Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 maja 2014, 23:46 - pt

niepco pisze:
Andrzej Miszkurka na forum Katedry pisze:
W sumie jest aktualne. Tylko były inne priorytety wznowieniowe. Myślę, że w następnym roku wznowimy całą podstawową serię. Bez zbiorów opowiadań. W formatach jak Erikson.

Poza tym pewnie wydamy coś nowego Reynoldsa. Najprawdopodobniej House of Suns.

Reynolds w formacie Eriksona czy Simmons? Czy książki Reynoldsa nie są zbyt hmmm... małe objętościowo na taki format? (o ile mówimy o Eriksonie jednotomowym na miękko?).

Nowy Reynolds - świetna wiadomość, bez względu którą książkę wydacie. Mam nadzieję, że oprócz House of Suns zdecydujecie się też na nową trylogię.

Pisząc o zakończeniu Hamiltona miałeś na myśli pierwsze półrocze 2015 r.?

Reynolds. Większość jest objętościowo zbliżona do Ogrodów księżyca lub trochę większa. Po prostu stosowaliśmy małą czcionkę.

Tak. Pierwszą połowę następnego roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Bajnor » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Przyłączam się do gratulacji za piękne wydanie "Drogi Królów". Pamiętam, że wydanie kolejnych książek Sandersona miało być zależne o wyników sprzedaży "Drogi Królów". Moje pytanie więc brzmi: Czy można już stwierdzić, że książka ta sprzedaje się wystarczająco dobrze, by wydać kolejne części? Jeśli wyniki sprzedaży są wystarczająco dobre, to możemy w 2015 roku spodziewać się tomu drugiego "Words of Radiance"?

Edit: Pogubiłem się chyba jednak. Przez posty użytkowników Asmod i Ciacho całkiem zgłupiałem. "Słowa światłości" zapowiedziane na ten rok to "Words of Radiance", tak? Jeśli tak, to mojego pytania nie było, a moja radość jest przeogromna!
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Bajnor pisze:Przyłączam się do gratulacji za piękne wydanie "Drogi Królów". Pamiętam, że wydanie kolejnych książek Sandersona miało być zależne o wyników sprzedaży "Drogi Królów". Moje pytanie więc brzmi: Czy można już stwierdzić, że książka ta sprzedaje się wystarczająco dobrze, by wydać kolejne części? Jeśli wyniki sprzedaży są wystarczająco dobre, to możemy w 2015 roku spodziewać się tomu drugiego "Words of Radiance"?

Edit: Pogubiłem się chyba jednak. Przez posty użytkowników Asmod i Ciacho całkiem zgłupiałem. "Słowa światłości" zapowiedziane na ten rok to "Words of Radiance", tak? Jeśli tak, to mojego pytania nie było, a moja radość jest przeogromna!

Tak.
Różnica jest kolosalna. W ciągu 2 pierwszych tygodni sprzedaliśmy w EMPIKU prawie 3 x więcej Drogi królów niż Stopu prawa czy Siewcy burzy przez rok. W pierwszym tygodniu Sanderson załapał się na 27 miejsce topki ogólnej, w drugim na 21.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Sebek pisze:Panie Andrzeju,"Ksiegi krwi" beda w kolejnym roku?

Tak. Będzie przetłumaczona do końca lipca.

Widze, ze "Imajica" sprzedaje sie calkiem niezle. W tej chwili jest na 27 pozycji w kategorii fantastyki, wiec mam nadzieje, ze wydacie "Ksiegi krwi" na poczatku 2015. Trzymam kciuki za jeszcze lepsza sprzedaz, zeby MAG wydal wiecej pozycji Barkera ;)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Sebek pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Sebek pisze:Panie Andrzeju,"Ksiegi krwi" beda w kolejnym roku?

Tak. Będzie przetłumaczona do końca lipca.

