszych części Trylogii Kusziela J.Carey, chodzi oczywiście o Kushiel's Justice oraz Kushiel's Mercy.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Aurora81
Przechodzień

Aurora81 pisze:To chyba tutaj powinnam zadać pytanie o Trylogię Kusziela...

Czy w najbliższych planach wydawnictwa jest przekład i wydanie dalszych części Trylogii Kusziela J.Carey, chodzi oczywiście o Kushiel's Justice oraz Kushiel's Mercy.

Już odpowiedziałem w tamtym temacie :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:...
Chabon to trudny temat. Bardzo lubię jego twórczość, ale poza "Związkiem" to nie nasz profil. Ciągle, jednak, o nim intensywnie myślę.
...

Chyba nie rozumiem. Wiem też, że to niezbyt fajne pytanie, ale po powyższej odpowiedzi nabrałem pewnych wątpliwości jaki właściwie jest ten profil? Przecież w MAGu pojawiają się książki przeróżne, w tym takie prawie zupełnie niefantastyczne (a przynajmniej dopuszczające taką możliwość interpretacji). Rozumiem, że opowiadania z wilkołakiem w tytule mogą budzić pewne.. hm... obiekcje, ale taki Summerland?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Aurora81 » 29 stycznia 2014, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
Aurora81 pisze:To chyba tutaj powinnam zadać pytanie o Trylogię Kusziela...

Już odpowiedziałem w tamtym temacie :).

Tak, dziękuję ślicznie :)
Awatar użytkownika
Aurora81
Przechodzień

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...