Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.3.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

mec pisze:Ja kupowałem w Empiku i tez takie atrakcje przy Hyperionach mam, dodatkowe zdublowane około 60 stron wstawione w pewnym miejscu ... innym razem coś poprzestawiane ...
Natomiast w Welinie (tez księgarnia) mam za to poprzestawiane kartki (kilkanaście), są źle wydrukowane z jednej strony 20 z drugiej 45 i poprzestawiane, ale wszystkie numery są , zresztą akcja w Welinie jest tak poszatkowana , że czytając na początku nie zauważyłem tego defektu
Generalnie coś z drukiem twardooprawowych było nie tak, ale w nowszych pozycjach Maga jest już u mnie okey, był jakis problem i chyba go już zauważono.

To nie ma nic wspólnego z problemami z drukiem. Po prostu zawsze, w niemal każdej książce, trafia się kilkadziesiąt egzemplarzy z poprzestawianymi/zadrukowanymi stronami. Jest nawet norma, która mówi jaki % nakładu może być "uszkodzony", ale nie jest to żaden problem... Wystarczy tylko przesłać do nas zerwaną okładkę i podać adres zwrotny i wszystko załatwimy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Alia » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

rain pisze:Kupuje sporo ksiazek od sklepow na allegro i ostatnio nabylem min. "Upadek Hyperiona" niestety ksiazka jest blednie wydrukowana (pod koniec jest sporo poprzestawianych stron, mozliwe ze kilku brakuje) oczywiscie sprzedawca ignoruje moje maile z prosbami o wymiane :) W zwiazku z tym mam pytanie czy nie ma ryzyka ze na allegro trafiaja ksiazki niepelnowartosciowe (np takie ktore nie przeszly kontroli jakosci ze wzgledu na bledy w wydruku)? Pytam bo mam zamiar kupic jeszcze wiele pozycji maga na allegro ale nie chcialbym ryzykowac ze dostane uszkodzone ksiazki a ceny sa czasami podejrzanie niskie.

Napiszę tak - jakiś czas temu czytałam w prasie artykuł na temat tego, jak są oszukiwani wydawcy popularnych książek (chodziło tam o bestsellery w rodzaju Chmielewskiej czy Kalicińskiej, ale zasada jest podobna). Otóż w wypadku błędów w druku wydawnictwo informowano o zniszczeniu błędnego nakładu, a tymczasem pracownicy drukarni wynosili te egzemplarze i rozprowadzali na allegro lub przez ulicznych sprzedawców. Czasem też pracownicy drukarni po godzinach drukowali dodatkowe egzemplarze na prasach, poza oficjalnym nakładem.
Innymi słowy - jeśli trafisz na allegro na sprzedawcę, który oferuje mnóstwo niedawno wydanych książek określanych jako "nowe" i "nieczytane" za podejrzanie niską cenę, istnieje możliwość, że to egzemplarze, które oficjalnie nie istnieją.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: MadMill » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

Jeśli chodzi o Empik i macie paragon z niego, to książkę można w każdym saloniku od ręki wymienić.
MadMill
Bezimenny

Postautor: rain » 04 stycznia 2010, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
mec pisze:Ja kupowałem w Empiku i tez takie atrakcje przy Hyperionach mam, dodatkowe zdublowane około 60 stron wstawione w pewnym miejscu ... innym razem coś poprzestawiane ...
Natomiast w Welinie (tez księgarnia) mam za to poprzestawiane kartki (kilkanaście), są źle wydrukowane z jednej strony 20 z drugiej 45 i poprzestawiane, ale wszystkie numery są , zresztą akcja w Welinie jest tak poszatkowana , że czytając na początku nie zauważyłem tego defektu
Generalnie coś z drukiem twardooprawowych było nie tak, ale w nowszych pozycjach Maga jest już u mnie okey, był jakis problem i chyba go już zauważono.