Widze, ze "Imajica" sprzedaje sie calkiem niezle. W tej chwili jest na 27 pozycji w kategorii fantastyki, wiec mam nadzieje, ze wydacie "Ksiegi krwi" na poczatku 2015. Trzymam kciuki za jeszcze lepsza sprzedaz, zeby MAG wydal wiecej pozycji Barkera ;)

To nie ta lista. Na empik.com wystarczy kilkadziesiąt egzemplarzy, żeby zajść bardzo wysoko. Więc to o niczym nie świadczy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Pennywise » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Panie Andrzeju, co z Bakkerem? Przesunięty na 2015?
Pennywise
Przechodzień

Postautor: niepco » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Szczerze mówiąc, wizja wznowień Reynoldsa w formacie "eriksonowskim" jest dla mnie nieco niezrozumiała - chętnie poznam uzasadnienie - ale oczywiście narzekać nie będę. Co z tymi, którzy pragnęliby kupić tylko Migotliwą wstęgę ze względu na brak strony? Osobiście, zaakceptowałbym ten format gdyby w parze z nim szła twarda okładka, ale to nierealne nawet dla największego fantasty :D
Może nowy format (ale np. "cobleyowski") zarezerwować dla nowych pozycji Reynoldsa, a universum Przestrzeni objawienia wydać po staremu? Nie jestem specjalistą od sprzedaży książek, raczej ich "ofiarą", ale ciekawi mnie wpływ takiego czynnika jak format na sprzedaż. Mógłbyś nam to nieco przybliżyć?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Deepdelver » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:Siergiej Łukjanianko

Hmmmm, a nie wstyd trochę wydawać akurat teraz książek tego literackiego politruka?
Rozumiem, pecunia non olet, rynkiem książki rządzą twarde prawa pieniądza, ale segment fantastyki powinien być jednak ciut bardziej solidarny. Poglądy poglądami, biznes biznesem, ale wydawanie książek człowieka, który z własnej woli zapowiada żarliwie gotowość tropienia i szykanowania nieprawomyślnych kolegów po fachu jest kontrowersyjnym pomysłem. Ale, jak kiedyś pisał o wiele mądrzejszy od niego, czasami takie sprawy są kwestią smaku.
Deepdelver
Czytacz

Postautor: Helvi » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Kiedy dokładniej można się spodziewać Miasta Rajskiego Ognia C. Clare? Była chyba kiedyś mowa o czerwcu ale widzę że nie aktualne.
Helvi
Przechodzień

Pennywise pisze:Panie Andrzeju, co z Bakkerem? Przesunięty na 2015?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w moim pierwotnym poście. Będzie najszybciej jak się da.

niepco pisze:Szczerze mówiąc, wizja wznowień Reynoldsa w formacie "eriksonowskim" jest dla mnie nieco niezrozumiała - chętnie poznam uzasadnienie - ale oczywiście narzekać nie będę. Co z tymi, którzy pragnęliby kupić tylko Migotliwą wstęgę ze względu na brak strony? Osobiście, zaakceptowałbym ten format gdyby w parze z nim szła twarda okładka, ale to nierealne nawet dla największego fantasty :D
Może nowy format (ale np. "cobleyowski") zarezerwować dla nowych pozycji Reynoldsa, a universum Przestrzeni objawienia wydać po staremu? Nie jestem specjalistą od sprzedaży książek, raczej ich "ofiarą", ale ciekawi mnie wpływ takiego czynnika jak format na sprzedaż. Mógłbyś nam to nieco przybliżyć?

Jak to niezrozumiała? Przecież nie będę ich czytał? Potrzebuję jeszcze trochę książek w tym formacie, żeby półki się dobrze prezentowały :wink: .

Deepdelver pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Siergiej Łukjanianko

Hmmmm, a nie wstyd trochę wydawać akurat teraz książek tego literackiego politruka?
Rozumiem, pecunia non olet, rynkiem książki rządzą twarde prawa pieniądza, ale segment fantastyki powinien być jednak ciut bardziej solidarny. Poglądy poglądami, biznes biznesem, ale wydawanie książek człowieka, który z własnej woli zapowiada żarliwie gotowość tropienia i szykanowania nieprawomyślnych kolegów po fachu jest kontrowersyjnym pomysłem. Ale, jak kiedyś pisał o wiele mądrzejszy od niego, czasami takie sprawy są kwestią smaku.

