Fantastyka ma 30 lat

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Fantastyka ma 30 lat

Postautor: Zeb » 14 września 2012, 23:46 - pt

Tak naprawdę to jeszcze nie ma. Nowy jubileuszowy numer pojawi sie dopiero za dwa tygodnie (okładka już na facebookowej stronie wydawnictwa). Trochę sie fantastyka przez te lata zmieniła. Sam jestem szczęśliwym bądź nieszczęśliwym posiadaczem wszystkich numerów (zajmują mi dwie prawie całe szafki). Powiem tak, kiedyś w zamierzchłych czasach, każdy numer zawierał przynajmniej jedno opowiadanie, do którego chciało się wracać nawet po wielu latach, teraz taka perełka porównywalna do tamtych zdarza się raz na pół roku albo i rzadziej. Częściowo to pewnie inne podejście, zmiana gustu, te 30 lat trochę zmienia. Poza tym na początku redaktorzy dysponowali fantastyką pisaną przez kilkadziesiąt lat przed rozpoczęciem wydawania pisma, w tej chwili to co się pojawia na jej łamach to świeżynki. Ale i tak niestety, teraz Fantastyka już jakby nie ta co kiedyś...
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: utrivv » 14 września 2012, 23:46 - pt

Drukowane właśnie w fantastyce opowiadania Sapkowskiego o Wiedźminie i powieść O. S. Carda (w odcinkach) Gra Endera sprawiła że zakochałem się w fantastyce.
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Janusz S. » 14 września 2012, 23:46 - pt

utrivv pisze:Drukowane właśnie w fantastyce opowiadania Sapkowskiego o Wiedźminie i powieść O. S. Carda (w odcinkach) Gra Endera sprawiła że zakochałem się w fantastyce.

Widzę tu pewne elementy wspólne, chociaz chyba u mnie zaczęło się ciut wcześniej...
Do dzisiaj pamiętam też jak się namęczyłem, żeby dostać 1 numer Fantastyki.
Janusz S.

Postautor: utrivv » 17 września 2012, 23:46 - pn

Z wcześniejszych rzeczy to pamiętam tylko Funky Kovala - prawdziwa fascynacja :)
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Himura » 20 czerwca 2013, 23:46 - czw

tylko że Fantastyka to nie "gazeta" :P
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: KrupD » 05 lutego 2014, 23:46 - śr

Rodzice czytali Fantastyke, ja czytam, syn jeszcze nie czyta ale z wielkim zamiłowaniem bawi się szeleszczącymi stronami. Życzę stu lat!
Awatar użytkownika
KrupD
Przechodzień

Wróć do Fantastyka