Pytania do Wydawnictwa - wątek ogólny.

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Pytania do Wydawnictwa - wątek ogólny.

Postautor: Galvar » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Witam! :) Cieszę się, że wreszcie ruszyliście!

No, a teraz do roboty. :wink: Myślę, że nie ma sensu zakładać osobnego tematu odnośnie każdego autora. Proponuję tutaj zadawać pytania odnośnie pozycji, które nie mają własnych wątków, działów pytanie w związku z nimi jest zbyt ogólne, nie pasuje gdzie indziej itp. W przypadku małej ilości postów w tematach wyspecjalizowanych proponuję je zamknąć a wszystkie pytania zadawać tutaj.

Na początek chciałbym poznać wreszcie przyczyny tak dalekiego przesunięcia w czasie wydania kolejnego tomu "Księcia nicości" R. Scotta Bakkera. Niestety nie doszła do mnie wiadomość na innym forum w tej sprawie. :?

Pytanie drugie zaś to czy i jeśli tak to kiedy wydacie "Żywostatki" Robin Hobb i jej kolejne pozycje?

Pozdrawiam!
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: michiru » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

rowniez chcialam zapytac o robin hobb.
- kiedy ma ukazac sie w ksiegarniach wyprawa skrytobojcy (tom 1)?
czy ewentualne opoznienie bedzie mialo wplyw na tom drugi i pozniej na przeznaczenie blazna?
- tak jak galvar licze na wydanie zywostatkow- w jakim terminie i czy na pewno mozna sie ich spodziewac?
- planujecie moze wydac najnowsza ksiazke robin hobb shaman's crossing?
Awatar użytkownika
michiru
Czytacz

Postautor: Nabu Nezzar » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Mam jedno pytanie do wydawnictwa.

Kiedy możemy liczyć na wydanie "Statków z zachodu" V tomu "Bożych Monarchii" Paula Kearneya?

P.S. Zgadzam się z Galvarem, że pytania do wydawnictwa powinniśmy zadawać tylko w jednym temacie. Tym temacie.
www.republika-fir.pl - Republika Fantastyki i Rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Nabu Nezzar
Czytacz

Postautor: Gość » 02 lipca 2005, 23:46 - sob

Witam wszystkich serdecznie na naszym forum,

Jako że nie otrzymaliśmy jeszcze haseł od visualteam, odpowiem na pytania z poziomu zwykłego użytkownika.

Nabu Nezzar: Niestety, znowu zmieniliśmy trochę plany i Statki z zachodu zostały przeniesione na sierpień. Mam nadzieję, że to już ostatnia obsuwa.

Michiru: Wyprawa skrytobójcy 1 pojawi się w księgarniach w poniedziałek 11 lipca, a tom drugi dwa tygodnie później.

Tak, będzie to miało wpływ na przesuniecie obu tomów Przeznaczenia błazna. Oba ukażą się dopiero we wrześniu.

Oczywiście, że wydamy Żywostatki, ale, niestety, weźmiemy się za nie dopiero w II kwartale 2006 (tom pierwszy pojawi się pewnie dopiero w kwietniu lub maju, a następne w odstępach miesięcznych). Gdyby nie to, że Agnieszka Sylwanowicz musi dla nas przetłumaczyć jeszcze w tym roku dwie powieści Kaya (Lions of Al.-Rassan i The Last Light of the Sun), Żywostatki wyszłyby pewnie w pierwszym kwartale; Agnieszka będzie mogła wziąć się za tom trzeci dopiero w styczniu.

Shaman’s Crossing Hobb ukaże się w drugiej połowie następnego roku.

Pozdrawiam,

Andrzej Miszkurka
Gość

Postautor: Galvar » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Przepraszam, że się powtarzam, ale co z odpowiedzią na moje pytanie odnośnie Bakkera?
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Czarna Mamba-san » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Skoro Galvar już założył temat na forum ( dobrze, że w końcu ono ruszyło ) to ja również zadam swoje pytanie.

Otóż jestem ciekawa kiedy pojawi się kolejna część ksiązki pani Elizabeth Haydon - "Elegia dla upadłej gwiazdy" ?
Ludzi można podzielić na dwa rodzaje; tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją, i tych którzy są wytworem samych siebie, którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu. Oni chodzą po świecie a nie świat po nich.
Stachura "Oto"
Awatar użytkownika
Czarna Mamba-san
Pisarczyk

Postautor: Gość » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

A kiedy ukaże się Arka Odkupienia Reynoldsa????
Gość

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Galvar: To dosyć delikatna sprawa, zaraz prześlę ci odpowiedź na priva.

Czarna Mamba-san: Planowany termin wydania Elegii to listopad lub grudzień. Następny tom The Assassin King powinien ukazać się w lipcu 2006.

Gość: Niestety, nie wiem. Najważniejsze jest jednak to, że zdecydowaliśmy się kontynuować serię. Chcemy przetłumaczyć od razu następny tom Absolution Gap i wydać całość w krótkim okresie czasu, robiąc przy okazji dobrą promocję. Na początku września postaram się podać bardziej precyzyjny termin.

Graba,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Czarna Mamba-san » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Dziękuję za szybką odwiedż :D :!:

Gdzieś przeczytałam, że planujecie wydać w listopadzie kolejną część trylogii Kushiela, czy to prawda?
I kiedy ewentualnie pojawiłaby się część ostatnia , "Kushiel's avatar" ?

