Refleksje na temat tego, co właśnie czytamy.

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Pednulum » 25 lipca 2013, 23:46 - czw

Po kilku krótkich książkach zabrałem się w końcu za Diunę Herberta, póki co jest ciekawie :)
Pednulum
Przechodzień

GRA O TRON

Postautor: Robb » 29 lipca 2013, 23:46 - pn

Pewnie uznacie to za nudne, ale ja w oczekiwaniu na czwarty sezon w TV, czytam oryginał "Gry o Tron" George'a R. R. Martina i jestem w tomie 3 :)
zadziwiająca i pasjonująca lektura, choć miejscami bardzo różna od serialu - jak zawsze zresztą :P
Nie mam nic ciekawego do powiedzenia, więc może nic nie napiszę ;(
Awatar użytkownika
Robb
Przechodzień

Postautor: grubshy » 29 lipca 2013, 23:46 - pn

Mam nadzieje, ze to bot...
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Himura » 19 sierpnia 2013, 23:46 - pn

Neil Cross "Luther - odcinek zero" to dobra książka, polecam nie tylko fanom serialu (tak BTW jak ktoś jeszcze nie oglądał to najwyższa pora to zrobić :) )
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Rusłan » 19 sierpnia 2013, 23:46 - pn

Podobno na jej podstawie ma być kinowy prequel serialu.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Himura » 20 sierpnia 2013, 23:46 - wt

Ponoć tak ma być
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: jagna2 » 22 sierpnia 2013, 23:46 - czw

Luther - odcinek zero
Książka dobra. Boje się oglądać serial. Pewnie go zmasakrowali tak jak każdy serial na podstawie książek.
Zapraszamy na [url=http://forehand-krakow.pl/:2amadl04]tenis kraków[/url:2amadl04]
jagna2
Przechodzień

Postautor: Rusłan » 22 sierpnia 2013, 23:46 - czw

Luther - odcinek zero
Książka dobra. Boje się oglądać serial. Pewnie go zmasakrowali tak jak każdy serial na podstawie książek.

Serial był pierwszy i btw. jest świetny. Zresztą książka i serial to dzieła tej samej osoby.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Himura » 22 sierpnia 2013, 23:46 - czw

Dokładnie i jedno i drugie jest warte polecenia
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Krejss » 29 sierpnia 2013, 23:46 - czw

Uwielbiam czytać książki Paulo Coelho , przeczytałam już wszystkie w polskie wersji i wersji angielskiej moje ulubione książki Paulo Coelho to 11 minut , alchemik, Weronika postanowiła umrzeć , teraz czytam w wersji angielskiej THE DEVIL AND MISS PRYM .
"Bądź dobry, ponieważ każdy, kogo spotykasz, toczy jakąś ciężką walkę."
Awatar użytkownika
Krejss
Przechodzień

Postautor: frdes » 07 września 2013, 23:46 - sob

Uwielbiam czytać książki Paulo Coelho , przeczytałam już wszystkie w polskie wersji i wersji angielskiej moje ulubione książki Paulo Coelho to 11 minut , alchemik, Weronika postanowiła umrzeć , teraz czytam w wersji angielskiej THE DEVIL AND MISS PRYM . każdą ksiąskie przeczytałam przynajmniej z 3 razy bo warto. Oby więcej takich książek.
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko.
"
Awatar użytkownika
frdes
Przechodzień

Postautor: Alia » 08 września 2013, 23:46 - ndz

Po lekturze Howarda w oryginale (o czym wspominałam w stosownym wątku) odżałowałam kilka funtów i kupiłam ebooka "Conan the Road of Kings" autorstwa mojego ulubionego Karla Wagnera. Dawno, dawno temu czytałam ją w tłumaczeniu, ale zdążyłam zapomnieć absolutnie wszystko. A teraz byłam pod sporym wrażeniem. Wagner oczywiście musiał umieścić w swoim tekście kanoniczne conaniczne elementy, czyli kilka zachwytów nad barbarzyńską witalnością i wytrzymałością, tudzież prostym barbarzyńskim kodeksem moralnym, jakieś pojedyncze elementy archaizacji tekstu, ale poza tym całość jest na wskroś nowoczesna, zdecydowanie bardziej okrutna od oryginału, momentami zatrącająca o horror (który Wagner cenił bardziej niż fantasy, która przyniosła mu popularność). A w kilku momentach miałam ochotę powiedzieć "panie Wagner, wiem, co pan tu zrobił". Podsumowując - chyba jedna z najlepszych książek z cyklu conanowskiego (w którym jest też mnóstwo żenujących produkcyjniaków, to zupełnie inna kwestia).
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: tomerto » 20 września 2013, 23:46 - pt

:) Tak mi przyszło do głowy żeby was zapytać czy czytaliście wszystkie tomy MKP jeden po drugim bez przerwy czy przeplataliście poszczególne tomy innymi książkami? Ja np. przeczytałem 4 tomy pod rząd ale potem już po każdym tomie robiłem przerwę na coś innego.
Ps.S. pomijam sytuacje gdy nie wszystkie tomy były w posiadaniu czytelnika.
tomerto
Czytacz

Postautor: Himura » 26 września 2013, 23:46 - czw

Mi przeczytanie MKP zajęło 12 lat :) - każdy tom czytałem po ukazaniu się go w Polsce
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: tomerto » 26 września 2013, 23:46 - czw

Himura pisze:Mi przeczytanie MKP zajęło 12 lat :) - każdy tom czytałem po ukazaniu się go w Polsce

To podziwiam, że się nie pogubiłeś :)
tomerto
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fantastyka