To nie ma nic wspólnego z problemami z drukiem. Po prostu zawsze, w niemal każdej książce, trafia się kilkadziesiąt egzemplarzy z poprzestawianymi/zadrukowanymi stronami. Jest nawet norma, która mówi jaki % nakładu może być "uszkodzony", ale nie jest to żaden problem... Wystarczy tylko przesłać do nas zerwaną okładkę i podać adres zwrotny i wszystko załatwimy.

Dziekuje za informacje, mi nie zalezy na wymianie, po prostu chcialem wiedziec czy ksiazki ktore ze wzgledu na bledy powinny zostac zniszczone nie trafiaja w podejrzany sposob na allegro.

:arrow: Halabardnik
Jestem przekonany ze Mag zarabia na ksiazkach sprzedawanych na allegro w koncu wiekszosc ksiazek wystawiaja tam ksiegarnie posiadajace swoje oddzialy w roznych miastach. Ceny maja czesto nizsze o 20-30 procent od Empikowych ale wynika to pewnie z faktu ze Empik nie ma realnej konkurencji i nie musi walczyc o klienta niska cena.
rain
Przechodzień

Postautor: utrivv » 05 stycznia 2010, 23:46 - wt

A w jakiej to dziedzinie Empik nie ma konkurencji?
Na pewno nie w sprzedarzy książek bo tych w Empiku od dawna już nie ma. Pracuję obok Empiku więc za każdym razem jak głupi lecę tam w poszukiwaniu czegoś fajnego i za każdym razem okazuje się że:
a) Jeszcze nei ma
b) jest ale w magazynie nei zdązyli wyjąć proszę przyjść za tydzień
c) już nie ma i na razie nie będzie
Większość książek kupuję via internet lub w księgarni Matras która jest świetnei zaopatrzona i mają tam nowości.
Dość fajny jest też Traffic Club ale nigdy nikt nie potrafi tam nieczego znaleść a stwierdzenie - jest gdzieś na terenie nie jest dla mnie zachęcające.
:)
sorry za przydługi wywód.
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Halabardnik » 05 stycznia 2010, 23:46 - wt

Osobiscie uwielbiam Traffic, ale to dlatego, ze rzadko przychodze tam z konkretnym pomylem na ksiazke. Po prostu wlaze miedzy regaly, grzebie, szukam - i zawsze cos wynosze. Oczywiscie zaplaciwszy uprzednio :wink:.

H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: rain » 06 stycznia 2010, 23:46 - śr

:arrow: utrivv
Wszystkie problemy ktore wymieniles podejrzewam ze wynikaja glownie z winy pracownikow konkretnego salonu i nie maja wiele wspolnego z konkurencja. Wynikaja raczej z niskich wymagan przy rekrutacji i szybkiej rotacji pracownikow.
Sam napisales ze idziesz do Empiku i szukasz nowosci ktore mialy sie pojawic i tak robi naprawde duzo osob. Ja mieszkam w duzym miescie gdzie nie brakuje ksiegarni ale tez jezeli sie spodziewam czegos nowego to najpierw zagladam do Empiku. Nie bez znaczenia jest tez fakt ze salony to oni maja w najlepszych punktach i wchodzi sie do nich najczesciej przy okazji robienia innych zakupow. To ze czegos nie ma w danej chwili moze troche denerwuje ale i tak wiekszosc osob nie ma czasu na kupowanie przez internet czy wycieczki po ksiegarniach i bierze po prostu cos z tego co jest akurat dostepne.
Ok moze Empik nie jest bezkonkurencyjny ale wiekszosc duzych premier odbywa sie wlasnie tam i ciagle maja kolejki przy kasach czego nie spotykam ostatnio w ksiegarniach (to chyba znak czasow).
Zaznaczam ze juz od dawna nie kupuje w Empiku wole zamowic w Selkarze, kurier zawsze jest na drugi dzien i ksiazki nie
wygladaja tak jakby je ktos juz 2 razy przeczytal :).
rain
Przechodzień

Postautor: Spriggana » 06 stycznia 2010, 23:46 - śr

rain pisze:Ok moze Empik nie jest bezkonkurencyjny ale wiekszosc duzych premier odbywa sie wlasnie tam i ciagle maja kolejki przy kasach czego nie spotykam ostatnio w ksiegarniach (to chyba znak czasow).

