Księgarnie, biblioteki, promocje.

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Księgarnie, biblioteki, promocje.

Postautor: Nightchill » 28 lipca 2006, 23:46 - pt

Tak sobie pomyslałam, że może taki wątek się przyda.
Wpisujecie tu godne waszym zdaniem polecenia księgarnie i biblioteki w waszej okolicy, które są wyjątkowo dobrze zaopatrzone w fantastykę. Jest to także miejsce to informowania o promocjach i innych wszelakich okazjach.

Ja zacznę od swojej biblioteki. Już o niej wspominałam, ale to było dawno temu i jakoś tak przy okazji w innym wątku.

Warszawa: Al. Niepodległości 19
Samej fantastyki jest chyba z 6 wielgaśnych regałów. Biblioteka często kupuje nowe pozycje, szczególnie wydane przez Fabrykę Słów.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Re: Księgarnie, biblioteki, promocje.

Postautor: Artur Chruściel » 28 lipca 2006, 23:46 - pt

W Merlinie, w śmietniku zwanym "Rozpustą cenową", w promocji m.in. oba tomy "Legend", "Marchia Cienia", "Wywiad z wampirem" i "Wampir Lestat".

A.
Artur Chruściel
Asimov

Postautor: JohnnyBlaze » 28 lipca 2006, 23:46 - pt

Ja z warszawskich odwiedzam dwie, całkiem dobrze się uzupełniające: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży na ul. Wilczej (acz czuję się dość wiekowo w owym miejscu) - tam fantastyki jest również kilka regałów fantastyki wszelakiej, w miarę regularnie uzupełnianej i Bibliotekę Publiczną na Alejach Jerozolimskich, między Kruczą a Marszałkowską (gdzie dla odmiany można poczuć się jak młodzieniaszek) - tam fantastyki może jest mniej i nie jest tak regularnie uzupełniana, ale kryminałów oraz literatury niefantastycznej i owszem - sporo.
"Joy is in the ears that hear"
Awatar użytkownika
JohnnyBlaze
Pisarczyk

Postautor: iluvatarek » 28 lipca 2006, 23:46 - pt

Hmmm... ponieważ jestem bibliotekarzem (chociaż z wykształcenia - nauczycielem) nie mogę nie polecić swojego miejsca pracy :D Co prawda fantastyki nie ma u nas horrendalnie dużo, ale myślę, że jest nieźle (czuwam nad tym by w miarę możliwości aktualizować dział o nowe pozycje). Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Dzielnicowa Biblioteka Publiczna
Bielsko - Biała
11 Listopada 40
iluvatarek
Przechodzień

Postautor: Dhuaine » 04 sierpnia 2006, 23:46 - pt

EMPiK.Com

Nie patrzcie na półki Empika, tylko sprawdzajcie w katalogu online :mrgreen: Zagraniczny zawiera sporo takich tytułów, które dotąd obśliniało się tylko w Amazonie :mrgreen: Dla nie-angielskich jest spory wybór książek po niemiecku.
Polecam ^^

Łódź

Trudno coś polecić Łodzianom, każdy chodzi do ELFa (najlepsza księgarnia - w kinie Polonia) i do Silva Rerum (antykwariat - lewa strona Pietryny od Centrala, numer 140 coś - chyba). Polecam jeszcze antykwariat Komiks na Piotrkowskiej przy Narutowicza (niebieskie lub beżowe markizy).
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Kalriem » 04 sierpnia 2006, 23:46 - pt

Empik jest drogi... A mnie nie stać na razie na książki :(
Ale ale, przypominam sobie, że na Dworcu Centralnym w Warszawie jest takie stoisko z książkami, gdzie można nowości troche taniej kupić. Chyba za właśnie Łowców Kości zapłaciłam mniej :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Dhuaine » 04 sierpnia 2006, 23:46 - pt

EMPiK drogi? o.O Paperback po angielsku kosztuje ok. 30 zł, od 23 do 35. Mniej więcej.
Mają cały cykl Korona Gwiazd Kate Elliott ;) Nie pamiętam, w jakich okładkach ani czy w tej chwili jest dostępny, w każdym razie tytuły się zgadzają :)
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Kalriem » 04 sierpnia 2006, 23:46 - pt

No niestety, dla mnie drogi... Przynajmniej na razie, dopóki nie stane finansowo na nogi :?
Ehh, zachciało się wynosić z domu :D
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Vanin » 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob

Dhuaine pisze:EMPiK.Com

Nie patrzcie na półki Empika, tylko sprawdzajcie w katalogu online :mrgreen: Zagraniczny zawiera sporo takich tytułów, które dotąd obśliniało się tylko w Amazonie

Kupiłem niedawno w Empik.com "The Lies of Locke Lamora", które Mag ma wydać chyba w przyszłym roku (rewelacyjna zabawa i świetny styl, tak BTW), ale co do samego sklepu mam mocno mieszane uczucia. Kiepski interfejs, brak informacji co za firma kurierska dostarcza paczkę, no i oczekiwanie na zamówienie (chyba ponad 3 tygodnie, co stoi w sprzeczności z deklaracjami dostawy do Polski nawet w 24-48 godz.). Cena była taka sobie.

