Zakupy: plany na najbliższy czas :)

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Dukaj

Postautor: aniwlap » 09 lutego 2014, 23:46 - ndz

Jestem na etapie fascynacji książkami Dukaja. Mam już za sobą "Lód", "Inne Pieśni" i "W kraju niewiernych". W tygodniu planuję kolejną wycieczkę do Empiku. Możecie coś polecić od siebie?
mój profil: odchudzanie, czysta MAGia.
aniwlap
Przechodzień

Postautor: piotrex2 » 09 lutego 2014, 23:46 - ndz

Fortunella pisze:Zamierzam zainwestować w książki Ćwieka :) Słyszałam dużo pochlebnych opinii o "Kłamcy" i to chyba na te książki zacznę wydawać nieco pieniędzy... Chociaż trochę mi szkoda, bo stosunek ilości stron do ceny wypada raczej słabo, no ale trudno :) Mam nadzieję, że będzie warto...

Oczywiście, że będzie warto! Ja nie wahałbym się ani chwili!
[b:2g4h940f][url=http://romex.org:2g4h940f]natrysk piany poliuretanowej[/url:2g4h940f] Poznań[/b:2g4h940f]
piotrex2
Przechodzień

Re: Dukaj

Postautor: Sebek » 10 lutego 2014, 23:46 - pn

aniwlap pisze:Jestem na etapie fascynacji książkami Dukaja. Mam już za sobą "Lód", "Inne Pieśni" i "W kraju niewiernych". W tygodniu planuję kolejną wycieczkę do Empiku. Możecie coś polecić od siebie?

Dopiero co skonczylem "Odtrutke na optymizm" Wattsa i z czystym sumieniem polecam. Opowiadania sa bardzo zroznicowane i kazde jest na swoj sposob ciekawie podane. Sporo tam fachowych terminow, ale po paru stronach nie powinny Ci one zbytnio odbierac radosc z czytania.
Jezeli lubisz mocne thrillery z domieszka obyczajowosci, to polecam Ci "Grizzly" Adama Zalewskiego. Jak dla mnie, czyta sie swietnie i dostarcza wielu emocji. Jezeli lubisz dark fantasy, to Peter Straub z "Kraina cieni" zapewni Ci wiele magicznych chwil. A na koniec, jezeli nie czytalas "Drogi" McCarthyego, musisz ten stan rzeczy zmienic ;)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Re: Dukaj

Postautor: Ciacho » 10 lutego 2014, 23:46 - pn

aniwlap pisze:Jestem na etapie fascynacji książkami Dukaja. Mam już za sobą "Lód", "Inne Pieśni" i "W kraju niewiernych". W tygodniu planuję kolejną wycieczkę do Empiku. Możecie coś polecić od siebie?

Jeśli chcesz coś z SF w stylu Dukaja, to zgodzę się z kolega wyżej, że Watts może Ci sprawić wiele frajdy. Ja bym proponował z sf zapoznać się z Philipem Dickiem i Danem Simmonsem. :)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Poprzednia

Wróć do Fantastyka