Cóż, jeśli książka nie ma wyłączności w Empiku na początek sprzedaży to często dociera na półki później niż w innych księgarniach. Od kiedy zaś zaobserwowałam „promocję” na nowego Pratchetta w okresie takiej wyłączności polegającą na wzięciu ceny z sufitu i odjęciu od niej 20% tak, że otrzymywaliśmy cenę wydrukowaną na okładce to bardzo dokładnie oglądam ewentualne nabytki. A po nowości fantastyczne z gatunku „nie mogę czekać nawet pół dnia na kuriera” zazwyczaj udaję się do budki, w której są najszybciej, a dodatkowo często taniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Halabardnik » 06 stycznia 2010, 23:46 - śr

Prosze panstwa,

Wiem, ze nie jestem tu bez winy, ale proponuje koniec off-topicowania.

H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: grubshy » 06 stycznia 2010, 23:46 - śr

rain pisze:wole zamowic w Selkarze

Przyjmujemy Cie z ASX do mafii : )

Przepraszam Halabardniku - juz nie bede.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Himura » 15 stycznia 2010, 23:46 - pt

Dlaczego premierę "Krew nie woda" przesunięto na koniec marca? :cry: :cry: :cry:

Za to okładka najlepsza w serii :D
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Andrzej Miszkurka » 15 stycznia 2010, 23:46 - pt

Himura pisze:Dlaczego premierę "Krew nie woda" przesunięto na koniec marca? :cry: :cry: :cry:

Za to okładka najlepsza w serii :D

Nie jest tak strasznie :). Żeby zdążyć na poprzedni termin musielibyśmy sobie wypruć żyły (Paulina dużo chorowała), a tak zrobimy to na luzie.

Okładka rzeczywiście najlepsza (jestem bardzo zadowolony) i zmiana, jak najbardziej uzasadniona (zaczyna się nowa linia fabularna, a seria staje mroczniejsza i poważniejsza).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Himura » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

Zapowiada się, więc, najlepszy, jak do tej pory, tom. :D

Tak BTW to w zapowiedziach, które wczoraj "ujrzały światło dzienne" praktycznie wszystkie okładki stoją na bardzo wysokim poziomie (duża zmiana na lepsze, która zaczęła się już jakiś czas temu powoli przynosi efekty, choć oczywiście zdarzają się i wpadki vide "Opowieści sieroty" czy "Gromowładny") - a zwłaszcza ta do "Światła" choć i "Shriek" ma bardzo dobrą.

Liczę teraz na coś naprawdę extra dla polskiego wydania "Dust of dreams" Eriksona :D
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: niepco » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

Wśród smakowitych i ładnie zapowiadających się (okładki są rzeczywiście świetne) zapowiedzi na luty (Światło i Shriek - kaska już odłożona;-), umknęła mi okładka do Absolution Gap Reynoldsa, która jest zapewne identyczna jak w wydaniu oryginalnym. To niedopatrzenie webmastera zapewne? Bo podejrzewanie kolejnej obsuwy z terminem wydania byłoby z mojej strony bezczelnością, nieprawdaż?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

niepco pisze:Wśród smakowitych i ładnie zapowiadających się (okładki są rzeczywiście świetne) zapowiedzi na luty (Światło i Shriek - kaska już odłożona;-), umknęła mi okładka do Absolution Gap Reynoldsa, która jest zapewne identyczna jak w wydaniu oryginalnym. To niedopatrzenie webmastera zapewne? Bo podejrzewanie kolejnej obsuwy z terminem wydania byłoby z mojej strony bezczelnością, nieprawdaż?

Nie kupiliśmy okładki oryginalnej. I przesunęliśmy premierę Absolution Gap, ale moim skromnym zdaniem nie ma to nic wspólnego z bezczelnością. Książka będzie gotowa do druku najpóźniej do połowy marca i termin kwietniowy powinien być bezpieczny (pewnie będzie to pierwszy albo drugi tydzień kwietnia).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...