Czy warto kupić, tudzież w ogóle marnować sobie oczy?

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Mistu » 21 stycznia 2013, 23:46 - pn

Czy w aktualnych pozycjach zapowiedzi a mianowicie Weeksa, Abercombiego, Mulla i Parkera w grę wchodzi kontynuacja dalszych cześci już zaczętych serii czy to całkiem oddzielne historie? Nie znam tych autorów sta moje specyficzne pytanie. Z góry dziękuję za odp.
Mistu
Czytacz

Postautor: Janusz S. » 21 stycznia 2013, 23:46 - pn

Mistu pisze:Czy w aktualnych pozycjach zapowiedzi a mianowicie Weeksa, Abercombiego, Mulla i Parkera w grę wchodzi kontynuacja dalszych cześci już zaczętych serii czy to całkiem oddzielne historie? Nie znam tych autorów sta moje specyficzne pytanie. Z góry dziękuję za odp.

Weeks to drugi tom serii, Abercrombie oddzielna książka, chociaż w tym samym świecie i po części z tymi samymi bohaterami, Mull - początek nowej serii, Parker - pojedyncza książka (na 90%).
Janusz S.

Postautor: elwira » 13 lutego 2013, 23:46 - śr

Klątwa upiora ... se taka, mnie się nie podobała, chociaz inni chwalą. Gusta gusta :D Ja ostatnio czytałam Lewą reke boga, teraz czekam na 3 cześć
[url=http://www.kineman.pl:tkud43ow]filmy online[/url:tkud43ow]
elwira
Przechodzień

Postautor: Janusz S. » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

Skończyłem KJ Parker "Składany nóż" i nie wiem co napisać. Nie dlatego, że mam mieszane uczucia, tylko przez to, że nie będę się umiał wytłumaczyć dlaczego mi się podobała. A podobała mi się bardzo.

Fabuła jest prosta, liniowa a epilog znajduje się na początku książki. Zdradza zakończenie, ale - jak to zwykle bywa - jest po trochu zmyłką i swoistą klamrą spinającą losy głównego bohatera, Basso Sewera. Nie umiem nawet powiedzieć, czy tego bohatera polubiłem.
Ciekawa była ekonomiczno-polityczna część książki, czyli krótki kurs rządzenia państwem i robienia przy tym niezłych interesów. Ekonomia zazwyczaj wydaje mi się śmiertelnie nudna, ale fascynujący użytek, który Bassianus Sewer z niej robił, by pogrążyć swoich politycznych przeciwników, powodował, że czyta się takie fragmenty świetnie.

Wszystko co napisałem nawet dla mnie brzmi nieprzekonująco, a jednak ostatniej nocy siedziałem do czwartej nad ranem, byle tylko dokończyć lekturę, przed wyjazdem do pracy. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy z większym sensem będą potrafili wyjasnić co w "Składanym nożu" jest niezwykłego.
Janusz S.

Postautor: Zeb » 09 marca 2013, 23:46 - sob

Podpisuje się rękami i nogami pod powyższą recenzją. Czyta się świetnie, zacząłem w czwartek, skończę dziś wieczorem. Są po prostu tacy autorzy, którzy na każdy temat potrafią pisać w taki sposób, że chce się to czytać. Swego czasu tak pisał Sapkowski.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Himura » 11 marca 2013, 23:46 - pn

Właśnie zacząłem czytać wczoraj wieczorem / pasuje mi styl a fabuła wciąga od początku
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: princessa2013 » 21 marca 2013, 23:46 - czw

kiedyś czytałam Sagę o Ludziach Lodu, czy jest teraz coś podobnego? Uwielbiam książki o magii, czarownicach, przygodzie...
Jak masz zrobic coś dziś zrób po jutrze a będziesz mieć 2 dni wolnego :)[url=http://2swiaty.pl:wif7lj5h]tanie foto tapety[/url:wif7lj5h]
princessa2013
Przechodzień

Postautor: utrivv » 21 marca 2013, 23:46 - czw

princessa2013 pisze:kiedyś czytałam Sagę o Ludziach Lodu, czy jest teraz coś podobnego? Uwielbiam książki o magii, czarownicach, przygodzie...

Saga rodu forsyte'ów
A na poważnie to nawet nie wiedziałem że SoLL to fantastyka, czytałaś cykl A. Norton o Świecie Czarownic?
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Poprzednia

Wróć do Fantastyka