Nie wstyd. Nie takie oryginalne sentencje wychodzą z ust rodzimych politruków, których nie brakuje również w naszym środowisku. Niektórzy są mi nawet bardzo bliscy, ale raczej im współczuję, niż potępiam. Oczywiście, jeśli patriotycznie nastawieni rodacy przestaną kupować benzynę/ropę z Rosji lub zakręcą sobie kuchenki z gazem, coś będę musiał z tym zrobić, bo inaczej rzeczywiście poczuję się zawstydzony :wink: .
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Helvi pisze:Kiedy dokładniej można się spodziewać Miasta Rajskiego Ognia C. Clare? Była chyba kiedyś mowa o czerwcu ale widzę że nie aktualne.

Albo pod koniec sierpnia, albo na początku września.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Deepdelver » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:Oczywiście, jeśli patriotycznie nastawieni rodacy przestaną kupować benzynę/ropę z Rosji lub zakręcą sobie kuchenki z gazem, coś będę musiał z tym zrobić, bo inaczej rzeczywiście poczuję się zawstydzony :wink: .

Bez obrazy, ale trąci tu sofizmatem. :)
Czym innym jest korzystanie z surowca pierwszej potrzeby, który i tak de facto niezależnie od marki pochodzi z jednego źródła (nasz pech, że rosyjskiego), a czym innym bezpośrednie napychanie kieszeni jakobinowi, który zgłasza się na ochotnika do reżimowego aparatu represji. Poglądy autor możne mieć różne - mądre i umiarkowane albo radykalne i mniej mądre (u pisarzy fantastycznych dominują te drugie, co nie przestaje mnie dziwić, bo to zazwyczaj inteligentni ludzie), może też nie życzyć by go tłumaczono na ten czy inny język albo pisać peany na rzecz swojego złotego cielca z Kremla, który mu usypuje piramidy z piasku. Ale jeśli domaga się represjonowania innych pisarzy tylko dlatego, że popełnili myślozbrodnię, to jest pospolitą gnidą, a taki robal zawsze człowieka ubrudzi - czy to przy ściskaniu dłoni, czy to przy przewracaniu kartek jego książki. Otrzeźwiający ostracyzm w tym przypadku jest naturalnym odruchem - skoro skutecznie omijano Dobraczyńskiego czy Żukrowskiego, to tym bardziej bez żalu można przejść obok twórczości Łukjanienki.
Deepdelver
Czytacz

Postautor: Yeowe » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Deepdelver pisze:Ale jeśli domaga się represjonowania innych pisarzy tylko dlatego, że popełnili myślozbrodnię, to jest pospolitą gnidą, a taki robal zawsze człowieka ubrudzi - czy to przy ściskaniu dłoni, czy to przy przewracaniu kartek jego książki. Otrzeźwiający ostracyzm w tym przypadku jest naturalnym odruchem

Całkowicie się zgadzam - jest pewna granica, za którą poglądy autora nie mogą być już oddzielone od jego twórczości.

Ale ja nie o tym.

Na serio nie da się innego formatu dla Reynoldsa? Przecież te miękookładkowe kolosy to jakiś koszmar. No dobrze, jeśli trzeba odpowiednio podbić cenę, żeby wydawnictwo wyszło na zero / nie straciło tak dużo to trudno, mogę z tym żyć. Ale nawet w takim przypadku można zastosować rozmiar hyperionowo-ślepowidzeniowy zamiast eriksonowego, żeby AŻ TAK wielkie to krówsko nie było. :cry:
Yeowe
Czytacz

Postautor: thelkaar » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Panie Andrzeju, "Sharps" Parker(a) można spodziewać się w 2015, czy też sprzedaż poprzednich tytułów nie była na tyle zadowalająca, by miało to sens? Z góry dziękuje za odpowiedź
thelkaar
Przechodzień

Postautor: Katka » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Nowa okładka Weeksa będzie jak w oryginale?

http://www.brentweeks.com/news/wp-conte ... Eye-HC.jpg
Katka
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...