Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Postautor: Rafael » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Świetnie, cieszy mnie Danielewski i kolejny Sanderson (przyłączam się do pochwał za wydanie Drogi Królów, bardzo mi się podoba). I mam pytanie odnośnie Esslemonta i Bacigalupiego - definitywnie wypadli z tego roku? Nie jestem zdziwiony Esslemontem (mimo, że strasznie bym się z niego ucieszył, gdyby został wydany jak najszybciej), ale myślałem, że może "The Water Knife" pojawi się w tym roku. W związku z tym są jakieś przybliżone plany, szkice co do tych dwóch autorów?
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: jachu » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Rafael pisze:Bacigalupiego - definitywnie wypadli z tego roku? (...) ale myślałem, że może "The Water Knife" pojawi się w tym roku. W związku z tym są jakieś przybliżone plany, szkice co do tych dwóch autorów?
Jak Bacigalupi ma wyjść w tym roku, skoro amerykańska premiera ma być w 2015? :mrgreen:
Awatar użytkownika
jachu
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Yeowe pisze:Na serio nie da się innego formatu dla Reynoldsa? Przecież te miękookładkowe kolosy to jakiś koszmar. No dobrze, jeśli trzeba odpowiednio podbić cenę, żeby wydawnictwo wyszło na zero / nie straciło tak dużo to trudno, mogę z tym żyć. Ale nawet w takim przypadku można zastosować rozmiar hyperionowo-ślepowidzeniowy zamiast eriksonowego, żeby AŻ TAK wielkie to krówsko nie było. :cry:

Być może się da.

thelkaar pisze:Panie Andrzeju, "Sharps" Parker(a) można spodziewać się w 2015, czy też sprzedaż poprzednich tytułów nie była na tyle zadowalająca, by miało to sens? Z góry dziękuje za odpowiedź

Tak. Pierwsza połówka.

Katka pisze:Nowa okładka Weeksa będzie jak w oryginale?

http://www.brentweeks.com/news/wp-conte ... Eye-HC.jpg

Tak jest.

Rafael pisze:Świetnie, cieszy mnie Danielewski i kolejny Sanderson (przyłączam się do pochwał za wydanie Drogi Królów, bardzo mi się podoba). I mam pytanie odnośnie Esslemonta i Bacigalupiego - definitywnie wypadli z tego roku? Nie jestem zdziwiony Esslemontem (mimo, że strasznie bym się z niego ucieszył, gdyby został wydany jak najszybciej), ale myślałem, że może "The Water Knife" pojawi się w tym roku. W związku z tym są jakieś przybliżone plany, szkice co do tych dwóch autorów?

O Water Knife już Jachu napisał powyżej. Esslemont trafi w wakacje do tłumaczenia. Już chyba jakiś czas temu pisałem, że wystartuje w następnym roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Yeowe » 16 maja 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Yeowe pisze:Na serio nie da się innego formatu dla Reynoldsa? Przecież te miękookładkowe kolosy to jakiś koszmar. No dobrze, jeśli trzeba odpowiednio podbić cenę, żeby wydawnictwo wyszło na zero / nie straciło tak dużo to trudno, mogę z tym żyć. Ale nawet w takim przypadku można zastosować rozmiar hyperionowo-ślepowidzeniowy zamiast eriksonowego, żeby AŻ TAK wielkie to krówsko nie było. :cry:

Być może się da.

Byłoby świetnie.
Yeowe
Czytacz

Postautor: Gildenlow » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Witam wszystkich serdecznie
Zapowiedzi wydawnictwa świetne, zwłaszcza nowe pozycje z UW, Cykl Barokowy i Dom z Liści. Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o wydaniu w formie elektronicznej Cyklu Barokowego. Kiedy te e-booki by się ukazały?
I czy wydawnictwo zamierza wydać Malazańską Eriksona w formie e-booków?
Gildenlow
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Gildenlow pisze:Witam wszystkich serdecznie
Zapowiedzi wydawnictwa świetne, zwłaszcza nowe pozycje z UW, Cykl Barokowy i Dom z Liści. Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o wydaniu w formie elektronicznej Cyklu Barokowego. Kiedy te e-booki by się ukazały?
I czy wydawnictwo zamierza wydać Malazańską Eriksona w formie e-booków?

Postaramy się z Malazańską.
Mam nadzieje, że Cykl Barokowy będzie można kupić w formie elektronicznej do wakacji.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: niuklik » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Panie Andrzeju, czy można się w najbliższym czasie spodziewać dodruku MKP Myto Ogarów z poprawionym blurbem?
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Gildenlow » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:Postaramy się z Malazańską.
Mam nadzieje, że Cykl Barokowy będzie można kupić w formie elektronicznej do wakacji.

Jeśli by miało się udać, to kiedy mniej więcej Erikson w formie elektronicznej by się ukazał?
Świetna wiadomość, niecierpliwie czekam :D
Gildenlow
Przechodzień

Postautor: niepco » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Skoro tak tu elektronicznie się zrobiło, to nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał (ponownie) o e-booki Reynoldsa. Jest zamiar? Warto byłoby, zwłaszcza że format nie gra roli... :D
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Typical_troll » 17 maja 2014, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:
Typical_troll pisze:Widzę, że biedny Esslemont zmarł długo oczekiwaną śmiercią. :(

To chyba raczej problem z pamięcią?

Dziękuję za sympatyczną odpowiedź, ale wbrew sugestii, to może jeszcze nie być Alzheimer.
Liczyłem po prostu na wzmiankę typu "a inne nieszczęsne kontynuacje jak np Esslemont, (....), ukażą się w następnym roku", która zresztą pojawiła się w późniejszej odpowiedzi na post kogoś innego.

Ale skoro już tak miło rozmawiamy, to chciałem jeszcze zapytać czy nie ma pan wpływu na obrzydliwą grafikę i kompletną nieczytelność nowej wersji forum?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

niepco pisze:Skoro tak tu elektronicznie się zrobiło, to nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał (ponownie) o e-booki Reynoldsa. Jest zamiar? Warto byłoby, zwłaszcza że format nie gra roli... :D

Nie będzie żadnych ebooków z Oriona. Nie jesteśmy w stanie zabezpieczać ebooków full drm, nawet, gdybyśmy chcieli.

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Typical_troll pisze:Ale skoro już tak miło rozmawiamy, to chciałem jeszcze zapytać czy nie ma pan wpływu na obrzydliwą grafikę i kompletną nieczytelność nowej wersji forum?

Nie mam.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Może to ja mam kłopoty z pamięcią, ale będę wywalał stąd posty nie na temat, dygresje, dyskusje itp.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Poprzednia

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...