Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.3.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 13 grudnia 2009, 23:46 - ndz

Lord pro traktor pisze:UW jak dotad trzymala wysoki poziom a 'maszyna roznicowa' jest srednia. dlatego pytam czy warto.

Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią, ale doskonale zdaje sobie sprawę, dlaczego jest za taką uważana przez wielu fanów fantastyki. Z tego właśnie powodu trafiła przed laty do naszej oferty i teraz powraca.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Lord pro traktor » 13 grudnia 2009, 23:46 - ndz

bycie fanem fantastyki i krazace opinie nie maja tu nic do rzeczy (nawet nie wiedzialem ze taki poglad jest powszechny). mialem na mysli porownanie z tym co w UW do tej pory wydano i resztą tworczosci gibsona.
niech sobie bedzie bo ostatecznie nie jest to zla ksiazka. ale zaraz ja do UW?
choc wlasciwie to chyba rozumiem zamysl strategiczny :)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Lord pro traktor pisze:bycie fanem fantastyki i krazace opinie nie maja tu nic do rzeczy (nawet nie wiedzialem ze taki poglad jest powszechny). mialem na mysli porownanie z tym co w UW do tej pory wydano i resztą tworczosci gibsona.
niech sobie bedzie bo ostatecznie nie jest to zla ksiazka. ale zaraz ja do UW?
choc wlasciwie to chyba rozumiem zamysl strategiczny :)

Dla pewnych osób ta ksiązka jest wybitna, dla innych średnia i jeszcze innych słaba. Jej "obiektywna" jakość ma zwykle drugorzędne znaczenie, ponieważ o ocenie decydują "subiektywne" elementy, które są "po stronie" czytelnika, a większość czytelników nie dąży do obiektywizacji swoich odczuć.

Przeczytałem mnówstwo opini czytelników fantastyki (ten czynnik wbrew pozorom ma ogromne znaczenie) na temat Maszyny Różnicowej. Większość z nich była rozczarowana, a ja wiem dlaczego :wink: .
Andrzej Miszkurka
Redaktor

dlaczego? ciekawi mnie to. podejrzewam jakis banalny powod bo fani fantastyki maja zwykle bardzo schematyczne gusta ;)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Lord pro traktor pisze:dlaczego? ciekawi mnie to. podejrzewam jakis banalny powod bo fani fantastyki maja zwykle bardzo schematyczne gusta ;)

A dlaczego Lordzie Protektorze uważasz, że Maszyna jest książką średnią (o ile jeszcze pamiętasz, bo przecież ukazała się w Polsce 12 lat temu, a na zachodzie jeszcze dawniej)?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

wiedzialem ze to powiesz ;)
z tego samego powodu z jakiego uwazam za taka ksiazke np. 'idoru' - niby jest tam kilka swiezych i niespotykanych pomyslow, niby calosc trzyma sie kupy, niby atmosfera wciąga, ale ostatecznie - patrzac w sposob zobiektywizowany - koncept jest dosc oczywisty, fabula prosta, niektore watki moglyby rozwinac sie w cos bardziej pomyslowego, a wiekszosc przekazanych mysli pojawila sie juz gdzies wczesniej.

i zeby bylo jasne - obie te ksiazki polecam przeczytac. ale nie powiedzialbym ze trzeba. a taka opinie wyrazilbym np. na temat 'neuromancera' i wszystkiego co do tej pory przeczytalem w UW.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Postautor: MadMill » 13 grudnia 2009, 23:46 - ndz

Maszyna to jest świetna powieść i najlepsza książka Gibsona jaką czytałem (większość z jego twórczości wydanej w Polsce znam).

A ja chciałbym dowiedzieć się czemu Maszyna była rozczarowaniem dla czytelników fantastyki. I mam nadzieję, że argumentem nie będzie "brak smoków" :P
MadMill
Bezimenny

Postautor: Adam1 » 19 grudnia 2009, 23:46 - sob

To ja już tradycyjnie:

1. Co tam z nowym Kearneyem słychać? Kiedy będą wydane nowe książki tego pisarza?

2. Kiedy zostanie dokończony cykl Seana Russella Wojna łabędzi? Czekam już od paru lat na wydanie ostatniego tomu i się doczekać nie mogę.
Love is the difficult realization that something other than oneself is real.

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Awatar użytkownika
Adam1
Wielki AQ

Postautor: mec » 19 grudnia 2009, 23:46 - sob

Widać, że nie śledzisz ostatnio informacji o wydawnictwie ... zmiana targetu , więc sie raczej nie doczekasz :P
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: Adam1 » 19 grudnia 2009, 23:46 - sob

No właśnie ostatnio nie śledzę stety albo niestety a o co chodzi z tą zmianą targetu?
Love is the difficult realization that something other than oneself is real.

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Awatar użytkownika
Adam1
Wielki AQ

Postautor: MadMill » 19 grudnia 2009, 23:46 - sob

Reynoldsa złożyli w ofierze szatanowi.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Himura » 20 grudnia 2009, 23:46 - ndz

O Russellu już jakiś czas temu AM pisał, że nie wydadzą trzeciego tomu.

A w wydanie Kearney'a już też nie wierzę.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: rain » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

Witam
Mam nietypowe pytanie do wydawnictwa :)
Kupuje sporo ksiazek od sklepow na allegro i ostatnio nabylem min. "Upadek Hyperiona" niestety ksiazka jest blednie wydrukowana (pod koniec jest sporo poprzestawianych stron, mozliwe ze kilku brakuje) oczywiscie sprzedawca ignoruje moje maile z prosbami o wymiane :) W zwiazku z tym mam pytanie czy nie ma ryzyka ze na allegro trafiaja ksiazki niepelnowartosciowe (np takie ktore nie przeszly kontroli jakosci ze wzgledu na bledy w wydruku)? Pytam bo mam zamiar kupic jeszcze wiele pozycji maga na allegro ale nie chcialbym ryzykowac ze dostane uszkodzone ksiazki a ceny sa czasami podejrzanie niskie. Z gory dziekuje za odpowiedz :).
rain
Przechodzień

Postautor: Halabardnik » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

:arrow: rain,

Watpie, zeby wydawnictwo wiedzialo, czym DOKLADNIE handluje sie na Allegro. Moze trafiaja tam jakies spady np. bezposrednio z drukarni - wtedy moga byc spartolone. Albo jakies przed-oficjalne egzemplarze, robione dla... czy ja wiem? Dla recenzentow? Cholera wie. Kup ksiazke w ksiegarni albo chociaz w necie, daj MAGowi zarobic.

H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: mec » 03 stycznia 2010, 23:46 - ndz

Ja kupowałem w Empiku i tez takie atrakcje przy Hyperionach mam, dodatkowe zdublowane około 60 stron wstawione w pewnym miejscu ... innym razem coś poprzestawiane ...
Natomiast w Welinie (tez księgarnia) mam za to poprzestawiane kartki (kilkanaście), są źle wydrukowane z jednej strony 20 z drugiej 45 i poprzestawiane, ale wszystkie numery są , zresztą akcja w Welinie jest tak poszatkowana , że czytając na początku nie zauważyłem tego defektu
Generalnie coś z drukiem twardooprawowych było nie tak, ale w nowszych pozycjach Maga jest już u mnie okey, był jakis problem i chyba go już zauważono.
Co do allegro, to skorzystaj z opcji ''wejścia w spór ze sprzedawcą'', może pomoże
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...