Dwa pytania do wydawnictwa.

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Dwa pytania do wydawnictwa.

Postautor: Arachnofobia » 12 lipca 2009, 23:46 - ndz

Witam. Każdy tutaj zapewne czyta wręcz zanadto, więc od razu przeskoczę do szczegółów bez zbędnej 'rozmowy o pogodzie'

1. Piszę książkę ( O . O ) <-- zadziwiające rzekł czytający i zrobił takie oczy! --> pewnego dnia poznałem uzdolnioną manualnie dziewczynę, która podjęła się stworzenia dla mnie finezyjnej okładki. W końcu, po długim czasie, okładka została ukończona; imię, nazwisko, tytuł i wszystko co potrzebne, aby zachęcić przechodzącego obok księgarnianych półek czytelnika. I tutaj nasuwa mi się pytanie numer jeden, gdyż, jak niedawno zauważyłem, książka o takim samym tytule (wolałbym nie zdradzać) została już napisana przez pana Stanisława Przybyszewskiego. Oczywiście nie ma jakiegokolwiek powiązania tematycznego między owymi książkami, lecz czy wydanie drugiej książki o tym samym tytule będzie dozwolone? Bo wiadomo, zmiana tytułu nie byłaby trudna, gdyby nie ta piękna okładka nad którą koleżanka musiałaby zacząć pracę jeszcze raz.

2. Wyżej wymieniona książka nie jest jeszcze ukończona i tutaj nasuwa się pytanie numer dwa. Czy jest możliwość wysłania hmm... powiedzmy 100 kartek A4 do redakcji? Dokładniej chodzi mi o to, że na odpowiedź czeka się rok. Wysłałbym 100 kartek A4 + streszczenie tego co w powieści jeszcze się stanie (mam zaplanowane aż trzy tomy!) i po roku (myślę, że właśnie za rok zdołam ukończyć tom numer jeden), dostałbym odpowiedź:

a) super powieść, nie umiemy się doczekać na dalszą część. - dzięki temu zyskałbym rok czasu, gdyż jeśli faktycznie spodobałaby się państwu moja praca, to wysyłając resztę ominąłbym kolejny rok zwłoki i zostałbym obsłużony ekstra VIPowsko.

b) niestety, lecz nie przypadła nam do gustu pańska powieść. - dzięki temu zyskałbym rok czasu i mógłbym się zabrać za kolejną pracę, bo wiadomo, jeśli ktoś to kocha, to pisze całe życie.

Pytanie BONUS: czy w ogóle wydawnictwo MAG przyjmuje powieści młodych wydawców? W roku 2007 bodajże zostało to zawieszone, więc może naprodukowałem się nadaremno, choć i tak proszę o odpowiedź na pytanie numer 1, ot na przyszłość.
Arachnofobia
Przechodzień

Postautor: Kalriem » 12 lipca 2009, 23:46 - ndz

Nie sądzisz że gdyby coś się zmieniło i MAG chciałby otrzymywać książki od młodych pisarzy to zamieściliby to na swojej stronie głównej? Jeśli takiej informacji nie ma (a to niespodzianka!) to prawdopodobnie nadal nie chcą otrzymywać niczego związanego z twórczością nieznanych osób.
Poza tym, jeśli ktoś nadal ma wątpliwości to logicznym jest zrobić kilka kroków aby dowiedzieć się jaki jest stan faktyczny w tej kwestii. A musi zrobić tylko to:
1. wejść na stronę główną wydawnictwa MAG
2. odszukać maila do osoby zajmującej się takimi sprawami, a jeśli ktoś nie jest pewny czy dana osoba będzie władna podjąć jakąkolwiek decyzję, napisać na maila ogólnego - a nie pisać na forum, gdzie rzadko się zdarza, aby ktoś z wydawnictwa zaglądał do tego typu tematów
3. napisać tegoż maila na podany adres z zapytaniem odnośnie interesującej kwestii.

I tyle. I jeśli nie będzie odpowiedzi nawet i na maila to może być znak, że jednak wydawnictwo nie jest zainteresowane jakąkolwiek współpracą z nadawcą maila.

Temat zamykam.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...