Czy można się spodziewać jeszcze w tym roku książki R. Scott Bakker "The Warrior Prophet" (The Prince of Nothing, Book 2) ?
Ludzi można podzielić na dwa rodzaje; tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją, i tych którzy są wytworem samych siebie, którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu. Oni chodzą po świecie a nie świat po nich.
Stachura "Oto"
Awatar użytkownika
Czarna Mamba-san
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Nie, wydamy ją w październiku :) . Trzeci tom będzie w kwietniu 2006.

Bakker, niestety, pojawi się dopiero w lutym lub marcu 2006.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Hakson » 03 lipca 2005, 23:46 - ndz

Na wstępie napiszę iż super że MAG doczekał się forum.

Po 2 dodam jak moi poprzednicy że pytania powinny być w jednym temacie a nie osobno dla każdego autora.

A co do pytań, to:

1. Kiedy można spodziewać się Powietrznych Okrętów - Marthy Wells, i ew. kiedy kolejnej częśći tego cyklu ?

2. Czy jest szansa na dodruk Everville - Barkera ?

3. Czy będą jakieś nowe lub stare pozycje Barkera i Strauba ?

4 i ostatnie. Czy jest szansa na Horrory innych autorów nić ci obecnie wydawani ?
Long Live the Empire !!!
Awatar użytkownika
Hakson
Czytacz

Postautor: ASX76 » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Bardzo się cieszę , że wreszcie mamy forum z prawdziwego zdarzenia. :)
Gratulacje :!:

Czy istnieje możliwość wydania horrorów pt. "Children of the Night" i "A Winter Haunting" mistrza Dana Simmonsa :?:
Czy doczekamy się nowego , poprawionego wydania "Summer Night" :?:

Czy jest szansa , że w 2006 roku zostanie wydana dylogia "Sundering" pani Jacqueline Carey :?:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Andrzej Miszkurka » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Hakson:

Powietrzne okręty będą w listopadzie. Ostatnia część trylogii przed wakacjami 2006.

W odległej przyszłości. Tzn., gdy Barker napisze część trzecią. Wtedy wydamy również Wielkie sekretne widowisko.

Straub nie, Barker tak. Mamy już przetłumaczony Sakrament (powinien być po wakacjach.

Raczej nie.

ASX76:

Mimo że lubię Simmonsa i swego czasu przymierzaliśmy się do Wydania Carrion Comfort i Winter Haunting (kontynuacji Letniej nocy), raczej nie. Simmons po prostu kiepsko się sprzedaje i to nie tylko nam, ale wszystkim 5 wydawcom, którzy sięgnęli po niego w Polsce. Z tego samego powodu pewnie również w Amberze nie ukaże się Olympos (są na razie bardzo rozczarowani sprzedażą Ilionu).

Raczej nie, tym bardziej, że wciąż mamy sporo egzemplarzy z pierwszego wydania.

Tak, nie tylko szansa...

Pozdrawiam,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: ASX76 » 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Bardzo mnie cieszy , że już w następnym roku "będzie , nie tylko szansa..." na wydanie nowej dylogii pani Jacqueline Carey ( nie wspominając już o wielkim G.G. Kayu i smakowitej Robin Hobb ) , natomiast bardzo smuci , że książki Dana Simmonsa słabo się sprzedają. To naprawdę przykre , choć jeśli chodzi o "Iliona" ( znakomite s-f - palce lizać ! ) Amber stanowczo przesadził z ceną. Za książkę liczącą 632 strony trzeba zapłacić prawie 50 zł. Dla mnie jest warta o wiele więcej , ale wielu z potencjalnych nabywców widząc tę iście kosmiczną cenę po prostu rezygnuje z zakupu. A później oficyna ubolewa , że sprzedaż nie idzie...
Nie wydanie "Olymposa" byłoby dla mnie nieporównywalnie bardziej tragiczne , niż wybór Andrew Leppera na prezydenta III RP. Mam wielką nadzieję , że Amber ( duże wydawnictwo bądź co bądź ) , które poza Strugackimi i Simmonsem właściwie nie ma nic ciekawego do zaoferowania jeśli chodzi o ofertę fantastyczną ( pełno tam badziewia ) , nie da ciała i mimo wszystko zdecyduje się na wydanie "Olymposa".

Niepokoi mnie również sytuacja z "Księgą Krótkiego Słońca" Gene Wolfe. Premiera II tomu jest często przesuwana i nawet jeśli zostanie on wydany w grudniu b.r. , to pozostanie jeszcze III tom , a niestety w planie wydawniczym na następny rok go nie widać. Czy może się to jeszcze zmienić :?:

W ubiegłym roku na Zachodzie pojawiła się dylogia "Wizard Knight" G. Wolfe. Czy jest rozważana możliwość jej wydania :?:

P.S. Proszę wybaczyć moją nadmierną ciekawość. :)
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Andrzej Miszkurka » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Księga Krótkiego Słońca zostanie przez nas skończona, więcej szczegółów jednak podamy po wakacjach.

Tak, rozważamy możliwość wydania Wizarda, ale tak jak w poprzednim przypadku, decyzje zapadną we wrześniu; wtedy też powstanie szczegółowy plan na rok 2006. Jako że mamy na oku kilku nowych autorów, może zabraknąć dla niego miejsca.

Nie mam nic przeciwko twojej nadmiernej ciekawości, pytaj jak najwięcej. :D

Wszystkiego dobrego,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Następna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...