Czy warto kupić, tudzież w ogóle marnować sobie oczy?

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: ASX76 » 27 października 2012, 23:46 - sob

Najlepiej zawsze zapytać przez zakupem i poczekać na odpowiedź. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: jar » 29 października 2012, 23:46 - pn

"Córkę żelaznego smoka/Smoki Babel" warto zakupić? I czy "Uczta dla wron" wypada bardzo blado przy "Nawałnicy"?
jar
Przechodzień

Postautor: Kat » 29 października 2012, 23:46 - pn

Wszystko to Tańca ze smokami jest niezłe. Taniec zresztą też, ale już trochę nudzi ;).
Kat
Skryba

Postautor: ASX76 » 29 października 2012, 23:46 - pn

jar pisze:"Córkę żelaznego smoka/Smoki Babel" warto zakupić?

I czy "Uczta dla wron" wypada bardzo blado przy "Nawałnicy"?

1. Jeśli czytasz i zbierasz książki z Uczty Wyobraźni, to i tę wypada mieć. Natomiast nie daję gwarancji czy przypadnie Ci do gustu.

2. "Nawałnica mieczy" ma znacznie szybsze tempo akcji i występują tam bodaj wszyscy najważniejsi bohaterowie ze wcześniejszych części. W "Uczcie dla wron" pojawiają się nowe wątki i postaci, przy czym gierojów z gatunku "znani i (nie)lubiani", jest o wiele mniej w fabule...
Części osób taki układ nie pasuje.
Dla mnie - tak.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: jar » 02 listopada 2012, 23:46 - pt

Z UW zdążyłem do tej pory przeczytać jedynie świetne Viriconium, bardzo dobre Wieki Światła oraz średni Palimpsest i Dom Burz. Z tego co wyczytałem seria raczej nie spada poniżej pewnego poziomu, więc postanowiłem zaufać wydawnictwu i "Córkę" kupiłem.

Z "Ucztą dla wron" jednak sobie zaczekam, bo skoro już przeczytałem te (podobno) najlepsze części a Winds of Winter zbyt szybko się nie ukaże, to nie ma pośpiechu.
jar
Przechodzień

Postautor: adriankow » 30 grudnia 2012, 23:46 - ndz

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum.
Zarejestrowalem sie tutaj aby zadac jedno pytanie.
Czy warto te ksiaze kupic?:

Świat Czarownic
Autor: Andre Norton
Najlepszy [url=http://www.muscular.pl:1yfxvzjx]Sklep z odżywkami[/url:1yfxvzjx] oraz [url=http://www.muscular.pl:1yfxvzjx]suplementami diety[/url:1yfxvzjx] MUSCULAR.PL
Awatar użytkownika
adriankow
Przechodzień

Postautor: Dhuaine » 30 grudnia 2012, 23:46 - ndz

Świat Czarownic to długa seria. Historia jest dość skomplikowana, obejmuje kilka rodzin i pokoleń. Świat ma charakterystyczną magię i klimat, większość postaci też ma podobną mentalność. Seria składa się z kilkunastu odrębnych historii, zawartych w 1-3 tomach. Postaci pierwszoplanowe z wcześniejszych tomów przewijają się jako trzecioplanowe w późniejszych.

Moim zdaniem pierwsze dwa tomy to jedne z najgorszych. Jest w nich najwięcej sf, btw. Większość to klasyczne fantasy. Jeśli chcesz przeczytać tylko ten jeden tom, IMHO lepiej go kupować. Jeśli jednak chcesz zainwestować w choć część serii, to jak najbardziej (pewnie jest teraz bardzo tani :P). Niestety pierwsze dwa tomy mają nieco inny klimacik niż reszta. Najlepsi reprezentanci serii to tomy 3-5. Jeśli one nie przypadną do gustu, nie ma sensu czytać dalej.
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Yath » 31 grudnia 2012, 23:46 - pn

@adriankow pisze:
Czy warto te ksiaze kupic?

Tylko ty sam ocenisz (gdy przeczytasz), czy było warto :wink:
Żadna historia nie ma początku i końca. Początki i końce można wymyślić, by służyły jakiemuś celowi, chwilowym, ulotnym zamiarom, lecz ze swej fundamentalnej natury są czymś arbitralnym i istnieją wyłącznie jako wygodna konstrukcja ludzkiego umysłu.
Yath
Bezimenny

Postautor: Himura » 03 stycznia 2013, 23:46 - czw

Jednak koniec Świata jest już blisko :P

http://www.galeriaksiazki.pl/krolweski- ... sarow.html

jak będzie ktoś na tyle odważny żeby to kupić to chętnie poczytam opinię / lektura "Zdrady" tej autorki kilka lat temu pozostawiła, że się tak wyrażę wrażenia wyjątkowej materii :lol:
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Janusz S. » 03 stycznia 2013, 23:46 - czw

Himura pisze:Jednak koniec Świata jest już blisko :P

http://www.galeriaksiazki.pl/krolweski- ... sarow.html

jak będzie ktoś na tyle odważny żeby to kupić to chętnie poczytam opinię / lektura "Zdrady" tej autorki kilka lat temu pozostawiła, że się tak wyrażę wrażenia wyjątkowej materii :lol:

To chyba to samo wydawnictwo co lansuje Canavan? Jeśli to w tym samym stylu to na mnie nie licz.
Janusz S.

Postautor: utrivv » 04 stycznia 2013, 23:46 - pt

Dhuaine pisze:(pewnie jest teraz bardzo tani :P

Na to niestety nie ma co liczyć, niektóre tomy serii osiągają kosmiczne ceny. Mnie najbardziej podobały się dwa pierwsze tomy, potem to już tylko romans fantasy :) ale mimo to mozolnie kompletuję dla żonki której podoba się osadzenie tego świata "w przyrodzie".
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: marekpiotr1984 » 04 stycznia 2013, 23:46 - pt

Mojej żonie też sie podoba więc, robię to samo co Ty ;)
marekpiotr1984
Przechodzień

Postautor: Dhuaine » 08 stycznia 2013, 23:46 - wt

utrivv pisze:
Dhuaine pisze:(pewnie jest teraz bardzo tani :P

Na to niestety nie ma co liczyć, niektóre tomy serii osiągają kosmiczne ceny. Mnie najbardziej podobały się dwa pierwsze tomy, potem to już tylko romans fantasy :) ale mimo to mozolnie kompletuję dla żonki której podoba się osadzenie tego świata "w przyrodzie".

O, to tym bardziej się cieszę, że udało mi się skompletować całą serię kilka lat temu, kiedy jeszcze wszystkie tomy były dostępne za max 40 zł sztuka ;)
Romansu moim zdaniem w Świecie Czarownic nie jest wiele, ale rzeczywiście sam klimat potrafi być romantyczny. Mi też bardzo przypadł do gustu setting, może to babska rzecz ;) Czytałam głównie dla poznania świata. Bohaterowie to odgrzewane kotlety, a samym poszczególnym historiom daleko do wielkiej epickiej fantasy. Książki mają jednak wiele uroku. ^^

Edit: ok, za jeden tom przyszło wybulić 60 zł. Ale to wyjątek, było też kilka do dychy ;)
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Shadowmage » 08 stycznia 2013, 23:46 - wt

Nasza Księgarnia ma teraz Świat Czarownic wznawiać - w tym roku zdaje się 3 tomy. Jak się będzie sprzedawać, to pewnie będą i następne.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

ree

Postautor: mariakow123 » 10 stycznia 2013, 23:46 - czw

hehhe racja... jest wiele innych ciekawszych ksiazek :)
mariakow123
Przechodzień

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fantastyka