Za to jak ktoś na codzień kupuje książki w Emp*ku, to powinien rozważyć zamawianie w Empik.com z odbiorem w salonie, bo ceny internetowe są niższe.
Awatar użytkownika
Vanin
Mistrz Pióra

Postautor: Dhuaine » 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob

Vanin pisze:Kiepski interfejs

Interfejs jak interfejs, ale ja mam obawy co do bezpieczeństwa tego systemu. Pewnego dnia zapomniałam się wylogować, wchodzę następnego, a ten mnie zapamiętał :shock: Widzieliście obwarowania w Merlinie? Empik powinien pytać przed zakupem o hasło, a nie tak sobie lecieć jak na majówkę.
Poza tym Java średnio się nadaje do tak rozbudowanych stron.

Vanin pisze:oczekiwanie na zamówienie (chyba ponad 3 tygodnie, co stoi w sprzeczności z deklaracjami dostawy do Polski nawet w 24-48 godz.)

Nie przesadzaj, trzy tygodnie idzie książka zaznaczona "na zamówienie". Dostawa do Polski trwa około dwóch dni, dojazd z magazynu empika jeden (do łodzkiego empika na Pietrynie ;) ) - masz datę na naklejce z książki. To sprowadzenie pozycji do Niemiec trwa tak długo. Ale nie ma co narzekać, przecież Omnibus też ściąga w miesiąc ;)

Bardziej mnie zdenerwowało przedłużenie dojazdu książki oznaczonej 3-5 dni na półtora tygodnia.
Btw, ostrzeżenie - jeśli anulowano wam pozycję z paczki zawierającej więcej towaru, to nie zamawiajcie jej ponownie, dopóki cała paczka nie przyjdzie. Inaczej będziecie mieli dwie takie same książki ;)

Btw - oszczędności. Na niektórych płytach można zaoszczędzić nawet 20 zł :D
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Tigana » 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob

Jeśli ktoś zawadzi o Katowice to warto przejść się do księgarni Imago na Mickiewicza. Jest naprawdę duży wybór ksiażek i czasopism od horrorów po s-f. Dodatkowym plusem jest olbrzymi zbiór wszelakich komiksów.Gorąco polecam.
Sosnowiec doczekał się w końcu własnej taniej książki w pasażu pod dworcem PKP - może i wybór nie jest jakiś oszałamiający, ale można tam znaleść kilka ciekawych pozycji min "Ilion" Dana Simmonsa
za 26 zł.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob przez Tigana, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Artur Chruściel » 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob

Dhuaine pisze:Zagraniczny zawiera sporo takich tytułów, które dotąd obśliniało się tylko w Amazonie :mrgreen:

A czemuż obśliniało? Amerykański Amazon (zwłaszcza za niskiego $) ma dość atrakcyjne ceny a w polityce wysyłkowej, w przeciwieństwie do Brytyjczyków, umieszcza nas w grupie europejskiej, a nie razem z różnymi Republikami Tumbatuku.

Dhuaine pisze:Polecam jeszcze antykwariat Komiks na Piotrkowskiej przy Narutowicza (niebieskie lub beżowe markizy).

To w ogóle świetna księgarnia była (chyba że ktoś nie lubi zapachu tytoniu :D ). Ale kiedy ostatnio tam zajrzałem, doszedłem do wniosku, że nazwa jest już trochę nieadekwatna. Za studenckich czasów było tam praktycznie wszystko, teraz niemal wyłącznie nowości.

Tigana pisze:może i wybór nie jest jakiś oszałamiający, ale można tam znaleść kilka ciekawych pozycji min "Ilion" Dana Simmonsa26 zł.

Ta tania książka jest tania raczej względnie. W Krakowie stoi po 19,50.

A.
Artur Chruściel
Asimov

Postautor: Dhuaine » 05 sierpnia 2006, 23:46 - sob

Artur Chruściel pisze:A czemuż obśliniało?

Ech, nie chodziło mi o ceny, tylko o sposób płatności :mrgreen: Z Polski można płacić tylko kartą kredytową i to określonego rodzaju, a tej nikt z moich znajomych nie ma >.> Pewno jest sporo osób, którym to nie przeszkadza, ale reszcie empik spadł prosto z nieba :D
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Youkai » 29 sierpnia 2006, 23:46 - wt

Wracając z praktyki spotkałem się z napisem (przy trafficu) "kup 3 książki w cenie 2", czy coś w tym sensie. Wie ktoś może coś na ten temat?
'You're gonna carry that weight'
'All that you achieve shall turn to dust in your hands'

Nikt nie mówił, że życie usłane jest różami.
Awatar użytkownika
Youkai
Cthulhu

Postautor: toudi » 29 sierpnia 2006, 23:46 - wt

w Krakowie jest fajna księgarnia, właściwie skład tanich książek na ulicy barckiej, podobnie zresztą na grockiej. A o bibliotekach to wole nawet nie wspominać bo się chce płakać
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Następna

Wróć do Fantastyka